Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeciBELL


DeciBELL
csendes tag

Hali mindenkinek!

Átnézegettem már elég sok topicot, de sehol se találtam orvosságot az én problémámra!:((( Remélem tud nekem vki okosat mondani!
Szóval a baj egy ASUS A7V8X-es alaplappal van, pontosabban nem biztos hogy azzal van a baj, ezt kellenne kideríteni! A gép ugyanis a következőt csinálja! Rendesen bebootol minden, fut a windfos, no problem. Utána ha egy kis játékra kerül sor elszál a gép. Kifagy. KB 5-6 perc után. No már most az a baj hogy ezt elég rendszertelenül csinálja. Van olyan nap hogy minden egyes reset után ezt csinálja, van amikor egész nap semmi!
Próbáltam mindent! Friss Bios-t, új drivert, memória időzítést,de semmi. Az a legfurább hogy több éven át simán ment a gép, viszont amióta megvettem bele a 2800 Athlon-t nem boldogulok vele. A táp is egy 400W-os Codegen, tehát az se lehet kevés. Ja valamint everestel a cpu hőmérséklet akár lehet 60-70 fok is!!!:Y pedig alap feszen megy a proci. Ugyhogy sztem félre mér az alaplap! A memóriát teszteltem memtest-el, de nem dobott hibát rá, a cpu-t cpustability-vel teszteltem, arra se dobott hibát! Mi lehet a baj???:(((:(((:F
Én az alaplapra tippelek! Bár nem biztos.

Abit NF7, AMD 2800+@2200(11*200mhz)+Thermeltake SilentBoost,Club3D 9600XT+Zalman ZM80-D, 2*512Mb samsung@DUALChanal

(#2) DeciBELL


DeciBELL
csendes tag

Ja a videókártya meg most lett kicserélve, úgyhogy sztem azzal sincs baj.
HELP PLÍÍÍZZZZ!!!!!!!!:((:((
MIt csináljak?????:F

Abit NF7, AMD 2800+@2200(11*200mhz)+Thermeltake SilentBoost,Club3D 9600XT+Zalman ZM80-D, 2*512Mb samsung@DUALChanal

(#3) Rhino666


Rhino666
őstag

Hogy ne lenne már kevés a 400W-os Codegen?? :U Hidd el nekem hogy azzal van a gond és amiatt sz@rakodik a gép. Kérj kölcsön egy normális tápot valakitől (Zalman, Chieftec, Enermax, DTK stb.) és próbáld ki azzal. A Chieftec-emet rá hogy a kódgány a ludas! :D

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#4) Nimda


Nimda
addikt

Nem biztos hogy tap hiba!Eddig siman ment,bar ez sem kizart!
Nezd meg a procit hogy nem e serult meg!Vagy rakd vissza a regit,hogy azzal mit produkal!Vond le a következtetest.....

(#5) ffodi válasza DeciBELL (#1) üzenetére


ffodi
veterán

Nekem is volt ilyen lapom, és akkor csinált ilyet, amikor rosszul raktam rá a hűtőt:D
Pontosan rá kell feküdnie a foglalatra, és figyelni kell arra a kis beszögelésre is:)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6) DeciBELL válasza Rhino666 (#3) üzenetére


DeciBELL
csendes tag

Hát nem tudom, végülis még a tápot nem cseszegettem, de a kode-genny:) előtt egy noname Acorp 400W-os táp volt benne és azzal nem csinált ilyeneket.:F
De azért kipróbálom, a havernak úgyis van egy 500W-os ''mittomén'' (3 ventis,20eFT volt,nem lehet szar) tápja. Majd kipróbálom.

Abit NF7, AMD 2800+@2200(11*200mhz)+Thermeltake SilentBoost,Club3D 9600XT+Zalman ZM80-D, 2*512Mb samsung@DUALChanal

(#7) DeciBELL válasza Nimda (#4) üzenetére


DeciBELL
csendes tag

Saja nincs régi procim, esetleg majd kölcsön kérek egyet. De én a laprara gondolok, és nem a procira. A hűtőt már ezerszer átnéztem, megigazítottam. Elég paszta is van alatta (nem túl sok). És a helyén is van rendesen.
Valakinek nincs ilyen problémája rajtam kívül?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Abit NF7, AMD 2800+@2200(11*200mhz)+Thermeltake SilentBoost,Club3D 9600XT+Zalman ZM80-D, 2*512Mb samsung@DUALChanal

(#8) DeciBELL válasza ffodi (#5) üzenetére


DeciBELL
csendes tag

És neked hogy jött be ez a lap? Mit tudtál belőle kihozni? Lehetett húzni?

