Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) Mr. Y válasza szapor_v (#11350) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A legutóbbi innen van.
Ezek szerint ez bonyolultabb lesz, mint aminek tűnik

But who is watching the guardians?

(#11352) szapor_v válasza Mr. Y (#11351) üzenetére


szapor_v
csendes tag

Milyen win van rajta, honnan van a telepítő, win update megy?

(#11353) Mr. Y válasza szapor_v (#11352) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Win10 van rajta, 64Bites. Számtech szervizben tették fel, én otthon aktiváltam a saját kódommal. Update megy, igen.

But who is watching the guardians?

(#11354) Mr. Y válasza szapor_v (#11352) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Töröltem, majd újra feltettem, újraindítottam és semmi. Leszámítva, hogy kicsit bódult volt egy pár másodpercig, mikor felállt a rendszer.

But who is watching the guardians?

(#11355) szapor_v válasza Mr. Y (#11354) üzenetére


szapor_v
csendes tag

Nekem is rog gépem van egy régebbi meg egy 2éves, de azokon eddig ha felment a chipset driver és az atk, onnantól egyből megjött a világítás. Hülye kérdés... nincs kikapcsolva? :))

(#11356) gago1975 válasza Mr. Y (#11345) üzenetére


gago1975
őstag

Szia.
Nem szeretnék kötekedni veled, de a legfrissebb, legutolsó limitált verzióba Asus ROG G750JY-T4026H volt amibe i7-4860Hq + 980m 8Gb volt kapható.
A JH pedig GTX 780M-es.

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#11357) Mr. Y válasza szapor_v (#11355) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Hát, Fn+F3 vagy Fn+F4 a vezérlői, így nem hiszem hogy ki lenne. Vagy van egyéb hely is, ahol ki lehet?
Azért lehet ebben a kapcsolgatásban valami, ha lehet máshol, mert pár évvel ezelőtt sikerült anyám laptopjába belefejelnem (Valamelyik HP Pavilon) és az addigi hófehér világítás, ami körbe vette a tapi-padot, pirosra váltott és letiltotta a fél gépet. Ezen egy újraindítás segített és azóta sem sikerült szándékosan előhozni ezt.

Szóval lehet, hogy máshol van letiltva?

But who is watching the guardians?

(#11358) szapor_v válasza Mr. Y (#11357) üzenetére


szapor_v
csendes tag

Másfajta kikapcsolás lehetőségről nem tudok én sem. Ez egy elég fura jelenség, hogy linux alatt megy win alatt meg nem... Bios-ból az utolsó van rajta?

(#11359) szapor_v válasza Mr. Y (#11357) üzenetére


szapor_v
csendes tag

A többi FN gombbal megy minden, TP, fényerő, hang..?

(#11360) Mr. Y válasza szapor_v (#11359) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Minden hibátlan, igen.
Olyan tünetek még vannak, hogy nem tud hibernálni és aludni, mert minden esetben kikapcsol, bármire is megyek.
BIOS szinten pedig passzolok, utóbbi időben nem reagál az F2-es beléptetésre.

But who is watching the guardians?

(#11361) szapor_v válasza Mr. Y (#11360) üzenetére


szapor_v
csendes tag

Úgy tudsz belépni ha az esc-gombot nyomkodod közvetlen azután hogy bekapcsoltad a gépet. Ha hibernálni sem tud akkor biztosan driver problémája van.

(#11362) Jazz


Jazz
Topikgazda

A Splendid által beállított (Manual, -25 color temp.) ellehet valahogy menteni egy ICC színprofilba, hogy aztán belehessen tölteni win-be? (És ne kelljen állandóan aktiválni splendid-ben a beállítást. Ráadásul nem mindenre hat azaz alkalmazás, pl. chomre figyelmen kívül hagyja)

free your mind

(#11363) Jazz


Jazz
Topikgazda

Valaki próbálta már használni a gépet kivett aksival? (G751JY, de más típus tapasztalat is érdekel)
Aki vett aksit, honnan tudott sikeresen jól működőt venni?
A random instant leállásokra valaki tudott ellenszert találni?
Köszi

free your mind

(#11364) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szeretném a gépet asztal alá tenni, sok helyet foglal az asztalon :)
Keresek hozzá egy olyan dokkolót, aminek nem kell mást tudnia, csak egy bekapcsológombbal rendelkezzen. Nem szeretném nyitogatni csak egy gomb végett. Létezik ilyen?

Előre is köszönöm a válaszokat

But who is watching the guardians?

