Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11303) Bomc


Bomc
aktív tag

Kártyaolvasó s.o.o valamiért nem üzemel

G752VY

3 évig nem kellett használnom a kártyaolvasót, de most kell és meglepődve tapasztalom hogy nem működik.. sajnos a gyári rendszert a sok szeméttel már a megvételt követően legyaultam és tisztán tettem fel a Win 10-et meg a drivereket, de amikor telepiteni akarom a kártyaolvasó driverét azt irja ki hogy ez nem erre a platformra készült.. nem hiszem el hogy ekkora értékű gépen ilyenekkel kell SZARAKODNI HOGY BASZNÁK TELIBE JÓ KURVA ANYJUKAT A GECI ASUS FASSZOPÓK !!!!

(#11304) G@CSI


G@CSI
tag

Sziasztok! Alany G751JY. Utóbbi időben játék közben egyszerűen leáll a gép. Eseménynaplóban a következő kritikus hiba található.

"A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása." :Y

Újraindítás után, figyelmeztetésben ez az üzenet mind a 8 "magra"

"A(z) 0 csoportban lévő 1 processzor sebességét a belső vezérlőprogram korlátozza. A processzor a legutóbbi jelentés óta 4 másodpercig volt ebben a csökkentett teljesítményű állapotban."

Folyamatosan tápról megy, az akksi is jó állapotban van elvileg.
Minden évben a gép kitakarítva és újrapasztázva.

Valakinek ötlete mi okozhatja? :F

(#11305) nyergesadam


nyergesadam
újonc

Sziasztok,

Látom eléggé haldoklik a topic... Szóval, már-már matuzsáleminek számító G751JY akkumlátorról tapasztalatok? Ahogy néztem gyárit már sehonnan sem lehet szerezni, Ali vagy Ebay változat használható? Olvastam valahol olyat, hogy nem is ismeri fel a gép, mindenféle fagyások vannak tőle, és csak gyárit szabad hozzá venni. De ha nem kapni sehol?
(Amúgy más baj nincs, csak halott egy cella)

Vélemények?
Köszi előre is,
Üdv,
Ádám

(#11306) MaxxDamage válasza nyergesadam (#11305) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Talán ez megér egy próbát? :F [link]

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11307) thomasa válasza nyergesadam (#11305) üzenetére


thomasa
senior tag

Kövezzetek meg, de nekem mióta megvettem kb 4 éve folyamatosan a töltőn volt, és csak 8,3% az elhasználódás ugyanennél a típusnál.

(#11308) Jazz válasza nyergesadam (#11305) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Van egy oldal, ahonnan gyári alkatrészeket lehet venni asus-tól. Ha otthon leszek megnézem neked, el van mentve az oldal, és elküldöm. (Most fejből nem tudom sajnos)

(#11307) thomasa: érezd magad megkövezve. :) Én mindig lehúzom ha nem használom, de ez a kézikönyvében is benne van hogy örökké ne legyen töltőn passzívan, csak úgy.
Ezt az elhasználódási számadatot mi dobta neked ki? Megnézem vele én is az enyémet.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#11309) Jazz válasza G@CSI (#11304) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Én olyat tapasztaltam, hogy nagyon ritkán (és nem játék közben), mondjuk félévente, egyszer csak power off, leáll mint a szél, mintha akksi táp egyszerre kilenne húzva. És se hibaüzenet se semmi bekapcsolásnál.

