Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tgabi


tgabi
tag

Hali!
Mivel nem találtam még témát erről az alaplapról, gondoltam nyitok neki egyet.
Vélemények, tuning, pro és kontra :)

'' Senki se tud semmit! ''

(#2) szatiboy


szatiboy
csendes tag

Hi!

En nemreg dobtam ossze egy gepet, amiben egy sima Asus k8n4-e lap van, 3000+-os Sempronnal.
Elso rossz tapasztlatom az volt, hogy mintha igen gyenge jel jonne ki a hangkartyabol...pedig minden csutira volt felhuzva. Sot biost is frissitettem, es a legzsirabb, legfaszantosabb drivereket is leszedtem hozza.
Masik gondom vele, hogy fagy mint az allat! :F
Es fogalmam se nincsen, hogy mi a feneert...Raadasul ilyen komoly alakalmazasok kozben mint a World, TC, esetleg egy lightos IE fut meg alatta, vagy esetleg meg pluszba hozza jon egy kis dvd-iras.
Es ugyanezt csinalja a gyari cd-n adott driverekkel es a melegen leszedett illesztoprogikkal is...

HELP! :O

(#3) HERR Z válasza tgabi (#1) üzenetére


HERR Z
veterán

kezdjük a negatívumokkal
Elrendezés, felépítés:
- a szine
- a tápcsati helye léghűtésnél 5 fokot ront legalább
- feteken nincs borda se
- pci-e slot helye /pl a8n-e megoldása nemtom mért nem volt jó.../
- számomra kevés pci feleslegesen sok pci-e 1x slot
- chipsethűtést moddolni kell mert a lefogatója a vga karikba ütközne, a gyári meg egy percet se ment meg elvileg hangos
Bios tuning
- msi után picit kevés optimalizálási lehetőség
- a maxx fesz amit egy régebbi biosszal kiad az 1.58V, szóval sempronok alá még épp elég A64-ből minimum 42 rugós 3700+ kell hogy emberi órajelet érj el
- a cool n quite asusos elbaszása....tehát van biosba pl 10*240 1.6V real...nos cnq esetén kezdi egy pici órajelcsökkentéssel de nagy feszcsökkentéssel....konkrétan 10*220 1.4V tehát undervoltolja és még tuning is marad....itt divx-be zöld kockák jellennek meg mp-enként 4-5db...és van a 5*240 1.2V...szóval ha tuning lesz akkor cnq off

Ami jó
-3V ramfesz
- jobban megy benne a ramom mint msi-be
- 360-es FSB szinkron rammal lazán, igaz víz van a chipseten:)meg ram se árt hozzá

és kb ennyi...picit lasabb mint a k8n neom volt, tuningra szarabb de pci-e és jól fel van szerelve
ha tuning a lényeg és nem kell firewire akkor vagy msi k8n neo3 vagy dfi nf4x infinity a te lapod ezt pedig kerüld el kvamesszire
mégis mért vettem meg?firewire...

(#4) HERR Z válasza szatiboy (#2) üzenetére


HERR Z
veterán

cnq off biosba a leírtak miatt

(#5) dezz


dezz
nagyúr

Sziasztok,

Én most vettem ilyen lapot, egy 2800+ Sempronnal (rev.E6, 64bit, SSE3, 90nm), és egy Inno3D 6600-zal (utóbbival - legalábbis remélem, nem a lappal - gond van, lásd alább).

Maga a lap teccik/teccene, mivel ugye Firewire, alaplapi MIDI port (M-Audio kártyámon nincs), és tud fix PCI/PCI-E/SATA frekit, azaz jól húzható az FSB [*]. Meg a HT szorzó is állítható, ami megintcsak hasznos az erősebb FSB emeléshez. (A fent említett Gigabyte lapon legalábbis BIOS-ban nem állítható ez, legalábbis én nem találtam a könyvében.)

[*] Arra viszont oda kell figyelni, hogy defaultban a PCI/PCI-E/SATA nem fix, hanem FSB függő, úgy meg ugye alig lehet húzni. Csak akkor áll be fixre, ha BIOS-ban az Overclock Mode (JumperFree Configuration) Manualra van állítva.

