Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Express Gate-val kapcsolatos kérdéseknek érdemes lenne egy topikot nyitni.

Kérdésem:

Asus F5Z laptopomban elvileg van Express Gate linux, de nem tudom elindítani. Driver CD-ről feltelepült, ez után a Vista bootmenüből indul de az linux nincs a bootmenüben csak a Vista. Bios-ban sem látom mit kell átállítani.

Valaki tudna segíteni? Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#2) Douwe


Douwe
csendes tag

Nálam bekapcsológomb elinditja a vistát, energiaséma váltó gomb pedig elinditja a Express Gate-t. (Asus f6v)

[ Szerkesztve ]

(#3) steven023


steven023
csendes tag

sziasztok, segítenétek?

asus p5ql pro, intel core2 duo 3.0 E8400, 2x2 gb ram, samsung 320 gb, geforce 512 mb tegnaptól üzemel nálam. bekapcsolásnál írja hogy nincs telepítve vagy mit tudom én... xp sp2 van a gépen és szeretném kihasználni ezt a funkcióját az alaplapnak. hogyan fogjak neki?

és sorry hogy notebook os topic :((

[ Szerkesztve ]

(#4) VINIKOR válasza Douwe (#2) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Kösz.

Erről a billenytűről van szó: [link]. Nálam ezzel is elindul: [link].

[ Szerkesztve ]

(#5) GuruZone válasza steven023 (#3) üzenetére


GuruZone
őstag

a gyári driveres asus dvd-n találod az express gate programját amit windows alá kell feltelepiteni.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#7) steven023


steven023
csendes tag

köszi szépen

(#8) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Express Gate inditás és a wifi beállítás: [link].

Mondjuk a linux alatt teljes gőzzel mennek a laptopventik. Eléggé zavaró. Erre nincs valami megoldás? Remélem ezen még javítani fognak. Vistában dolgozik a Power 4Gear és teljes csendben lehet netezni.

(#9) GuruZone


GuruZone
őstag

egész jó dolog ez, nem mondhatom hogy hidegen hagy, hisz többször volt már, hogy gép bekapcs, és gyakorlatilag 25 másodperc alatt megnéztem hogy mikor jön a helyi buszom vagy hogy épp mik az uj torrentek.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#10) Riix válasza GuruZone (#9) üzenetére


Riix
csendes tag

Másnak is előfordult már esetleg hogy XP alatt felinstallálta az ExpressGate-et, majd mégsem találja a gép bootolásánál, mintha nem is lenne?
Mi lehet a hiba?

Természetesen a BIOSban ENABLED a funkció.

Riix

(#11) Galopp válasza Riix (#10) üzenetére


Galopp
tag

Sajna én is ebben a cipőben járok...

Igaz, a rendszervincsi AHCI módban működő Sata cucc. De van ata vincsi is a rendszerben. Hiába nyomom fel arra, nem reagál bootkor a gép. Bár nem találtam erre utalást, mégis beállítottam boot-nak azt, de a helyzet nem változott.. :-(

(#12) Galopp


Galopp
tag

Következő kör:

Valahol mintha olvastam volna, hogy csak sata vincsire lehet feltenni. Gondolom ezért nem ment a második körös ATA-próbálkozáskor. No sebaj, felnyomtam pendrive-ra, hisz az új verza elvileg menne onnan is. De nem teszi. Ha azt állítom be boo-nak, ha nem..
Illetve -amit csak kamerával tudtam leellenőrizni a gyors post-olás miatt- néha-néha a bios post után kinyom alulra egy sort, ami arra figyelmeztet, hogy nem sikerült elindítania az Express Gate-t, és próbáljam frissíteni, de ezt hiába teszem meg, nem történik változás....

(#13) kisspepe


kisspepe
tag

Sziasztok!

Nállam P5QL alaplapra telepítettem az ExpressGate-t, viszont valamiért a net nagyon lassú rajta. Vagy 10 percet kell várni mire betölt egy oldalt.

Más is találkozott már ezzel a problémával?

(#14) tigerscorpio válasza Galopp (#12) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Hello
Azt szeretném megtudni, hogy valaki volt -e már hasonlo cipöben, mint én:

-Asus p5q3 Deluxe alaplap
(alaplapi express gate) ami egy alaplapra ráforrasztot kis usb cumo rajta az express gate-el

Első inditáskor ment frankón. nem is törödtem vele, Kikapcsoltam bioszban a viszonlátás
Bekapcsolom.
Beenged, de amikor az első lépések beállításoknál a Időnél leokézom, vagy ujraindul a gép, vagy egy fekete ablakot tesz ki,
Frissitettem Bioszt is,
meg az express gate ssd legujabbat , a,hogy irták de semmi változás
designesebb lett, de nemmüxik a cucc minden inditáskor ugy lépek be az express gate-be, mintha első lenne neki.

