Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya984


Zotya984
senior tag

Szisztok.
Nemrégiben vettem egy ilyen lapot, és gondoltam mivel nincs neki topik, hát nyitok egyet. Mivel az ára 16k körül van ezért érdekes alternatívával szolgál az olcsó, netezős, filmnézős akár HTPC-ként is szolgáló pc felhasználóknak.

Néhány apróság róla.:
Specifications
CPU

AMD Socket AM2+ / AM2 Processors
AMD Phenom™ FX / Phenom / Athlon™ / Sempron™
Support up to 140W CPU
AMD Cool 'n' Quiet™ Technology
Chipset

NVIDIA GeForce 8200
System Bus

Up to 5200 MT/s ; HyperTransport™ 3.0 interface for AM2+ CPU
2000 / 1600 MT/s for AM2 CPU
Memory

4 x240-pin DIMM, Max. 8 GB, DDR2 1066/800/667/533 ECC,Non-ECC,Un-buffered Memory
Dual Channel memory architecture
*DDR2 1066 is supported by AM2+ CPU only
**Refer to www.asus.com or user manual for Memory QVL (Qualify Vendor List)
***When installing total memory of 4GB capacity or more, Windows® 32-bit operation system may only recognize less than 3GB. Hence, a total installed memory of less than 3GB is recommended.
Expansion Slots

1 x PCIe x16
1 x PCIe x1
2 x PCI
Scalable Link Interface (SLI™)

Hybrid SLI™ Support (support Windows® Vista only.)
VGA

Integrated NVIDIA GeForce® 8 Series GPU
Hybrid SLI™ Support (support Windows® Vista only.)
Supports HDMI™ Technology with max. resolution up to 1920 x 1200
Supports DVI with max. resolution up to 1600 × 1200
Supports D-Sub with max. resolution up to 1920 × 1440
Supports Microsoft® DirectX 10, OpenGL 2.0, Pixel Shader 4.0
Support PCIe 2.0 / 1.0 Architecture
Maximum shared memory of 256MB
Storage

Chipset
1 xUltraDMA 133/100
5 x SATA 3Gb/s ports (Use SATA1-3 for IDE mode.)
NVIDIA® MediaShield™ Chipset built-in, , RAID 0,1,0+1,5, JBOD
LAN

NVIDIA nForce built-in Gigabit MAC with external RTL8211CL-GR
Audio

VT1708B 8 -Channel High Definition Audio CODEC
- Optical S/PDIF out port at back I/O
- Support Jack Detection and Multi-streaming
USB

12 USB 2.0 ports (6 ports at mid-board, 6 ports at back panel)
ASUS Unique Features

ASUS Quiet Thermal Solution
- ASUS Q-Fan

ASUS EZ DIY
- ASUS CrashFree BIOS 3
- ASUS EZ Flash 2
Overclocking Features

- GPU Overclocking up to 600 MHz
SFS (Stepless Frequency Selection)
- HT tuning from 200MHz up to 400MHz at 1MHz increment
- Memory tuning from 533MHz up to 1066MHz
- PCIe frequency tuning from 100MHz up to 200MHz at 1MHz increment
Overclocking Protection:
- ASUS C.P.R. (CPU Parameter Recall)
Special Features

ASUS MyLogo 2
ASUS AI NET 2
Back Panel I/O Ports

1 x PS/2 Keyboard/Mouse Combo port
1 x Optical S/PDIF Out
1 x HDMI
1 x DVI
1 x D-SUB
1 x External SATA (Does not support port multiplier)
1 x RJ45 port
6 x USB 2.0/1.1
8-Channel Audio I/O
Internal I/O Connectors

3 x USB connector (6 ports)
1 x Floppy disk drive connector
1x TPM header
1 x COM connector
5 x SATA connectors
1 x CPU Fan connector
1 x Chassis Fan connector
1 x Power Fan connector
1 x Front panel audio connector
1 x S/PDIF Out connector
1 x Chassis Intrusion connector
1 x CD audio in connector
1 x 24-pin ATX Power connector
1 x 4-pin ATX +12V Power connector
1 x System Panel connector
BIOS

8 Mb Flash ROM
DMI 2.0
AMI BIOS
PnP
WfM 2.0
SM BIOS 2.5
ASUS EZ Flash 2
Accessories

User's manual
1 x UltraDMA 133/100 cable
1 x FDD cable
2 x SATA cables
1 x 2-port SATA power cables
1 x User manual
Support Disc

