Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus k8v probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) AFoley


AFoley
csendes tag

Hali!

A gondom a következő:
Két napja vettem egy Athlon 64 3000+ prockót, hozzá az említett alaplapot (sima, nem Deluxe), illetve 2 db KingMax 400-as modult. A helyzet az, hogy a két mem-mel sehogyan sem akar működni a rendszer, már az xp telepítésénél fagy. Hogy melyik foglalatban vannak a memóriák teljesen mindegy neki, nem megy. Egy modullal viszont teljesen jó (az xp is felment), bármelyik is legyen benne és bárhova is rakom.
Lehet hülyeséget kérdezek, de ez a prockó hibája is lehet (az inchip memvezérlő miatt), vagy az alaplap a sunyi? Esetleg máshol lesz a gond?

Válaszotokat előre is köszönöm.

[Szerkesztve]

(#2) Docci válasza AFoley (#1) üzenetére


Docci
senior tag

Nézd meg az asus oldálan ,hogy melyik memok mennek biztosan benne és ha nincs ott a kingmax,akkkor val,hogy az laaplap nem szereti a kingmaxokat.

Erőt s erényt!

(#3) dzsoni válasza Docci (#2) üzenetére


dzsoni
senior tag

Tök felesleges.

Ha a proci nem szereti a ramokat akkor teljessen mindegy hogy milyen lap van alatta.

-----------

Valószinü hogy a proci nem szereti a ramokat. Én is játszadoztam vele. TwinMOS ramokkal nem lehetett húzni a rendszert, a mostani Winbondal pedig tökéletessen megy pedig a ramok speckói ugyanazok.

(#4) AFoley válasza Docci (#2) üzenetére


AFoley
csendes tag

A kézikönyv szerint a KingMax modulok támogatottak, a modell szám mondjuk nem egyezik, de a 256/512-es KingMax ramok az asus szerint teszteltek. Esetleg más ötlet?

(#5) Docci válasza dzsoni (#3) üzenetére


Docci
senior tag

Ok

Erőt s erényt!

(#6) AFoley


AFoley
csendes tag

Most voltam egy boltban SATA tápáttalakítót venni és megkérdeztem őket hátha mondanak valami okosat. Szerintük az alaplap memóriacsatornájával lesz gubanc. Létezik?

(#7) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Az alaplappal már több topik foglalkozik, a keresőt használni kéne. Az eddigi tulajok biztos tudnak segíteni.

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=35&swhat=asus%20k8v&show=AND&ssep=%20&sid=[/L]

Closed.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus k8v probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.