Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) ace05 válasza Mikulásbá (#11250) üzenetére


ace05
senior tag

(#11252) Mikulásbá válasza ace05 (#11251) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem ugyanaz a gép! (004 vs 005)

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#11253) ace05


ace05
senior tag

Tudom, rosszat linkeltem a 1660 ti verziójút akarom megvenni.

(#11254) Tigershark


Tigershark
csendes tag

Sziasztok!

Tervezem eladni ezt a 2 éves laptopomat, mert szeretnék építeni egy új desktop gamer gépet: ASUS ROG Strix GL553VE-FY162 (anno itt vettem: https://ipon.hu/shop/termek/asus-rog-strix-gl553vefy162-fekete/1573049) és akkor 350 eFt-ba került.

Szerintetek ma mennyiért lehetne eladni a gépet? (semmilyen hibája nincs, aksija is megkímélt, legális-vásárolt Windows10 van rajta)

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#11255) Gergello válasza Tigershark (#11254) üzenetére


Gergello
addikt

200 eFt.

(#11256) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok !

Csak egy kis tapasztalatot osztanék meg G752VY gépről:

2017 augusztusban vettem.
Idán tavasszal elkezdtek vacakolni az USB portok, random lekapcsolgattak, és megszakadt a kapcsolat a rádugott eszközzel. Kiegészítésként elkezdtek kopni a billentyűkről a feliratok.
Újabban a hűtés random felpörgött, néha word-os pötyögés közben is képes volt maxon menni, pedig volt takarítva.

Közeledett a gyári gari időszak vége, így visszavittem a fixdirect-hez. Alaplapot és bill cserét végeztek gariban, 5 napot töltött ott a gép.
Kérésre kiszerelték a vinyót és az SSD-t, amit el is hoztam magammal, és amikor visszakaptam a gépet, vissza is rakták, mindezt ingyen.

Bár fura, de ezután volt esedékes az éves szerviz, ami a kereskedő által adott +2 év gari feltétele.
Ilyenkor szétszedik és kitisztítják, illetve újrapasztázzák a gépet.
Elmondásuk szerint alaplapcsere után (!) a pasztázás borzasztó volt, a gyári paszta maradéka maradhatott a gépen. Illetve több csavar is hiányzott. Ez alapján a fixdirect-nél nem végeznek valami jó munkát. Persze a másik szervizes is túlozhat, de ez elgondolkodtató... :U

[ Szerkesztve ]

(#11257) thomasa válasza ImI87 (#11256) üzenetére


thomasa
senior tag

Szóval a flex kicserélte az alaplapot, amiről nem tudtál?

(#11258) bylow


bylow
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy "ROG STRIX SCAR III G731GV"

Eleve asus honlapjárol hozzá ajánlott driverek eggyike sem megy fel rá.
Chipset, külön oldalról töltött, részben fel ment, de még mindig maradt "!"-jeles dolog az eszközkezelőben.
RTX 2060 kártyához megint csak nem megy fel a driver, Nvidia oldaláról töltött sem.
2 infó jöhet:
1: nem találaz illesztőprogramhoz való kártyát,
2: az illesztőprogram nem kompatibilis ezen windows verzióval...
Jelzem Jogtiszta Win10 pro van telepítve (az asus is ezt ajánlja)

BIOS 300-as verziót is frissítettük már a 304-esre, akkor sem javult a helyzet...

Valaki találkozott már ezzel a szituval?
Őtlet?

:F

ByLow #

(#11259) bylow válasza ace05 (#11249) üzenetére


bylow
aktív tag

Pont most vettem egy olyat/majdnem olyat amit tervezel... VGA-t nem látom abban a linkben amire hivatkozol, hogy milyen van benne...

ByLow #

(#11260) ace05 válasza bylow (#11259) üzenetére


ace05
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11261) bylow válasza bylow (#11258) üzenetére


bylow
aktív tag

Megoldódott!
Windowsnak kelettek még frissítéseket telepíteni, és utánna már mentek a driverek is ...

ByLow #

(#11262) asprey


asprey
tag

Sziasztok!

Asus ROG Strix GL703 gépemen most vettem észre hogyha statikus módra állítom a billentyű világítást mondjuk fehérre akkor a baloldalon szép fehéren világit a jobb oldalon már olyan sárgásan. Olyan mintha a bal oldal nem kapna annyi voltot. Próbáltam valamennyire le fotózni.
Valakinek valami ötlet?

