Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Asus drw-1608p

Hozzászólások

(#1) Ocean


Ocean
tag

Van ez az íróm.
Azt mondták ahol vettem, hogy ez belül Pio, csak asus előlap van rajta. Nemtom, végülis nem féltem tőle.
De!

Most ott tartok, hogy 17 lemezből 10-et tudtam megírni, a maradék 7-et elszarta nekem. Kettőt írás közben, write failed üzenettel, a maradék ötöt pedig igen érdekes módon. Az írás legelején (progress 1%) annyit csinál, hogy felprögeti magát, majd leáll, olyan 5 mp-ként. Ez megy úgy 3 percig (közbn nem ír, nem halad semmi, marad 1%), majd kiírja, hogy Queue again later.

Eleinte a lemezre gyanakodtam, mert próbáltam újraírható lemezeket, azt minden megírta hiba nélkül. A cd-ket is. Vettem egy henger tdk lemezt (dvd), hát sztem annyira nem lehet rossz, hogy majd a felét elrontsa. Ráadásul ismerősöknél simán megírja.
Nerot használok, firmware-t is frissítettem, nemtom mitől van ez.

Látott/hallott/tapasztalt-e még valaki hasonlót, vagy mégis mitől van ez? Mégis a lemezek szarok, vagy vigyem vissza az írót?

thx,
Ocean

(#2) PPeter válasza Ocean (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Kötelező lépések a hibakereséshez (nem mintha nem írnám be ezt hetente hatszor a populáris DVD-írós topikokba):
1. Az író legyen egyedül egy 40 eres, nem hengerelt szalagkábel végén, masterként. Semmiképp ne legyen fiókos merevlemez mellett, a tesztelés idejére mindenképp legyen egyedül egy csatornán. Biztosan hibátlan kábelt használj, a jumperelés legyen direkt, tehát ne Cable Select állásban, hanem Masterként, ha van rá mód, vedd le az alaplap BIOS-ában direkt UDMA-2 üzemmódra a meghajtót.
2. Ha Intel lapkakészletes alaplapod van, és telepítettél külön Intel Ultra Storage driver, vagy Intel Application Acceleratort, akkor ezeket feltétlen uninstall. Intel lapkakészlethez bőven jó a sima chipkészlet driver (inf update).
3. Ha VIA, ATI, SiS lapkakészletes alaplapod van, akkor a legújabb alaplapi és IDE/ATA driver segíthet.
4. Ha Nforce-os alaplapod van, akkor az esetleg utólag telepített alaplapi és/vagy IDE/ATA driver uninstall, menjen azzal, amit az XP magától tenne fel.
5. Legújab XP (SP2) nagyon ajánlott.
6. Ha véletlenül nem a normál IDE/ATA vezérlőn lenne, hanem valami RAID-es csatornán, akkor tedd a normálra.
7. Mindenféle emulátor, CD/DVD-író, másoló, klónozó program, különös tekintettel a BlindWrite, Alcohol, CloneCD/DVD és hasonló programokra, uninstall, csak a Decrypter, ImgBurn, lehgújabb 6.6.0.18-as vagy 7.0.1.4-es Nero legyen fent, Daemon Tools is maradhat, de kikapcsolt védelmi emulációkkal (ha piros a tálcán az ikonja, az a jó, 4.0 változat javasolt).
8. InCD, DirectCD és hasonló UDF/packet módban működő programok uninstall.
9. XP saját CD-író szolgáltatását kapcsold ki, a szolgáltatások (services) alatt találod a computer management alatt ''IMAPI CD burning... blabla'' névvel. Mehet Disabled-re nyugodtan.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) PPeter


PPeter
addikt

Ja, és próbáld a problémás lemezeket többféle sebességgel is megírni, valamint a firmware frissítés is erősen ajánlott, ha nem a legújabb van benne.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4) Ocean válasza PPeter (#3) üzenetére


Ocean
tag

Thx, megpróbálgatom amiket mondtál. 4-8-12X-esen is próbáltam írni, ettől függetlennek tűnik a hiba, valamint most tettem fel nemrég a legújabb firmware-t.