Más is járt már így?

free your mind

(#11310) MaxxDamage válasza Jazz (#11308) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én már néztem hivatalos Asus Store oldalt (2-t amiből egyik EU-s) és sajna egyiknél sincs (nem is lesz) :(
Ezért nem is linkeltem.
eBay-n sincs, csak Allin

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11311) thomasa válasza Jazz (#11308) üzenetére


thomasa
senior tag

Ezzel nézem. Jó kis progi, ingyenes: https://batterybarpro.com/

[ Szerkesztve ]

(#11312) G@CSI válasza Jazz (#11309) üzenetére


G@CSI
tag

Hibaüzenet nekem sincs, simán bekapcsolt utána, mintha misem történt volna. A windows eseménynaplóban találtam ezeket mint kritikus hiba, aztán a figyelmeztetés.
De a tünet nekem is ugyan ez volt, egyik pillanatról a másikra puff leállt.
Azóta megvolt az éves karbantartás. Nem volt extrém poros, kitakarit, újra pasztázás, windows újratelepítés.
Kopp-kopp azóta nem csinálta.

Alkatrészes link a topic összefoglaló végén, de akksi nincs nekik.

[ Szerkesztve ]

(#11313) nyergesadam válasza MaxxDamage (#11310) üzenetére


nyergesadam
újonc

Megrendeltem, elvileg február végéig kell érkeznie. Kíváncsi vagyok nagyon...

(#11314) MaxxDamage válasza nyergesadam (#11313) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sok sikert hozzá, reméljük minden OK lesz! ;)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11315) bylow válasza MaxxDamage (#11287) üzenetére


bylow
aktív tag

Na igen, fel vettem H.Gáborral a kapcsolatot, kb 2 hónapig hitegetett, hogy küldi már - küldi már. Nem jött semmi, mindig valami kifogás volt mikor rá írtam , pl: beteg volt, Global Sales Meeting összejövetelen van épp, stb.
Aztán kicsit pihentettem a témát, és újból írtam a supportnak , hogy hónapok óta várok erre a dologra, ugyan küldjenek már egy csomagot, mire kaptam is a választ:
"Sajnos a driver csomag nem fog működni megfelelően, kérem a lentebb leirtak alapján járjon el.

Kérem, hogy próbálja meg újratelepíteni a készüléket az alábbi lépések szerint.
Teljesen szűz windowst(https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10) kell telepíteni, ezen az oldalon az Eszköz letöltése gombra kell kattintani, szüksége lesz majd egy minimum 8GB-os pendrivera. Amint a sikeres telepítés megtörtént, le kell futtatni az összes Windows Updatet amit talál a rendszer, ezután pedig a készülék gyártói honlaőjáról a drivereket le kell tölteni és be kell driverezni velük a készüléket helyesen.
Sorba telepítse a drivereket."


Megcsináltam!
Szerintetek?
Nem működik ! :W
Írom nekik...
Jön a válasz:
"Megpróbálunk a lehető legpontosabb válaszokkal segíteni Önnek.
Shellből kell őket futtatni rendszergazdaként a ./(bat fájl neve) paranccsal, driverpack szolgáltatásunk átmenetileg szünetel."

Mi a t@köm hogy "Shellből" kell futtatni?
Jaaa hogy windows powershell ! Na erre én mint hétköznapi ember nem jöttem volna rá, pedig próbáltam googlézni is. telefonon egy cimbi fia, aki épp programozni tanul, ő vágta rá kapásból.

Szóval vissza ugrottunk röpke 20 évet! :Y
Win98-nál kelett utoljára parancsot írni új win. telepítés esetén.

Windows powershell -ben hogy kell pontasan ezeket meg csinálni, arról van valahol leírás, vagy oktató anyag? Mert szerintem hétköznapi embernek erről lövése sincs...

ByLow #

(#11316) MaxxDamage válasza bylow (#11315) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az elég gáz...
Magyar Support sajnos ilyen. (vagy-vagy)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11317) Dani4891


Dani4891
újonc

Kellemes ünnepeket mindenkinek!
Egy próblémával fordulok hozátok.A múlt péntek folyamán erkezet vissza gépem garanciális szervizből.Látszólag minden rendben van a géppel,teszi a dolgát.Mind addig amíg nincs játék inditva rajta.Rövidebb hosszabb idő múlva agép ki fagy majd pár másodperc mulva el kezd rajta világítnai a repülőgépes üzem mód lámpa,csak a power gombbal lehet újra inditani.Ez után a laptop teszi a dolgát tovább.alaplap ,memoria.vga tester-t futattam egyik se ír hibát.
asus rog tuf fx504gm

(#11318) ppp001


ppp001
csendes tag

Sziasztok! Van egy ASUS G751JY gép, amire a szerviz azt mondta, hogy alaplap hibás. Mit lehet tenni vele?

