Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kosaga


kosaga
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni a következőben.Tudtok-e v.kit,aki tudna nekem chipset-et cserélni Asus M2N4-sli lapban?Sajna elfüstölt,és nem biztos,hogy cserélik gariban.Köszönöm.

Pap leszek, az kurvaisten!

(#2) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Itt kinlódtunk egy iylen fosal, nem birtuk megsólaltatni, oylan bénának érzem magunkat:(

feltettünk minden drivert, . ésssssemmi.. mi lehet a gubanc vajon:F?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#3) Rushbácsi


Rushbácsi
tag

hali! Segítségeteket szeretném kérni
a probléma az hogy összerakjuk a gépet haverommal, minden rákötünk tökéletesen, gép elindít, van mikor már itt újraindul van mikor csak bootolás közben, a win bootképernyőjén a kis kék csík végigmegy vagy 40szer(ez se normális dolog szerintem), aztán a zsír új rendszeren elkezdünk telepíteni, közben vagy lefagy vagy újraindul.
Mi lehet a gond?
Van valami ötletetek?
Előre is köszi
Üdv

Noooormális vagyok... Azok a hangok is megmondták...

(#4) beran


beran
tag

Szevasztok.nekem van egy asus m2n4-sli alaplapom x2 3800+ os proccal,az alaplapon csak 1.2v-ig állitható a feszültsége a procinak,tud valaki erről vmit hogy bios frissitéssel megoldható-e ez a probléma.volt egy bios update de annál is ua. szóval arra lennék kiváncsi hogy meik biossal jó, ha megoldaható egy frissitéssel jó lenne mert igy nemtom tuningolni a procimat :Omég mindig....

(#5) Georgie1224


Georgie1224
tag

Nekem az a gondom, hogy a SATA vinyóm Egy samsung 300GB-s-ről nem akar boot-olni, azt írja ki, valalmi hiba van, és nem akar indulni a telepítő rendesen, a régi rendszerre egy ide-s vinyóval elindult, de az nem az igazi mert jóval a gép vásárlása előtt egy nf4ultra chipset-es alaplappal lett felrakva.

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#6) Geri8 válasza Georgie1224 (#5) üzenetére


Geri8
tag

Hát itt ugy látom nem záporoznak a válaszok, de azért megpróbálkozok én is egy kérdéssel.
Asus m2n4 Sli alaplapom van, original alap biossal. Semmi gondom nincs vele, csak zavar hogy a DDR ramok ütemezését sehol nem találom. Van ugyan egy DDR config menüpont,de ott egy csomó TRC, TFC, meg ilyen értelmetlen rövidítések vannak, amik mind autón mükszenek. Ha magam akarom álítani akkor kiad 1-től 6 vagy 12ig számokat. Tehát valszeg ez lessz az, viszont honna tudom meg hogy a 4 ütemezési érték melyik, ebből a sok rövidítés közül :F Aki játszott már ramokal ilyen alaplapban, mondja el kérem, mire jött rá.

[ Szerkesztve ]

(#7) laci1985


laci1985
tag

Van egy Asus M2N4-SLI alaplapom és a Bios-t szeretném frissíteni a legujabra ami most a 1202-es. Hátha segít majd abban hogy lehessen több voltot adni a cpu-nak mert a 301-es nem enged többet adni csak lejebb engedi venni :(.
Azt kérdezném hogy vissza kell -e állítani a biosban a beállítáoskat gyárira mielőt frissíteném a bios-t vagy nem szükséges ?

http://www.hoc.hu/?xref=22548

(#8) Geri8 válasza laci1985 (#7) üzenetére


Geri8
tag

Látom ugyanaz az alapalpunk, esetleg nem tudsz segíteni ram időzétésben?:D
Amugy meg szerintem rakd vissza gyárira a biost, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#9) laci1985 válasza Geri8 (#8) üzenetére


laci1985
tag

A ram időzítéseket nem szoktam állítgatni nem valami tuning ramjaim vannak.
Sajnos az uj biosban sem lehet plussz voltot adni a cpu-nak :(. Valaki nem tud ehez a laphoz valami modolt biost ?