(#11263) Jazz válasza ace05 (#11249) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Vegyél G751JY-t. Tökéletes. És a hang is odaver. Nem mindig jobb az újabb.;)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#11264) Jazz válasza ImI87 (#11256) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Pont ez miatt én inkább magam szerelem a gépet, még ha garit is veszít. Én ráérek, de a szervizes aki tuti túl van terheleve, és üti a főnöke hogy hamar gyorsan sokkal végezzen, nem biztos hogy hajlandó pepecselni. Ez pedig precíz odafigyelős munka.

free your mind

(#11265) LacHUNt3r


LacHUNt3r
tag

Sziasztok!

Egy barátom vett egy G731GW típusú ROG laptopot 2070-el, valamint egy előre telepített Win10 Home-mal.
A problémája az, hogy az nvidia driver feltelepítését követően a gép nem használja a dedikált geforce kártyát, helyette az integrált Intel HD-s van használatban. Próbálkozott az nvidia control panelben beállítani hogy a nagy teljesítményű gpu legyen preferált, siker nélkül. Ezen felül az nvidia control panelben csak a limitált, "3D beállítások" meüpontot látja, nincsenek ott tehát a többi menüpontok, mintha nem is látná a dedikáltat.

Azzal is próbálkozott, hogy letiltja az integrált gpu-t, de az sem oldotta meg a problémát, az eszközkezelőben pedig ott a 2070.

Van esetleg bármilyen ötletetek a probléma kiküszöbölésére? Előre is köszönjük a segítő válaszokat.

Üdvözlet

(#11266) Mikulásbá válasza LacHUNt3r (#11265) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nincs olyan programja,hogy Gaming Center?Lehet az Optimus miatt át van állítva integráltra,ott próbálja meg.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#11267) LacHUNt3r válasza Mikulásbá (#11266) üzenetére


LacHUNt3r
tag

Köszi a hozzászólást. Azt mondta nincs, a 'Program Files(x86)\ASUS\' elérési úton belül több mappa van de a Gaming Center nincs feltelepítve.

(#11268) Mikulásbá válasza LacHUNt3r (#11267) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A gép honlapján lévő összes drivert tegye fel,azt a bizonyos Gaming Centert is,akkor fog tudni előre lépni.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#11269) LacHUNt3r válasza Mikulásbá (#11268) üzenetére


LacHUNt3r
tag

Úgy tudom a dolgok egy részét, például chipset driver, hotfix-ek etc. nem telepíti fel neki, hiába indítja el a ~150kb-os fájlt nem történik semmi.

Talán fontos megemlíteni, hogy mobilnettel használja a gépet, így windows updateteket nem nagyon tudott még feltelepítgetni. Erős a gyanúm, hogy azok kellenek hozzá, hogy felfrissíthesse a driverekkel a gépet?

(#11270) Mikulásbá válasza LacHUNt3r (#11269) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tegye fel az Intel Driver and Support Assistant nevű programot,adjon netet a gépnek,az majd leszed mindent.
A Gaming Center akkor is kell,azt külön kellene feltenni az Asus -és a gép - honlapjáról.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#11271) LacHUNt3r válasza Mikulásbá (#11270) üzenetére


LacHUNt3r
tag

Amint lesz lehetősége megpróbálja, a Gaming Centert illetően viszont úgy tűnik hogy a laptopja nem támogatja eszerint. A leírásban azt írják, a telepítő mappának a gépen kéne lennie, nála viszont nem található ilyen.

(#11272) Mikulásbá válasza LacHUNt3r (#11271) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha gyárilag Win-el vette,a C-n kell lennie egy eSupport mappának.
Ez valami kinti gép?Mindegy,szerintem a honlapon,konkrétan a gépre keressen rá a driverekre.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#11273) LacHUNt3r válasza Mikulásbá (#11272) üzenetére


LacHUNt3r
tag

Igen megnéztük de nincs ott mappája, viszont volt még néhány másik azon kívül. Németországban vette a gépet.

(#11274) Mikulásbá válasza LacHUNt3r (#11273) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor irány a honlap,gép adatai alapján-vagy sorozatszám-fellesznek sorolva a driverek,letölteni majd telepíteni.Amit írtam progi is jó,lehet az is elég lenne.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#11275) thomasa válasza LacHUNt3r (#11273) üzenetére


thomasa
senior tag

Durva, hogy 1 misiért ennyit kell vele sz@rakodni.

