Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolffy


wolffy
aktív tag

Minden ASUS DVD író tulajdonosnak (és leendő tulajdonosnak) nyitottam ezt a topikot, a közös tapasztalatcserére. Nekem DVD íróm még nem volt ASUS-ból, ezért is szeretnék többet megtudni a márkatapasztalatokról.
Kinéztem egy írót, aki tud róla valamit, esetleg használta már, kérem ossza meg véleményét: [link]

(#2) wolffy válasza wolffy (#1) üzenetére


wolffy
aktív tag

Máris az első kérdésem lenne:
Az általam belinkelt ASUS író a Pioneer 111-esre épül, ami tudja a Labelflash technológiát. De íly módon vajon az ASUS is képes erre?

(#3) wolffy válasza wolffy (#2) üzenetére


wolffy
aktív tag

A Pioneer 111 íróból létezik egy 111L verzió, mely tudja a LabelFlash és DiscT@2 technológiákat (tehát ''rajzolni'' lehet vele a lemezekre). A Pioneer 111 meghajtóra rátöltve a 111L firmware-t rá lehet bírni a rajzolási képességekre ezt az írót is.

Ha mindez így működik, elvileg meg lehet próbálni a színtén Pioneer 111 alapú ASUS DRW-1608P3S típusú íróra is rátölteni a 111L firmware-ét, így rábírni a korongokra rajzolásra. A firware letölthető: [link]

Ha valakit érdekel a téma és esetleg kipróbálta/kipróbálja, kérem ossza meg tapasztalatait.

(#4) wolffy válasza wolffy (#3) üzenetére


wolffy
aktív tag

Az ASUS legújabb íróját, a DRW-1608P3S-t jellemző technológiák leírása:

Over-speed burning: 2,4x DVD+R DL lemezeket akár 4/6/8-szoros sebességgel, illetve 8x DVD+-R lemezeket akár 16-szoros sebességgel képes írni
LCT (Liquid Crystal Tilt) technológia: segítségével pontosabb pickup-pozícionálást érhetünk el gyengébb minőségű lemezek esetén (amely jobb írási minőséget jelent)
FlextraLink: megakadályozza a puffer kiürülését
FlextraSpeed: ezen technológia segít a meghajtónak kiválasztani az optimális írási stratégiát
DDSS II: csökkenti a káros vibrációkat
Tetszés szerint akár függőlegesen is beszerelhetjük meghajtónkat

[kép]

[Szerkesztve]

(#5) radírfej válasza wolffy (#4) üzenetére


radírfej
senior tag

nekem 1608ps2 van, nincs vele probléma, csinálja a dolgát, kb 200 lemezt írtam vele gond nélkül.

olvasásnál, nagy sebességű írásnál elég zajos.

rendszeresen felajánlja, hogy a névleges sebességnél gyorsabban írja meg a korongot, ezt egy esetben kipróbáltam (egy 8x +verbatim lemezt 12x írtam meg) és nem működött a dolog, a lemezt utána nem tudta visszaolvasni semmi, beleértve az írót is, amin írtam.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#6) wolffy válasza radírfej (#5) üzenetére


wolffy
aktív tag

Én valszeg egy 1608P3S-be ruházok be. Már utánanéztem, csak így hétvégén nem akarom megrendelni. Majd a jövő hét feladatai közé fog tartozni. (Persze a tapasztalatokat majd beírom ide.)

Biztos jó dolog ez valakinek amit említesz, hogy a névlegesnél gyorsabban ír meg korongokat, de én tutira nem használnám. Inkább mindig lassabban írok a névlegesnél, nem hogy gyorsabban. Biztos vannak olyanok akiknek mindene a sebesség, de egy írónál nekem első a biztonságos visszaolvashatóság.

(#7) #67688960 válasza wolffy (#6) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nekem 1604p van hibátlanúl írja(alcohol 120%) 12×-en a 8×-es ridata-kat, de csak a vége felé megy annyival. Még is inkább 6×-an írom őket, úgy azért sokkal jobb lessz a minőség. :) Nekem se a sebesség a lényeg.

