Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vartanus


Vartanus
őstag

Üdvözlet mindenkinek!

Ezt a topikot azért nyitottam,hogy itt mindent megbeszélhessünk az Asus FM2/FM2+os alaplapok kapcsán, és hogy egybetömörítse az AMD A-szériás platformra építő Asus tulajokat.

Egy rövid összefoglaló a jelenlegi Asus FM2+os kínálatbó(ATX)l:

ROG Crossblade Ranger

-Az első FMx platformra épülő Asus Republic of Gamers alaplap
-SupremFX 2014 audio Sonic funkciókkal(Sonic SenseAMP;Sonic Studio,Sonic Sound stage;Sonic Radar II)
-6+2 fázisú Digi+ VRM
-Asus Keybot a klaviatúrák felokosítására
-Asus Game First III technológia az online játékok késleltetésének csökkentésére, paradox mód Intel Gigabit LAN vezérlővel.

-Érkezés hamarosan, ár egyelőre ismeretlen de kb 35-40.000Huf közé várható.

A88X-PRO

-Az ASUS jelenlegi FM2+os csúcslapja
-teljes ATX méret
-6+2 fázisú Digi+ VRM; 8pin CPU tápcsatoló
-külső órajelgenerátor a biztosabb tuning érdekében
-3 PCI-E X16 slot(PCI-E 3.0: 1x16,1x8 ;PCI-E 2.0: 1x4)
-Dual Intelligent Processors IV with 4 way optimalization >> Dual Intelligent Processors= TPU & EPU
-AlSuite III (4 way optimalization; Network iControl; Remote GO!; Ai Charger+; EZ Update; System Information; USB Charger+; USB 3.0 Boost; USB BIOS Flashback)
-6 USB 3.0 & 6 SATA 3.0 port
- DDR3 2400(OC) memóriák támogatása (4 slot)
-MemOK! funkció dedikált MemOK! gombbal
- Exkluzív Win 8/8.1 funkciók (DirectKey,Fast Boot, Direct Bios)
- hőcsöves hűtés ami kiválóan működik (saját tapasztalat)

Ár: Kb. 30.000Huf

Hivatalos adatlap, támogatás : [link]

A88X-PLUS

-Az ASUS 2. és utolsó ATX méretű lapja FM2+ platformon (ha az érkező Crossblade-et nem számítjuk)
-keskenyített ATX méret
-4+2 fázisú Digi+ VRM; 4pin CPU tápcsatoló
-kicsit szerényebb VRM és FCH hűtés a PRO-hoz képest
-Dual Intelligent Procesors IV
-AlSuite III
-MeMOK! dedikált gombbal
-GPU Boost kapcsoló

Ár: Kb. 20.000Huf

Hivatalos adatlap, támogatás : [link]

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#2) Vartanus


Vartanus
őstag

A M-ATX deszkák rövid leírása egy későbbi hsz formájában lesz bepótolva :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#3) Gézengúz


Gézengúz
addikt

A PCX-nél elkarmoltak valamit...Nézzétek az árat..

[link]

(#4) solfilo válasza Gézengúz (#3) üzenetére


solfilo
veterán

A PCX amúgy is fura egy hely, nincsenek külön az FM2 és FM2+ lapok, procik... :W

Anno írtam nekik fb-n, hogy válasszák külön az AM3 és AM3+ procikat, meg is csinálták, aztán visszatértek erre a csodálatos felosztásra. ;]

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5) Vartanus válasza solfilo (#4) üzenetére


Vartanus
őstag

Üdv solfilo fúrumtárs és neked is gézengúz kolléga:)

solfilo:

Na majd ha nézel 7800-hoz deszkát, itt szívesen írogatok az Asusokról :D

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#6) Gézengúz válasza solfilo (#4) üzenetére


Gézengúz
addikt

Utóbbi időben 2-t is vettem akkor még csak 18*** volt az ára, lehet már csak 1 db-juk van és gondolták majd elviszik így is....

Egyszer én is írtam nekik az M-LE és az M-PRO kapcsán, az LE a gyengébb modell mégis azt adták drágábban, bezzeg amikor még én vettem az LE volt olcsóbb... :(((

(#7) Mahrenburg válasza Vartanus (#1) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Remélem, már tényleg hamarosan megjelenik a Crossblade, s olvashatunk alapos leírást by Vartanus... :C

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#8) Vartanus válasza Mahrenburg (#7) üzenetére


Vartanus
őstag

Ehhez az is kéne,hogy a mostani PRO lapom el tudjam adni,de hát nem nagyon érdekli senkit.. :(((