(#11276) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy ASUS ROG Strix Scar III G731GU laptopot.

A gondom az lenne, hogy egyszer csak eltűnt az alsó világítás és a ROG logó sem világít. (Csak a billentyű világít.)

Aura-ban tökéletesen tudom változtatni a színét, a színprofilt... Azzal semmi gond. A többi nem működik egyáltalán. Nem tudom mi lehet a probléma, eddig jó volt.

Minden driver frissítve. Valami kikapcsolódhatott?

[ Szerkesztve ]

(#11277) spydy válasza asprey (#11262) üzenetére


spydy
csendes tag

Ez engem is érdekel mert pont most vettem észre, hogy az én notim (rog-strix g531gt) is olyan mintha bill. hibás lenne. bizonyos betűk alatt a sárga helyett zöld szín jön elő .

(#11278) bylow válasza LacHUNt3r (#11273) üzenetére


bylow
aktív tag

Nekem nem pont ez, de hasonló gondom volt... olvass visszább esetleg...
Nekem az oldotta meg hogy csomó frissítést talált még a windows, és egyszer csak telepult olyan dolog ami hányzott a kártyának.
Lehet nállatok is meg oldaná. Szerintem egy próbát meg ér
Mi már Biost is frissítettünk, mert volt hozzá újabb.

Azt is érdekes, hogy ö Win Home-val kapta a gépet, mikor az Asus honlapján meg a Pro-t ajánlja csak. (bár gondolom driverek meg ilyesmi semmi sem külömbözik)

ByLow #

(#11279) thomasa válasza Stanbacsi (#11276) üzenetére


thomasa
senior tag

Igazából milyen a billentyűzet kiosztása? Mert láttam 1 soros num-al és rendes kiterjesztett nummal is a képeken. Talán a 15"-17" lehet? de ezt nem írták oda.

[ Szerkesztve ]

(#11280) Stanbacsi válasza thomasa (#11279) üzenetére


Stanbacsi
tag

Rendes egysoros. Nem ez a touchpados megoldás. 17"-os.

(#11281) LacHUNt3r


LacHUNt3r
tag

Köszönöm szépen (barátom nevében is) mindenkinek aki próbált segíteni a probléma megoldása ügyében.
Azóta internet közelbe került és elmondása szerint mindent maradéktalanul sikerült feltelepítenie a gépre drivereket és windows updateket illetően, még biost is frissített.

A probléma viszont sajnos még így is fenn áll. Még a Mikulásbá által leírt dolgokat is leszedte, de mint kiderült a Gaming Center igazából csak finformációkat ad, és elhanyagolható beállításokat tesz lehetővé, a grafikus kártyák közti váltogatást például nem.

Bylow Neked is köszi a kommentet, igen olvastam is még azelőtt, hogy beírtam volna, de mint ugye utólag a fentiekből kiderült, ez sem segített.

Azon gondolkodtam nem-e lehetséges hogy a win10 home szimplán nem elég egy ilyen modelhez. Elég új még a laptop, de kétlem hogy nincs rá megoldás, ha az itt jelenlévők közül is akad olyan, akinek némi fennakadás után működik a dedikált gpu.

Jut még eszetekbe bármi ami segíthetne? Valóban nevetséges, hogy egy ilyen árkategóriájú géppel ennyit kell szenvedni. Még egyszer köszönjük az eddigi segítséget!

(#11282) Mikulásbá válasza LacHUNt3r (#11281) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az enyém is Home volt gyárilag,semmi köze hozzá.
Ha Optimus-os a gép,itt tudja váltani a dGPU - iGPU-t.

[link]

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#11283) LacHUNt3r válasza Mikulásbá (#11282) üzenetére


LacHUNt3r
tag

Köszi ezt jó tudni. Azóta sikerült ránéznem a gépére, neki így néz ki a Gaming Center, és látható felül hogy ismeretlen neki a dedikált gpu.

[link]

(#11284) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

A LED-es világítós dolog megoldódott.
Viszont!

Valahol nem lehet bekapcsolni a ROG logót hátul valahogy? Semmilyen programmal nem sikerült... van erre megoldás? Minden világít, csak az nem... :W

Asus ROG Strix Scar III G731GU

(#11285) bylow válasza Mikulásbá (#11282) üzenetére


bylow
aktív tag

Egyébként a "ROG"-os cuccot honnan/hogy lehet fel tenni?
Én bármi drivert szedtem le a gyártó oldaláról, semmi sem megy fel.
Legtöbb esetben mikor indítok egy onnét tltött drivert, pár másodpercig fekete DOS-os ablakban mókol valamit, és semmi tovább.
A ROG billenytyű, ventilator és Aura gombok sem működnek... :F
Egyébként az Aura villog mint egy karácsonyfa, csak én ezen nem tudok semmit állítani, személyre szabni...