És még valami, hogy a memória frekije meg a CPU órajelének 1/x része, ahol az x attól függ, hogy milyen frekire van állítva a BIOS-ban.

Új procikhoz ajánlatos leszedni a legújabb BIOS-t (1010, ill. 1012 beta), ha nem ezzel jött a lap, de figyelem: ehhez először telepíteni kell a 6.66-os chipset drivert, amit ASUS-ék véletlenül nem a Driver letöltések közé tett, hanem a Utilities-be! (Szerintem a mostani driver CD-n még nem ez van, közben már a 1010-essel jött a lap.)

Ezek az új, 90nm-es Sempronok (amik valójában Venice magok felezett L2-vel [és persze egycsatornás memvezérlővel]) igen jól húzhatók, és még úgy is alig melegszenek. Egyelőre erősebb húzással nem próbálkoztam (lásd alább, miért), de ilyen 3GHz-ekről lehet olvasni a neten... :) Ja, és a stock 1.4V-on. (Nálam most 2GHz-en megy, jól. Ramteszt, stb. meg volt.)

Apropó, volt: állítólag az E6-os 2800+ (és 2600+) már a CNQ-t is tudja, de nem úgy tűnik, mintha működne, pedig mindent megpróbáltam ennek érdekében. Ez csak azért lett volna fontos, mert a vCore-t (VID-nek is mondják) is csak akkor lehet állítani BIOS-ból és máshonnan is. De elvileg újabb Sempron esetén nem nagyon van rá szükség.

A chipsethűtőt kapásból Zalmanra cseréltem. (Ezzel kapcsolatban is lesz egy kérdésem alább.)

---------------

Na, eddig ez szép és jó, csak épp valami gáz van. Grafikus műveleteknél legtöbbször 3mp után csontra fagy az egész. :( Akár még egy ablakmozgatástól is. Már mindent kipróbáltam. Sajnos úgy tűnik, nem melegedéstől van, főleg ennyi idő alatt. Valószínű nem is táphiba (Sirtec 350-es van). Szűz XP install. Próbáltam többféle driverrel (VGA, alaplap), különféle egyéb gyártók 6600-as BIOS-át is. Leadtek BIOS-szal 3-ból 1x nem a legelső átvezető képernyőnél fagy pl. a 3DMark, hanem pár perc után, de akkor is véletlenszerűen, nem amikor a legmelegebb (RivaTunerrel nézem). Nagyon remélem, hogy az Inno kártya a hibás, nem a lap... Meg persze azt is, hogy nem valami megoldhatatlan, nem SW-es kompatibilitási probléma. (Mondjuk az érdekes lenne két nVidia cucc között.) Ja, van itt egy olyan, hogy PEG Link (tudja valaki, mi ez?? valami ASUS ''inyencség'', de nem nagyon írnak róla sehol), de hiába tiltom le. Holnap visszaviszem az Innot, utána kiderül, ha kiderül.

Ja, amit még nem próbáltam, az az alaplapi BIOS verziók. A proci miatt nem nagyon akarok régebbit beletenni, de azt a 1012-es betát még kipróbálom mindjárt. (Most láttam meg, miközben ezt írtam.)

- Van, akinek ilyen lap (vagy a non-deluxe) jól működik Inno3D 6600-zal, vagy bármilyen 6600-zal?
- Van, akinél ez az Inno más lappal hasonló dolgot művel? (Ha miatta van.)
- Ja, és másnál is ilyen forró az nF4 chip? Alig lehet megfogni a Zalman bordát... (De a fenti fagyás sajnos nem szűnik meg, ha külön hűtöm egy ventivel.) Később vízhűtőblokk megy majd rá (mint most a CPU-n), de azért mégis furcsa ez nekem. (Előző VIA-m épp csak langyos volt.) Persze alapjáraton is ilyen, nem csak húzva (a húzás adott esetben őt nem is nagyon érinti).

