Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Asus dvd mindent elront- miert? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dr42


dr42
tag

haho.
a hetvegen vettem egy asus 4x-es DVD porkolot (azt a fajtat ami belulrol pioneer).
betesz gepbe, kindóz felismeri minden ok. betesz DVD probal irni. nero 6.0.0.3 felismeri a lemezt azongya 4,6 gb free stb. elinditom irast. 34 masodpercnel kiirja h data error. ezt probalétam -r es princoval es +r es verbatimmal is. mindkettot elbaszta. benq +rw -t beteszem, felismeri minden, elkezdi irni, rogton kiirja h illegal disk. amikor eraseolni akarom akkor is.
mit tegyek? toltottem asustol firmware-t, de ugyanazvan mar benne az iroban is. 3/3 elbaszott, nem jo ez igy nekem:)

(#2) tr00p3r válasza dr42 (#1) üzenetére


tr00p3r
őstag

szia,

nekem ugyanez a karcolóm van. semmi gond vele. igaz princo-ra még nem írtam vele. én feltettem a 107-es firmware-t, de semmi változás. lehet, hogy hw hibás, bár én a NERO 6-ot mellőzném. nekem haza vágta az XP-m, most lesz új install! maradj az 5-ös szériánál! sok sikert!

tr00p3r

de eseleg feltehetnéd az update-et, a 6.0.0.3 ha jól tévedek az első verzió és egy rakás szar :D:

[L]ftp://ftp.nero.com/nero6303.exe[/L]

[Szerkesztve]

(#3) marcee válasza dr42 (#1) üzenetére


marcee
addikt

Talán ASPI layer hiba.
6.0.0.3 nero emlékeim szerint elég problémás volt. Én 6.3.0.2-vel írtam Princo-t és TDK-t 4x-esen egy ugyancsak Pioneer belsejű Teac-kal. Hibátlan lett mind.

\m/

(#4) hazard válasza tr00p3r (#2) üzenetére


hazard
csendes tag

''...bár én a NERO 6-ot mellőzném. nekem haza vágta az XP-m, most lesz új install!''
Igaz, nem tartozik szorosana témához, de azért rákérdeznék: Hogyan vágta haza az XP-det a 6-os Nero?? Kifejtenéd bővebben?

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

(#5) Legolas válasza dr42 (#1) üzenetére


Legolas
senior tag

Nekem is ilyen írom van és lekopogom, de még sohasem rontott!
Itt beszéltek egy múltkori topicban a Nero-ról. Hogy vannak bannolt serialok, amikkel ha installálod a ''biztonsági másolatos'' Nero-t, akkor felmegy a progi, de a lemezek bizonyos százalékát elrontja!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#6) g@bo


g@bo
nagyúr

az asusnak semmi baja.

dvd-t irj a decrypterrel.

(#7) L3zl13 válasza Legolas (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen, és utánna azt is mondták, hogy ez hülyeség.
Szerintem is az. Mert az első verzióban (mint írta neki az van fenn) még nem lehetnek bannolt serialok.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) dr42


dr42
tag

fejlemenyek vannak:)
feltettem a legujabb nero-t (6.3.0.3) es mostmar az ujrairhatot is megirja, elkezfi irni, formazast megcsinalja, majd kifagy a gep.eger sem mozog minden teljesen leall. sima irhatoval is ezt csinalja. simulate-nal is elkezdi irni 20 masodpercig szamol a szamlalo, utana fagyi, es csak a reset segit.
mi a szar lehet ez? nero 6 legujabb csinalhatja ezt?vagy hardware hiba lehet? nem iro hanem vmi a gepemben?

(#9) Mazlee


Mazlee
aktív tag

Melyik IDE-re van rakva?

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#10) maszat válasza dr42 (#8) üzenetére


maszat
senior tag

Táp?

(#11) hazard válasza dr42 (#8) üzenetére


hazard
csendes tag

Nekem a (többek által leszólt) Nero 6.0.0.15 szépen, problémamentesen karcolta a dvd-ket is és a cd-ket is. Soha semmilyen probléma nem volt vele. Felkerült a Nero 6.3.0.2-es verzió, ami szintén tünetmentesen, szépen prököl, igaz dvd-t még nem írtam vele, csak adatcd-t, de az tökéletes lett.
Egy dolgot még nem vizsgáltunk: A korábban használt Nero-val gond nélkül írtál a dvd-writer beépítése előtt??? ...mármint cd-t (amennyiben volt cd-íród).

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

(#12) tr00p3r válasza hazard (#4) üzenetére


tr00p3r
őstag

hát on the fly akartam CD-másolni. azt mondta, hogy elötte csináljak egy speed testet (recommended). mondom jó csinálj. ebbe belefagyott. reboot. no boot record. most installálhatok újra! fasza. hát csak ennyi.