Drivers
ASUS PC Probe II
Express Gate
Anti-virus software (OEM version)
ASUS Update
Form Factor

uATX Form Factor
9.6 inch x 9.6 inch ( 24.4 cm x24.4 cm )

[ Szerkesztve ]

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#2) Zotya984


Zotya984
senior tag

Jah és rendelkezik AM3-as CPU támogatással

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#3) GeneraL_XTX válasza Zotya984 (#2) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

én is most vettem egy ilyen lapot egy bedöglött ASRock lap után (kemény 2 hétig bírta, megint bebizonyosodott hogy alaplapon nem spórolunk :K ) és teljesen meg vagyok vele elégedve, mindent tud amit egy középkategóriás lapnak tudnia kell. a chipsethűtés is meglepően jóra sikerült és a 8200-nak hála a grafikus és játékteljesítménye se egy nagy nulla már, és a lap elrendezése is hiba nélküli.

úgyhogy az Asusban újra nem csalódtam:D

viszont valaki tudna bővebben mondani valamit arról az Express Gate 5s nevű funkcióról hogy mi is az valójában és mire használható? ha jól értem valahogy lehet vele netezni úgy hogy nem töltődik be a windows? vagy mi? :F ez nem egészen tiszta :DD

(#4) Zotya984 válasza GeneraL_XTX (#3) üzenetére


Zotya984
senior tag

No ja.
Elolvastam a könyvet amit adtak hozzá. Abban szó szerint ez van írva, bár nem próbáltam még. Viszot ilyen oprendszer előti dolgokkal elvan látva rendesen. Nagyon megtetszett a kis lap.
Utánna nézek jobban ennek a Gate-es dolognak.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#5) Zotya984


Zotya984
senior tag

No én ezt talátam.
Érdekes megoldás. Ha kipróbáltad mond már el hogy sikerült elindítani mert nekem sehogy se akarja az igazat.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#6) GeneraL_XTX válasza Zotya984 (#5) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

nem tudom a cikkben lévő alaplapon ott van a flash chip amin a linux rajta van ezen az alaplapon én nem emléxem hogy láttam volna...de azért majd én is megnézem hogy működik-e az alaplap dobozán is nagyon hirdetik ezt a funkciót tuti hogy működésre lehet bírni valahogy...

(#7) Zotya984


Zotya984
senior tag

megvan az első komoly negatívum (ami lehet hogy nemjó progikövetkezménye), everest-et elindíva nem dual 800Mhz-nek látja a ramokat hanem dual 714Mhz-nek. Biosban pedig 400ra van állítva. Nálad nincs ilyen?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#8) GeneraL_XTX válasza Zotya984 (#7) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

nálam nincs, mindul 400-on van de lehet nem a legújabb everestet használod de okozhatja ezt a cnq is mert az alpból be van kapcsolva a biosban

(#9) mirkokovi


mirkokovi
csendes tag

HI! Én is most vettem egy ilyen lapot,szintén egy AsRock után de én eddig "sajnos" nem tudok róla sok jót elmondani.Igaz nem csak alaplapot újitottam hanem procit+ vid kártyát is,de az előző konfig sokkal gyorsabnak tünt. + az elözö konfigal elmentek olyan játékok is gond nélkül amik most akanak.pedig ez sokkal erössebb gép "elvileg" A jelenlegi konfig:

Mainboard : Asus M3N78-VM
Chipset : (K8) Athlon 64/Opteron HyperTransport Technology Configuration
Processor : AMD Athlon 64 X2 5000+ @ 2600 MHz
Physical Memory : 4096 MB
Video Card : ATI Technologies Inc ATI Radeon HD 3850
Hard Disk : SAMSUNG (200 GB)
DVD-Rom Drive : HL-DT-ST DVD-RAM GH22NS30 ATA Device
DVD-Rom Drive : JMTANY DUJ4DY3 SCSI CdRom Device
DVD-Rom Drive : JMTANY DUJ4DY3 SCSI CdRom Device
DVD-Rom Drive : JMTANY DUJ4DY3 SCSI CdRom Device
DVD-Rom Drive : JMTANY DUJ4DY3 SCSI CdRom Device
Network Card : Nvidia Corp Nvidia Corp
Network Card : Realtek Semiconductor Extensible 802.11b/g Wireless Device
Operating System : Windows Vista (TM) Ultimate Professional 6.00.6001 Service Pack 1
DirectX : Version 10.00
Windows Performance Index : 5.2

Az elöző: AsRock NF6-G VSTA,AMD 4200+,ATI X1650PRO256M,4GB ram,a többi ugyan az mint a mostaniban.