(#6) dezz


dezz
nagyúr

(Ja, nem itt lett említve a Gigabyte, mindenesetre a hasonló nF4 4X, s.754-es lapjukra gondoltam, azaz GA-K8NE.)

(#7) dezz


dezz
nagyúr

1012-es BIOS storno, félrenéztem. :B

(#8) válasza dezz (#6) üzenetére



csendes tag

Hát nemtom, de a BIOS frissítésről csak annyit, ha nincs gond, ne cseréld le az eredit, főleg Beta-ra ne :(

(#9) dezz válasza (#8) üzenetére


dezz
nagyúr

Hátőőő, van gond. :DDD De erre a betára nem tudom cserélni, mert félrenéztem, és a K8N-E(-Deluxe?) BIOS-a.

(#10) HERR Z válasza dezz (#9) üzenetére


HERR Z
veterán

most akkor konkrétan mi is a probléma?fagy 3d-be....cnq off...egyből...biosból tényleg a 1010 a legjobb, mert azzal legalább 1.52V-ot lehet adni az 1.4V alapfeszűeknek...-amúgy nekem ez a bios szétvágta a lapomat....
.....a lap jelenleg NEM LÁTJA a PCI cuccokat:(Emiatt úgy néz ki gariba megy vissza......

(#11) dezz


dezz
nagyúr

Nem csak 3D-ben, hanem akár egy ablakmozgatástól is, ha nincs 0-n a videogyorsítás. Az 1.52V-ot mire érted, ramra? Szétvágta a 1010-es? Ez különös, tekintve, hogy már a gyárilag ezzel jönnek mostanában.

(#12) dezz


dezz
nagyúr

Gyerekek, van itt valaki, akinek ez a lap müxik Inno 6600-zal, vagy akármilyen (sima) 6600-zal? (De GT-s tapasztalat is jöhet.) Köszi!

(#13) dezz


dezz
nagyúr

Amúgy visszavittem a lapot és a kártyát, ott próbálták egy másik Inno 6600-assal, azzal is ugyanúgy mp-ek után fagyi, miközben egy ATI-val (asszem x600) nem volt semmi gond. Csak más kártya nincs a boltban, és az a dilemma, hogy akkor mit hozassak helyette. Mindenképp 6600-as kell. Olyan nincs(?), hogy semmelyik sem müxik a lapban, legalább az Asus sajátja. Csak épp az Inno az Asus BIOS-ával sem ment, tehát nem ilyen szoftveres gond. És ilyen akár mp-ek utáni, véletlenszerű (nem túlmelegedéses) fagyasztáshoz már művészet kell, mert az nVidia GPU és a lap (ill. nF4) között gyakorlatilag nincs semmi, amit az Inno elcseszhetett volna, csak a kártya áramstabilizálása, de az más lappal is jelentkezne. De én csak jellemzően túlmelegedési gondról tudok vele kapcsolatban.

(#14) HERR Z válasza dezz (#13) üzenetére


HERR Z
veterán

lehet ez valami hasonló hiba mint ami a nf3-mak és 6800-ak találkozásakor jelentkezet/az nem fagyott, csak szinte semennyire nem lehetett tuningolni/
de nV mellett simán lehet az asus biosíróinak a suttyósága is, sőt szerintem inkább ez a gond...végig kellene próbálgatni a letölthető összes biosszal/1003 05 07 10/

(#15) dezz


dezz
nagyúr

Nos, az Asus 6600-asa szépem megy a lapban. Tehát egyedül az Innos 6600 inkompatibilis a lappal. De nagyon valószínű, hogy ez csak BIOS gond. (Mármint az Inno kártyáé, nem az alaplapé.) Tulajdonképpen próbáltam más (hozzá illő) BIOS-szal az Innot is, csak akkor egyéb okból (ram [*]) is volt fagyás.

[*] Nagyon fontos, hogy ez a lap (pontosabban az összes nF4-4X alapú) nem szereti a két oldalas, 16 chipes ramokat. Elfogadja, de véletlenszerűen fagy vele. Igazából le van írva a manualjában, hogy ezek nem supportáltak, de könnyen elkerüli az ember figyelmét. (Meg ugye ott van az a táblázat a ramokkal kapcsolatban, amiben van egy csomó kétoldalas is, mint 400-en jól működő, de ilyenkor én speciel 16 chipesre asszociálok, mert nem láttam még 8 chipesből 2 oldalast.)