[Szerkesztve]

(#8) Huggyos


Huggyos
tag

Végre van már az Asus-ról is egy topic, szükség is van rá.
Én is ezt a legújabb tipust akarom venni, sőt múlt héten már voltam is az lscomputernél, de kiderűlt hogy nincs, csak rendelésre tudnak hozni. Hát nem voltam boldog. Héten lehet hogy megrendelem. Igazából nem értem mért nem lehet kapni magyarországon, pedig már vagy 2 hónapja bejelentették.
Üdv, aztán írjatok ha tudtok valamit!

(#9) wolffy válasza Huggyos (#8) üzenetére


wolffy
aktív tag

Én ezeken a helyeken már megtaláltam a legújabb ASUS írót:
[link]
[link]
[link]
Még én sem tudom honnan fogom megvenni, annyi dolgom van, hogy foglalkozni se nagyon van időm vele, de azért nem fogom elhanyagolni. :DDD

[Szerkesztve]

(#10) wolffy


wolffy
aktív tag

ASUS tesztek:
[link] = ASUS DRW-1608P DVD-író
[link] = ASUS DVD-E616A DVD-olvasó

(#11) wolffy válasza wolffy (#10) üzenetére


wolffy
aktív tag

Mint az köztudott, az ASUS íróit Pioneer egységekből készíti (kis állítgatás, előlapcsere, fedélmatrica és kész - nagyjából :) ). A legújabb ASUS DVD író (DRW-1608P3S) Pioneer 111 íróból készül, azonban látva az új Pio tesztjeit én elbizonytalanodtam.

Nekem ugyanis nagyon fontos a CD írás elfogadható jó minőségű kivitelezése is, amire a 111-es Pio jelenleg nem igazán képes. (Lehet, hogy később firmwarecsere megoldja, de én nem alapoznék arra.) A tesztek szerint a Pioneer 110 ugyanarra a NEC chipkészletre épül, mint a 111-es, s egyébként sincs sok különbség a két író között, tehát engem nem izgat fel az ''újítás''...

Úgy döntöttem, hogy ennek tükrében Pioneer 110-re épülő ASUS meghajtót fogok vásárolni, mely jelen esetben a DRW-1608P2S típus. (Az S nélküli végződésű Pioneer 110D-re épül, ezért a DVD-RAM-okat nem írja, egyébként mindenben megegyezik a másikkal.)

Pioneer 110 = [link]
Pioneer 111 = [link]

Csak gondoltam bejegyzem ezt mindenkinek, aki az új ASUS-on töri a fejét.

(#12) blattida válasza Huggyos (#8) üzenetére


blattida
nagyúr

És itt is van: [L]aruhaz.guga.hu/termek.php?csoport=DVD+%2B%2F-+RW[/L]! :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#13) Huggyos válasza wolffy (#11) üzenetére


Huggyos
tag

Szerintem a régi tipust ne vedd meg, pláne ha van már újabb változata is. Én ezt rossz húzásnak tartanám. Vedd figyelembe hogy mindkettő szinte ugyanannyiba kerűl, és az újabb fejlesztés (DRW-1608P3S) csensesebb, gyorsabb, stb. A későbbi firmwarecsere pedig valószínőleg javítani fog az írási minőségen. Ha pedig igazán jó minőségű CD -ket akarsz írni, akkor vegyél mellé egy plextor cd írót, azt minőségben úgyse múlja fel semmi se. 2-4 e Ft között van használtan. Nekem is van egy :B .

[Szerkesztve]

(#14) Imu


Imu
csendes tag

Én fél éve használom az ASUS 1608P2-met, mely kis barkácsolás után most már pio 110 ként működik RAM írási képességekkel, Teljesen jó, teszi a dolgát. Bár sok tapasztalatom nincs, mert ez az első dvd-íróm, de meg vagyok vele elégedve. Örülök hogy van most már ASUS topik is gyakran benézek ide infókért

Üdv minden olvtársnak

(#15) wolffy válasza Huggyos (#13) üzenetére


wolffy
aktív tag

Mire alapozod, hogy az újabb fejlesztés csendesebb, gyorsabb? Esetleg már van vele tapasztalatod?
Igazából nem sok eltérés van a két író között. (A Pioneer-nál sem egy új generációváltás, csupán egy frissített verzió.) A tesztek szerint pedig rosszabb az elődjénél. Nem tudom milyen firmware-eket fognak kiadni hozzá, s vajon azok fogják-e hozni a 110-esnél megismert CD írási minőséget...

