Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus a7v8x probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Casper


Casper
csendes tag

Hello!

Segítség kellene!

A konfigom
ASUS A7V8X Gold
256 MB Samsung 333 DDR Ram (333 MHZ-re beállítva
AMD Athlon 2000+ proci (1667MHZ-en - 12.5 x 133)
HIS Excalibur ATI 9000 pro 64 MB VGA 4xAGP
80 GB Seagate winchester
300W-os táp

Bios 1010-es. RAM az 1-es helyen, hőmérséklet 59 fok

Probléma
Win 98 SE HUN többszöri kifagyás után megy fel (VXD hiba), utána is kifagy rendszertelenül, feltelepített progik kifagynak szintén rendszertelenül
Win 2000 Prof. HUN telepítése rendszerhibával leáll
Win XP Prof. HUN u.a.

Milyen ötletetek van mi a gond?

Casper

(#2) #34929152 válasza Casper (#1) üzenetére


#34929152
törölt tag

Szia!

Ez szerintem memória-probléma lesz. Másik memóriával próbáltad már a gépet?

(#3) Polesz


Polesz
addikt

Szerintem is memóriabaj :(

tsibe megnézhetnéd az én problémámat is ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#4) Casper


Casper
csendes tag

Előtte egy 400MHZ-es volt benne, ugyanezt csinálta.
A BIOS-om default-on van, semmi cicó vele. A memóriára pedig tutkóra mondták, hogy fut ebben.

Casper

(#5) #34929152 válasza Casper (#4) üzenetére


#34929152
törölt tag

Vad ötlet: átraktad-e már másik slot-ba a memóriamodult? Ugyanaz a helyzet?

(#6) Casper


Casper
csendes tag

Nem próbáltam köszi megnézem!

Nektek is hasonló van? Tutkón megy?

Casper

(#7) WaterLo válasza Casper (#1) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Nekem gyanús az 59 fok is. Főleg ahhoz képest, hogy nálam pl. a 1010-es bios rendesen alulmért.

....What's up!....

(#8) Casper


Casper
csendes tag

59 fok a max. mondjuk egy divx filmnézés után - már ha elindult egyáltalán. Üresben olyan 49 -50.

Casper

(#9) #34929152 válasza Casper (#8) üzenetére


#34929152
törölt tag

No, használt valamit a memória áthelyezés?

Amelyik partícióra telepíteni akarod a rendszert, előtte leformáztad? Mert ha nem, érdemes lenne egy tök üres partícióra megpróbálni feltelepíteni a rendszert, lássuk, előjön-e a hiba ismét. Esetleg, ha még megtennéd, hogy megnézed, hogy pontosan milyen VxD hibaüzenettel száll el a Win98, az nagyon jó lenne :) Sok mindent ki lehet deríteni belőle... talán :)

(#10) Deathcourier


Deathcourier
aktív tag

Nekem is ilyen gépem van,ugyanez az 1010-es Bios.Nekem is csinált hasonlókat,de elmúlt!!!

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#11) Casper


Casper
csendes tag

Átraktam a memóriát a 2-es helyre. A Win 98 SE HUN csont nélkül felment, a progikat is sikerült telepíteni, futnak is, de jelentkezett egy másik probléma. Szabálytalan időközönként a gép kikapcsol, jobban mondva úgy néz ki, hogy készenlétibe kapcsol. Beléptem a BIOS-ba a Hardware monitorban vártam míg újra kikapcsol, a hőmérséklet 50,5 fok volt, ezért nem hiszem, hogy ez lenne a gond. Kézzel is ellenőriztem, kézmelegnél csak egy kicsivel volt melegebb. A Power Managment disable beállon van.

Na szerintetek most megint mi van?

Ja, az ATI honlapon találtam egy leírást, állítólag nem szereti egymást a VIA és az ATI AGP driver, ezért csak a második telepítését javasolják az ATI kártyákhoz.

Casper

(#12) Casper válasza Deathcourier (#10) üzenetére


Casper
csendes tag

Mitől múlt el? Hardware volt, v. driver v. mi?

Casper

(#13) Casper válasza #34929152 (#9) üzenetére


Casper
csendes tag

Leformáztam a patrícót minden telepítési próbálkozás előtt. A VXD hibaüzenetet most már nem tudom megnézni, ha jelenkezne újra felírom.

Köszi!

