Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Konflikt


Konflikt
addikt

Az első 4x4-es lap, amiről kikerültek hírmorzsák.
Maga a lap látványa is elég durva:
-2x s1207
-2x nForce 680a
-össz 4 dimm, 4 db pci-exp 16, 1db pci, és pci-exp 1x
-12 db :Y sata, 1 pata, 1 e-sata

Ez nem lesz semmi :)
nagy képek: [link], [link]
forrás: [link] (XSen sincs még semmi)

[kép]

[kép]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2) DeadMeat válasza Konflikt (#1) üzenetére


DeadMeat
veterán

Beszaras :Y
Azt nem ertem csak,h miert kell az a 4 16x slot?Van ennek egyaltalan gyakorlati erteke?Vagy csak parasztvakitas?
Es valyon a procik kozosen hasznaljak a memoriakat,vagy kulon kulon van mind2nek 1 par?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3) Konflikt válasza DeadMeat (#2) üzenetére


Konflikt
addikt

Kép, és az eddigi infok alapján sztem egy cpu-nak 2 slot van.
a 4db 16xos meg teljes értékű 16x-os exp-ek szerintem, (nem ugy mint a P5W64 WS Pro nál) mert ugye 2 db 680 chip van. Hogy minek? Jókérdés. többmonitoros megoldás, esetleg a jövőben 2 vga-nál több kari összekötése, esetleg pci-exp általános gyorsítókártyák bekötése sli mellé, ilyesmi gondolom.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#4) DeadMeat válasza Konflikt (#3) üzenetére


DeadMeat
veterán

Na igen utolag en is rajottem mar h 1 par/ cpu a ram,de ezt a 4 16x slotot akkoris foloslegesnek tarom.Legyen akkor 2 es tobb pci.Szvsz tobb ertelme volna.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#5) Konflikt válasza DeadMeat (#4) üzenetére


Konflikt
addikt

Az AMD játékplatformnak tervezte főleg a 4x4-et, ezért valszeg később lesznek ilyen többgpu-s, gyorsítókártyás megoldások, amit fentebb írtam, de kitudja. amugy tényleg jóljön még ha van PCI a gépben... pl. szar integrált hang > hangkártya, és máris nincs hely esetleg egy tunerkártyának, stb.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#6) Gorneck


Gorneck
titán

Nem egy apró lap...

Elrendezése lehetne jobb is...

Ára meg majd a csillagos egeket verdesi...

Gorneck#1239

(#7) Vigneau válasza Gorneck (#6) üzenetére


Vigneau
félisten

No igen, de legalább már ilyet is láttam. Nem semmi, meg kell hagyni.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#8) Vigneau válasza Konflikt (#5) üzenetére


Vigneau
félisten

Így van, ezért van a jelenlegi lapomon is 3db PCI. Hiába, még most is nagyon jól jön ez a foglalat.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#9) Konflikt válasza Vigneau (#8) üzenetére


Konflikt
addikt

Hát igen.. azért ezt még nem lehet száműzni mint az IDE-t... aztis felesleges volt még kivenni sztem a 965-ből, szükséges a 2 csatorna még mais, sajnos kevés a sata dvd rw

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#10) Konflikt válasza Gorneck (#6) üzenetére


Konflikt
addikt

Végső kisker ára 480$-ra tehető, de áll. ''olcsóbb'' lesz. Azért ez durva, h lassan eljutunk a 100K-s otthonra szánt alaplapokhoz...

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#11) Hack3er


Hack3er
őstag

''A DailyTech információ szerint jelenleg az USA-ban a termék gyártó által javasolt kiskereskedelmi ára 480 dollár :Y , de valószínűsíthető, hogy a végfelhasználói ár ennél jóval alacsonyabb lesz.''

Kiváncsi leszek hogy mennyilesz az ára.

Nem tudom hogy lesz-e ennek a lapnak WS nélküli verzioja.