[ Szerkesztve ]

http://www.hoc.hu/?xref=22548

(#10) laci1985


laci1985
tag

Akkor senki nem tud megoldást a vcore emelésére ennél a lapnál ?

http://www.hoc.hu/?xref=22548

(#11) Georgie1224 válasza laci1985 (#10) üzenetére


Georgie1224
tag

A BIOS firssíése előtt nem kell visszállítani a BIOS-t a gyárira.
Tudtommal legalábbis. Kivéve, hogyha a jelenleginél régebbit akarsz feltenni.
De akkor se biztos.

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#12) dene89


dene89
tag

hali!
hát nem vagytok elragadtatva ezzel a lappal ahogy olvasom..:S
én meg most készülök ilyet venni...azt akarom kérdezni h nem tudjátok az működne ha 2x1 giga dual meg 2x1 giga dual ramot beleraknék..szal 4 1 gigásat.

(#13) Geri8 válasza dene89 (#12) üzenetére


Geri8
tag

Működni működne de sok szempontból felesleges. Egyrészt mert a legtöbb alkalmazás csak 2 giga ramot használ, illetve a Windos xp meg csak összesen 4 gigát ( beleértve a videokari ramot is). És tapasztalatom szerint lassabbak a 4db memcsis rendszerek, mint a 2 duálosak.
Tehát ha nagyon kell neked az a 4 giga ram, akkor inkább 2x 2 gigát vegyél.

(#14) laci1985


laci1985
tag

A Power Managment-en belül van olyan beállítás a vcore-nél hogy 1,24 és Ignored. Ha ignored-re teszem az mibe jelent mást ?

http://www.hoc.hu/?xref=22548

(#15) Flitter


Flitter
tag

Üdv! Én is szeretnék kérdezni...hátha valaki tud segiteni.AMD
CPU típusa DualCore AMD Athlon 64 X2, 2400 MHz (12 x 200) 4600+
2x1GB Kingmax 800 ramom van sehogy nem birom dual chanelba rakni.
Másik lapban tökéletesen dual. Szám azonos mindkét memón.
Ha az elsőt logikusan az első sárgába rakom a másikat logikusan? a fekete első slotba.
Tehát:
DimmA1
DimmB1

Mégse dual.
Ha máshova pakolom fütyürészik. Mi a megoldás? Kösz előre is. :R

Amúgy semmi bajoma deszkával

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#16) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Helló

Nekem is ugyanez a gondom nemtudom Dualba tenni a ramokat az első 2 slot nemjött be az most az első és a harmadikba van de ígyse dual vlki vlmi ötlet??

Nekem is KINGMAX van 2db DDR2 800 MHZ

[ Szerkesztve ]

(#17) sptkyle válasza Flitter (#15) üzenetére


sptkyle
senior tag

Hát a duál dimmek nem véletlenül színkódosak. Azért, mert ugy van párosítva. DIMMA1-DIMMA2 DIMMB1-DIMMB2
De az alábbi linken van egy kis infó:
http://www.asus.com/products.aspx?modelmenu=1&model=1266&l1=3&l2=101&l3=323
Baloldalt a QVL download gombra kattints.
Remélem segítettem . :R

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#18) sptkyle


sptkyle
senior tag

Amugy nekem 2kingmax és 2 samsung ram van benne, és gyönyörűen mennek duálban.Ezek szerint szerencsém volt :D :C

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#19) MomoSinX válasza sptkyle (#18) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

A KINGMAX nem szerepel rajta de akkor neked hogyhogy megy? vagy neked nem 800 as...

Szer: Vagy nemtudom full tehetetlen vagyok....

