Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus a7v8x-x alaplap (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) cRoSSy


cRoSSy
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy ASUS A7V8X-X alaplapot!
KT400 chipset stb..Elég jónak tűnik a sebessége!Egy 2200+-os AMD Athlon XP-t tettem bele!(Thoroughbred magos)+256MB DDR 400.Nektek mi a véleményetek a lapról?

ASUS A7V8X-X,AMD Athlon XP 2200+ with Zalman CNPS6000-Cu,256MB DDR400 RAM,Club3D ATi Radeon 9200 with Zalman ZM80A-HP

(#2) Percy


Percy
csendes tag

Nekem is ilyen van.Nincs vele semmi gond.Azt leszámítva,ha a phone kimenetet bekapcsolom,és egy picit felhangosítom a hangkártyát furcsa zajokat hallok.
+ha nagyon figyelmes vagy,és közel teszed as füled az alaplaphoz(procihoz)
érdekes zajt hallassz,mintha a chipsetnek lenne hangja.Nálad is van ilyen?

(#3) cRoSSy


cRoSSy
csendes tag

Szia!
Igen a fucsa zajokat hallom,de csak a hangkártyából!A chipsetes dolgot még nem vettem észre,de a chipsethűtőt egyből lecseréltem egy Vantec-re!(Az északit és a délit is).De a hangkártya az engem nagyon idegesít!Mit kéne tennem hogy ne halljam azt a furi hangot?
Üdv.

ASUS A7V8X-X,AMD Athlon XP 2200+ with Zalman CNPS6000-Cu,256MB DDR400 RAM,Club3D ATi Radeon 9200 with Zalman ZM80A-HP

(#4) Percy


Percy
csendes tag

Hi Crossy!
Kapcsold ki a phone kimenetet a hangerőszabályzóban és megszűnik a zaj.
+ha úgy kátod tedd fel a legújabb BIOS-t (1008). Én feltettem,és profin működik.

(#5) Percy


Percy
csendes tag

Hi Crossy!
Kapcsold ki a phone kimenetet a hangerőszabályzóban és megszűnik a zaj.
+ha úgy látod tedd fel a legújabb BIOS-t (1008). Én feltettem,és profin működik.

(#6) ketyo


ketyo
csendes tag

sziasztok

nekem is van egy ilyen lapom és a problémám az hogy néha így minden ok nélkül kikapcsol
egy 2.5-ös barton proc és 256 ram van benne, meg egy ecs gforce 2 szintű videokártya ami szerintem a problémát okozhatja.
szerintetek mi lehet a gáz? egy BIOS frissités segítene neki?
előre is kössz
csao

(#7) Bass válasza cRoSSy (#1) üzenetére


Bass
addikt

Milyen videókari van benne és milyen oprendszert használsz? Van egy ismerösöm akinek nemtudjuk felrakni a win98se-t és neki egy gf4mx44 van benne már egy topicot is csináltam belöle de senki nem jött rá,ja és játékoknál recseg,pattog az alaplapi hang de játékon belül sem mindíg.

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=32795&arc=f

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#8) cRoSSy válasza Bass (#7) üzenetére


cRoSSy
csendes tag

Szia!
Nekem egy Radeon 9000-es van benne.A recsegés ennél a lapnál alap sajnos!:)A hangerőnél a Phone-t kapcsold ki és nem fog recsegni...Ja egyébként a Windowssal még nem volt gond..Felment a 98SE-is.Én feltettem hozzá egy új BIOS-t,de azelőtt telepítettem rá 98SE-t,szal nem a biossal van a gond szerintem...És a telepítésnél milyen hibaüzenetet ír ki?
Üdv.

ASUS A7V8X-X,AMD Athlon XP 2200+ with Zalman CNPS6000-Cu,256MB DDR400 RAM,Club3D ATi Radeon 9200 with Zalman ZM80A-HP

(#9) Bass válasza cRoSSy (#8) üzenetére


Bass
addikt

Semmit mert el sem indul,mert nem müködnek alapban a cd/dvd romok amikor el kellene indulnia tehát marad a sötét képernyö,ott a link nézd át a hozzászólásokat.-

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#10) cRoSSy válasza Bass (#9) üzenetére


cRoSSy
csendes tag

Lehet hogy a videókarival van a gond....Nemtom mondjuk mibaja lehet,vagyishogy mi az összefüggés.Nekem egyből ment,nem lehet hogy még esetleg a RAM-od miatt cseszekszik?Mien ram van a gépbe?Esetleg a proci hűtése miatt?!