Lehet hogy én vagyok a balf..sz,és valami nem jól van beállítva ezért kérném a segítségeteket. Előre is Köszi: Mirkó

ASUS M4A785TD-V EVO X3 Phenom II 710 Artic Freezer 64 Gainward 4850 gddr5 CSX DDR3 1600 Mhz

(#10) Zotya984 válasza mirkokovi (#9) üzenetére


Zotya984
senior tag

Nos a gyárilag benne lévő bios egy kalap ka** (szerintem). Frissíts Biost nekem megoldotta a rugalmasság kérdését, És voltak olyan dolgok amik elkeztek működni tőle :Y pl q-fan és cool 'n' quiet.
Namost a 64bit kérdése nem egyszrű (gondolok itt driver-re). Meg kell találni a megfelelőt.
Nekem a 15.24 es nForce driver van fenn és úgy tűnik gyorsabb és stabilabb az eddigieknél.
Everestel nézzél már 1 memó olvasást hogy neked is 714Mhz mennek-e a ramok.
Ha valami nemkerek még így sem akkor írj és utánna járunk a dolgoknak.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#11) mirkokovi válasza Zotya984 (#10) üzenetére


mirkokovi
csendes tag

Az a baj hogy nekem az everest sok faszságot ir ki ami nem is úgy van. Pl: hőfokok,ventillátor sebességek,az alaplapot sem ismeri fel,stb.... A Ramokra + abszolút nem ír semmit. Egyébként everest ultimate edition van fent.a aPC wizard több mindent ir ki de az sem mindent+felcseréli a höfokokat de a ramokrol az is csak ennyit ir:

DIMM0 (RAS 1,RAS 1) : 1024 (Double Bank)
DIMM1 (RAS 2, RAS 3) : 1024 (Double Bank)
DIMM2 (RAS 4, RAS 5) : 1024 (Double Bank)
DIMM3 (RAS 6, RAS 7) : 1024 (Double Bank)

Memory Controller Information :
Memory Controller : DIMM, SDRAM
Number of connectors : 4
Max. Module Size : 0 MB
Supported Speed : 70ns, 60ns
Supported Voltages : 3.3v
Error Detection Method : 64-bit ECC
Error Correction Capability : None
Current/Supported Interleave : 1-way/1-way

ASUS M4A785TD-V EVO X3 Phenom II 710 Artic Freezer 64 Gainward 4850 gddr5 CSX DDR3 1600 Mhz

(#12) GeneraL_XTX válasza mirkokovi (#11) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Everestből a 4.6-os verziót szerezd meg az már szépen felismeri a lapot is, nálam nem ír ki semmi faszságost :DD

ramokra valszeg azért nem ír ki semmit mert vagy még nem ismeri fel őket, vagy nem márkásak,így nem tudja beazonosítani őket

(#13) GeneraL_XTX válasza mirkokovi (#9) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

próbálj meg nforce drivert frissíteni + bios-t talán az megoldja a problémádat. és mindenképpen kapcsold ki az alaplapi videokártyát de ha már nvidia chipsetet vettél szerintem inkább nvidia vidkarit kellett volna hozzá csapni, igaz hogy hivatalosan nem így van de mégis talán jobban támogatná mint az ati kártát és kevesebb lenne vele a probléma

a hd3850 mellé jobban ilett volna az ati 780G chipsetje

(#14) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

No én is frissítettem a biost a legújabb 9-es verzióval és tényleg jót tett a lapnak sokkal több funkció vált elérhetővé főleg a tuning részlegben :D
tetszik, hogy még az integrált GPU-t is lehet tuningolni bár sok értelme azért nem látom :P

az express gate-nek még utánajárok, mert az biztos hogy azért nem működik mert a lapon nincs telepítve (mert nincs az a flash chip sem a lapon amin rajta lenne a mini linux) tehát innentől kezdve nem értem hogy akkor erre miért írták rá hogy van :F