(#12) dbius


dbius
veterán

Hűha, végre valami újdonság amd fronton :C

Nagyon-nagyon kiváncsi leszek, hogy mit fog tudni felmutatni ez a 4*4 platform, mindenesetre szurkolok neki! :R

dbius

(#13) Konflikt válasza Hack3er (#11) üzenetére


Konflikt
addikt

Mintha ezt írtam volna 3 centivel feljebb :U
Ezekszerint van már magyar hír is? ja megvan..HOC

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#14) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Na ez durva!

Kíváncsi lennék a teszteredményekre!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#15) dbius


dbius
veterán

[link]

Ebben a topicban is van pár érdekesség - többek között a fenti link is itt volt - : [link]

de sajnos még várhatunk egy darabig :(

(#16) szab.tam válasza Konflikt (#1) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:Y

Ezt hogyhogy nem Rudi kartárs írta meg egy hír vagy cikk keretében???
Gyors voltál!
Reméljük ez nem egy Photoshop csoda.
Csak egy gutaütés az új trendből: 1 pata...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17) Gorneck válasza Konflikt (#10) üzenetére


Gorneck
titán

Én már 50 feletti lapra is azt mondom, hogy nem nekem gyártották...:) Ezt meg pláne nem.

Gorneck#1239

(#18) Foxi


Foxi
senior tag

Ahhoz, hogy teljes legyen a DC mind a két procinál, négyesével kell majd belepakolni a ramokat? :DDD

(#19) Konflikt válasza szab.tam (#16) üzenetére


Konflikt
addikt

:D

Nem Photoshop az biztos:)
AZ 1 pata tényleg kevés, igazán lehetett volna 2 IDE csatorna a 12 db sata mellett...

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#20) Konflikt válasza Gorneck (#17) üzenetére


Konflikt
addikt

Hát igen, elég rossz irányba haladunk alaplapárak terén... átszámítva ugye 95K fölött van elvileg... mint egy szerverlap. Hát durva. Föleg ha veszel még bele 2 db FX-7x procit, azok is állítólag ''már 1000$-tól kaphatóak kettesével'' ram min. 2 db, de kétcsatornához meg 4 db kell, az modjuk 4x512/800 asból 60-80K, 4x1G/800as ból meg 140-160K, akkor össz tartunk egy min. 390-470 ezres platformnál :Y (elméletileg...)

uh.. ebbe még bele se gondoltam.:U rohadt drága mulatság lesz, és kitudja egyáltalán aki meg is teheti, - (van annyi pénze) - nem-e vesz inkább egy kentsfieldet..

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#21) Konflikt válasza Foxi (#18) üzenetére


Konflikt
addikt

Tedd kijelentő módba, amit írtál:)

[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#22) Foxi válasza Konflikt (#21) üzenetére


Foxi
senior tag

Őszintén szólva én nem hiszem hogy bárki akkora Amd fan legyen, hogy ezt megvegye. Demózgatni jó lesz, hogy hát majdnem mi is tudunk annyit mint a Kentsfiled, de ennél nagyobb szerep nem hiszem hogy jut neki. És az se kifogás, hogy majd mennek benne a 4 magos procik is mert valószínűleg addigra meglesz az Intel válasza is erre :) Inkább a K8L fejlesztését szaporázzák meg ezt pedig felejtsék el :)

(#23) Konflikt válasza Foxi (#22) üzenetére


Konflikt
addikt

Igen, de a 4x4be belemegy a 4magos is, az már ütős lehet, persze versenyképes áron.
Sztem ne felejtsék el, nemrossz az ha visszahozzák a 2 socketes rendszereket a desktopba, régen király kis p3-as dual socketes deszkák voltak, nekem bejöttek:) Bár ilyen áron azért más.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#24) VaniliásRönk válasza Foxi (#22) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Van egy olyan érzésem, hogy nem öltek bele túl sok pénzt és időt, gyk. Opteron desktop piacon. :DDD

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#25) Foxi válasza Konflikt (#23) üzenetére


Foxi
senior tag

Csak itt az a baj, hogy ott volt egy dual rendszered amibe csak prociból kellett kettő. De itt duplázódik a szükséges ram mennyiség, illik már több vga-t rakni bele, két proci is kell. Ez egyrészt óhatatlanul is csökkenti a rendszer megbízhatóságát, másrészt a költségeket nem kis mértékben növeli.