(#5) Ocean válasza PPeter (#3) üzenetére


Ocean
tag

Nos, azóta nem rontott, akkor ez azt jelentené, hogy nincs baja az írónak?
Illetve, hogy ha írni akarok, akkor mindig húzzam le mellőle a winyót?

Egy dolog azért még zavar: a buffer level mutatója néha leugrik 10%-ra, egy írásnál többször is. Ez még a normál működés kategória?

És thx még1szer a tippet.

(#6) Rocco


Rocco
csendes tag

Ez, érdekes, mert az én esetemben is ugyan ez a meghajtó hibázik. Viszont, csak nem régen kezdte el. kb egy éve megy úgy, hogy rack van mellette és hiba nélkül írja a lemezeket. kb. 3 hete nem tudok vele írni! Firmware frissítés meg volt 1.17 ről 1.57-re. De, a helyzet változatlan, nem ír. Új a rendszer Sp2. Saját driver. Egyébként Nforce3 chipset drivereket nem használom jelenleg, mégsem ír... Csak Nero 7.0.1.4 van fent. -IMAP CD-Burning COM Service- Disalbed és még sem jó!
Hát, hogy a sunámba van az, hogy eddig írt, minden kecmec nélkül és emlékszem, hogy pont azután kezdett el szarakodni, hogy firmware upgrade volt. Meg volt a Downgrade is, de még mindíg nem jó! Konkrétan azt a hibaüzenetet dobja a Nero, hogy ''Drive Interna Error'' kb1% nál történik ez. A lemezen egy karcolás sincs és dobhatom el, mert nem lehet rá többet írni.
Egyébként, lehet valami különbség a két 1.57 firmware közt? Mert van bulk version, meg sima.[link]

Megpróbálom ezt az UDMA-2 beállítást a BIOS ban, hátha segít...




[Szerkesztve]

Nem Fogok Dárendbézre Dudorogni!

(#7) Ser


Ser
tag

Érdekes gondom van!

P3S típusú van meg nekem, és van egy olyan extrákja, amint az a [link]-en is látszik, hogy a 8x lemezt megtudja írni 16x-oson, a 4x-est 8x-osan, ami egy egész hasznos dolog lehet, főleg ha siet az ember...

De arról kérnék segítséget, ill. tapasztalatokat, hogy valaki tudta-e már használni ezt a funkcióját..? És hogyan? Ugyanis nekem a néróban nem engedi gyorsabban írni, mint amit a lemez enged... Lehet a saját verziójával kéne próbálnom? Mármint a hozzáadott néroval?

(#8) Tsopi


Tsopi
tag

Haley!
Van 1 ASUS DRW-1608P2S-m és bármit írok ki vele nem ismeri fel az XP (SP1) de le tudom szedni az datokat róla nero ''save track\sáv mentése''-vel!
Mondjuk eddig csak +-os verbatimre írtam vele!
HELP! :Y :Y

''Cum deo pro patria et libertate''

(#9) Tsopi


Tsopi
tag

Ja és írtam adatot egy TDK CD-RW-re és nem ismerte fel az LG cd íróm de az ASUS igen!
De visszafelé pedig mükszik! :F

''Cum deo pro patria et libertate''

(#10) blattida válasza Tsopi (#8) üzenetére


blattida
nagyúr

Firmware frissítés, ha még nem volt, drájvbuhera programok-anydvd,alcohol,stb-eltávolítása, ha vannak, IDE drájver frissítés/csere az XP saját drájverére, kábel végén egyedül legyen Master-ként az író, esetleg IDE kábel csere! :Y

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#11) blattida válasza Ser (#7) üzenetére


blattida
nagyúr

Melyik Nero-t használod?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#12) Tsopi válasza blattida (#10) üzenetére


Tsopi
tag

Az IDE kábel cserét bepróbálom hátha!
FirmWare-, hogy frissítsem?
Masteron van de középen!
Ja és Nero 6-osom van!