[ Szerkesztve ]

(#20) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Jah igen ha 4 db van benne az 100% dual ez már korábban is alá lett támasztva próbáld ki simán 2 ővel ha nemmegy mégjobban erősítve van az a tény hogy az alaplap gyári hibás...de lehet nem is az nemtudom de nem akar menni..

(#21) NSiS válasza MomoSinX (#19) üzenetére


NSiS
csendes tag

Nekem is 2 db Kingmax 800-as megy ebben a labpban Dual-ban.

(#22) MomoSinX válasza NSiS (#21) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Melyik slotokban? én mindenhogy próbáltam de nemment, alap a biosod? örülök hogy neked megy legalább O_O csak én jártam pórul :W

(#23) NSiS válasza MomoSinX (#22) üzenetére


NSiS
csendes tag

Alap BIOS és a két sárga SLOT-ban vannak.

(#24) MomoSinX válasza NSiS (#23) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Nekem is de sajnos nemjó a dual :( de nemértem ha nincs rajta a QVL en akkor neked hogyhogy dualba teszi nemértem én ezt. :(

(#25) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Esetleg nemtud valaki 1 olyan progit ami betudná tenni Dualba vagy nemtom vagy valami megoldás hogy felismerje az alaplap a ramokat a bios frissítést meg nemtudom megcsinálni nemtalálok leírást. :W :(

(#26) asd6


asd6
csendes tag

Meg tudná mondani nekem vki, hogy ilyen lap esetén hogy lehet proci feszültséget állítani 1,25 fölé, ugyanis a BIOS-ban ez a max, amit beállíthatok?
BIOS frissítés-el vagy vmilyen programmal lehet megoldani?
Az elképzelhető esetleg, hogy ezzel a lappal egyáltalán nem lehet 1.25 fölé menni?

THX a válaszokat.

(#27) doczi89


doczi89
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus M2N4 SLI alaplapom. Sajnos windows vista alól próbálták frissíteni és behalt. Bekapcsoláskor a monitor sem kacsol be ventilátorok működnek és forognak, de ezen kívül semmi. A kérdésem az lenne h ez a Crash Free Bios 3 dolog hogyan működik mert én beraktam az alaplap cd-ét de nem történik semmi. Lehet azzal gond hogy IDE-s cd meghajtót kéne használni hozzá nem pedig SATA -t?

Köszönöm a segítséget!

Üdv.

(#28) Geri8


Geri8
tag

Hali all!
Énis a felent lévő alplaphoz kérdeznék.
Nem akarom tönkrevágni a SataIIes vinyómat, így kérdezném, hogy mibe hova dugjam az alaplapon( a kézikönyvben mindenhova csak az van írva hogy Sata, SataII re nem tér ki).
Vagy a biosban kell beállítani, hogy az adott helyen Sata helyett SataII vel foglalkozzon?

Választ előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#29) Georgie1224 válasza Geri8 (#28) üzenetére


Georgie1224
tag

Az összes port az alaplapon SATA II szabványú, így szinte teljesen mindegy, hogy melyikbe dugod bele a csatlakozót. A Boot-nál is be lehet állítani rendesen, hogy melyikről boot-oljon, szóval a sorrend, hogy hanyadik porton van, nem bír jelentőséggel.
Kivéve persze, hogyha RAID tömböt szeretnél, akkor olvasd át jobban a kézikönyvet.

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#30) sptkyle válasza doczi89 (#27) üzenetére


sptkyle
senior tag

Hi . Nem tudom megoldódott e már a gondod, de ha nem, akkor a köv a lényeg nagyvonalakban. A CrashFree BIOS 3 nevű dologhoz nem kell a gyári cd. Mégcsak cd-rom sem. Ennek annyi a lényege, hogy ha hazavágtad a bios-t egy rossz frissítéssel (mint jelen esetben), akkor sem kell kétségbe esni, vagy bios chippet cserélni, hanem helyreállítható egy usb háttértárról.(amin rajta van a bios)

