Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Asus dvd-e616 tapasztalatok? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gri


Gri
tag

Hi!

Van valakinek tapasztalata ASUS DVD-E616 DVD-olvasoval?
Elonyok-hatranyok, minden erdekel.
Esetleg az ennek konkurens dvd-olvasokrol is johet info, nyitott vagyok mindenre, bar elsosorban ez a tipus erdekelne...
Elore is kosz a segitseget!

Gri

[ POWERED BY 230V ]

(#2) Flashcash válasza Gri (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

HI
Ez itt egy összehasonlító teszt van benne Asus is.
[L]http://www.cdrinfo.com/Sections/Articles/Specific.asp?ArticleHeadline=DVD%2DRom+Roundup+Vol3&Series=0[/L]

(#3) Gri


Gri
tag

Thx!
Ja, azert ha valakinek van szemelyes tapasztalata, az is johet.

[ POWERED BY 230V ]

(#4) Uncool Ben válasza Gri (#3) üzenetére


Uncool Ben
tag

Nekem ilyen van. Mit mondjak róla? Szépen működik, egy idegesítő problémája van, mielőtt felpörgetné a lemezt, akár 10 másodpercet is képes várni. Én a kompatibilitásáért, és a jópofa régiókód védelem kijátszásáért vettem.

(#5) Male válasza Gri (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem ennek az elődje van (E-612). A DVD teljesen csendes, de CD-vel elég zajos, viszont ha nem kel nagy sebesség, akkor magától lelassít (pl ha CDről nézek egy filmet, akkor egy kis idő után lelassít, és teljesen csendben olvassa a CD-t a film végéig, ha pedig elkezdem átmásolni róla, akkor felgyorsít).

(#6) karyo válasza Gri (#1) üzenetére


karyo
senior tag

Nekem még ma is pörög a 2.5 éves ASUS cdrom-om, sztem nem lehet rossz!

Enjoy the silence.

(#7) Longman válasza Uncool Ben (#4) üzenetére


Longman
csendes tag

Megtennéd, hogy írsz egy pár sort a régiókód védelem kijátszásáról ennél a DVD-nél.

Long Man

(#8) quinlan


quinlan
tag

Ma vettem a topic cimeben emlitett ASUS DVD-E616 tipusu dvd olvasot, es ha valakit erdekel, keszitettem egy tesztet a Nero CD Speed -el. A teszthez egy 700 megas Philips CD-R -t hasznaltam.
ime:
[L]http://quin.uw.hu/testresults.html[/L]

KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

(#9) quinlan


quinlan
tag

Jah egyebkent az eddigi tapasztalatok: a cd es dvd olvasasa nagyon halk, meg a legnagyobb sebessegen is. Elonye hogy pl filmnezesnel magatol lelassitja az olvasasi sebesseget ami epp megfelelo, ezzel is csokkentve a zajszintet (Built-in AI Auto Speed Adjustment Technology). Masik elonye az alacsony rezonanciaszint (Built-in ASUS patented DDSS II for excellent vibration and noise control), aminek nagyjabol a lenyege: Egy olyan felfuggesztesen ''log'' a mechanika, amelyik elnyeli a dvd motorja altal keltett zajt, es a szamitogephaz rezonanciajat. Jah es tamogatja az ATA/100 -at

KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

(#10) tibz03 válasza Gri (#1) üzenetére


tibz03
őstag

Asus DVD-m van (2 éves, 12x40x). Röviden: tűrhető. Nehézkesen olvassa kicsit a lemezeket (DVD, CD egyaránt), de beolvassa. Nem túl hangos, közepesnek mondanám. Átlagos, sztem. De ha most DVD-t vennék, az Toshiba lenne, tuti!

(#11) Alan válasza Longman (#7) üzenetére


Alan
aktív tag

Bekapcsolás/reset az előlapi gombok nyomva tartása közben => régiókód-átállítás számlálója = 5.

Legjobb - hiszen a meghajtó RPC-2-es, mégis akárhányszor átállítható a régiókód, tehát kvázi régiófüggetlen, és a védett lemezek is mind lejátszhatók, mivel RPC-2-esnek látják (tulajdonképpen az is :) )

Egy baja van, az iszonyat lassú lemezfelismerés (8-10 mp), de ez végső soron annyira nem zavaró.

(#12) Alan válasza Alan (#11) üzenetére


Alan
aktív tag

...mondjuk az is tény, hogy a felismerési idő változó, jó minőségű CD-knél 1-2 mp, összekarcolt vacak kölcsönzős DVD-knél tényleg 8-10 mp.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Asus dvd-e616 tapasztalatok? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.