[Szerkesztve]

(#16) dezz


dezz
nagyúr

Helyesbítem magam: nem a 16 chip a lényeg, hanem az XXXx16-os memóriaszervezés. Ezen kívül a 128 megabiteseket sem támogatja.

(#17) dezz


dezz
nagyúr

(128mbites chipekből állókat)

(#18) dezz


dezz
nagyúr

További pontosítás a * utáni részhez: ebben az esetben a véletlenszerű fagyásokért is az Inno kártya a felelős. Mivel a ''gyanús'' (de valójában mégsem ''fekete listás'') rammal nincs semmi baj pl. Asus 6600 esetén. A BIOS-csere az Inno kártyában max. csak az ilyen azonnali fagyásokat küszöböli ki.


[Szerkesztve]

(#19) tgabi


tgabi
tag

Hali!
Én is váltottam, egy ilyen alaplapot nyúzok már én is, és nekem nincs vele gondom.
A gyorsabb bootolás miatt letiltottam a raidet. Szerencsére a videokártya nem akad össze a lappal, bár elgondolkodtam a 6200 vs 6600-on, de végülis a 6200 mellett döntöttem.
Ha valakinek kérdése van akkor tegye fel nyugodtan! :)
Üdv.

'' Senki se tud semmit! ''

(#20) PetyAAA


PetyAAA
csendes tag

Hi!
Nekem lenne egy kis problémám.. tegnap vettem egy ilyen lapot.. bele egy 64bites 256kb L2 caches Sempron 2800+-t... a gond az, hogy nem tudok feszültséget adni a procinak.. nem ad rá lehetőséget a bios... windows alatt Ai Boosterrel van olyan beallitas hogy CPU fesz, de hiaba adok meg mas erteket, mikor leapplyzom nem valtoztatja 1,4rol a feszultseget.. es igy a proci nem nagyon huzhato 1600rol 1840re sikerult.. (230as fsb) 233on már fagy.. esetleg bios frissites kellene? vagy valami megoldhatna ezt? csak ddr feszt tudok allitani.. arra meg semmi szuksegem jelen pillanatban.. helpmeeee

(#21) SystemRoot válasza PetyAAA (#20) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hmm, biztos hogy a proci nem bírja? Viszavettél mindent? (HTT, ram) Lefixáltad a Sata/PCI-t?
Szvsz nem a proci lesz a keresztmetszet. Ugyanis nekem többször is volt dolgo hasonló S754-es sempikel és mind nagyon jól húzhatóak voltak még alapfeszen is...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#22) HERR Z válasza PetyAAA (#20) üzenetére


HERR Z
veterán

tedd fel a 1010-es biost, azzal tudod küldeni neki....az E magos procikat az azelőtti biosok szarul kezelték
amúgy meg jah, vissza kellene venni a ram órajelét is....meg a ht-t is 3x-re

[Szerkesztve]

(#23) PetyAAA


PetyAAA
csendes tag

Köszi... rájöttem a dolgokra.. csak fura volt athlonXP utan.. de most igy alapfeszen 327es FSBvel 2616on megyek :) ami egesz szep :D 3x HT szorzo, ramok meg kb 433on

(#24) JrCsG válasza dezz (#5) üzenetére


JrCsG
tag

Szia!
Úgy tűnik hasonló hiba van nálam is. Sajnos kettőt is berendeltem a 3100Sempron+ Asus K8N4-E Deluxe+ Inno3D 6600 párosításból. Ahogy leírtad nálam is fagy véletlenszerűen, az egyik gép már azután, hogy felrakom a videókártya driverét, a másik kicsit tovább bírja. :O

Memória, Hdd, CPU elméletileg jó. Tényleg Te futattál Memtestet86-ot rajta? Ha igen, Neked mennyit írt ki sebességre, mert nekem 6xxMb/s-et és ezt keveslem.