(#16) wolffy válasza Imu (#14) üzenetére


wolffy
aktív tag

Köszi az infot örülök, hogy tetszik a topik.
Remélem sokáig megmarad...

(#17) wolffy


wolffy
aktív tag

Tudja valaki mik ezek a ''benyomódások'' a legújabb ASUS DRW-1608P3S író készülékházának tetején?
[kép]
Ennyi lenne az újítás?

(#18) blattida válasza wolffy (#17) üzenetére


blattida
nagyúr

Vibráció, illetve rezonancia csökkentés miatt. És még merevít is! :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19) wolffy válasza blattida (#18) üzenetére


wolffy
aktív tag

Szóval ez így jobb konstrukció mint az előd? :D

(#20) wolffy


wolffy
aktív tag

A letölthető legújabb firmware-ek:
ASUS DRW-1608P2S (ver. 1.39; 2006/05/03) = [link]
ASUS DRW-1608P2 (ver. 1.39; 2006/05/03) = [link]
ASUS DRW-1608P (ver. 1.57; 2005/08/22) = [link]


[Szerkesztve]

(#21) blattida válasza wolffy (#19) üzenetére


blattida
nagyúr

Természetesen. Jelenleg csak a firmware miatt gyengébb, egyébként! :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#22) wolffy válasza blattida (#21) üzenetére


wolffy
aktív tag

Egyébként...
Miben lenne jobb egy fasza firmware-rel? Én valahogy túlságosan műanyagnak találtam ezeket a ''merevítéseket''... Idővel nem lehetséges többet zörög, mint rezonanciát elnyel?

(#23) blattida válasza wolffy (#22) üzenetére


blattida
nagyúr

Írásminőségben. :)
Mitől műanyag? Ugyanaz a húzott acéllemez, csak gödröket préseltek bele! Mitől zörögne?
Ezt is a Pioneer mérnökei alkották, náluk meg nagy hagyományai vannak az ilyen megoldásoknak. Az erősítőikben már 20 évvel ezelőtt is alkalmazták, sikerrel, pedig ott nincsenek ekkora rezonanciák! :D

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24) wolffy válasza blattida (#23) üzenetére


wolffy
aktív tag

Én a fedél közepén található nagy műanyag kerek rögzítésre, és az előlap fölötti karmantyúkra gondoltam. Egyébként azt nem értem, hogy ha a 111-es annyival jobb írásminőségben, akkor miért nem tudják egyből egy olyan firmware-rel kihozni, ami mindezt bizonyítja is... :(

(#25) blattida válasza wolffy (#24) üzenetére


blattida
nagyúr

A lemezrögzítő tárcsa és az előlapot tartó fülek mindenkinél műanyagból vannak, csak nem látszanak, vagy nem látszanak ennyire! :)
Az a baj, hogy a megjelenés pillanatában az összes új meghajtó gyengébben teljesít az elődjénél, és ez alapvetően azért van, hogy az elődből is fogyjon még, de azért már itt van az új, amire majd le lehet cserélni, illetve azért, mert az új modell firmware-jével nem foglalkoztak még annyira, nem kiforrott! :(

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#26) wolffy válasza blattida (#25) üzenetére


wolffy
aktív tag

OK. Ha tényleg ennyire mondja mindenki, hogy jobb (meg jobb lesz) akkor leteszem a voksom egy Pioneer 111 alapú ASUS DRW-1608P3S író mellett. Remélem nem fogom megbánni az egyel korábbi verzióhoz képest...

(#27) rszp


rszp
aktív tag

Az ASUS dobozos a Pio111-nek felel meg és nem a 111D-nek.
Kapásból ír DVD-RAM lemezt kibontás után. Azért ez bíztató a minőséget tekintve.

(#28) wolffy válasza rszp (#27) üzenetére


wolffy
aktív tag

Tudom, hogy 111-es van benne. A régebbi verzióban is 110-es van, mert az írja a RAM lemezeket nem a D-s.

(#29) slaci007


slaci007
senior tag

Helló az ASUSDRW-1608P3S az Auchan-ban hegyekben áll 9900ft akciósan. :R

Tungsram 1896-2022

(#30) Huggyos válasza wolffy (#15) üzenetére


Huggyos
tag

Onnan, hogy a bejelentő (kb 2 hónapja) szövegbe benne volt hogy csendesebb és gyorsabb és jobb minőségben ír mint az elődje. Meg egy új modellnek illik is jobbnak lennie.
Még nem vettem meg majd hamarosan.

