Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13) bzoley válasza #72042496 (#12) üzenetére


bzoley
veterán

Nézzük sorjában:

Ha rákeresnél a ct*.*-ra a c:\-n, akkor mennyi szemetet találnál még.

Chrystalizer általában 100%-ra volt tolva(kivéve az Extreme Audio-nál, azzal használhatatlan)

EAX5-ig szoftveresen ok az Asus(elvileg, és a fórumok hozzászólásai alapján), plusz DDLive Vistára, plusz DS3D Alchemy helyett, benne a 13Mb-ban, összvissz egy gomb formájában, vagyis Vista-n is ugyanúgy szól minden játék, mint XP-n(nem tudom megerősíteni, nem játszom).

Azt, hogy bitangmód jól szólna, nem mondom, mert lehet hogy nem, de nekem tetszik, a korábbiaknál jobban. És nem, nincs "édes bosszú" effektus :) , csak egyszerű megelégedettség. Egy aránylag egyszerű kártyáról van szó, CL-nél jóval egyszerűbb beállítási lehetőségekkel, mégis jobban élvezem a használatát, és a hangját is. Egy kis természetes gyűlölet kialakult a CL-lel szemben, de olyat egyik mondatban sem szándékoztam írni, hogy bezzeg a szutyok X-Fi. Csupán az egyes pontokban általam tapasztalt különbséget próbáltam bemutatni, és azt hangsúlyozni, hogy az egyszerűségéhez képest is jobban tetszik a hangja, mint az X-Fi-nek(és itt sem azt írtam, hogy jobb a hangja).

A filmekkel nem nagyon boldogultam, az korábban is a gyengém volt. Ha egy filterben beállítottam, hogy ne piszkálja a hangot, hanem küldje ki a hangfalnak, akkor egy másik lépett a helyébe, és azzal szarakodni kellett. Megközdöttem, mire minden típusú hang megfelelően került ki a gépből. A hangkártya telepítése után nagyjából elölről kellett volna kezdeni mindent, egy idő után feladtam, és most a hangkártya kódolja újra a hangot DDLive-on keresztül. Mivel nem hallottam különbséget a közvetlenül kiküldött DTS hang, és a "visszaminősített" DD hang között, nem piszkáltam tovább. Annyi előnye van, hogy letörölhettem az AC3filtert, és minden más sallangot, nem kell a Logitech-et kapcsolgatni direct, és optical között, minden gépből jövő hang optikán van átküldve, és kész. Annyi infó talán még jár hozzá, hogy nem használok PowerDVD, és hasonló varázsprogramokat, Media Player Classic, Foobar, és joccakát. Ezekkel kellett összehangolni a rendszert.

Nem vagyok perverz, elég nekem a Vista32 is. Nem szeretem, ha sok a probléma :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.