(#11365) Gergello válasza Mr. Y (#11364) üzenetére


Gergello
addikt

Hűtése (levegő beszívás) miatt nem lesz jó lecsukva használni.

(#11366) thomasa válasza Mr. Y (#11364) üzenetére


thomasa
senior tag

Tedd mindig alvóba, és nem kell nyitogatnod.

(#11367) Mr. Y válasza thomasa (#11366) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nincs állandó tápon, minden este áramtalanítva van a PC szekció. Plusz írtam pár napja, hogy nem tud aludni.
Gergello: Ezt nem teljesen értem. Mit szív felülről? Ha monitoron van és játszom, akkor is le szokott lenni csukva. Vagy ezek szerint ezzel nem tettem jót neki eddig?

But who is watching the guardians?

(#11368) Gergello válasza Mr. Y (#11367) üzenetére


Gergello
addikt

Néhány oldallal ezelott Mikulásbá rakott be egy ábrát hogy milyen egyedi a G751 / G752 hűtése. Telefonról imnost nem tudom megkeresni.

(#11369) gerner1 válasza Gergello (#11368) üzenetére


gerner1
veterán

:) "Néhány oldal.." ...

@Mr. Y
Itt van az említett kép/szemléltető ábra:

Kép

(#11370) Mr. Y válasza gerner1 (#11369) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Vao, ezt nem is tudtam. Így viszont külön köszönöm nektek az információt, mert ezentúl úgy használhatom, ahogy illik, mielőtt baj történne :R

But who is watching the guardians?

(#11371) Gergello válasza gerner1 (#11369) üzenetére


Gergello
addikt

Néhány év .... :DDD
Megérdemelné hogy összefoglalóba kerüljon

(#11372) Mikulásbá válasza Gergello (#11371) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Húú,de rég volt. ;]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#11373) thomasa válasza Mr. Y (#11367) üzenetére


thomasa
senior tag

Azt hittem a "nem tud aludni" probléma megoldódott, elmondták előttem, hogy tudsz a biosban szétnézni.
A teljes áramtalanítás miért szükséges?

[ Szerkesztve ]

(#11374) Mr. Y válasza thomasa (#11373) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A BIOS dologra még nem volt időm.
A teljes áramtalanítás egyéni hobbim. Rá van kötve egyetlen villanykapcsolónak álcázott egységre a komplett setup: ROG, Monitor, hangfal, Xbox One és a PC sarok világítása.
A kapcsoló itt csak egy relét működtet, egyébként. Ez további két kapcsolóra van bontva: Géppark és Világítás.
Esténként lekapcsolni a Gépparkot, így a villanykapcsolónak álcázott egység tényleg csak a világítást kapcsolja. Ez azért fontos, hogy mikor reggelente felkapcsolom, hogy lássak összeszedni magam, ne adjak feleslegesen mindennek áramot. Nem a fogyasztás végett, csak úgy. :))

But who is watching the guardians?

(#11375) toza


toza
senior tag

udv.

gl753vd hez a CH341A MainboardB Programmer hez modosiott bios file nincs meg valakinek?!

mentettem. raraktam gyarit - 308 modositas nelkul
es nem indul.

ures a csip. nem tudom ujra irni.

csere vagy korupt a mentesem?

tudna vki mentest linkelni legyszives?

es 2666MHz s RAM mal indulnia kene vagy csak 2400?

koszonom.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#11376) toza válasza toza (#11375) üzenetére


toza
senior tag

kozben megoldodott...
le holegfuvoztam a bios csipet es igy rarakva felismerte adapter es visszaraktam orig biost es csippet is es most minden kafa..

2666br vagy 2400?

koszi

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#11377) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ez a széria elfogadja a DDR4-es RAM-okat?

But who is watching the guardians?

(#11378) Jazz válasza Mr. Y (#11377) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Pontosan melyik.

free your mind

(#11379) Mr. Y válasza Jazz (#11378) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

G750JH

But who is watching the guardians?

(#11380) thomasa válasza Mr. Y (#11379) üzenetére


thomasa
senior tag

(#11381) Mr. Y válasza thomasa (#11380) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszi

But who is watching the guardians?

(#11382) Gergello


Gergello
addikt

Windows 10 alatt pattog a hangszóró, hangot nem is ad csak másodpercenként egyet pattog bármit csinálok a driverrrel vagy registry-vel. Itt ami a topicban írva van az nem segít sajnos.
Most felteszek egy windows 7-et, hogy meg tudjam nézni.