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#9) solfilo válasza Vartanus (#8) üzenetére


solfilo
veterán

Sok sikert az eladáshoz! Nincs nagy tolongás hwaprón FM2+ ügyben.
A topic-ért meg köszönet! :R

(#5) Vartanus: Majd A8-7600 lesz, kicsit visszább kellett vágni a ktsgvetést, meg nem is használnám ki az erősebbet. Amúgy ASUS A88XM-A és A88XM-PLUS közül lesz vmelyik szerintem. Azt még fel kell dolgoznom, hogy nem lesz Realtek ALC1150. :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#10) Vartanus válasza solfilo (#9) üzenetére


Vartanus
őstag

Az fájó tud lenni...nekem a régebbi MSI A85XA-G65-ön volt ALC892+Creative THX Tru Studio Pro II és még így is mindenféle Cerative SB vagy DTS; Dolby hangszoftver nélkül is durván ráver a mostani Asus PRO ALC 1150-nel a égi MSI A85X-G65-re. :)

Amúgy mindenképp M-ATX lap kell neked?:)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#11) solfilo válasza Vartanus (#10) üzenetére


solfilo
veterán

Most úgy áll, hogy igen, marad a M-ATX. (aztán ez még lehet változik... :DDD )
Annyira egyébként nem vagyok hangmániás, a mostani ALC662-nél azért csak jobb lesz az ALC887. (legalább is nagyon remélem.)

mod: jól elbizonytalanítottál... :DDD
Gyakorlatilag nulláról lesz építve a gép, képlékeny még. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#12) Mahrenburg válasza Vartanus (#8) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Felbukkant a Crossblade, és sajnos eléggé "magabiztos" áron... (kb. 47e FT) :O Lehet, hogy mégis maradsz a Pro-nál?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#13) Vartanus válasza Mahrenburg (#12) üzenetére


Vartanus
őstag

Iponnál mindig durván elvannak szálva a kezdő termékeknél..gondlj csak bele a 7850K kezdő 55K-s árára:)

Egyébként most egy hiba jelenség felütötte fejét nálam:(

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#14) Mahrenburg válasza Vartanus (#13) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Akkor várható, hogy lemegy (remélhetőleg jóval) 40e alá?

Milyen hiba adódott?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#15) Vartanus válasza Mahrenburg (#14) üzenetére


Vartanus
őstag

40 alá nem hiszem hogy lemegy,mert az Inteles Z97-es Maximus VII Ranger tesója is 45K körül van.

Ha kikapcsolom a gépet a táp ciripel/búg elég hallhatóan és idegesítően. Ha jól halottam nem a lap VRM része csinálja ezt a hangot,bár a táp és a lap VRM-je elég közel van hogy rendesen megbirjam állapítani.

Kikapcsoltam az EPU-t, AMD Q'n'Q-et, C6-ot de semmi. Valszeg viszem egy helyi szervízbe hogy megmodják a lap miatt van vagy a táp vacakol.

A tápot berakam egy Asrock lapos FM1-es konfigba ott néma volt és az FM1-es gép gagyi 5000-es Akyga tápját beraktam az Asus PRO mellé és az néma maradt...szóval maráhra nem értem a dolgot :F 2,5hónapig minden gond nélkül ment a gépem csak 3napja figyeltem fel erre.

Beked van ötleted mi a gond?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#16) Mahrenburg válasza Vartanus (#15) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Nincs tippem, szerencsére ilyesmivel még nem találkoztam. Nem kérdezted meg valamely táp-szaktopicban?
Belinkeltem ide, hátha...

A TX550M az nem CWT-beles? Mondjuk a Corsair sűrűn váltogatja a "beleket", én nem választanék Corsairt (persze nem is mérvadó az én véleményem) de lehet, hogy nem is itt van a probléma gyökere...

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#17) Vartanus válasza Mahrenburg (#16) üzenetére


Vartanus
őstag

De CWT beles.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#19) ZBO


ZBO
tag

Üdv!
Van ezeknek vaslap a hátoldalon a nehezebb hűtők részére?
0,9 kg az enyém.

(#20) Vartanus válasza ZBO (#19) üzenetére


Vartanus
őstag

Milyen ezek?

Nagyobb hűtőkhöz adnak gyárilag hátlapot,nekem is van a Mugen 2-höz.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#21) ZBO válasza Vartanus (#20) üzenetére


ZBO
tag

Ezeknek az FM2+-os ASUS alaplapoknak, mivel erről szól a topik.

Az AM3+ os lapomnak volt hátlapja, viszont az Artic A30 hűtőmhöz nem adtak, pedig 0,9 kg.