ASUS A7V8X-X,AMD Athlon XP 2200+ with Zalman CNPS6000-Cu,256MB DDR400 RAM,Club3D ATi Radeon 9200 with Zalman ZM80A-HP

(#11) cRoSSy


cRoSSy
csendes tag

Vagy nézzétek meg,hogy bevan kapcsolva az AGP FastWrite,mert az nemtom hogy nagyon nagy sebességnövelést hoz -e?Szerintem nem nagy teljesítménynövekedés.A biosba kapcsoljátok ki, és próbáljátok meg,ha ígyse akkor még 1 lehetőség.Tedd fel a legújjabb BIOS-t!(1008) asszem.

ASUS A7V8X-X,AMD Athlon XP 2200+ with Zalman CNPS6000-Cu,256MB DDR400 RAM,Club3D ATi Radeon 9200 with Zalman ZM80A-HP

(#12) haris válasza ketyo (#6) üzenetére


haris
őstag

Hali
Ismerősnek van ilyen lappal gépe, neki tulmelegedett a proci, az volt a baj
Nála játékok altt a ház 50-52, a proc 65-67 fok volt, akkor még nem volt benne ''szellőzés'' csak a táp amit kiszivott.
Nézd meg a tied hány fokos

(#13) cRoSSy válasza haris (#12) üzenetére


cRoSSy
csendes tag

Szia!
Ebben a melegedésben van valami,mer nekem egy Thermaltake Volcano 9-es procihűtőm van,azonkívül hátul van egy szívóventiláror,sőt még a gépház oldala is le van szedve.És így a 2200+-os T-bredem 46fokon mászkál megterhelés nélkül.Mondjuk nemtom ez hogy jönne össze az alaplappal?!
(Ezt nem kötekedésből írom.)
Üdv.

[Szerkesztve]

ASUS A7V8X-X,AMD Athlon XP 2200+ with Zalman CNPS6000-Cu,256MB DDR400 RAM,Club3D ATi Radeon 9200 with Zalman ZM80A-HP

(#14) anulu válasza cRoSSy (#13) üzenetére


anulu
félisten

volt Volcano 9-em, de vmiért nem az igazi. egy WhisperRock IV-es jobb eredményt produkál nálam...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) cRoSSy válasza anulu (#14) üzenetére


cRoSSy
csendes tag

Hááát nagyo nemtudom.Havernak 2500+-os Bartonját igecsak főzte a hűtő.Amúgy meg ha jól tudom a WhisperRock IV nem is rézmagos,jobbnak biztos nem lehet a Volcanónál szerintem.

ASUS A7V8X-X,AMD Athlon XP 2200+ with Zalman CNPS6000-Cu,256MB DDR400 RAM,Club3D ATi Radeon 9200 with Zalman ZM80A-HP

(#16) gaben válasza ketyo (#6) üzenetére


gaben
aktív tag

Én a helyedben megnézném a tápot...

(#17) cRoSSy válasza ketyo (#6) üzenetére


cRoSSy
csendes tag

Kösszke feltettem az új BIOS-t,jól megy.A kimenetet kikapcsoltam.
Üdv.

ASUS A7V8X-X,AMD Athlon XP 2200+ with Zalman CNPS6000-Cu,256MB DDR400 RAM,Club3D ATi Radeon 9200 with Zalman ZM80A-HP

(#18) Zozo22xyz válasza Percy (#5) üzenetére


Zozo22xyz
csendes tag

Szia! Nekem is ASUS A7N8X-X alaplapom + 2200+ AMD! Honnan tölthetem le azt a 1008 verziójú biost ami neked bejött?

(#19) cRoSSy válasza Zozo22xyz (#18) üzenetére


cRoSSy
csendes tag

Szia!
Nem mindegy milyen a lapod.
Itt most az ASUS A7V8X-X lapról van szó.
Ha A7N8X-X lapod van akkor az alábbi címről szedheted le,de ez még csak az 1007-es!
http://www.asus.com/support/download/selectftp.aspx?l1_id=1&l2_id=10&l3_id=23&m_id=3&f_name=C18X1007.zip~zaqwedc

Ha viszont A7V8X-X lapod van,akkor innen:
http://www.asus.com/support/download/selectftp.aspx?l1_id=1&l2_id=10&l3_id=21&m_id=2&f_name=A7v8xx08.zip~zaqwedc

Ez az 1008-as.

ASUS A7V8X-X,AMD Athlon XP 2200+ with Zalman CNPS6000-Cu,256MB DDR400 RAM,Club3D ATi Radeon 9200 with Zalman ZM80A-HP

(#20) Percy


Percy
csendes tag

Hi! Visszatérve Bass vidokártyás gondjára: Az 1006-os Bios-szal nem mennek a 4X AGP-s kártyák.Ezt írják is az ASUS.com-on.

