Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló!

Előzmények:

http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=126673&view=findpost&p=5477435

Mellékelt ábrák a fenti linken:

"A következő a gond:

Tegnap előtt vettem észre előszőr, hogy a gép a képen is látható módon, a két HDD ledet folyamatos áram alatt tartás

mellett nem igazán jutott el a bootolásig, akkor pont csak bekapcsoltam a gépet, és gondoltam mire megint

odafordulok már bootol, ehelyett a monitort energiatakarékos módba vágta, és várt a Resetre. Ezután azonban

elindult, most annyi a változás, hogy lecseréltem a PS2-es Billt egy USB-sre, és azóta elakad a RAM számolás utáni

következő lépésnél, azonban bármilyen gomb megnyomására tovább lép és bebootol.

A Gép adatai:

ASUS A7V8X-X alaplap
AMD Athlon XP 2200+ (1800Mhz) Thunderbird 32 bites CPU
Abit Siluro Geforce 4 MX 440 64 MB RAM
1 GB RAM = 512MB Hynix PC3200, 256 MB Elixir, 256MB RAM-BO
Seagate 120 GB
Seagete 120 GB
"
Azt gondoltam, hogyha Hardware-es hiba, akkor talán jobb lenne ha MEM, vagy HDD, mert az alaplap kényesebb lenne, ugyanis akkor az egész gép cseréjével járna mivel már fél évtizedes is elmúlt a gép, az alaplap pedig már nem garaciális.

Az OpenSuSE Linux 10.3 Memtestjét kb 1 óráig futtattam, és mint ahogyan az látható ,nem hozott semmilyen negatív eredményt:

(ábrák a hwsw fórumában-n, mivel ott van thumbnail)

(#2) #41133696


#41133696
törölt tag

Előzmények 2:
http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=126673&view=findpost&p=5477584

"Az új billentyűzet egy Revoltec Lightboard XL 2, ami USB-s de adtak hozzá PS2-es adaptert is (régebben már volt egy Revoltec Lightboard XL, de azt visszavette a cég, mert a space gombjával gondok voltak), a régi billentyűzet egy Trust 270KD Silverline Keyboard PS2-es billentyűzet, és ha az van a gépen, akkor beavatkozás nélkül bebootol szerencsére. A Revoltec-et alapból USB-vel csatlakoztattam a gépemhez amikor a fentebbi postban leírtam a tapasztalatokat, azonban később miután kipróbltam ismét a Trustal, és láttam, hogy úgy bebootol, az jutott az eszembe, hogy akkor a revoltec-et is megnézem a gyárilag hozzáadott PS2 adapterrel, ekkor azt vártam volna, hogy a gép ugyanúgy bebootoljon mint a PS2-es Trusttal, de pontosan ugyanúgy viselkedett mint az első alkalommal, amikor ugye szimplán USB-vel kapcsolódott a géphez.
"

(#3) VaniliásRönk válasza #41133696 (#2) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Itt nem szokás minden zöldségnek új topikot nyitni...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4) #41133696


#41133696
törölt tag

Előzmények 3:
http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=126673&view=findpost&p=5478532

"Még egy érdekességet megfigyeltem, ha bekapcsolom a gépet, vagy reset miatt indul újra, vagy a biosból lép ki, egyszóval ha a memória self test is megvan, akkor a DEL gombra belép a biosba, ha azonban pl ALT+CTRL+DEL gomb hatására , vagy pl az XP újraindítás opciójával indul újra, akkor a DEL gomb hatására sem lép be a BIOS-ba. Tehát a hideg és a meleg újraindítás közzött ilyen téren is különbséget tesz.

Ha inkompatibilitási hiba ez, azt nem kellene valahol jeleznie? Pl a windowsban?

Trusttal tegnap megnéztem, és ott bebootolt, gond nélkül itt is csak annyit kell csinálni, hogy bármelyik gombot megnyomni, és akkor bebootol."

Valakinek tudja esetleg mi lehet a gond ? Tényleg inkompatibilitás lenne egy USB-s / PS2-es billentyűzet és az alaplap között ?

(#5) #41133696 válasza VaniliásRönk (#3) üzenetére


#41133696
törölt tag

ez nem zöldség :(

Hova lett volna célszerűbb írni mint egy új topicba ?

[ Szerkesztve ]

(#6) VaniliásRönk válasza #41133696 (#5) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

De az.

Valamelyik azonnali kérdések órája, esetleg?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#7) nike_


nike_
addikt

(#8) #41133696 válasza nike_ (#7) üzenetére


#41133696
törölt tag

Oké, szóltam ott is, vagyis megmutattam nekik, hogy itt van ez a topic, lehetőleg elolvassák, és válaszolnak is ;)

(#9) ádyz


ádyz
addikt

És ezt zárni fogják.
A lapnak meg van saját totyikja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.