[Szerkesztve]

''Cum deo pro patria et libertate''

(#13) blattida válasza Tsopi (#12) üzenetére


blattida
nagyúr

Letöltöd a fájlt mondjuk innen: [L]forum.rpc1.org/dl_firmware.php?download_id=2182[/L] , és lefuttatod.
Ha Masteren van, mindenképp a kábel végén legyen!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#14) Tsopi válasza blattida (#13) üzenetére


Tsopi
tag

Kösszzí! :R :R
Magával az íróval nem lehet baj?
Vagy ez biztosan az én rendszeremen lévő hiba miatt van?

[Szerkesztve]

''Cum deo pro patria et libertate''

(#15) Ser válasza blattida (#11) üzenetére


Ser
tag

Nero 7 Ultra Edition 7.2.3.2 :U

Elég új...

(#16) Ser válasza blattida (#13) üzenetére


Ser
tag

Neked is ilyen íród van? És ha igen, neked müxik ez a funckiója?

Vagy valakinek? :F

(#17) liksoft válasza Ser (#7) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak egy halk megjegyzés: Hamar munka sosem jó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18) polip válasza Ser (#7) üzenetére


polip
addikt

ez egy érdekes dolog...

ez a funkció a pio-ban is benne van, de gyárilag le van lockolva......

viszont vannak feltört firmware-k, melyek kinyitják ezt a featuret (pl az én 108-asomon levő fw is ilyen, bármilyen lemezt berakok, 16x-osan is írhatom)

itt valami gáz lehet a firmware-el, hogy nem műxik a dolog

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#19) polip válasza polip (#18) üzenetére


polip
addikt

mer hát ugye az asus tulképp pio..

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#20) blattida válasza Ser (#16) üzenetére


blattida
nagyúr

Amit polip is írt, jogos, gyári firmware van azon az Asus-on, mert azzal mennie kéne?! ;] ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#21) Ser válasza blattida (#20) üzenetére


Ser
tag

Gyári van rajta... Akkor a Nero-nak végülis nincs köze hozzá? a firmware 111es pioé...

(#22) Ser válasza Ser (#21) üzenetére


Ser
tag

1.06-os fw van rajta :F

(#23) blattida válasza Ser (#21) üzenetére


blattida
nagyúr

Aha, az Asus gyárija a Pioneer 111-es firmware-je,persze.
Ez itt a gond! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24) polip válasza Ser (#21) üzenetére


polip
addikt

nem az írószoftvernek ehhez nincs köze

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#25) Ser válasza blattida (#23) üzenetére


Ser
tag

de akkor mit lehet itt csinálni? :F :DDD

De akkor ezt nem értem... Miért van ez a funkció benne gyárilag? v. hm.. Najó szóval mit tudok tenni, hogy ne legyen ez a gond vele..? :U :B

(#26) wolffy


wolffy
aktív tag

Továbbiakban javaslom ezt a topikot ha valakit érdekel: [link]

(#27) Ser válasza wolffy (#26) üzenetére


Ser
tag

Én egyenlőre el vagyok itt.... :B

....Amíg választ kapok kérdéseimre ;]

(#28) blattida válasza Ser (#25) üzenetére


blattida
nagyúr

Tedd vissza rá a tényleges gyári firmware-t. :D

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29) Ser válasza blattida (#28) üzenetére


Ser
tag

De olyat hol találok?? Ugyanis mindenhol ezt az 1.06ost találom, és ez a gyárija elvileg.. :F

(#30) blattida válasza Ser (#29) üzenetére


blattida
nagyúr

Az a Pioneer-é, de az sem friss már, mert az most 1.23-nál jár, az OEM firmware meg 8.19-nél!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#31) Ser válasza blattida (#30) üzenetére


Ser
tag

most az asus-é a 8.19 v. pioé? :)

(#32) blattida válasza Ser (#31) üzenetére


blattida
nagyúr

A 8.19 az OEM Pioneer 111-ekhez való, tehát az Asus-hoz is! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33) Ser válasza blattida (#32) üzenetére


Ser
tag

Oksi :) egyébként kb. a hsz-ed olvasása óta azt keresek, és sehol nem találok rá linket.. Ennyire pancser vagyok? :F :U