(#31) Huggyos válasza slaci007 (#29) üzenetére


Huggyos
tag

Fekete változatban is árulják? ha igen akkor megyek a kecskeméti auchanba ;) .

(#32) slaci007 válasza Huggyos (#31) üzenetére


slaci007
senior tag

Igen és egy árban van nincs felár. :C

Tungsram 1896-2022

(#33) wolffy válasza Huggyos (#30) üzenetére


wolffy
aktív tag

Még én sem vettem meg, de azért a marketingeseknek nem kell mindig mindent az elsőre elhinni...

(#34) Huggyos válasza wolffy (#33) üzenetére


Huggyos
tag

Én is gondolkozok még rajta, lehet hogy egy nec 4571 lesz belőle, ami kb ugyanannyiért van, vagy talán még olcsóbban is. A nec -el az a bajom hogy valami hitetlen csunyán néz ki, míg az asus nagyon szép feketében.
Nem tudom eldönteni melyik legyen...

(#35) wolffy válasza Huggyos (#34) üzenetére


wolffy
aktív tag

Mi szól a NEC mellett??? Mivel tud többet? Csak nem a DVD gravírozási Disctatoo-val és Labelflash-el? Szerintem ezek miatt nem éri meg venni. Úgy is egyszer-kétszre kipróbálja az ember, aztán felejtős. De te tudod...

(#36) Huggyos válasza wolffy (#35) üzenetére


Huggyos
tag

Nekem sose volt egy szimpatikus márka a nec, de mostmár elég sokminden szól mellette részemről.
Egyrészt, hogy olvasásra is használnám a meghajtót (nekem fontos az olvasási sebesség), a nec 16X osan olvas írható dvd-t és 13X -osan újraírható dvd-t. Az asus csak 12X / 8X -osan teszi csak. Ez szerintem fontos külöbség.
Másrészt az írási teszteket úgynéztem, hogy nec jobb minőségben ír, ami szintén fontos. Harmadrészt a haverok nagy része a nec -et javasolja. Nekem csak az a nagy bajom vele, hogy csunya.
Nézz teszteket a www.cdfreaks.com -on a reviews menüpont alatt. Asus -nak a Pioneer DVR-111 felel meg ott, a nec -nél pedig a NEC ND-4570A -t vedd figyelembe.

(#37) wolffy válasza Huggyos (#36) üzenetére


wolffy
aktív tag

Mondasz valamit, de valamiért nekem is az ASUS a szimpi. Az olvasással nem szoktam foglalkozni egy írónál, mert én külön TEAC olvasót használok. (Az íróval csak írni szoktam.)

Van valami a tesztekben és persze jobbnak látszik a NEC, de nekem olyan mondta, hogy vacakok, aki már négyet megevett, mert elég nagy mennyiségben ír (egyéb okokból :) ). Volt most neki épp 4570-ese is, de azt mondta egy nap múlva már vitte is vissza és inkább kért egy Pio-t, mert a NEC beszart. Ő azt mondja, hogy ha DVD író, akkor Pio.

A másik véglet az, hogy havernál meg a 108-as, 109-es, 110-es Pio egyaránt beszart fél éven belül és ő most egy 4550-es NEC-et hajt, amivel semm gond.

Nekem eddig csak TEAC íróim, olvasóim voltak, de mivel már nem nagyon kapni ezt a márkát, mert a Pio felvásárolta, maradok az ASUS mellett DVD íróban.

(#38) slaci007 válasza Huggyos (#36) üzenetére


slaci007
senior tag

4570-nél egyenlőre jobb a 4550-es kiforrottabb a firmware.
Itt nézzél teszteket:[link] :DD

Tungsram 1896-2022

(#39) Huggyos válasza slaci007 (#38) üzenetére


Huggyos
tag

Lehet, de idővel jobb lessz a 4570 -es. Aztán meg úgy néztem, hogy egy árban vannak.

(#40) Huggyos


Huggyos
tag

Már a kiskerarak.hu -n is fenn van az Asus DRW-1608P3S.