Itt egy link ahonnan viszonylag friss asus cuccok tölthetők le -itt p5e3 Deluxrol ir- de az express gate részére vonatkozolag nem találtam eltérést

(Plussz van olyan, hogy áramtalanitom a gépet, és ,csak aztán indul el az express gate)
amugy meg irja az express gate helyén, hogy nyomjak delt, vagy f8 at az oprendszer betöltéséhez

Előre is köszönöm, ha valaki tud segiteni, és remélem a linkröl többen is tudtok értelmes dolgot leszedni
:K :B

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#15) tigerscorpio válasza tigerscorpio (#14) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Még Mindig esedékes a Problémára a válasz keresése esetleg, ha valakinek van ötlete...

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#16) revolver


revolver
aktív tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni?
Nemrég vettem egy laptopot(ASUS K70IO),és mielőtt feltelepítettem az XP-t,nem nagy jelentőséget tulajdonítottam az Express Gate partícónak.Így töröltem is azt.Tudom hiba volt ,mert szeretném ha ez az extra működne a gépemen.
Kis utána járással a dolognak annyit megtudtam,hogy az alkalmazást engedélyezni kell a BIOSban.Mivel a 208-as verzió számú Bios volt fent a gépen ez az alkalmazás nem is volt látható,ezért az első dolog az volt,hogy frissítettem a legújabbra(217).
Így mostmár látom a biosban az express gate alkalmazást,ahol tudom engedélyezni illetve tiltani azt.
Most jön a probléma ,mert a gép indításakor kiírja,hogy az alkalmazás nincs telepítve.Mit kell még telepíteni,illetve milyen vagy melyik verziót ,hogy az Express gate elindúljon.

Segítséget előre is köszönöm!!!

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#17) sonykor válasza revolver (#16) üzenetére


sonykor
tag

Ha törölted az Express Gate-t akkor szerintem telepítsd újra a driver CD-ről.

Nekem Asus F5Z laptopom van. Nálam a BIOS-ban semmilyen beállítás nincs az express gate-val kapcsolatban. Egyszerűen telepítésekor a driver CD-ről feltelepült az express gate és ezzel a billentyűvel simán elindul: [link]. Nem kellett a BIOS-ban beállítani.

Itt egy videó arról hogyan indul az express gate és a wifi-t hogy kell beállítani: [link]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Egy hibája van az express gate-nak, hogy a laptopventilátor maximális fordulatom pörög, ami nagyon hangos. nincs semmilyen fordulatszám-szabályzás mint a windows-nál ahol a driverekkel együtt feltelepült az úgynevezett Power4Gear, ami visszaveszi a ventilátorfordulatot és halkabbá teszi a laptopot.

Csaó.

(#18) revolver válasza sonykor (#17) üzenetére


revolver
aktív tag

Hali!

Én a z Xp telepítése elött láttam ,hogy gyárilag volt a gépen egy Express Gate partíció.

Nekem sajna nem található meg ez az utility a driver cd-n.A honlapon sincs a download menü pont alatt ennél a típusná(K70IO).
Persze megnéztem a tiédnél ott van ilyen utility.Az a kérdés működik -e az enyémmel :)
Mindjárt leszedem és kiderül.

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#19) sonykor válasza revolver (#18) üzenetére


sonykor
tag

Amíg nem volt OP rendszer, hogy tudtad megnézni milyen particiók vannak a gépen?

Nálam semmilyen express gate partició nem volt. Simán automatikusan a driver CD-ről feltelepült.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nem tudod véletlen hogy az express gate-ban a Firefoxot nem lehet magyarítani? Kár, hogy az express gate-t nem fordították le magyarra.

(#20) revolver válasza sonykor (#19) üzenetére


revolver
aktív tag

Szerintem eléggé egyértelmű.Mivel ezen a gépen nem volt op rendszer valamit fel kellett rá telepítenem.
Mielött az XP-t feltelepíted a gépre megkérdezi,hogy melyik partícióra....esetleg meg is oszthatod a vinyót...stb. Na és ott volt egy Express Gate nevű partíció,amiről valamiféle linux rendszer töltődött be.
Lényegtelen nem sokat vacakolok még ezzel a dologgal,csak azért kiváncsi lettem volna rá működés közben.

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#21) Nidan válasza revolver (#18) üzenetére


Nidan
csendes tag

Mi lett az eredménye a másik NB hez írt driver telepítésének :F Nidan

Nidan

(#22) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy magyar billentyűthogy lehet rajta beállítani?

A program nyelve angol, gyári laptop lemezről telepítettem.:)

Los ángeles nunca mueren

(#23) konfar.dani válasza konfar.dani (#22) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

És a Wifi kapcsolatot hol tudom beállítani?