(#34) blattida válasza Ser (#33) üzenetére


blattida
nagyúr

Itt egy [link]! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35) liksoft válasza blattida (#34) üzenetére


liksoft
nagyúr

A link-ben miért hagytad a http-t kétszer? ;]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#36) blattida válasza liksoft (#35) üzenetére


blattida
nagyúr

Hogy aki kötözködni szeretne, megtehesse. :D

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37) polip válasza blattida (#36) üzenetére


polip
addikt

ez sem rossz :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#38) Ser válasza blattida (#34) üzenetére


Ser
tag

nekem dupla vagy szimpla http://-vel is, csak ezt dobja be: http://www.w3.org/ :(((

(#39) Ser


Ser
tag

Oks, csak a mozillának volt baj, IE-vel bejött... amúgy a linkedben se találtam meg azt a rohat 8.19es exet vagy zippet.. :F De a linked amit adtál nekem végülis ilyen keresési ablakot dobott ki az msn-en keresztül.. Azt kellett látnom? :U
---> a cím alapján inkább valami fórumot :F a cím rossz v. mi a fene van má :(((

Kezdem kellemetlenül érezni magam, de nem adtok egy olyan hivatkozást, amit már csak tölteni kell? :DDD

[Szerkesztve]

(#40) blattida válasza Ser (#39) üzenetére


blattida
nagyúr

Itt van: [link] ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41) Ser válasza blattida (#40) üzenetére


Ser
tag

Oké, most már tiszta! Köszönöm! De várjunk.. :B

Ez most a 111D-é? mert az RAM-ot nem tud írni, szóval nem mindegy.. :U

Szerk.: És jelen esetben mit jelent az, hogy OEM?
Szerk. 2.: a 8.19 OEM-el a célpontot nem találja.. Az nem jó hozzá :F

[Szerkesztve]

(#42) wolffy válasza Ser (#41) üzenetére


wolffy
aktív tag

Ha ASUS DRW-1608P3S típusú íród van, én rátenném a legújabb, 1.24-es verziószámú gyári firmware-t, de ez csupán szubjektív innen a szomszédos topikból ([link]).

1.24-es firmware letölthető itt: [link]

ASUS DRW-1608P3S firmware version 1.24:
Modified dirve will recognize disc as wrong Book Type (DVD-ROM will reconigzed as DVD-R). Fix playing delay issue with some DVD-9 discs with ASUS DVD Player version 6.0 3. Improve DVD-RW full access time is too long issue with Nero-CDspeed(version 4.51.2)


[Szerkesztve]

(#43) blattida válasza Ser (#41) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen. De a 111-hez ott az 1.23-as, de ma jelent meg az 1.24-es, amit wolffy kolléga is belinkelt! Töltsd le azt! :DDD

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44) Ser válasza wolffy (#42) üzenetére


Ser
tag

Köszönöm szépen, frissítés megvolt... :B

(#45) Ser válasza blattida (#43) üzenetére


Ser
tag

Viszont ez a ratyi így se enged gyorsabban írni... GGRRRRRR :((( :(((

Más lehetőség? :(

(#46) Ser válasza blattida (#43) üzenetére


Ser
tag

Amúgy most nézem a telepítési mappa amit létrehozott, szóval annak a nevében 111D szerepelt... :F

És az ASUS saját fw frissítő progija nem írta ki, hogy van újabb 1.06nál :U

(#47) polip válasza Ser (#45) üzenetére


polip
addikt

mint említettem volt, a piokban benne van ez az opció de le van lockolva

ezt csak tört firmware-el tudod ''előhozni''

de ilyet nem lelek hozzá :(
pedig megkérdeztem már jópárszor a pio 111-es totyikban is...


utoljára a 108-asokhoz volt ilyen, az enyémen az is van

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#48) Tsopi


Tsopi
tag

Egyébként az ASUS-oknál mit jelentenek a jelzések, hülyén fogalmazva melyik ''jobb'' a 16082PS vagy a 16083PS? :F

''Cum deo pro patria et libertate''

(#49) blattida válasza polip (#47) üzenetére


blattida
nagyúr

Még nem született meg a gyári lockot feloldó firmware, túl friss a meghajtó. de nem sokára lesz, ne aggódjatok! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#50) polip válasza blattida (#49) üzenetére


polip
addikt

remélem a próféta beszélt belőled :R :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Asus drw-1608p
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.