Biztos, hogy az Inno a hibás, ez hihetetlen, akármilyen más márkájut hozatok beléjü, az már jó lesz?

(#25) HERR Z válasza JrCsG (#24) üzenetére


HERR Z
veterán

hát...vegyél úgy hogy ki tudod próbálni....1:beviszed boltba...2:használtan és kipróbálod és csak utána szurkolsz
amúgy jah 6600-akat nem komálja a lap..

(#26) JrCsG válasza HERR Z (#25) üzenetére


JrCsG
tag

A probléma az, hogy ezt ajánlottam ki két helyre is, meg sem fordult a fejemben, hogy majdan ez miatt szívni fogok :(
Most kezdtem el nézegetni, hogy mit kellene a 6600-osok helyett, az X1300 Atik hozzák ezt a teljesítményt (Sapphire/ASUS)?

(#27) HERR Z válasza JrCsG (#26) üzenetére


HERR Z
veterán

x1300 veri a 6600-akat...de árban is picit több -esetleg még sima x700-akat is nézz meg 17k körül van gigabyte a piacon...asse rossz, igaz kicsit gyengébb 6600-nál, sebességben és featureökben is
ati kártyákkal eddig semmi baj nem volt:)

(#28) JrCsG válasza HERR Z (#27) üzenetére


JrCsG
tag

Hát akkor most szét kell néznem Ati fronton, mostanában hanyagoltam őket. Találtam is kettőt: http://www.ramiris.hu/termek.php?cikkszam=12982&csoport=Videok%E1rtya&page=3 ill. http://www.ramiris.hu/termek.php?cikkszam=13808&csoport=Videok%E1rtya&page=2 Mind a kettő X1300Pro és még olcsóbbnak is tűnnek mint az X700 ami mégiscsak régebbi vas. Olvastam a tesztet is itt a Prohardveren, mondjuk abban még nem olyan meggyőző szerintem.
Kicsit OFFOS kérdés, ha már benne vagyunk: 6600GT-nek mi az Atis ellenfele?

Hogy a lapról is beszéljünk: már több mint 12órája megy a torture teszt a gépen. Viszont lefogadom, hogy amint kellene egy kis 3D rögtön fagyi lenne. Ez egyébként ''hivatalosan'' is le van írva valahol, hogy a 6600 és 6600GT-ket (legalábbis Inno3D-t) nem szereti ez a lap? A 6600GT-t azért írtam, mert járt benne egy Inno3D 6600GT is és azzal is rosszalkodot.
Tudom mondhatjátok, hogy Inno, de már elég sokat hoztunk és még nem volt baj velük (kopp-kopp-kopp), most meg pont egy ''márkás'' Asus lappal!?
Ezt a rosszalkodást is pontosítanám:
Az egyik gép megyeget, néha fagyi, 3D-ben pedig szinte rögtön.
A másik gép azt csinálja, hogy amint felrakom a VGA drivert és restart, az XP elkezdi tölteni magát, majd megáll és 3-5perdig ''malmozik'' aztán bejön és úa, mint a másik gép :F

A memória sebességre lennék még kiváncsi, hogy akinek ilyen lapja van, mennyire megy? Mint fentebb írtam Memtest86 amikor betöltödik akkor kiírja a L1 L2 és Memória sebességet, ez nálam nem éri el a 700Mb/s-et, ez normális? Kingmax memória van benne, talán nem olyan gagyik, ha jól emlékszem 2,5-4-4-9-en megy, minden alapon hagyva (AUTO), a gép nincs húzva

Elnézést, hogy egy kicsit hosszúra sikerültem, ez most kijött...