(#11319) MaxxDamage válasza ppp001 (#11318) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Alaplapot cserélni. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11320) thomasa válasza ppp001 (#11318) üzenetére


thomasa
senior tag

Kb ebayes árak, (melyre jön a vám+áfa kb. x1,3)
970m-es VGA-val szerelt 60e
980m-es VGA-val szerelt 75e

(#11321) LattilaX


LattilaX
tag

Sziasztok ez jó vételnek számít?
[link]

(#11322) Krihó úr


Krihó úr
csendes újonc

Gratula!

Üdvözlettel: Krihó Kristóf

(#11323) thomasa válasza LattilaX (#11321) üzenetére


thomasa
senior tag

VGA 960m kb. 5 éves gépekben már benne volt. Ár/értékben jó, de mire akarod használni?

(#11324) LattilaX válasza thomasa (#11323) üzenetére


LattilaX
tag

Csak az ára miatt tetszik, nekem fontos lenne a hosszú üzemidő teljesen szembe megy az elvárásaimmal mert nem kellene se játékra semmi komoly dologra csak hurcolászni ami ez a 4 kg os súlyával erre nem alkalmas de valamiért megfogott.

[ Szerkesztve ]

(#11325) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Új szerzeményem! :DD
GL752VW

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#11326) thomasa válasza Ngtx (#11325) üzenetére


thomasa
senior tag

GTX 960M-el? :U Mondd, hogy nem a kolléga posztjától csábultál el :)

[ Szerkesztve ]

(#11327) F4Zi


F4Zi
tag

Sziasztok!

Kijelző cserével kapcsolatban érdeklődnék, hátha valaki tudna nekem segíteni. Egy Asus GL753VE-GC016 (2017) tulaja vagyok, sikerült leöntenem a kijelzőt, ami így foltos lett, cserélni kell.

Notebookcheck.com szerint egy ilyen panel van a gépemben:
LG Philips LP173WF4-SPF3

Emag-on meg ilyet találtam:
[link]

Szívesebben rendelnék Magyarországról alkatrészt, lehetőleg nem gyári ROG felárral, hogyha megoldható. A kicseréléssel magával szerintem megbirkózom, csak a jó alkatrész megvételénél akadtam el.

Az emagosat szeretném megvenni, viszont az GL753VD-GC042T -hez írják hogy jó.
Szerintem jónak kéne lennie ehhez is, de azért hálás lennék, ha megerősítené itt valaki, hogy a fizikai méretei és egyéb paraméterei alapján ez is passzolna a masinámba.

Előre is köszi a válaszokat :)

(#11328) Ngtx válasza thomasa (#11326) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Dehogy! Annyi pénzt nem adtam volna laptopért.
Használtan került hozzám jóval olcsóbban.

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#11329) yoogie


yoogie
aktív tag

Tudja valaki, hogy a fe..be lehet Asus G751JY-nál bios-t upgrade-elni? :W

(#11330) G@CSI válasza yoogie (#11329) üzenetére


G@CSI
tag

Bios update

Rád az EZFlash 2 lépései vonatkoznak.
Ugye azzal tisztában vagy hogy nem veszélytelen a bios update?

(#11331) yoogie válasza G@CSI (#11330) üzenetére


yoogie
aktív tag

Már olyan szempontból nem veszélytelen, hogy ezeknel az Asus notiknal kell vigyázni, vagy úgy általánosságban mondod? Mert eddig szerencsére nem futottam bele hibába más gépeknél, pedig rendszeresen frissítek/frissítettem azokat.