Casper

(#14) #34929152 válasza Casper (#11) üzenetére


#34929152
törölt tag

Gyanús nekem az a memória... Rendesen rá van szorítva a hűtő a procira? Nem túl poros a procihűtő? Van-e a proci és a hűtő között elég hőátadó anyag (a csuda tudja a hibatalos nevét..), pl. szilikonzsír, ezüstpaszta, stb.? Tudod mit próbálj még meg? A procihűtőt vedd le, vedd ki a procit, rakd vissza a procit, utána rá vissza a hűtőt. Milyen tápod is van? Ja 300W-s... Hm. Kicsit körülnézek mindjárt a Bios-ban.

(#15) Casper válasza #34929152 (#14) üzenetére


Casper
csendes tag

A szerkezet vadi új, nem poros. Hogy a proci és a hűtő között mi van, vagy nincs azt nem tudom, összerakva jött & igazából leszedni rinyálok, mert nem akarom tönkretenni (állítólag könnyű lesarkazni, ill. rövidre zárni?)

Casper

(#16) bélanéni


bélanéni
őstag

bocs, ha már megoldottad a problémát.

különben:

szerintem mindenképp valami hardver gond lesz a dologban. Lehet memória, lehet winchester, lehet alaplap, processzor, VGA kártya, de még az is lehet, hogy az alaplap meg valamelyik másik eszköz nem ''csípik'' egymást. Sőt még CPU cooler is lehet, nem viccelek!

memóriatesztre ajánlanám a memtest86 nevű progit.

winyótesztre az IBM Fitness Test nevű progit

keress rájuk a google- val.

a többi alaktrész (pl. VGA) tesztelésére a legjobb valamilyen benchmark, ami jól leizzasztja a gépet, pl: 3DMark.

Egy biztos: ha minden oprendszer installálásakor fagyogat, gyanúsan viselkedik, akkor ezt a gépet sürgősen vissza kellene vinned a bótba. (Az még nem jelent semmit, hogy pl. WIN98 nem megy föl, mert van olyan alaplap, amit nem nagyon csíp a 98.)

ennyit szerettem volna hozzászólni. :DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#17) zetecR


zetecR
addikt

Hi All!

Nektek az USB 2.0 driver simán felment?
Mert nekem asszonygya: ''Súlyos This version don't support. OK''
Hát elég súlyos :-).
USB 1.1-es eszközt tudok használni, de a Device Managerben van egy ?-es Other Device-om, egy PCI Universal Serial Bus. És sehogy nem akar felmenni...

(#18) Casper válasza zetecR (#17) üzenetére


Casper
csendes tag

Az USB 2.0 simán felment, ha az OS egyáltalán felment.

Casper

(#19) #34929152 válasza Casper (#11) üzenetére


#34929152
törölt tag

Szia Casper!

Kipróbáltad azokat a tesztprogikat, amiket bélanéni javasolt? Jártál-e valamilyen eredménnyel?
Légy szíves, a Bios-ban a Power Management Setup-ban a Power Management-et állítsd Enabled-re, HDD Power Down: Disable, Suspend Mode: Disable, a PM Events alattiak mind Off, illetve Disabled. A Windows-ban pedig nézd meg légy szíves, hogy nincs-e véletlenül az Eszközkezelő-ben valami ütközés. És végül utolsó próbaként a gépet dugd egy másik konnektorba, lássuk ott is csinál-e ilyeneket. Azon tűnődöm mi lehet még a váratlan kikapcsolások oka... Jó lenne, ha lennének cserealkatrészek, hogy tudnád tesztelni, hogy mivel van baja a gépnek :( Hát, így hirtelen több ötletem nincsen, ne haragudj... Esetleg, tényleg, vidd vissza a boltba, és mondd el nekik a hibajelenségeket.

(#20) Gubo válasza Casper (#1) üzenetére


Gubo
csendes tag

Hello !

Nekem is hasonló a hardverem !
ASUS A7V8X Lite lap Sound+ Lan
512MB DDR Samsung Ram 400Mhz
AMD AthlonXp 2000+ 1667 Mhz megy
Geaforce 3 Ti 200 128Mb Ram

Nálam max 56 fokon megy a procko .De amióta felraktam a Cpuidle progit,azóta
tudja hűteni rendesen 10-15 fokot. Most is 31C a proci pedig megy 2 órája a neten
vagyok ráadásúl.Szerintem próbáld meg a progival.
Nálam ami nem tetszett az a memória teszt.Igen keveset adott szerintem .
Nálatok mennyi ?Nálam :

Sandra 2002:
1. 1348 Mb/s
2. 1282 Mb/s

Sandra 2001 SE :
1. 432 Mb/s
2. 435 Mb/s

Sandra 2003
1. 1415 Mb/s
2. 1349 Mb/s

PcMark 2002
RAM: 2963

Elvileg 3000 pont körül kéne hogy legyen !
Akkor kaptam 300 pontal többet mikor a ramot levettem 266Mhz amin a procko is megy.Ja 400Mhz volt a teszteléseknél.A többi teszt oké.

