Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#668) KillHates


KillHates
nagyúr

Egyre többször merül fel egy probléma a G750JZ (GTX880M) körül. Feltételezhetően hőmegfutási hibákra visszavezethető, hogy a gép kikapcsol és nem lehet bekapcsolni többet (hiába a teljes áramtalanítás) Ez előfordult a régebbi G750JH (GTX780M) modellnél is néha de ott a teljes akku-töltő ki, majd power gomb kombó mindig segített.
A fenti hibajelenséget egyébként a Windows 8(.1) ACPI vezérlésének a védelmi rendszere produkálja; ha egy periférián sorozatos hardveres rendellenességet észlel akkor az SM vezérlőn egy tiltási parancsot futtat ami a gép lekapcsolását eredményezi. Ha a gépet be lehet kapcsolni, akkor az eseménynaplóból kibogarászható ennek a folyamatnak a rögzítése. Az én JH modellemnél is előfordult már, hogy a Windows kirúgta a gépet a kezeim alól, pedig csak éppen adatbázist töltöttem ki manuálisan (kb. mintha Wordpad-ben gépelnék) Miután utána néztem akkor láttam, hogy a GPU egyik pillanatról a másikra 120 fokra ugrott. Ez nyilván valami bug lehetett mert a GPU Meter ugyanekkor 40 fokot naplózott (az egyik az SM-ről a másik valami saját rendszerű folyamat monitorozóból olvassa ki mint a Lavasys cuccok) Ez az esemény a GTX880M-el szerelt gépeknél következetesen előfordul és eddig nem tudták megoldani ezért is késik a piacról JZ. :U Feltételezem, hogy az nVidia GPU körül van most valami gubanc, mert az AlienWare is visszahívta a 880-assal szerelt gépeit.
Az Asus-nál most a raktáron lévő modellekbe új hűtést szerelnek:

JH-ban lévő régi hűtés, réz hőcsővel, alumínium bordákkal:

JZ-be rakott új blokk réz hőcső, réz bordákkal:

A dolgot igazán nem értem mert a fenti módosítás olyan mint halottnak a meleg lábvíz; mert igaz, hogy a réz jobb hővezető és nagyobb a tömege is mint az alumíniumnak, de köztudott, hogy az alumínium jobban adja át a hőt a levegőnek mint a réz. (ezért is aluból vannak a gépkocsik radiátorai) Ha csak a porfújást hanyagolták volna akkor talán ugyanott lennének hőleadás szempontjából. Gyanítom, hogy itt inkább a "carpe diem" érvényesült a nagyobb tömeg miatt; magyarán a jó másfélszer nehezebb borda jüval több hőt tud felvenni hirtelen; így az esetlegesen jelentkező hőmegfutások jobban kompenzálhatóbbak. (aztán meg majd az orbitális blower elintézi, hogy ez kikerüljön a gépből :D)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.