(#22) Vartanus válasza ZBO (#21) üzenetére


Vartanus
őstag

nekem az A88X-PRO-n volt, szerintem AMD-s lap nincs hátlap nélkül.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#23) ZBO válasza Vartanus (#22) üzenetére


ZBO
tag

Egyetlen fotót azért találtam a Pro lap hátáról, azon tényleg van. AZ olcsóbb pluszost még keresem.
Köszi a választ.

(#24) Vartanus válasza ZBO (#23) üzenetére


Vartanus
őstag

Tessék egy kép az A88X-PLUS-ról:

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#25) ZBO válasza Vartanus (#24) üzenetére


ZBO
tag

Nagyszerű, köszi. Lehet,hogy be kell érnem ezzel a szerényebb lappal.

(#26) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Nocsak, nocsak... Egy újabb alternatíva... :)

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#27) Vartanus válasza Mahrenburg (#26) üzenetére


Vartanus
őstag

Igen én ezt már láttam:)

Pár dolog ami miatt nem kéne nekem:

Nincs külső órajelgenerátor,nincs 9 felfigatási pont és Post-Code kijelző sem,ja és csak 4+2-es VRM. Ezek közül a külső bclk gen. hiányzik igazán..:(

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#28) solfilo


solfilo
veterán

Akkor megtöröm a csendet.

Vettem lapot, ASUS A88XM-PLUS lett a nyertes, apróról. (12k, ennyiért nem lehetett ott hagyni)
Kipróbálni nem tudom még, mert nincs meg egy másik alkatrész sem az új gépből. :DDD
Bár ahogy elnézem, lassan lesz proci is, ha csak egy hajszállal is, de beesett 28k alá az A8-7600. :C

solfilo

(#29) Vartanus válasza solfilo (#28) üzenetére


Vartanus
őstag

Kár :DDD

Épp mikor rászántam magam,hogy megveszem a Crossbladet és átadom a PRO-t neked,na akkor már mindegy:D

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#30) solfilo válasza Vartanus (#29) üzenetére


solfilo
veterán

Nem mondom, hogy nem futott át az agyamon a PRO lapod... de ezt nem lehetett otthagyni. :B

solfilo

(#31) Vartanus válasza solfilo (#30) üzenetére


Vartanus
őstag

én meg agyaltam egy sort...szrom le hogy 47K a Crossblade... 10éve vágytam már egy ROG deszkára,szóval ha kell beledöglök,de akk. is megszerzem:P

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#32) solfilo válasza Vartanus (#31) üzenetére


solfilo
veterán

Így is van! Hajrá! :D :C

solfilo

(#33) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Vartanus - Az alaplapcseréddel kapcsolatban be tudsz számolni új fejleményekről? Mint láttuk, felmerült Benned, hogy elhagyod újonnan alapított topicodat, s FM2+ -al kiegészített címmel esetleg új életet lehelsz régi topicodba, elfeledkezvén arról, hogy tömegek várják itt a topicban lélegzet-visszafojtva (vagyunk vagy öten :DD ), hogy milyen lesz az új lapod. (Nem tudom, hogy a többiek hogy bírják, de én már légszomjjal küszködöm... :O )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#34) Vartanus válasza Mahrenburg (#33) üzenetére


Vartanus
őstag

MIvel úgy fest senkit nem érdekel az A88X-PRO lapom nincs fejlemény.Sajnos:(

Amúgy jó kis lap,szeretem,csak a színével nem igen tudok barátkozni:(

A tápom meg...érdekes életet él,de még nem volt időm bevinni szervízbe a gépem,hogy megmondják,most a táp rossz tényleg vagy az alaplapon van valami gebasz ami miatt a táp áramköre cicereg.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#35) Mahrenburg válasza Vartanus (#34) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"Mivel úgy fest.. " - Erről az jutott eszembe, hogy ha esetleg van otthon egy kis festéked, s egy még kisebb ecseted, akkor előállíthatsz házilagosan is egy ROG-lapra emlékeztető Asus-alaplapot, valahogy így:

Asusfest

Hát nem elbűvölő ötlet? :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#36) Vartanus válasza Mahrenburg (#35) üzenetére


Vartanus
őstag

Ilyesmi nekem is jutott eszembe már,de ezzel kb ugrana is a garancia szerintem:(

Amugy k..a jól nézne ki így :P

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#37) Mahrenburg válasza Vartanus (#36) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Csak tréfáltam, próbáltam úgy átszínezni a képet, hogy úgy nézzen ki, mintha valaki ecsettel pingálta volna ki, s még meg is folyt volna a festék, de ha úgy véled, hogy k..a jól nézne ki így, akkor az eredeti célom ellenére túl szépre sikerült... :P :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#38) Vartanus válasza Mahrenburg (#37) üzenetére


Vartanus
őstag

Amúgy szívem szerint át is festeném :)