(#21) bojani


bojani
csendes tag

Raid vezérlőn csak Master lehet vinyo. Nekem ettől boot -kor lefagyot az XP

(#22) Casper


Casper
csendes tag

Sziasztok!

Először is köszi az ötleteket!

A teszt progikat még nem tudtam futtatni tegnap hosszú napom volt. Közben én is tűnődtem, nem lehet, hogy a tápom nem bírja

a táp P4 KM model: MG-9905 300W

AC Input 100-120 VAC 6.3 A
200-240 VAC 4.0 A

DC output +3.3 V +5 V +12V -5 V -12 V +5 VSB
20 A 30 A 13A 0.3 A 0.5 A 2.0 A
------------------------------------------------------
+5, +3.3 V 150 W max. +5, +3.3, +12 V 288 W max.

A hűtőm egy TITAN TTC-CU5TB az alábbi speckókkal

Rated Voltage : 12 V DC

Rated Current : 0.27 A

Power Consumption : 3.24 W

Rated Speed : 4,500 RPM

Max Air Flow : 36.31 CFM

Max Static Pressure : 5.26 mm-H2O

Noise Level : < 32 dBA

Tolerance : ± 10 %

Bearing Type : Ball Bearing

A hűtőt leszedtem, alatta persze semmi, raktam alá anyagot, most állítólag 41 fokon fut a proci, de a kiakadások továbbra is vannak.

Azért merült fel bennem a táp, mert ha az OS-t sem indítom, hanem a BIOS-ba lépek be, akkor is egy idő múlva lelővi magát.








Casper

(#23) Casper válasza #34929152 (#19) üzenetére


Casper
csendes tag

Ezek a beállítások mind az általad leírtak szerint vannak.

Casper

(#24) keoni


keoni
tag

Hali!
A kérdésem a köv. nVidia chipsetes alaplappal (mint a a7n8x is) könnyebben ficereg az nVidia VGA vagy nics sok köze a két dolognak egymáshoz ergo ''csak névrokonok''. Illetve hogy uez ATI-val vezethet-e némi ''összeférhetetlenségi'' gebaszhoz? tnx keo

(#25) MrSummer válasza Gubo (#20) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Bammeg az nagyon keves VIA 4in1 fennvan? kb oan 2000 Mb/s a minimum aminek lennie kéne de inkább több

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#26) Gubo


Gubo
csendes tag

Igen fennt van a Via 4 in 1 .Mi lehet még a gáz?

(#27) Begi


Begi
senior tag

Hat nekem meg anno az ASUS A7V133a-s alaplappal volt ilyen gond, vagyis igazabol nem az alaplappal, hanem a procival. Elinditottam eloszor a gepet, es hipp-hopp nagy fekete kepernyo. Mondom hmmmm. Megneztem az alaplapot, atallitottam 100Mhz-re a Fq-t, majd el is indult. Es ezek utan csont uj gepre nem ment fel a windows. A scandisknel mindig lefagyott, es hulye ''pixeleket'' rakott ki a kepernyore. Na mondom a memorianak annyi, kicsereltem, nem az volt, mondom akkor a videokartya, nem az volt. Aztan vegul maradt az alaplap, meg a proci. Kiderult, mikor eloszor bekapcsoltam a gepet, megsult a proci, de csak annyira, hogy semmit ne lehessen feltelepiteni:)). Talan a DOS-sal kellett volna probalkoznom:DD

(#28) Casper


Casper
csendes tag

Hi All!

Meguntam az állandó vesződést és elvittem, megnézettem a gépet. A memtest, a CPU izzasztó, szaggató semmit nem mutatott, minden rendben. Végül rájöttek, hogy a thermoszenzor túlmér és 50 fok felett lekapcsolja a gépet a védelem. Kicsit feljebb buherálták és láss csodát minden fut azóta, minden felment, minden SUPER!

Most 39 - 42 között fut max. megszaggatva rendesen több órán - 34 óra - keresztül.

Köszi a sok jótanácsot mindegyikőtöknek!

Casper

(#29) Rancor válasza Casper (#28) üzenetére


Rancor
csendes tag

Mit értesz ezalatt, hogy ''feljebb buherálták''? Az ilyesmit biosból szokták csinálni, vagy hardveresen? Most akkor alapból mindegyik Asus A7v8X alaplapos gép 50 fok felett kikapcsol? :(

We are the Borg. Resistance is futile.