(#13) dr42


dr42
tag

egyre izgibb. azthiszem nero a bunos.
vadiuj windows, dvd irasakor nero halalra fagyasztja a gepet.(mint eddig)
kiprobal copytodvd nevu felmegas kis progika-> nevetve kiirja a dvd-ket. szoval most ezzel irom a dvd-t, mert a nero csak cd-t hajlando irni(persze azt a dvd iroval:))

(#14) burgatshow válasza dr42 (#13) üzenetére


burgatshow
veterán

Mondták már feljebb, h próbáld ki az 5.x.x.x-es verziókkal!

(#15) dr42


dr42
tag

kiprobaltam, meg windows reinstall elott, de nem ismerte fel az irot. (5.5.9.9)

(#16) tr00p3r válasza dr42 (#15) üzenetére


tr00p3r
őstag

ennél van újabb: mondjuk 5.5.10.50

[Szerkesztve]

(#17) dr42


dr42
tag

ja es ami a legviccesebb:
nero 6 ugye kifagy a DVD irasnal, de az ujrairast megcsinalja:)
koszi az 5 tippet letoltom es tesztelem!

(#18) bitfarkas válasza hazard (#11) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nem tudod, hogy a jelenleg üzletekben kapható Nero melyik verziójú? Mert nekem is meg van a 4.3.0.2 demo példánya és igencsak tetszik.

(#19) Omen


Omen
tag

HI
Nekem is hasonló a problémám, egy PIO 106-tal. Mikor megvettem az első Verbatim DVD-t el is rontotta (Nero 6.3.0.0). Utána megjavult, és mident megírt amit attam neki.
Ezután egyszer csak úgy gondolta hogy nem olvas és nem ír semmit. Átraktam Slavere, és egyből megjavult. Egy ideig így is müködött, de ezután megin megatta megát (DVD híján CD-val próbálkoztam), olvasni még csak-csak olvas de írni nem hajlandó (bármien programmal próbáltam mindig eljutott néhány százalékig de mindig valamien hibaüzenettel megáll). Némi szerelgetés (kábel, jumper csere) után megin működik na de kitudja meddig. Már nem merek nekiálni DVD-t írni.

Na erre várom tanácsaitokat.

Malacka sétál az erdő szélén. Egyszer csak leesik.

(#20) tr00p3r válasza Omen (#19) üzenetére


tr00p3r
őstag

ha garis vidd vissza, ha nem imádkozz és gyűjts egy újra! :F

(#21) hazard válasza bitfarkas (#18) üzenetére


hazard
csendes tag

...akarod mondani 6.3.0.2....
Nem, ritkán járok üzletbe szoftverért!:DDD
Nekem is egy Demo-m volt, de némi ''ártatlan hókusz-pókusz'' eredményeként Ultra Edition lett:DDD

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

(#22) adam1


adam1
aktív tag

Néro 6 -os szar a crackelt.Cd írás elindul aztán kb tiz másodperc után elszáll,de ugy,hogy eltünik a néro szerencsére még írás előtt.Cd mate utána cd kép felír utána hiba cd képet nem tudja olvasni szopás,Utána néro kidob takarítás reboot cd mate simán megír mindent azota is ezt kétszer eljátszottam.Szerintem ha nem eredeti a nérod akkor ha szar a serial ez bekevarhat erről lehet szó./6.3.0.3néroval szivok eddig a tőbbivel nem volt gondom/

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#23) Alex91 válasza adam1 (#22) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy xar a geped!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24) adam1


adam1
aktív tag

Az is lehet,de azota mindent írok olvasok néro nélkül,kizárásos alapon szerintem nem a gépem szar.

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#25) dr42


dr42
tag

na szoval 5-os nero vigan irja. eszerint a hatos egy sz*r :)
omen sztem te is teszteld azzal.

[Szerkesztve]

(#26) Skylark


Skylark
tag

Nero 6.3.0.2 -vel >200 dvd-t írtam. Kb. 10 rontott, átalában az én hibámból. Író Pioneer 105, lemez Princo és Fibra.
Nekem gyanusabb az Xp IMAPI CD-égető COM-szolgáltatása, letiltottad a szolgáltatásoknál?

(#27) dr42 válasza Skylark (#26) üzenetére


dr42
tag

''Xp IMAPI CD-égető COM-szolgáltatása''
az az igazsag h nem tudom ez mi :)
letiltom en izombol ha megmondod ez mi es holvan:)

(#28) Skylark válasza dr42 (#27) üzenetére


Skylark
tag

Vezérlőpult > Felügyeleti eszközök > Szolgáltatások

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Asus dvd mindent elront- miert? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.