De nem lehet a francba..így meg a vörös-fekete modomba nem fog passzolni. :(

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#39) Mahrenburg válasza Vartanus (#38) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

A88X-Pro mod

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#40) Vartanus válasza Mahrenburg (#39) üzenetére


Vartanus
őstag

Uu...ezt te szerkesztetted? :)

Csak mert nagyon ugy tünik hogy nem szerk.,hanem Asus termékfoto. :P

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#41) Mahrenburg válasza Vartanus (#40) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Köszönöm, az 1. hszben levő A88X-Pro képen kicseréltem a sárga slotokat/portokat a Maximus VI Heroéira, s megkapta ugyanezen alaplap "méretre igazított" hűtőbordáit. Sajnos az északi és a nyugati VRM-borda közti hőcső helyigénye miatt fel kellett áldoznom egy kondenzátort, remélem ez nem válik a működést érdemben befolyásoló tényezővé a mindennapos használat során... :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42) Vartanus válasza Mahrenburg (#41) üzenetére


Vartanus
őstag

Kár hogy nem lesz soha ilyen PRO-m..bár ha tudnék szerezni egy A88X-PRO és egy Maximus Hero VI VRM hűtőbordát akkor megtudnám csinálni:P

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#43) Mahrenburg válasza Vartanus (#42) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Black Edition?

A88X-Pro Black Edition

:))

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#44) Vartanus válasza Mahrenburg (#43) üzenetére


Vartanus
őstag

Óó fájdítod a szívem :(

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#45) Mahrenburg válasza Vartanus (#44) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Bocsánat, nem volt ilyen szándékom... :B

Meghoztad a döntést, hogy melyik alaplap lesz a Pro utódja?

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#46) Balancee


Balancee
aktív tag

Sziasztok! Ezen az alaplapon (Asus A88xm-plus) hol lehet kikapcsolni a turbo core-t? Ez előtt ashrock-om volt ott egyértelmű volt (turbo core) sőt ott még azt is megtudtam adni, ha bekapcsolva hagytam, hogy meddig engedje fel a procit.

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#47) Vartanus válasza Balancee (#46) üzenetére


Vartanus
őstag

Szia!

Biosban Advanced mód>Advance menü>CPU specification asszem és a C.P.B. funkció a turbó.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#48) Balancee válasza Vartanus (#47) üzenetére


Balancee
aktív tag

Köszönöm! Ez volt az. Elég butácska itt a turbo core beállitás. Ez elöti deszkámon (Ashrock) nem csak ki és be lehetett állitani a turbó core-t, hanem azt is meglehetett adni ha a turbó aktiv mennyire engedje fel a procit. Nem mit ha hiányozna, csak furcsálom, hogy elég fatekerós ez a megoldás.

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#49) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Nem rég hazavágtam a rendszerem, miközben próbáltam megoldani egy problémát (fullHD 60 fps videót szaggatva játszott le a gépem, próbálkoztam sokmindennel, aztán addig próbálkoztam, míg valamit nagyon elbaltáztam) Szóval holnap reggel újrarakom a win7-et. Abban kellene tanács, hogy milyen drivereket rakjak fel, nem akarom, hogy megint problémám legyen egyes videók lejátszásával. Catalystot raktam fel a legújabbat, de mégse volt valami ok-s.
Szóval, ha valaki lenne oly rendes, leírná, hogy frissen feltelepült oprendszerre miket szokott feltelepíteni egymás után?

A lapom egy Asus F2A55-M LK,egy AMD A6-5400K-s procival.

Köszi!

Bocs, ha kicsit off!

(#50) Balancee válasza SOAD19 (#49) üzenetére


Balancee
aktív tag

Hali! Már pár napja eldöntöttem, hogy írok, de sajnos csak most lett időm.
Szerintem mindenki másképp telepit. Ezért leírom neked én hogy szoktam sorrendbe felpakolászni a drivereket.

1.Alaplap gyártó oldaláról leszoktam szedni az összes drivert, Amd oldaláról az ati driver és mivel amd chipes az alaplapom annak is a driverét. Ezeket felrakom egy pendrive-ra. Ez azért is volt régebben fontos nekem, mert a win7 nem adott telepítés után hálózatot és a lan driver igy tuti felmegy.

2. Win telepítés után chipset driver

3.Háló kártya driver

4.Elindítom a win frissítsek keresését és telepítését.

5.Az első nagyobb adag win frissítés telepítése után restart.

6. Video kártya driver telepítés

7.Hangkártya

8.A maradék és a win frissítsek

Az lehetett probléma nálad, hogy a régi video kártya drivere ráraktad az újat. Lejátszónak VLC player vagy XBMC

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.