Abit NF7, AMD 2800+@2200(11*200mhz)+Thermeltake SilentBoost,Club3D 9600XT+Zalman ZM80-D, 2*512Mb samsung@DUALChanal

(#9) dodie válasza DeciBELL (#7) üzenetére


dodie
tag

Azt meg könnyen lemérheted a kezeddel is, ha csal az alaplapi hőmérő. Csak tedd Everest alatt a kezed a hűtőbordára. Ha nem tudod rajta hagyni 3 mp-en keresztül, akkor több, mint 60 fok. :D

(#10) ffodi válasza DeciBELL (#8) üzenetére


ffodi
veterán

Nem rossz ez a lap.Bár annyi a baja hogy 200-as fsb-nél nem osztja le. a legnagyobb fsb amit kihoztam belőle az 178 volt. Tuningolni elég jól lehetett. Ha 1,8v nál nagyobb feszt akarsz adni neki akkor over voltage jumper..........A memória is elég jól ment benne.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#11) Paqito válasza DeciBELL (#8) üzenetére


Paqito
senior tag

Üdv!

Nekem is ilyen lapom van. Ilyen problémám nem volt, nálam a lassú hardver-kezelés a bosszantó.... Viszont a deszka a hőmérsékletet alulmér, a rossz helyen elhelyezett szenzor miatt. Nálam ASUS Probe, Sandra, Everest ugyanazokat az értékeket adja ki. /Illetve a Sandra felcseréli az alaplap és a CPU hőmérsékletét.../ Szóval az a 60-70 fok lehet hogy pár fokkal -kb 5el- még magasabb is. Biztos hogy a hűtő jól van fenn??? Figyi: nézzd meg a BIOS-ban, hogy a hardvare monitor menüben mit ír ki. Mivel Bios-ban majdnem fullon dolgozik a CPU, várd meg amíg beáll a max. hőmérséklet. Nálam a Bios masszívan kihozza a 61-63 fokot, míg Sandrat 40-szer lefuttatva sem ment 55 fölé...

Talán érdemes ezen a vonalon is körülnézned!

Legjobbakat, Paqito



[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#12) DeciBELL válasza Paqito (#11) üzenetére


DeciBELL
csendes tag

Köszi a tippet!
Megnézem, viszont most az a helyzet hogy ha az FSB-t lenetbb veszem 160Mhz-re akkor nem fagy a gép!!!
Ez most miért van????:F
Valaki HELP!
Cseréljek lapot?

Abit NF7, AMD 2800+@2200(11*200mhz)+Thermeltake SilentBoost,Club3D 9600XT+Zalman ZM80-D, 2*512Mb samsung@DUALChanal

(#13) ffodi válasza DeciBELL (#12) üzenetére


ffodi
veterán

Mer nem melegszik annyira....Nézd meg hogy jól van e fenn a hűtő.......

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#14) DeciBELL válasza ffodi (#13) üzenetére


DeciBELL
csendes tag

Hát a főfok nem változott semmit. Hiába állítom 160-ra vagy 166-ra az fsb-t. A hűtő jól van fönn, már milliószor lecsekkoltam.

Abit NF7, AMD 2800+@2200(11*200mhz)+Thermeltake SilentBoost,Club3D 9600XT+Zalman ZM80-D, 2*512Mb samsung@DUALChanal

(#15) ffodi válasza DeciBELL (#14) üzenetére


ffodi
veterán

Amikor nekem ilyen volt én is azt hittem. Levettem a hűtőt azztábn visszaraktam, (tettem friss pasztát a procra) és megjavult! Sztem egy próbát megér!:)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#16) DeciBELL válasza ffodi (#15) üzenetére


DeciBELL
csendes tag

Hát már ezen túl vagyok hogy igazítgatom a hűtőt a procin:((( Nem is egyszer csináltam már. Több paszta, kevesebb paszta... Most sztem pont jó. De az lehet hogy a proci hűtőm nem valami hatásos. Pedig thermaltake.
Lehet hogy veszek rá egy másikat, vagy becserélem.
Nagyon jó zalman utánzatokat csinál a primecooler is.
majd onnan nézek egyett!

Abit NF7, AMD 2800+@2200(11*200mhz)+Thermeltake SilentBoost,Club3D 9600XT+Zalman ZM80-D, 2*512Mb samsung@DUALChanal

(#17) Paqito válasza DeciBELL (#16) üzenetére


Paqito
senior tag

Üdv!

