Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1736) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#1735) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Szerintem csak én vagyok már megint peches, nálad nem lesz baj.
A "tünetek" alapján nekem az a tippem, hogy vagy a BIOS a ludas (bár ez a kisebbik esély, mivel a legfrissebbel is baj van) vagy a CPU-nál rossz lett a pasztázás és nem adja át kellően a hőt terhelésnél.

A másik, hogy szerintem miért is nem a BIOS a ludas, az az hogy a tesztek alapján a G751JY-ban az Intel 4710hq cpu kb 72-73C körül teljesít 1 3DMark Firestrike teszt után és habár a 4860hq erősebb cpu, azért *szerintem* annyival nem erősebb, hogy 1 3Dmark 13 FireStrike teszt után 87-90C legyen, mint nekem, szóval mindenképpen a pasztázással van baj.

Természetesen az újrapasztázáshoz abszolút szét kell szedni, még az alaplapot is ki kell venni, szóval hiába van nekem itthon több fajta minőségi paszta is, meg hiába szedtem már szét korábban ROG laptopot, nem nyúlhatok hozzá, mert a garancia akkor ugrana :W
Garancia nélkül meg mégegyszer nem vállalok be laptopot, amióta egyszer egy Clevo gépemben az akkor aktuális csúcs VGA bedöglött és Kanadából rendelhettem hozzá az MXM VGA kártyát arany árban...

Eddig nagy ASUS párti voltam és próbáltam mindig ASUS laptopot venni, de lehet nem nekem való ez a márka, mert sose akar összejönni elsőre az, hogy tökéletes legyen a gép :O

Most átkozom magam, hogy alapos tesztnek vetem alá a gépet, mivel ha csak egy átlag júzer lennék aki azt se tudja mi az a Hwinfo vagy Everest, akkor lehet fel se tűnne ilyen hiba, max pár hónap múlva ha meg nem kapcsolna be a gép, mert megsült a cpu, akkor meg küldeném szervizbe mit sem sejtve, hogy már az 1. naptól rossz volt, csak nem azonnal dobta be a törülközőt ...

Majdnem 1.000.000 Ft-ot költöttem eddig csak Magyarországon vásárolt ASUS laptopokra (külföldről vetteket is beleszámítva meg már bőven átlépem a határt), de egyszer sem volt tökéletes az első gép (na jó, ami külföldről jött az az volt)...pedig az ASUS nem a "Tesco Gazdaságos" márka, ezért is utálom, hogy ilyen szerencsétlen vagyok, hogy mindig citromot fogok ki :W
Az előző vásárlásnál nem volt gond, mert a bolt küldött érte futárt, ami hozta-vitte, de most ez nem érhető el, én meg egészségügyi okok miatt nem tudom bevállalni ,hogy tömegközlekedéssel fél napot elverve visszahúzzak egy ekkora dobozzal rendelkező és nehéz gépet, szóval ez most nekem dupla szívás ... meg merte kockáztatni, hogy már az első gép jó lesz...hát nem jött be :(

Na mindegy, alaposan teszteld le te is, de szerintem neked nem lesz probléma.

Everest stress tesztet nyomasd cpu+gpu-val egyszerre, nekem 6 perc után ez az eredmény:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.