(#15) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Sikerült megcsinálni az Express Gate-et :C

annyi az egész, hogy a driver lemezről (vagy az asus oldaláról is le lehet tölteni a legújabb verziót) csak fel kell telepíteni az Express Gate nevű programot és újraindítás után lám már működi is.

egész jópofa dolog, tényleg pár másodperc alatt lehet vele netelérést produkálni és a kezelőfelülete is tetszik :R

(#16) mirkokovi válasza GeneraL_XTX (#13) üzenetére


mirkokovi
csendes tag

Kérdés: És hogy tudom kikapcsolni az alaplapi vid karit? a Bios-ban nem enged semmit!?

ASUS M4A785TD-V EVO X3 Phenom II 710 Artic Freezer 64 Gainward 4850 gddr5 CSX DDR3 1600 Mhz

(#17) Zotya984


Zotya984
senior tag

Van egy olyan rész mikor megmondod neki h a PCI-X es kari az elsődleges, az iGPU pedig AUTO teszed. Nekem így működött egy 7300le-vel

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#18) vackor81


vackor81
csendes tag

Jó kis deszka ez!
Nekem -EM verzió van, nagyon meg vagyok vele elégedve.

Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

(#19) rostos


rostos
csendes tag

Segítsetek ha tudtok

Miért ír a 3d mark 909 pontot a totálra ha Amd 6000 res proci és 4 giga ram van benne.

A haver gépe ami gigabyt és a video kari 6200 alaplapi hasonlo proci és 2giga rammal 2166 pontot kapot

(#20) breki13


breki13
csendes tag

Napok óta szívok egy M3N78-CM alaplappal.

Kezdettől fogva gyanús volt, hogy AMD alaplapba Geforce 8200 chipset van. Az M3N78-EM deszkát kellett vona venni AMD cipivel.

Nem lehet a drivert rendesen feltelepíteni, néhány funkció kimarad. a grafikus és tervező progik nem futnak. Az asus.com ról napok óta nem tudok drivert letölteni -hibás a fájl, vagy nem teljes, nem lehet kibontani.

(#21) breki13


breki13
csendes tag

Ja az M3N78-EM is Nvdia chipszet, csak nem 8200 hanem 8300.

Gariba kicserélték a lapot EM tipusra.

Ezzel jobban megy, hardverek fenn vannak, szépen muzsikál, csak a kingmax1033 ramokat nem szereti valamiért csak 853 Hz megy.

Halottam valahol, hogy a Phenom8650 X3 prociban lehet aktiválni a biosban letiltott negyedik magot is. Valaki tud segíteni?

(#22) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

üdv

nekem is Asus M3N78-CM -van TripleCore AMD Phenom X3 8650 -es procival.. az az aktiválás engem is nagyon érdekel mert én is hallottam róla, hogy lehetséges.

illetve nekem nem volt gondom a hardwarek-kel simán felmegy minden rendesen. vagy neked konkrétan mi volt a gondod?

(#23) ЯΞD válasza breki13 (#21) üzenetére


ЯΞD
senior tag

na találtam infot de ez asrock deska..+bios. a mag bekapcsolása ügyében

[link]

kivi vagyok hogy az enyémbe hogy lehet.. mert ezt nem találom vagy lehet frissiteni kell a bios-om?

(#24) madmike


madmike
őstag

sziasztok!
most vettem egy gépet egy ilyen alaplappal. nem tudok sehogy hangot kiszedni a g épemböl. gondolom a hdmi kimenetet használná. hogy lehet simára állitani? xp-t használok.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#25) madmike válasza madmike (#24) üzenetére


madmike
őstag

milyen videokarit érdemes venni ehez az alaplaphoz?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#26) madmike válasza ЯΞD (#23) üzenetére


madmike
őstag

sikerült bekapcsolni a 4. magot valahogy?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#27) Lajos30


Lajos30
újonc

Hellotok neke mvan egy m3n78cas alap lapom vedtem bele egy amdphenom 4magos procit es elejen mikor be kapocslom a gepet mindig ki irja hogy allitsambe a procit a biosba vagy mennyen alap formban en alapformaba teszem de alandoan ki irja ahanyszor be kapocslom a gepet...tudna valaki segiteni ebben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.