Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy gépet a fenti alaplappal és a két 512-es GEIL800-as rammal. Mikor 667 helyett a biosban 800-ra állítom állandóan újraindul. Mitol lehet ez? A ramok egymás melletti foglalatban vannak a lapon. Hogy tudom még azt ellenőrizni h dualban mennek e?

Köszönöm a válaszokat!

Tamás

90 87.5 87.8 87.5

(#2) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Ja és persze a többi alkatresz:
Athlon 64 X2 AM2 3800+
Asus 7600GT

90 87.5 87.8 87.5

(#3) FehérHolló válasza kicsitomi88 (#1) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ebben a topicban próbálkozz: [link]

Akkor mennek duálban, ha különböző csatornára rakod őket. A foglalatokhoz tartozó csatornakiosztást az alaplapod kézikönyvében tudod legegyszerűbben megnézni.
Egyébként meg itt van a támogatott RAM-ok listája: [link]

Skynet is real. It's called Google.

(#4) kicsitomi88 válasza FehérHolló (#3) üzenetére


kicsitomi88
őstag

különböző csatornára raktam és úgy everest memóriaolvasó ill író teszten 1000 mbal kisebb lett az eredmeny. Egymas mellett nagyobb. Ezt nem ertem.
800Mhzen még mindig instabil, minden egyeb beallitas a biosban auton van, hogy lehetne meg a stabilitast megtartva a teljesítmenyt novelni, ja és persze jo lenne ha 800on porogne.

THX ALL

90 87.5 87.8 87.5

(#5) FehérHolló válasza kicsitomi88 (#4) üzenetére


FehérHolló
veterán

Everestben ne bízz. Egyik modul A csatornára, másik a B-re (általában különböző színű slotok, de Asusnál soha nem lehet tudni), bootolásnál (szép nevén post, de ez most részletkédés) Ki kellene írnia, hogy dual channel mode enabled, vagy valami hasonló.
Én meg nem tudok arra mit mondani, hogy hogy lehetne 800on stabillá tenni, amikor még a támogatott memóriák között sem találom meg a GEIL-t. Ezért jobb, ha a lap topicjában kérdezed, ott olyan emberek vannak, akik láttak már közelről ilyen alaplapot.

Erre ne válaszolj, inkább a másik topicban folytasd!

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#6) Racecam válasza kicsitomi88 (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ilyen egyedi problémáknak ne nyiss topicot.
Használd a megadott linkeket.
Zárom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.