(#11383) Jazz válasza Gergello (#11382) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Melyik gép?

free your mind

(#11384) Gergello válasza Jazz (#11383) üzenetére


Gergello
addikt

G751JY.

Látom közben, hogy Win 7 az nem támogatott, semmilyen drivert nem találok hozzá.

Most kaptam postán, nem tudom hogy esetleg szétrázódott benne valami vagy nem. Most van nálam először.

[ Szerkesztve ]

(#11385) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Igaz, nem 7-es széria, de hátha tudtok segíteni. Realtek drivert nem tudom tisztességesen telepíteni, legalábbis nagyon úgy néz ki. Letöltöttem az Asus honlapján lévő drivert hozzá. Eleve sajnos nem exe-s a telepítője, hanem InstallPackage.bat-ot kell rendszergazda jogosultsággal indítani, így elvileg feltolja a szükséges drivert.

A gond csak az, hogy Sonic Radar és Studio is ezt írja indításnál:

Mit hibázok el?

A gép: Scar II GL504GM

Köszi előre is a segítséget!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#11386) dopirt


dopirt
csendes tag

Sziasztok, nem tudom ez-e a legjobb topik a kérdésemhez. Kérlek adott esetben irányítsatok át a megfelelő helyre:

Adott egy ASUS G752VM-GC002D (Intel Core i7 6700HQ, Nvidia GeForce GTX 1060) ami már nem garanciás és szervíz szerint (FixDirect Kft.) alaplap hibás. Vmiért nem javítják az alaplapot, hanem újat szereznének be, aminek ára több mint egy új ilyen laptop. :(((

Kérdéseim:
-Van-e más ajánlott ASUS szerviz
-Van-e ajánlott szakember aki javít alaplapot (hardveraprón nem találtam)
-Volt-e hasonló hiba másnál, Ő hogyan oldotta meg. Esetleg milyen költséggel
-Aliexpresszről 1/4 áron lehetne beszerezni egy új alaplapot, ez jó ötlet-e :B :F

Köszönöm.

(#11387) Gergello válasza dopirt (#11386) üzenetére


Gergello
addikt

Írtam privit. Fontold meg szerintem.

(#11388) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok !

Van egy G752VY laptop-om, előtelepített windows-zal vettem.
Rajta volt az összes ASUS gyári program, és mog sok egyéb sallang is.

Lassan esedékes egy win újratelepítés.

Hogy érdemes ezt csinálni, hogy visszakaphassam az eredeti állapotot?
Telepítőlemez nem volt hozzá, és a gépen sincs windows kulcs felragasztva.

Ha telepítek egy új windowst, akkor hogyan lehet aktiválni?

Köszi :R

(#11389) MaxxDamage válasza ImI87 (#11388) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Asus csinál hozzá (.ISO) filet (külön kérésre, a termék SN szama alapján, hozzá való driverekkel, szoftverekkel) és Win telepítés után azt alkalmazva/elindítva automatán megcsinál mindent. :K

Azt az Asus (FTP) oldaláról tudod le tölteni (küldik a linket is)
Én ROG G752VSK laposhoz kértem még (SN száma alapján) és hasznos/jó dolog volt a végeredmény! ;)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11390) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Csak nekem tűnik úgy vagy a tavaszi árakhoz képest volt egy jókora áremelkedés a használt ROG-ok piacán?
G752VY-ről váltanék valami újabbra, erősebbre, mit javasolnátok? (17" SCAR III?)
Tudom, hogy ebben patent patent a hűtés, ez elmondható az újabb ROG-okról is? TUF széria felejtős?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#11391) MaxxDamage válasza StoneBridge (#11390) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, kicsit felkúsztak az árak :)
Amibe van VC az vehető, de tesztet érdemes nézni róla vásárlás előtt, vagy Gaming noti topikba benézni, kérdezni.
TUF széria kerülendő.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11392) StoneBridge válasza MaxxDamage (#11391) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Köszi!
Mi az a VC? :B Nem ragaszkodom amúgy az ASUS-hoz, megbízható és erős legyen, majd szánok rá időt és körülnézek azért, ha elviszik a G752-t.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#11393) MaxxDamage válasza StoneBridge (#11392) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Vapor Chamber :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11394) thomasa


thomasa
senior tag

G751 -nél ti a Geforce Game Ready drivert frissítitek aktuálisra? Grafikus+PhysX+HD audiót is érdemes? Vagy az audiót elronthatja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.