(#29) JrCsG válasza JrCsG (#28) üzenetére


JrCsG
tag

Na a memória teszt részhez pontosítás:
Memtest86+ v1.65
Sempron (0.09) 1809Mhz
L1 Cache: 128k 14830Mb/s
L2 Cache: 256k 669Mb/s
Memory: 512M 654Mb/s
Chipset: nVidia nForce4 (ECC: Disabled)
Settings: Ram: 201Mhz (DDR402) / CAS: 2,5-4-4-9 / Single Channel (64 bits)

(#30) JrCsG válasza JrCsG (#29) üzenetére


JrCsG
tag

Memória rész megoldódott, BIOS update 1010-re. Igazából ez is érdekes, mert egyszere lett hozva a két lap, egy helyről és az elsőn 1010-es volt alapból, mindegy ez legalább már jó... :DD

(#31) Kare


Kare
csendes tag

Nekem egy MSI 6600-as kártya van ebben az alaplapban, de nekem is véletlenszerűen fagy. Felejtsem el azt video kártyát és megoldódik a bajom?
Mit tegyek bele helyette?
Nem nagyon értek hozzá, segítsetek.
1010-es bios van.
KÖSZI

(#32) Diego2002


Diego2002
tag

Nah, én is gyarapítom a tábort, bár most épp működik a kicsike. Ismerősöm gépéről van szó, de ilyet tapasztaltam: szűz XP, aztán alaplap chipset driver ment fel, majd az audio driver, ezután XP már betöltésnél lefagyott, csak csökkentett módban ment.

Következő próbánál már sikerült felrakni a szintén asus 6600GT driverét, majd a hangot is, xp először újraindult, majd következő restartnál szintén fagyott.

Most egyetlen-egy dolgot hagytam ki a telepítés után, méghozzá az chipset driver, azon belül is az IDE-hez tartozó valami SW akármi részét nem raktam fel.

Igaz komolyabb 3D-s játékot még nem próbáltam...

..::Diego::..

(#33) Mania


Mania
senior tag

Ha megengeditek en is csatlakozom a klubhoz,igaz nekem csak pure K8N4-E van.
Szerencsere en eddig csak jot mondhatok rola,nagyon stabil kis konfigot sikerult ra epitenem.
Viszont lenne egy kerdesem...erdemes a chipsethutot passziv Zalmanra lecserelni???

(#34) lolee válasza Mania (#33) üzenetére


lolee
tag

Bocs hogy visszakérdezek :D
Neked nem problemazik a 6600gt-vel (kérdöjel nincs ezena billen)

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#35) tgabi válasza Mania (#33) üzenetére


tgabi
tag

Hali!
Én lecseréltem NB47j -re, és a PCProbe szerint nem lett sem melegebb sem hidegebb a chipset hőmérséklete. Digitális hőmérővel mérve azonban eléri az akár 58-60 fokot is, de fagyni még nem fagyott. Így legalább halk.

'' Senki se tud semmit! ''

(#36) Mania válasza lolee (#34) üzenetére


Mania
senior tag

Nem problémázik,pedig mióta megvan azóta nyúzom folyamatosan.

(#37) Mania válasza tgabi (#35) üzenetére


Mania
senior tag

THX
Azt hiszem ennyi áldozatot akkor megér a dolog :)

(#38) lolee válasza Mania (#36) üzenetére


lolee
tag

Köszike! Ez jó hír :))

Lehet hogy a ''deluxe'' csinálja bele ezt :D

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#39) Sensei


Sensei
tag

Üdv.

Nekem sima K8N4-E -m van. Olyan problémát tapasztaltam, hogy everestben, vagy más diag progival cpu hőmérsékletet mérve össze vissza ugrál a mért érték (17-9-30) kb 2 mp-ként.Ja 2800+ Sempron.
Találkozott vki hasonlóval?

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#40) Sensei


Sensei
tag

Ja igen! Bár feltelepítettem minden drivert, tökéletesen fel is mentek, de az eszközkezelőben van egy ismeretlen eszköz, amit nem tudok mire vélni. (Biztos, hogy alaplap, mert minden más tökéletesen műxik)

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#41) Mania válasza Sensei (#40) üzenetére


Mania
senior tag

Tedd fel az Asus AI Boostert...rogton eltunik..ha nem kell utana le is torolheted,de legalabb eltunik az ismeretlen eszkoz.