Ötlet? :R

ByLow #

(#11286) Mikulásbá válasza bylow (#11285) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

ITT nézz szét,hátha vannak itt is.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#11287) MaxxDamage válasza bylow (#11285) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Tudom javasolni a következőt:
Asus Ügyfélszolgálat felhív, Háncs Gábort kéred (ö csinálja) vagy emailt írsz SN számot megadva és elmondod, neked asusos driver/szoftver spéci csomag/pack kell amit ők állítanak össze (legujjabb kiadást mindenből) neked direkt a gépedhez valót. (ezért kell az SN szám) és küldik a linket ahonnan letöltheted (csomagolt vagy iso fájlban)

Nekem bevált! Hajrá! ;)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11288) bylow


bylow
aktív tag

Köszi Srácok! :R

ByLow #

(#11289) Vajdy


Vajdy
csendes tag

Sziasztok!

Rog Strix G731 (G531) laptopok estén tudja valaki, hogy ki lehet-e kapcsolni a stanby (Windows sleep) módban a LED-ek villogását? Standby-ban piros színnel villognak a LED-ek, de ez annyira nem oké, mert bevilágítja az egész szobát. :D
BIOS-ban csak a bootolás alatti ROG logó hangeffektétjének kikapcsolását találtam meg.

(#11290) Vajdy válasza Vajdy (#11289) üzenetére


Vajdy
csendes tag

Megoldódott: a ROG Aura Core alkalmazáson belük az Aura Settings / General settings menüpontban ki-be kapcsolhatóak a Boot up, Awake, Sleepin, Shut Down RGB effektejei.

(#11291) Bomc


Bomc
aktív tag

751 VY 3 év alatt úgy elhasználódott az aksi hogy alig tölti 7-8%-nál többre

DEkár hogy nem kivehető :(

[ Szerkesztve ]

(#11292) MaxxDamage válasza Bomc (#11291) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Garancia már nincs rá, így te magad is tudod cserélni, de nem könnyen hozzá férhető. [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11293) Exelsior válasza Vajdy (#11290) üzenetére


Exelsior
senior tag

Szia.

Pont ezt akartam kérdezni mert nem rég vettem én is hasonló gépet és engemet is zavart.

Ha már itt vagyok egy kérdés.

ROG Aura Core újabb laptopokkal is működik?

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#11294) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Egy G751JY laptopot nyúzok évek óta és azon gondolkodtam, hogy bővíteném a memóriát benne. Szerintetek milyen féle lenne a legjobb választás? :)

köszi :R

(#11295) thomasa válasza smallmer (#11294) üzenetére


thomasa
senior tag

Én annó megnéztem hwinfóval, hogy mi van benne, szériaszám alapján rákerestem itt az aprón, és ugyanazt megtaláltam, megvettem, beletettem, 3 éve hibátlanul megy.

(#11296) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!
Kicsit körbenéztem a piacon. Továbbra is az a kérdés, hogy G751JY-ba milyen 8GB-os memóriát vásároljak a jelenlegi HynHynix HMT41GS6BFR8A-PB mellé.
Ezeket néztem ki egyelőre:
Crucial CT102464BF160B
Kingston KVR16LS11/8
Corsair SO-DIMM 8GB KIT DDR3 1600MHz CL11
Esetleg valami mást lenne érdemes vásárolnom?
Köszönöm :R

(#11297) thomasa válasza smallmer (#11296) üzenetére


thomasa
senior tag

Ugyanolyat esetleg? :U

(#11298) GSP válasza thomasa (#11297) üzenetére


GSP
aktív tag

:C

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#11299) Myair


Myair
tag

Üdv! Szerintetek miért nem engedi feltelepíteni Ezt a programot? ASUS rog strix g731gv
Egy fiók van csak, rendszergazda vagyok és a felhasználói fiók felügyelet módosítása teljesen le van húzva a csuszka.

(#11300) Myair válasza Myair (#11299) üzenetére


Myair
tag

Még mindig fennáll a hiba. viszont most nem az Aura, hanem az armory szórakozik. Ugyanezzel a hibaüzenettel! :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.