Mostmár én is belefutottam a cpu-voltage problémába, mint sokan előttem. Sajnos nem találtam egyenlőre rá megoldást. :O

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#31) sptkyle válasza sptkyle (#30) üzenetére


sptkyle
senior tag

Hát a cpu-voltage probléma... nyitott marad. A helyzet az, hogy nem mehetsz a gyári érték fölé.(legalábbis gyári bios-szal.. moddoltat meg nem találni) A lap mikor érzékeli, hogy milyen típusú proc van benne, az adott típusú proc gyári vcore-jánál lelimitál.
Magyarán tuningbajnokok kerüljék a lapot.És BE procikat sem érdemes beletenni.(vagyis ez már nézőpont kérdése)
Erre a cpu fesz-emeléses problémára a legegyszerűbb megoldást egy amerikai fórumon találtam meg. Egy srácnak ugyanez volt a gondja. Aztán eladta a lapján, vett egy másik Asus-t, és megoldódott a probléma. :D :D :D

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#32) Georgie1224


Georgie1224
tag

Még tavaly novemberben jött ki egy új bios a laphoz. Sajnos csak beta a típusszáma 1205.
AM3 támogatás még mindig nincs benne, és szerintem sajnos nem is lesz soha :(.

Fícsör lista:
1. Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx.
2. Disable PCI prefetch function.
3. Support AMD C1E function for M2 Rev.G dual core CPU.
4. Add AMD Virtualization Technology function for Rev.G2 CPU.(Sempron CPU does not support VT function.)
5. Change PS2 Mouse resume mode from double-Click to single-Click.
6. Fix S3/S4 would auto resume when plugging USB mouse.
7. Change MB Temperature threshold value from 30 degree to 45 degree on PC-Probe II.

[ Szerkesztve ]

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#33) saza


saza
csendes tag

Üdv!

Processzort szeretnék cserélni, ehhez kellene némi segítség.

asus m2n4 sli alaplapom van
benne amd athlon x2 3800+ processzor
és ezt szeretném kicserélni 6000+ -ra.

Kérdésem, hogy ez az alaplap bírja a nagyobb terhelést? Mivel a 3800+ nak 1,2-125 V 65W az áramfelvétele, addig a 6000+ nak 1,35-1,4V 125W

Gond nélkül kicserélhetem?

Válaszokat előre is köszi!

(#34) Georgie1224 válasza saza (#33) üzenetére


Georgie1224
tag

Üdv!

Itt az Asus oldalán az alaplap.
[link]
Elvileg támogatja az alaplap a processzort.
A CPU support-ra kattintva kb a közepén van az általad kiszemelt proci.

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#35) kisskert válasza doczi89 (#27) üzenetére


kisskert
csendes tag

Neked valszeg a biosod szállt el, azt kellene resetelni(elem ki stb gyári eírás szerint),
vagy ha azt már nem lehet, akkor a chipet újraíratni 4-5e pénzért...

Rob :W

A link zseniktől, a szorgalmas butáktól és a szellemi törpéktől ments meg uram minket !

(#36) fulopjimmy


fulopjimmy
csendes tag

Hello én is vettem egy ilyen M2N4 sli deszkát,sajnos nem informálódtam,hogy ez ilyen gagyi vagy problémás. :W Egyszerűen nem tudok sata cuccokat rátenni,nem látja az XP telepítő. :( Dugtam rá egy ide írót, :C azon telepítene,de nem lát vinyót. :O Az F6-raid floppy nem segít,az asus telepítő kiírja a floppyt,aztán kakukk. nem akar both-olni:)) Már csináltam külön both-tal,úgyse.USB-ről is próbáltam, semmi változás.Valaki súgjon,hogy tudnám láthatóvá tenni a sata cuccokat? :U Sajna IDE vinyóm nincs,meg venni se akarok.USB-re meg szintén nem enged telepíteni.Valaki help!!! :((

(#37) fulopjimmy


fulopjimmy
csendes tag

Szia írtam már a blogba,miért nem látja alapból az XP telepítő a sata cuccokat?raid-floppy telepítés nem müxik,vagy pöcsül csinálok valamit.Tudnál valamit írni erről a raid tömb témáról?