(#41) wolffy válasza Huggyos (#40) üzenetére


wolffy
aktív tag

Ja-ja. Már én is szemeztem egyel a múlt héten az egyik boltban, csak mire odakerülök, hogy DVD író, vagy mindig elcseszem a lóvét, vagy hatezer más helyre kell... :(
Majdcsak lesz már nekem is egy ASUS-om...

Minden esetre az érdekes, hogy az ASUS még mindig nem dobott egy újabb firmware-t az íróhoz, holott a az egyel régebbi szériához már van nem is egy... Ennyire jó lenne alapból a firmware?

[Szerkesztve]

(#42) eastsider


eastsider
nagyúr

DRW 1608P2 kicsit hangos de jó :)

(#43) wolffy


wolffy
aktív tag

ASUS DRW1608P3S vs. Pioneer 111: [link]

(#44) wolffy


wolffy
aktív tag

Ha-ha. Eddig semmi letölthető dolog nem volt az ASUS honlapján a DRW-1608P3S íróhoz, de hétvégén változott a helyzet. Feltettek egy pici rajzot a jumper beállításokról. :DDD Nah, haladunk... Egyszer majdcsak lesz firmware frissítés is. Gondolom még szeretnék kiszórni a DRW-1608P2S írókat, ezért ez a gyér támogatás.

(#45) wolffy


wolffy
aktív tag

Letölthető az ASUS DRW-1608P3S típusú íróhoz készült legújabb, 1.24-es verziószámú gyári firmware! [link]

ASUS DRW-1608P3S firmware version 1.24:
Modified dirve will recognize disc as wrong Book Type (DVD-ROM will reconigzed as DVD-R). Fix playing delay issue with some DVD-9 discs with ASUS DVD Player version 6.0 3. Improve DVD-RW full access time is too long issue with Nero-CDspeed(version 4.51.2)

(#46) wolffy


wolffy
aktív tag

Átfogó teszt az ASUS DRW-1608P3S íróról, sajnos még csak az 1.06 verziójú firmware-rel: [link]

(#47) polip


polip
addikt

itt is megkérdem, hátha:

létezik ehhez az íróhoz tört firmware, ami a gyári lockokat leszedi?

thx a választ :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#48) wolffy válasza polip (#47) üzenetére


wolffy
aktív tag

Milyen lock-okra gondolsz egész pontosan? Írási sebesség?
Gyakorlatilag a P3S író egy Pioneer 111 más előlappal, tehát a Pio firmware-ek rátölthetők és használhatók. Ezen az oldalon vannak firmware-k Pioneer 111-hez: [link], viszont azt nem tudom, hogy hack-eltek-e.

Egyébként a P3S írónak alapból tudnia kéne gyorsabban írni a lassabb lemezeket, az ASUS specifikációi szerint. Tehát ami a Pioneer-ban lock-olva van, azt az ASUS kinyitotta.

(#49) polip válasza wolffy (#48) üzenetére


polip
addikt

a 108asomhoz olyan firmwaret tettem fel, amiben a riplock és az írási sebesség limitje le van szedve...

magyarul bármilyen lemezt 16xosan ír, akár egy 1x-es lemezt is....

ilyenree gondoltam

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#50) PPeter válasza polip (#49) üzenetére


PPeter
addikt

Ez legfeljebb arra jó, hogy tönkretegyél vele egy lemezt. Ugyanis az írási sebességet nem lockolás alapján ajánlja (vagy éppen nem ajánlja) fel az író, hanem amilyen írási stratégiák szerepelnek az adott lemez MID-hez a firmware táblázatában, azokat az írási sebességeket ajánlja fel - nem egyszerűen csak gyorsabban vagy lassabban ír a kiválasztott tetszőleges sebesség alapján. Ha viszont egy adott sebességhez nem szerepel kidolgozott stratégia a firmware-ben, akkor legfeljebb egy úgynevezett generic írási beállítással tud az író dolgozni, tehát nem a kérdéses MID-hez (lemezhez) igazított stratégiával. Ez így garantáltan rossz minőségű írást eredményez. Az újabb íróknál már nem is lehet ilyen lehetőséget - még a firmware kiherélésével sem - előhozni, a generic írásmód egyedül csak a nem ismert MID-ekkel működik, kizárólag lassú sebességgel és valami nagyo egzotikus ismeretlen lemez (MID) kell hpzzá, hogy ezt igénybe vegye az író.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.