Azt látom, hogy van egy relatíve friss bios 213-as, evvel van valakinek tapasztalata? Jelenleg a 211-es van a gepen..

(#11332) thomasa válasza yoogie (#11331) üzenetére


thomasa
senior tag

Miért akarod frissíteni, ha stabil, ne bántsd.

(#11333) G@CSI válasza yoogie (#11331) üzenetére


G@CSI
tag

Nem csak ezeknél, általánosságban veszélyes folyamat. Ha bármilyen okból nem sikerül a frissítés, nem tudod bekapcsolni a gépet. Ugye ezzel az a gond hogy nincs második esély. Van lehetőség rá, de nem minden esetben működik, és előfordul hogy kuka az alaplap.

(#11334) thomasa válasza yoogie (#11331) üzenetére


thomasa
senior tag

Itt egy kolléga épp benyalta. :O

(#11335) yoogie


yoogie
aktív tag

Akkor felejtős. Ellenben Lenovo szériából használok ThinkPad-et és gyakorlatilag 2-3 havonta kap bios frissítést, ami gond nélkül lefut. Szóval ennyit az Asus-ról.. :(((

(#11336) thomasa válasza yoogie (#11335) üzenetére


thomasa
senior tag

De ez már egy 5 éves konstrukció. Igazából stabil, nem indokolja semmi a bios frissítését.

(#11337) G@CSI válasza yoogie (#11335) üzenetére


G@CSI
tag

Ne értsd félre, nem kimodottan az Asus gépekre jellemző, bármelyik márkánál előfordulhat sajnos. Ha itt olvasgatsz picit láthatod.
[Bios frissítés]
Nincs kizárva hogy a 751-ed is gond nélkül frissülne, akár többször is.
A lényeg hogy nem ajánlott, ha a géppel egyébként nem tapasztalsz semmilyen problémát.

(#11338) kossuth1


kossuth1
csendes tag

Üdv.
Tudja valaki, hogy mit tartalmaz a 213-mas bios? nekem moddolt 211-es bios van fent az nvme miatt, de kérdés, hogy a 213 tartalmazza-e a drivert alapból?

Köszi.

(#11339) Jazz válasza kossuth1 (#11338) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Itt próbálj nézelődni, hátha: [link]

free your mind

(#11340) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Destiny 2-höz melyik modell lenne megfelelő, közepes igényekhez?

Köszönöm!

(#11341) kossuth1 válasza Jazz (#11339) üzenetére


kossuth1
csendes tag

Megkérdeztem az ASUS supportot. Megerősítették, hogy ez sem támogatja az NVMe SSD-ket

(#11342) aDtG


aDtG
tag

Sziasztok!

A G751JY laptopomban teljesen tönkre ment az akkumulátor.
Milyet érdemes bele venni? Lassan eladó sorba fog kerülni a laptop és szeretném úgy eladni, hogy jó akkumulátor legyen benne.

Köszönöm szépen :R

(#11343) MaxxDamage válasza aDtG (#11342) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Csak gyárit vennék bele (az növelheti az össz. értéket) :K
[link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11344) kossuth1 válasza aDtG (#11342) üzenetére


kossuth1
csendes tag

Az összes utángyártott akksi szar. Én már vagy 3-mat vettem, mert gyári nem volt elérhető, vagy 50ezerért adták. Az utángyártottak szinte mind kevesebb kapacitással rendelkeznek, nem tudják kiszolgálni a laptopot elegendő árammal magas igénybevétel esetén, indításnál, ami abban nyilvánul meg, hogy véletlenszerűen, szó nélkül kikapcsol a gép. Egyszer vettem egy olyan utángyártottat, aminél nem szállt el a gép minden indításnál, viszont 1 évig volt csak jó, utána negyed óra alatt lemerült az egész

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.