(#38) antalovics


antalovics
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is ilyen lapom van.
Asus1950Pro videókarival és AMD Athlon 4200+ procival,80Gb Samsuns S-ATA winyó és 2Gb Kingston memória.
Windows 7 ultimate op.rendeszerrel.
Az a problémám,hogy ma játék közbe befagyott a rendszer és egy szép kékhalál köszöntött.
Azóta nem tudom elindítani a gépet csak csökkentet módban,mert normál módú intításnál folyton kékhalál és újraindul.
Indításnál az ASUS logó és a diagnosztika közbe a képernyő fekete foltokban hiányos és elmosódott.Azonban csökkentett módban való indításnál minden rendben van.
Van valakinek esetleg ötlete a probléma megoldására?
Köszönöm előre is a segítséget.

(#39) paat


paat
csendes tag

Sziasztok! Van egy ilyen lapom...
Szerintetek meg tudna bírkózni egy Amd X2 7850+ procival?

(#40) zolo0525 válasza paat (#39) üzenetére


zolo0525
tag

Nem :DDD

(#41) zolo0525


zolo0525
tag

Ez a totyik is meghalt :B

(#42) meno00 válasza zolo0525 (#41) üzenetére


meno00
csendes tag

én 2 db hd 4870 silent efficencyvel használom, és 4800x2 vel! igen szretem, működik a duálban a ddr és semmi gond nincs vele! :) :C

Zsírkréta ! Mi a péró van ?

(#43) zolo0525 válasza meno00 (#42) üzenetére


zolo0525
tag

Kérdés procira hivatkozott,nem Vga kártyára :D :R

#41. Így már értem :D

[ Szerkesztve ]

(#44) adam0010


adam0010
csendes tag

Sziasztok ,
volna egy olyan problémm h. van egy asus m2n4 sli alaplapom ami nem akar elindulni,csak egy ati radeon hd 2600-as aminek a ventilátorja bekpcsolásnál hol gyorsabban hol lassabban pörög majd elindul.
DE probáltam nvida 7300gs-el,ati radeon x1300-al,és egy nvidia 7900-is,nem értem miért nem eszi meg a többi vgat????
szerintetek mi lehet a baj??
Előre is köszönöm a hozzászolásokat.

Telefon: +36306983977 e-mail : adam001010@gmail.com

(#45) zolo0525 válasza adam0010 (#44) üzenetére


zolo0525
tag

BIOS _ frissítés volt?

(#46) meno00 válasza adam0010 (#44) üzenetére


meno00
csendes tag

dobd ki belőle az elemet úgy, hogy ne legyen áram alatt .

Zsírkréta ! Mi a péró van ?

(#47) adam0010


adam0010
csendes tag

sziasztok a bios elme már meg volt és az sli beállitás automatára van téve.

biost nem tudom mi van rajta nem találtam semmilyen verzio számot.

Telefon: +36306983977 e-mail : adam001010@gmail.com

(#48) meno00 válasza adam0010 (#47) üzenetére


meno00
csendes tag

próbáld meg kártya nélkül bekapcsolni, és, ezek után belerakni a kívánt kártyát.

Zsírkréta ! Mi a péró van ?

(#49) meno00 válasza adam0010 (#47) üzenetére


meno00
csendes tag

nekem ment mint nvidia , mint pedig hd4870 el, és sosem frissítettem biost

Zsírkréta ! Mi a péró van ?

(#50) adam0010


adam0010
csendes tag

szia sajnos igy sem jó,valakinek esetleg valami más ötlet akkor csak a bios frissités??

Telefon: +36306983977 e-mail : adam001010@gmail.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.