Megtaláltam a Wifi-t, de nem kapcsolódik rá.:F

Kiírja hogy Connecting, de nem megy föl rá.
Nincs levédve a hálózat.

Los ángeles nunca mueren

(#24) konfar.dani válasza konfar.dani (#23) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Sikerult minden.

Nagyon tetszik, nem gaz hogy nem magyar a billentyu, igy is nagyon jo.:)

Kb. 2 masodperc alatt bebootol. :D
Annyi a baja, hogy nem tudok rajta kepernyo meretet allitani. :F

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#25) Nidan válasza konfar.dani (#24) üzenetére


Nidan
csendes tag

Kedves Dani! Nekem is sikerült letölteni, de a Wifi kapcsolatom védett, és a magyar karakterekkel nem tudok csatlakozni. A jelszavadhoz nem kell magyar karakter, azért tudsz belépni? Nidan

Nidan

(#26) konfar.dani válasza Nidan (#25) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Be tudok most már, mivel ékezetes betű is van, ezért egy txt fájlba írtam a jelszavam, és pendrivera tettem, és kimásoltam az ExpressGate-be Ctrl + C-vel.:DDD

Los ángeles nunca mueren

(#27) bekoantal válasza sonykor (#19) üzenetére


bekoantal
csendes tag

Win98 boot pendrive + fdisk.exe

(#28) SajtosKuszob


SajtosKuszob
tag

Üdv!

Van egy ASUS M3A78-VM alaplapom, és Win 7 van most rajta. Hogyan tudom működésre bírni a Express Gate funkciót? Boot közben aszonnya hogy "Express Gate installed incorrectly". Asus letöltő központból próbálom letölteni a Win 7 hez valót, de eddig mind CRC hibás kitömörítés közben. Csak simán feltelepítem, bios-ban beállítom és mennie is kell? Tud valaki mondani egy linket amiről normális Win 7 verziot lehet letölteni amit ki is lehet tömöríteni?

Előre is köszi :R

SajtosKuszob felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#29) brabus75


brabus75
csendes tag

Sziasztok! A napokban vásároltam egy PC-t amelyben (Asus P5QD Turbo) alaplap dolgozik. Olyan problémám van, hogy miután feltelepítettem a Vista 32 bit-es Windows-t és leállítás után bekapcsolom azt írja, hogy Loading Asus Express Gate… majd itt megáll a betöltés, Reset után rendesen betölt. Miután feltelepítem az Asus alaplai CD driver-t akkor a következő kép fogad (Express Gate Installation Is Incomplete. Version – Post Code: L31509 – 8C000002. Nagyon hálás lennék ha valaki tudna valami megoldást, köszönöm előre is.
Hardverek:
Intel E7600
Geil Ultra DDR2 2x2GB.
Gigabyte HD5670 1GB.
WD Caviar Black 1TB.
Corsair 400W

(#30) tigerscorpio válasza brabus75 (#29) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Hello Tiltsd le a Bioszban az express gate -et Disble

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#31) tigerscorpio válasza sonykor (#17) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Hello
Azt szeretném megtudni, hogy valaki volt -e már hasonlo cipöben, mint én:

-Asus p5q3 Deluxe alaplap
(alaplapi express gate) ami egy alaplapra ráforrasztot kis usb cumo rajta az express gate-el

Első inditáskor ment frankón. nem is törödtem vele, Kikapcsoltam bioszban a viszonlátás
Bekapcsolom.
Beenged, de amikor az első lépések beállításoknál a Időnél leokézom, vagy ujraindul a gép, vagy egy fekete ablakot tesz ki,
Frissitettem Bioszt is,
meg az express gate ssd legujabbat , a,hogy irták de semmi változás
designesebb lett, de nemmüxik a cucc minden inditáskor ugy lépek be az express gate-be, mintha első lenne neki.

(Plussz van olyan, hogy áramtalanitom a gépet, és ,csak aztán indul el az express gate)
amugy meg irja az express gate helyén, hogy nyomjak delt, vagy f8 at az oprendszer betöltéséhez

Előre is köszönöm, ha valaki tud segiteni, és remélem a linkröl többen is tudtok értelmes dolgot leszedni
:K :B

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#32) SajtosKuszob válasza tigerscorpio (#31) üzenetére


SajtosKuszob
tag

én még feltelepíteni se tudom win7-re, mert nem találok olyan oldalt ahonnan 10Kb/s nál gyorsabban jönne...ugyanis induláskor aszonnya, hogy "express gate installation incorrect"
:(

SajtosKuszob felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#33) Galopp válasza tigerscorpio (#31) üzenetére


Galopp
tag

Egy ideje már nem foglalkozom az ExpressGate-val, de rémlik, hogy a BIOS erre vonatkozó beállításaiban van egy opció, mellyel megmondhatod neki, hogy mentse a felhasználói adataidat. (Illetve hogy ne resetelje azokat) Elvileg olyankor nem tekint rád újdonsül felhasználóként.