Milyen Thermaltake???
A cooler cserén én is túl vagyok. Jómagam egy Thermaltake Volcano 9-est hajítottam igen messzire. A Tt hűtőket felejtsd el, szart sem ér, de legalább sokba kerül. Sok cuccuknál a néhány dekás rézmagot beleragasztják (!!!) az alu bordába. A ventijüket viszont érdemes megmenteni. Az adataimnál láthatod, hogy mire váltottam, a linken meg is nézheted!Bővebben: link Jó kis cucc, nagyon elégedett vagyok vele, de ma már ezt választanám....Bővebben: link Hazai cucc olcsóért, jó minőségben. Tuningra is alkalmatos! Az 520-as sorozathoz már volt családon belül szerencsém -egy 1800+ Palomino-t fagyasztott- s remélem két héten belül már az 550-est is szemrevételezhetem.

[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#18) Paqito válasza Paqito (#17) üzenetére


Paqito
senior tag

De hülye vagyok, most nézem az aláírásodban, hogy Silent Boost.... Bocs:B Buta Paqito :(((

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#19) DeciBELL válasza Paqito (#18) üzenetére


DeciBELL
csendes tag

Azt mondod ''fagyasztott''???
Mennyibe kerül ez a csoda?
És hányfokot csinál?

Abit NF7, AMD 2800+@2200(11*200mhz)+Thermeltake SilentBoost,Club3D 9600XT+Zalman ZM80-D, 2*512Mb samsung@DUALChanal

(#20) DeciBELL


DeciBELL
csendes tag

Amúgy úgy néz ki hogy az alaplapom a ludas! Félre is mér, és az egyik memória slot valamiért hibás.
Legalábbis ha az1-es slotba rakok memóriát, akkor a játékok kifagynak.
Úgyhogy csere lesz majd belőle.
Talán egy NF7, plusz valami jó proci hűtő!
;)

Abit NF7, AMD 2800+@2200(11*200mhz)+Thermeltake SilentBoost,Club3D 9600XT+Zalman ZM80-D, 2*512Mb samsung@DUALChanal

(#21) Paqito válasza DeciBELL (#19) üzenetére


Paqito
senior tag

Üdv!

Előre szeretném leszögezni, hogy egyetlen gyártó ''beépített ügynöke'' nem vagyok! :D A procit a korábbi 58 fokos alaphőmérsékletről 44-re hűtötte, játék során kb max 55-57 fokra ment fel. Ára tréfásan 3700 Ft, plusz posta. Összesen 4690 jómagyar pénzbe fájt! Engem mindenképp meggyőzött.
Megj: Kedden rendeltem a második Alcompot, -mondjuk fel sem merült bennem másik cooler lehetősége...- és ez már az új 550-es szériából való.
Ha kell bővebb info akkor szólj!

Szép napot,
Paqito

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#22) affli


affli
tag

Procit próbáltad már másik lapban? Az is fagyhat sztem...

Retro RULZ:)

(#23) DeciBELL válasza affli (#22) üzenetére


DeciBELL
csendes tag

Hali!

Végülis kiderült hogy az alaplapnak van baja
Sajna ha az 1-es slotba teszem a memóriát akkor állandóan kifagy a gép:((:((:((:((
Úgyhogy a hőmérsékletet már leszarom mert nam az a baj!

Köszi mindenkinek!
Ennyi volt.

Abit NF7, AMD 2800+@2200(11*200mhz)+Thermeltake SilentBoost,Club3D 9600XT+Zalman ZM80-D, 2*512Mb samsung@DUALChanal

(#24) herrober


herrober
tag

Sziasztok!

1 kis segítség kéne:

Van 1 jófajta a7v8x-em.Beleraktam 1 db 512-es 400-as Kingmaxot.
Sehogyse akarja 400-asnak látni a rohadék?

Ötlet?

Ezüstpaszta mi??

(#25) DeciBELL válasza herrober (#24) üzenetére


DeciBELL
csendes tag

Attól függ a dolog hogy mekkora fsb-n használod a procit. Mert ez a lap fixen az fsb-hez igazítja a memória frekit.
Tehát ha 166 az fsb-d akkor 333 mhz-en használja a memóriát.
Ha meg csak 133 az fsb akkor lehet 400-on is nyomatni!
:)

Abit NF7, AMD 2800+@2200(11*200mhz)+Thermeltake SilentBoost,Club3D 9600XT+Zalman ZM80-D, 2*512Mb samsung@DUALChanal

(#26) herrober válasza DeciBELL (#25) üzenetére


herrober
tag

A proci 333-as FSB-vel nyomul alapból.Most ott tartok, hogy 172-ön megy.Feljebb ujraindul meg ilyenek...Lefelé nem akarom tenni, szerintem többet vesztek az FSB-vel, mintha 400-on menne a memó!