(#42) Ádibádi


Ádibádi
tag


Hali

Nekem is hozzá kell szólni ezekhez mivel nekem is ilyen lapom van és tényleg nem volt gondom vele. Igaz én 6800gs sel használom. Jó lap :R

Ennek ellernére tudnátok segíteni mert a faternak is ilyen lapja van csak neki egy 6200 üzemel benne és mikor be akarja kapcsolni se kép se hang , egy újraindítás megoldja a dolgot. Csak ez engem zavar és őt is . Mi lehet a gond ? :F :F

A NŐKNEK ÁLLÍTÓLAG 70 HÁZIMUNKÁHOZ KELL ÉRTENI: A FŐZÉS ÉS 69...

(#43) Sensei válasza Mania (#41) üzenetére


Sensei
tag

Valóban. :R
Mindenesetre ez sztem elég ramatyul van megcsinálva. :(((

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#44) Mania válasza Ádibádi (#42) üzenetére


Mania
senior tag

Milyen táp van benne?
Próbáld meg a te tápoddal előszőr,majd ha azzal is igy indul tedd át a VGA-t is.Ha úgy sem lesz jó akkor gari.



[Szerkesztve]

(#45) Ádibádi válasza Mania (#44) üzenetére


Ádibádi
tag


Az enyémbe 400 as Chieftech a az övébe ugyan az csak 360 as.
Serinted elég??

A NŐKNEK ÁLLÍTÓLAG 70 HÁZIMUNKÁHOZ KELL ÉRTENI: A FŐZÉS ÉS 69...

(#46) Mania válasza Ádibádi (#45) üzenetére


Mania
senior tag

Annak elegnek kell lennie...ezt a hardvercserelgetos dolgot probald ki...en 85%-ban a lapra tippelek.

(#47) Ádibádi válasza Mania (#46) üzenetére


Ádibádi
tag


Ja és még valami a fateré szokta azt is csinálni néha hogy mikor bekapcsolja elkezd össze vissza sípolni és a proci meg a chip ventilátora egyszerűen megáll pedig a vidkarié még forog ilyenkor is az újraindítás mindíg segít neki. Na és ez mi a ráktól lehet ??

Lehet hogy mégiscsak gari?? :(((

A NŐKNEK ÁLLÍTÓLAG 70 HÁZIMUNKÁHOZ KELL ÉRTENI: A FŐZÉS ÉS 69...

(#48) Mania válasza Ádibádi (#47) üzenetére


Mania
senior tag

Nekem akkor csinálta 1x mikor huzamosabb ideig nem volt elektromos hálózatra kötve.
Ha megnézed valszeg azt irja ki,hogy a
''CPU és a chipset hűtőventillátorának fordulatszáma túl alacsony,nyomj F1-t a továbblépéshez''
Elvileg ez nem hiba.

[Szerkesztve]

(#49) temes69


temes69
aktív tag

havernak ugyanilyen a lapja, szintén 6600os inno van benne és szintén fagy neki mint állat. mondjuk neki csak játékoknál sima word vagy winfos alatt nem. viszont van neki más probléma is vele: usb csatis az billentyüzete, és amikor bekapcsolja a gépet akkor soha nem látja neki a billentyűt. kiirja hogy keyboard error. ekkor mindíg kihúzza és utána visszadugja majd gép ujraindít, és láss csodát semmi gond. na ez miért lehet? alap bios van rajta szerintem az lehet a gond. szerintetek?
visszatérve a vidkarira: ha lecseréli akkor már nem fog fagyni? elég csak a márákát váltani vagy cserélje be egy atira?

(#50) Mania válasza temes69 (#49) üzenetére


Mania
senior tag

Ezzel a lappal van egy olyan gond,hogy bizonyos kétoldalas memóriatípusokat nem támogat,és emiatt is fagyhat a gép.(lásd kézikönyv).
Az USB-s keyboard supportot pedig be kell kapcsolni BIOS-ban,ha minden igaz alapértelmezettben ki van kapcsolva....nézzétek meg,mert valszeg ez okozza a hibát.
Ajánlott a legfrissebb BIOS használata(ASUS honlapján ellenőrizhető,vagy ASUS update),valamint a legfrissebb gyári drivercsomag.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.