Az rendben van, hogy Opteron csakhogy az amilyen környezetbe készül eladható és az ára annyi amennyi ott megfizetik, de itt ebben nem vagyok biztos. Másrészt megint az AMD lesz a kenyérpirító :D (ez pusztán ironikus megjegyzés semmi flame ;) )

(#26) SzlobiG válasza Konflikt (#1) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez komoly.:D

Milyen foglalat az?

(#27) Foxi válasza SzlobiG (#26) üzenetére


Foxi
senior tag

Ott van a szövegben :P Socket 1207 alias Socket F a többprocis renszerekbe szánt ddr2-es Opteronok foglalata.

[Szerkesztve]

(#28) vedini


vedini
őstag

dokar ennek a 4x4-nek a guruja, majd ideirányítom aztán ír pár szót az alaplapról, mindenesetre valszeg képes quad sli-re, amihez dukál a két duál vagy quad magos proci :D

workworkwork...

(#29) SzlobiG válasza Foxi (#27) üzenetére


SzlobiG
félisten

:B

(#30) QuToR válasza Konflikt (#23) üzenetére


QuToR
tag

Lehet, hogy ütős, de iszonyat hangja lesz a gépnek, egymást fogják fűteni az eszközök, és szerintem nem is kicsit. Akik ismernek, tudják, hogy elég nagy AMD fan vagyok, voltam (most is FX-62-vel nyomom) de ez már nekem is soknak néz ki. Pedig nekem még az ár sem elsődleges kérdés..........

Szerintem ez nem lesz életképes, de ne nekem legyen igazam.....

QuToR

(#31) VaniliásRönk válasza QuToR (#30) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Muszáj valamit lépni a Core 2-re, ez a kényszer magyarázza ennek a ''valaminek'' az életrehívását. :DDD Egyébként aki ilyen összegért vesz gépet, az nehogy már ne tudjon valami frankó vízhűtést venni. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#32) westlake


westlake
félisten

hiaba veszi fel sebessegben a versenyt a kentsfield-el, ha majd 2x annyiba kerul..

Play nice!

(#33) Speed válasza westlake (#32) üzenetére


Speed
őstag

pedig annak a kétszerese azé má nem keves :(

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#34) Fiery válasza westlake (#32) üzenetére


Fiery
veterán

A procik azonos arban lesznek (elvileg), azaz a 2 db egybe csomagolt AMD proci azonos arban lesz 1 db Kentsfielddel. Csak az alaplap lesz joval dragabb az AMD-nel. Bar persze azt sem szabadna elfelejteni, hogy ehhez a laphoz Intel-reszrol olyan lapokat kellene hasonlitani, mint pl. a P5W64 WS Pro -- ami szinten nem olcso. Bar persze nem is ennyire draga :)

(#35) Fiery válasza Hack3er (#11) üzenetére


Fiery
veterán

Ha az MSI is jogot kap a gyartasra, akkor minden bizonnyal lesz ''mezitlabas'' lap is 4x4 ala. De ahogy en hallottam, csak az Asus fog lapot gyartani 4x4 ala.

(#36) VaniliásRönk válasza Fiery (#35) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Trösztellenes pert az AMD nyakába is! :DD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#37) Fiery válasza VaniliásRönk (#36) üzenetére


Fiery
veterán

A GeForce 8800 kartyakat is az Asus gyartja, sz'al az nVIDIA is mehetne a birosagra :D

(#38) westlake válasza Fiery (#35) üzenetére


westlake
félisten

az amd eleg egyertelmuve tette, hogy csak asus gyart nekik lapot ;)
az az erdekes, hogy az asus a nvidiahoz is elegge ''benyalta'' magat

ez nekunk csak jo.. legalabb nemlesz dilemma, hogy melyik lapot vegyuk az uj rendszerunk ala.. + a teszteloknek sem kell majd vert izzadni :D

[Szerkesztve]

Play nice!

