Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#388) 0RH- válasza ikaru (#376) üzenetére


0RH-
csendes tag

Ebbe az eufi problémába már én is belefutottam.
Nekem először a 3tb vinyó jelentette a gondot, mert azokat nem lehet mbr-re formázni, annak 2.1 tb a határa. Szóval nem uefi bios (vagy bekapcsolt csm-nél) a vindóz nem hajlandó települni 3tb diszkre. Megformázza gpt-re, de nem tud bootolni. Ha meg mbr-re formázod, akkor indul, de elveszted a 2.1 tb feletti részt.
Persze egy rendes linuxot ez nem érdekel simán megy uefi nélkül gpt-vel is.
Ezért lett uefi, és leküzdve a határ.
No meg kiterjesztve a bios. Mert ez azt jelenti, hogy a gpt vinyón van egy fat partíció és ott csücsül a 64 bites efi kiterjesztésű fájl, amit a valódi vasban lévő bios betölt és futtat. Mint az mbr első szektorát is tette régen.
A compaq gépei csinálták ezt a kiterjesztést, persze nem egészen így. Ott is spéci partícióban voltak a bios kiegészítései.

Mikor meglátod a rog logót már rég az efi-ben vagy. Előtte, bekapcsolás után nyomd az f2-t azonnal, akkor kapja meg csak a valódi bios. Utána már az efi kiegészítés megy.
Ha belépsz a biosba és engedélyezed a csm-t, akkor az uefi bios kompatibilis módba áll és tudsz indítani dvd-ről rendszert. A csm opció után újraindítasz és tudod bővíteni is az efi bios boot opcióit. Így lehet efi biosban több oprendszert tenni a gépre.
Csm engedélyezés után gép induláskor nyomsz egy esc gombot és megjelenik a bootolható eszközök listája.

Vindóz fizikai gépre telepítésben nem nagyon tudok segíteni, mert linuxot használok, vindóz csak virtuális gépen van, ott meg nincsenek ilyen problémák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.