(#34) Mariann294


Mariann294
őstag

Sziasztok!

Asus M4A785D-M PRO alaplapom van.Miután bekapcsolom a gépet azaz első hogy kiirja: Loading Asus Express Gate.Majd utánna bebootol és betöltödik a rendszer.Utánna olvastam,hogy ez azt teszi lehetővé hogy az oprendszer betöltése nélkül internetezhessünk (igy van?) de nekem nincs wifim.Akkor ezt a funkciót nyugodtan ki lehet kapcsolni?Vagy ez valami más?

[ Módosította: ollie ]

(#36) Mariann294 válasza Mariann294 (#34) üzenetére


Mariann294
őstag

Még mindig érdekelne... :U

(#37) Zsankee válasza Mariann294 (#36) üzenetére


Zsankee
aktív tag

amugy igen, nagyjabol igy van.Arra jo az egesz, hogy ha szeretnel csetelni,vagy bongeszni,nem kell megvarnod, mig betolt a fo OS, hanem szinte masodpercek alatt felcsatlakozhatsz a halora.
A legfrisebb express gate verziok mar kepesek kezelni a wifikartyat.

legszebb öröm a söröm

(#38) leeate


leeate
senior tag

Sziasztok!
Ilyet netbook-ot szeretnék venni: [link]
Ezen ugye nincs külön Express Gate gomb, ez azt jelenti, hogy nincs is a gépen? Vagy lehet máshogy is indítani? A space-en pl. ilyen expresses gomb.
Köszi

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#39) Zsankee válasza leeate (#38) üzenetére


Zsankee
aktív tag

Az egyik, mikor a gyarto kulon rak az alaplapra egy kis ssd-t, es arrol indul, mar azonnal a bootolaskor, bios betotlese elott felbukkan az express gate indito kepernyoje, es van egy masik fajta, ami a merevlemez/fo ssd hattertarolorol indithato. Ilyenkor viszont mar a bios betoltese utan ugrik elo a kepernyo, de meg a fo operacios rendszer betoltese elott.
a kulonbseg a ketto kozott, hogy az elso esetben mar azonnal indithato, mig a msodik esetben varni kell par masodpercet.

az express gate inditasahoz nincs szukseg kulon gombra.

[ Szerkesztve ]

legszebb öröm a söröm

(#40) Sanya válasza Zsankee (#39) üzenetére


Sanya
nagyúr

a laptopokon van rá külön gomb

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#41) luxeder


luxeder
csendes tag

Van egy PCI-os tp-link wifi kártyám, és az lenne a kérdésem hogy valahogy el lehetne-e intézni hogy működjön express gate-tel?
Előre is kösz a válaszokat.

(#42) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem Express Gate telepítéssel kapcsolatban.
Netbook: eeepc 1215T.
Gyárilag rajta volt a win7 és az Express Gate is, DE! leformáztam az egész vinyót tisztára, majd pendrive-ról raktam újra a wint.
És az Express Gate-et pedig innen vadásztam le. Win alatt fel is települt, de amikor indítanám a saját gombjával, akkor a win7 bootol be Express Gate helyett... :F
Hogy tudnám elindítani?

(#43) V.Stryker válasza Rotor82 (#42) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát nem tudom. Egyszer kipróbáltam és fosnak tartottam. Azóta sem. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44) golyolabu


golyolabu
csendes tag

Szia.

Sajna nekem csak 1 P5G41M- LX alaplapom van és újra tettem az XP-t.
Majd a gyári lemezről auto installal tettem fel a drivereket. Újra indulás után NEM történik semmi!!!!!!!!
Be sem kapcsol a gép.
----450 táp,
----4500 Core2Duo,
----4 GB kingston ram,
----500 WD hdd,
----Inno3d 8600gt

Az újra indításig működött.
A bootolás után és az op. rendszer indítása előtt be jött az Express Gate ablak, de én azzal a lendülettel a bal alsó sarokban lévő kikapcsoló gombbal kikapcsoltam.
---Végleg?-----

Segítsen valaki

(#45) tigerscorpio válasza SajtosKuszob (#32) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Biosban állítottam át ahol az egyik force bios a, és a másikra már nem emlékszem, utána jó lett újra az express gate, kb 2011 ben csináltam meg...
tudom,. időben...
:U

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#46) tigerscorpio válasza Rotor82 (#42) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Állítsd át a biosban, hogy force biosoljon, ha force bioson van akkor meg a másik értékre, és ahol az express gate tulajdonságait tudod állogatni, ott állítod be az időt, hogy meddig mutassa stb...
sajna már eladtam a lapot, és igy , csak nagyvonalakból...
:K

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.