(#30) WaterLo válasza Rancor (#29) üzenetére


WaterLo
aktív tag

BIOS-ban lehet állítani.

....What's up!....

(#31) Casper válasza Rancor (#29) üzenetére


Casper
csendes tag

Így igaz BIOS-ban lehet állítani. Hogy a többi gép mikor kapcsol le fogalmam sincs.

Casper

(#32) Casper


Casper
csendes tag

Szerintetek mi az igaz:

BIOS-ban Hardware Monitor mért hőmérséklet 37 - 44 fok
ASUS Probe /gondolom onnan szedi az adatokat/ 37 - 44 fok
Aida 58 - 68 fok

Na most kinek kell hinni?

Casper

(#33) Rancor válasza Casper (#32) üzenetére


Rancor
csendes tag

37-44 fok, mert 2:1 arányban győzött, egyébként meg az ASZUSZ saját biosza tudja jobban.:)

We are the Borg. Resistance is futile.

(#34) danzi


danzi
tag

Hallow,

ma vettem ijen alaplapot, Asus A7N8X Deluxe/Gold-UAY es neztem BIOS-t neten, de 1001 G a legfrissebb... ti honnan szedtetek a 1010-est ? egyebkent meg nem raktam ossze a gepet, mert se ram se proci se tap, de Chieftech 420W-os tap lesz meg 1700+ os Tbred B proci Volcano 9-es hutovel... Samsung 400-as RAM 2x256.

A lenyeg, hogy jobb lett volna nem is olvasni ezt a reszet a forumnak ;)) egyelore kicsit ideged vagyok... ;)))

Szoval akkor most mi a fakker van ????


Csocsi

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#35) WAEZ


WAEZ
csendes tag

Hi! danzi neked a7n8x-ed van! itt a7v8x-rol van a tema:)) Az a N-Force-2 chip-es valtoztat. Ez Via KT400
Egyebkent nekem is ilyen lapom van! 1010-es bios-ra most frissitettem, es en is eszrevettem, hogy kisse furcsam mer! Az asusprobe nekem 28C!!! a proci es 35C a lap. Ezt azert sem tudom megerteni, mert egy 1700XP-m van 155*11-en ami 1705Mhz! A hutom egy TITAN TTC-CU5TB(kellemes kis darab, csak hangos 1 picit:D )
Csa

Warez DA world! :-P

(#36) danzi


danzi
tag

Jaja, má marha fáradt voltam tegnap :)

Csocsi tenx...

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#37) Casper


Casper
csendes tag

Korai volt az örömöm, hogy megjavult a rendszer. Újra előjöttek a hibák - leállás.
Továbbra is a tápra gyanakodtam, mert volt amikor rögtön bekapcs után kilőtt.
Először egy hálózati feszszabályzót - APC, tudom nem reklám helye - tettem be, ez sem segített, úgyhogy végül lecseréltem a tápot egy Codegen 300 W-osra

MINDEN PROBLÉMA MEGOLDÓDOTT!!

Ezek szerint erre kell odafigyelni.

Köszi mégegyszer a sok javaslatot!

Casper

(#38) qtya


qtya
csendes tag

Sziasztok!

Vegigolvasva a hozzaszolasokat lattam sokaknal alul mer az a7v8x biosa.
Most vettem egy ilyen lapot (1010-es bios), XP 2100+ (AGOIA PALOMINO) procival, Spire Fridgerock hutovel.
Kicsit utanaolvastam. 51-56 fokot irtak erre az osszeallitasra.
Osszerakas utan bekapcsoltam, es a bios a maghomersekletre 22-24 fokot irt. Azt is csak ugy 3 perc utan erte el. Ezt nem vettem be. Szetkaptam es a mag melle beraktam egy kulso termaldiodat. Ez mar a 'helyes' 51-53 fokos erteket hozta.
Talaltatok megoldast az alulmeres ellen? (a biost frissebbre cserelni nem lehet, ez a legujabb, regebbivel probalkozzak? vagy ugyanezt megegyszer?)
Azert idegesit, mert az alaplap rendelkezik az amd ajanlasat is elnyert hovedelemmel (C.O.P.), de az egesz mitsem er, ha a bios rosszul mer. Hovedelem nelkul nincs amd gari. A thg videot latva pedig kulonoskeppen idegesito a problema.

Ha tudtok legyszi segitsetek!
Elore is koszi!

a kutyák csak kioltik rank a nyelvuket, mi meg magunkbol kiindulva azt hisszuk hogy nyaliznak

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus a7v8x probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.