Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyber Aty


Cyber Aty
csendes tag

Hello az volna a problémám,hogy állandóan ujraindul a gépem.Tök mindegy milyen op rendszer van rajta akkor is. Először csak úgy néha magától aztán cd írás közben aztán install közben.Elfelejti a bios beállításokat mindíg ujra bekell állitani a biost.Vettem egy harmadik ramot is és kiderült,hogy a harmadik slot sem megy rendesen mert néha kifagy induláskor a gép.Kb 3 hónapja kezdte el.Ez idő alatt minden alkatrészt kicseréltem de akkor is fenn állt a hiba.Cseréltem tápot, vga,ram, oprendszert, biost.Szóval teljesen meghülyült a lap meg én is.A hab a tortán,hogy pont 3 hete járt le a gari,későn vettem észre.Ha valakinek volt ilyen problémája és megoldotta szivesen venném vagy ötlete.Addig is vettem benzint a láncfürészbe. ASUS A7V266-e :o

(#2) CsendPenge válasza Cyber Aty (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Cseréld ki a bios akkut (lapos elem :P) és minden oké lesz. Nekem is ilyen lapom van, és pont ez volt a gondom. A rammal kapcsolatbabn meg csak annyit, hogy az enm feltétlenül az alaplap hibája, lehet, hogy a harmadik modul nem bírja azokat a beállításokat, amit a másik két modul igen. Az egyébként végképp nem értem, hogy járhatott le a gar. mert egy ilyen márkás (és anno igen drága) lapra nem hiszem, hogy 1 év a gari. Nekem 3 év. (thx to BobMaster, the source of HardWare :P)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) marcee válasza CsendPenge (#2) üzenetére


marcee
addikt

a kiskerek 90%-a 1 év garival adja a márkás culát is, a hivatalos forgalmazónál kb 10-20%-kal olcsóbban.

\m/

(#4) Cyber Aty válasza CsendPenge (#2) üzenetére


Cyber Aty
csendes tag

Köszönöm a tippet holnap veszek 1 elemet és remélem elmulik a szemem alatt a :DD

(#5) Cyber Aty válasza CsendPenge (#2) üzenetére


Cyber Aty
csendes tag

Volna még 1 kérdésem , melyik biost rakjam fel ami tuti jó mert olvastam más asus lapnál rossz biosokról.

(#6) Cyber Aty válasza CsendPenge (#2) üzenetére


Cyber Aty
csendes tag

Na kicseréltem az elemet , kisütöttem a biost ,minden a régi ugyan olyan szar mint volt.Megnéztem a régi elemet és megvolt a 3volt.Szóval nemértem mi a q.....a...... van vele ????? :O

(#7) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Milyen bios-od van most? Bár nem tudok róla, hogy a régebbiekkel (ehhez a laphoz) gond lett volna. A fagyással kapcsolatban meg: légyszíves írd le, hogy mi az ide sorrended. (ki a pri. master, pri. slave, sec. *** stb) Légyszíves próbáld meg azt is, hogy elkezdesz másolni a cd-ről a vinyóra. (ha több cd/ cd író van, akkor egyszerre az összesről) Nekem mindig itt indult újra, egyszer gariba megjárta pestet is. Jónak találták, a hiba viszont maradt (ők bios-t frissítettek, ha jól tudom, és megszünt a jelenség, nekem nem) Ez után volt az, hogy bios akkut cserélt benne Bob, és akor jó lett. Ja, meg érdekes volt, hogy gyárilag (én legalábbis nem nyúltam hozzá) a ram magasabb feszre voltjumperelve. Szóval légyszíves ellenőrizd a jumper beállításokat. Hirtelen ennyi.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#8) Cyber Aty válasza CsendPenge (#7) üzenetére


Cyber Aty
csendes tag

Hello ,most 1011-es bios van benne. A felállás úgyvan ,hogy a rendszervinyó van egyedül a primerin master a cd író meg a másik vinyó van a szekunderin.A cd master a vinyó slave,egyébként már próbáltam mindenhogy.Most a legujjabb hepje az ,hogy adat áthelyezésnél ujraindul másolásnál meg nem.Arra gondoltam beszart a maxtor vinyom de van 1 másik rendszervinyóm quantum és azzal is csinálja.Sőt kb 3 szorra sikerült felraknom az xp-t. A jumperekre én is gondoltam és találtam 1 ami nem defaulton volt I/O voltage settings jp1 jp2 ???? 2,65volt helyett 2,8 -at kapott. Visszaállitottam defaultra és nem sok változást észleltem. Apropo hol lehet állitani a ram feszt az alaplapon jumperral kb hol ??? Volna még 1 kérdésem lehet hogy én vagyok a debil de van két darab 256mb-os 266-os ramom és vettem hozzá 512 400-asat de akárhogy rakosgatom kifagy vagy elsem indul az xp.Ha csak az 512 van bent akkor ok ha csak a két 256 van benn ok de ha együtt akkor szar.Lehet hogy nembirják egymást vagy tényleg rossz a 3. slotom? Amugy az idözitések alapon vannak. Hozzáteszem,hogy a 266-os ramok lazán futnak 310 -en.Hát ez van remélem 1 szer megszünik az átok.Azért köszönök mindent,ha van még ötlet szivesen veszem. :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.