Ordas Úr (tuningnet) azt javasolta, nyomjam föl 200-ra, és emeljem max.-ra a VCore-t.

De ettől még a PCI/AGP nem fogja bírni, nem?Vagy igen?

Mindegy, este bepróbálom...Hátha..


Ezüstpaszta mi??

(#27) herrober


herrober
tag

Kipróbáltam...
Véletlenül ''úgymaradt'' a szorzó, 2375-ön még bebootolt!!!! Aztán 1-2 perc után ki is fagyott :)

Lényeg: sajna csak 180-as FSB-ig bírja a cucc...

Ez nem az az alaplap...:(


Ezüstpaszta mi??

(#28) DeciBELL válasza herrober (#27) üzenetére


DeciBELL
csendes tag

Tudod mi a baj?
Na elmondom neked!
A memóriáddal, prociddal semmi baj, lehetne azokat tuneszolni! Viszont ha nyomod az fsb-t följebb akkor mivel lockos az agp freki szorzója az agp freki is megy föl.
Azért tud bebootolni a gép mert akkor még nem hajtja a videokártyát!
Ez ennek a lapnak a legnagyobb baja, hogy nem lehet az agp frekit fixre állítani! :(((
Úgy se fog elindulni a cucc ha 2,5V-ot adsz rá!!!:((
Ez van

Abit NF7, AMD 2800+@2200(11*200mhz)+Thermeltake SilentBoost,Club3D 9600XT+Zalman ZM80-D, 2*512Mb samsung@DUALChanal

(#29) DeciBELL válasza herrober (#27) üzenetére


DeciBELL
csendes tag

Ja csak 166-on vagy 200-as fsb van esély a gép indítására! Mert ilyenkor 66mhz az agp freki!
200 fsb-n az enyém nem indul már, de én nem is merem a feszt föntebb nyomni, mert nincs túl jó hűtésem!
de te próbálkozz, és írj hogy mit sikerült alkotni!

De csak a szabványos fsb-ket ajánlom neked, tehát a 200 lenne jó, 180-on, meg 170-en is fagyni fog, nem lesz stabil!


[Szerkesztve]

Abit NF7, AMD 2800+@2200(11*200mhz)+Thermeltake SilentBoost,Club3D 9600XT+Zalman ZM80-D, 2*512Mb samsung@DUALChanal

(#30) herrober válasza DeciBELL (#29) üzenetére


herrober
tag

Nos!

1. Igaz, sajna az AGP miatt fagy a rohadt + a PCI-t is emeli az FSB,nem?
Ott meg cücsül 1 SB LIVE 5.1 cucc, tehát az se szeretheti az emelést.

2. Cáfolok!!!!
180-as FSB-vel most beton-atom stabil.Tegnap este 2*3DMARK 4ó gamélés alat semmi para nem volt + Prime 95 is bírja így!!! (2166-on megy, Nem szorzó záras a Barci :) )

Itt tartok most.

További tuning = alaplap csere :(


Ezüstpaszta mi??

(#31) DeciBELL válasza herrober (#30) üzenetére


DeciBELL
csendes tag

A szorzó mennyin van? Meddig bírja? Mert az én bartonyom 14*166-ot még bírja.
Sajnos tényleg alaplapot kell cserélni! Egy Nforce-os alaplap kell! Ha jót akarsz akkor egy Abit Nf7 v2,0 alaplapot vegyél, azzal lehet a legjobban húzni.
Én is azt akarok venni!

Abit NF7, AMD 2800+@2200(11*200mhz)+Thermeltake SilentBoost,Club3D 9600XT+Zalman ZM80-D, 2*512Mb samsung@DUALChanal

(#32) DeciBELL válasza herrober (#30) üzenetére


DeciBELL
csendes tag

Ja, és a lényeg!!!
Írd már meg lécci hogy mekkora feszen megy a procid, és hány fokos alapon, meg járatva is
kösz

Abit NF7, AMD 2800+@2200(11*200mhz)+Thermeltake SilentBoost,Club3D 9600XT+Zalman ZM80-D, 2*512Mb samsung@DUALChanal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.