(#39) Chieftec


Chieftec
őstag

Vazz AMDsek ezt el*urtak nem kicsit.. Tegyuk fel h 2 procival meg 4 vidkarival fog menni. Milyen fogyasztast eredmenyez ez? 4 vidkarinal a 2 slotos hutes se fer el minndenhol szal garantalt piritos. Karik kozott megreked a ho, sztem lassan megjelennek majd a ventik a kartyak mogott mint a serverhazakban. :) Fotapcsati a leheto leghulyebb helyen van, RAM csatibol is jo lett volna 8 ha mar 4 PCI-E van. 2 nFroce chipnek se valami biztato az a borda. Hm floppy csatit rajt hagytak, jo pont. :DDD Kar, hogy AMD itt tart jelenleg.. :(

(#40) VaniliásRönk válasza Chieftec (#39) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A fogyasztás oroszlánrészét nem a CPU-k fogják generálni, azt meghagyják a 4 (4x2? :DDD) GPU-nak. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#41) westlake válasza Konflikt (#1) üzenetére


westlake
félisten

''tervezoi'' szemmel nezve meg lehet nehany dolgot emliteni.. a processzoronkent 8 fazisu feszvezerles egy nagyon pozitiv dolog.. az asus megtartja a jo dolgokat szerencsere..
procinkent 2 memoriaslot remelhetoleg nem lesz keves (valoszinuleg azert nincs 2*4, mert nem fert volna el) viszont az mar problema lehet, hogy extra bordakat nem lehet majd feszerelni.. az a chipset hutes nekem nagyon nem tetszik.. kivancsi vagyok, hogy full terheles alatt mire lesznek elegek..
ha jol latom, akkor egy fesz ic tartozik a ket procihoz.. ez is egy erdekes ujitas lehet..
remelhetoleg a voltmoddal sem lesznek problemak ;)

Play nice!

(#42) Chieftec válasza VaniliásRönk (#40) üzenetére


Chieftec
őstag

Hat a VGAk jah, ekkora hulyeseget, megveszed a csucs vidkarit elmegy rajt midnen a legnagyobb reszletesseggel, akkor minek 4db? Nah mind1 remelem nem az lesz, hogy koevtkezo NFS mar el se indul 2 kari alatt. Szanalmas.

(#43) westlake válasza Chieftec (#39) üzenetére


westlake
félisten

egy 1.5 voltos 3600mhz es quad intel rendszer 300wattot ker.. meglatjuk amd mit fog kajalni

Play nice!

(#44) Fiery válasza westlake (#41) üzenetére


Fiery
veterán

A 2x4 memoria slot valoban nem fert volna el, ha pedig nagyobb nyakra tervezik a lapot, akkor nem allt volna meg 600 dollarban a cucc :)

A chipset hutese szamomra azt sugallja, hogy opcionalis aktiv hutest fognak mellekelni a laphoz, es azt ilyen bordara talan konnyebb felszerelni.

(#45) westlake válasza Fiery (#44) üzenetére


westlake
félisten

ha jol latom, akkor a felfogatasi pontok szabvany helyen vannak.. fel lehet szerelni ket extra bordat, de az egyik ugysem fer el a vidkaritol.. kerdes, hogy megy-e az utolso slot-ban a vga ;)

Play nice!

(#46) Hack3er


Hack3er
őstag

külön-külön kell bele megvenni a procit vagy 1 pack-ba lesz kettö :F

(#47) westlake válasza Hack3er (#46) üzenetére


westlake
félisten

szerintem lesz kulon-kulon is.. valszeg ez a lap is megy egy cpu-val

Play nice!

(#48) Hack3er


Hack3er
őstag

akkor 2db 4magos proci kell majd bele? azaz 8 mag összesen :F vagy 2db 2mag? de akkor miért 4x4 a neve :F

Mikor is fog megjelleni? majd 2007 közepe fele?

[Szerkesztve]

(#49) dbius válasza Hack3er (#48) üzenetére


dbius
veterán

Először a kétmagos procik jönnek ki, azokból lehet kettőt belerakni a lapba. Majd amikor kijön a négymagos, lecserélheted két db. négymagosra.

(#50) westlake válasza dbius (#49) üzenetére


westlake
félisten

ha jobb lesz, mint a c2d, akkor termeszetesen kikukazzuk az osszeset :D

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.