(#21) Neylon


Neylon
tag

sziasztok! most olvastam hogy le kell venni a phone hangerejét és nem fog recsegni! köszönöm az infot. nekem nagyon bejön ez az alaplap! KIRÁLY

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#22) zsoltee10 válasza Percy (#2) üzenetére


zsoltee10
addikt

Rokonoknak raktam össze egy gépet ezzel a lappal, és most ezt használom. Én is hallom ezt a furcsa zajt a chipset, illetve a kondik felől, de csak akkor ha prime95 fut, illetve ha terhelve van a proci. egyébként nekem egy 1600 duron megy benne 2000-n alapfeszen. :)

(#23) Alvin_ti4200 válasza cRoSSy (#13) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az gáz, nekem 11,5*174-en 49 fokon mászkál a procim 1800 rpm-re lecsavart V9 CoolMod-dal. Semmi rendszerhűtő, gépház oldala nyitva.

(#24) Percy


Percy
csendes tag

Érdekes hibát vettem észre az 1008-as BIOS-ban.
Alapból 1006-os volt a BIOS-om,felfrissítettem 1008-ra.
A gép tökéletesen működött egészen addig,amíg ki nem vettem a procit,majd (SEMMI VÁLTOZTATÁS UTÁN!!!!!!!!!!!!) vissza nem raktam.
A gép nem indult.Kipróbáltam másik prociva, memóriával,videókártyával,de NEM!!!!
Visszavittem gariba,sz*rrá probáltuk minden új alkatrésszel de akkor sem.
Már teljesen feladtam,mikor csak úgy kiszedtem a BIOS-t,majd visszaraktam,és lám működött!!! Többször is kipróbáltam és mindig meghalt,majd a bios kiszedés után megjavult.Ja azt nem írtam,hogy természetesen mindig töröltem a cmos-t.
Régen az 1006-ossal nem volt ilyen gondom.
Vajon tényleg hibás az 1008-as,vagy v.mi más gondom van???
Jó lenne ha v.ki megnézné,hogy az övé csinál-e ilyet.
Előre is köszi.

(#25) cRoSSy válasza Percy (#24) üzenetére


cRoSSy
csendes tag

Szia Percy!
Feltettem az új Biost,majd ha ráteszem a processzorlesarkazásvédőt meglátjuk,és majd írok!
Üdv.

ASUS A7V8X-X,AMD Athlon XP 2200+ with Zalman CNPS6000-Cu,256MB DDR400 RAM,Club3D ATi Radeon 9200 with Zalman ZM80A-HP

(#26) darzon


darzon
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy érdemes e MSI KT3 Ultra 2 -ről ilyen lapra átváltani. proci: 2000+, vga: radeon9600 pro
leginkább gamelni használom a gépet,
Akkor szerintetek vegyek KT3 Ultra helyett A7V8X-X et, ha nem lenne anyagi vonzata? :)

(#27) cRoSSy válasza darzon (#26) üzenetére


cRoSSy
csendes tag

Nem tom,jó az is!

Cserélhetünk ha gondolod,én régen olyan alaplapot akartam venni!
Csak nem volt..:)KT400 chipset az meg asszem csak KT33!
Üdv:)

ASUS A7V8X-X,AMD Athlon XP 2200+ with Zalman CNPS6000-Cu,256MB DDR400 RAM,Club3D ATi Radeon 9200 with Zalman ZM80A-HP

(#28) Tg válasza Percy (#24) üzenetére


Tg
csendes tag

Szia!

Nekem is A7V8X-X van. Járattam már benne 1006-ost, 1007-est es a 1008-ast is. Mindegyik gond nélkül futott. Az egyetlen nem múló probléma az, hogy majd' minden bekapcsolásnál kiírja, hogy előző induláskor nem tudott bebootolni, és most safe módban indult, és állítsam be a proci frekijét. Ekkor kilépek (discard changes) és láss csodát, simán bootol (és nem fagy).

(#29) zsoltee10 válasza Percy (#24) üzenetére


zsoltee10
addikt

nekem alapból 1007 bios volt benne, most 1008 de semmi gondja.

(#30) cRoSSy válasza zsoltee10 (#29) üzenetére


cRoSSy
csendes tag

És próbáltad már húzni?Ha igen,akkor meddig ment a procid?
Üdv:cRoSSy:)

ASUS A7V8X-X,AMD Athlon XP 2200+ with Zalman CNPS6000-Cu,256MB DDR400 RAM,Club3D ATi Radeon 9200 with Zalman ZM80A-HP

(#31) tomnyul


tomnyul
csendes tag

Hi all!
Nekem is ilyen lapom van, 1 hete vettem. De eddig semmi gondom vele.
Már csin. egy tuningot és az FSB 175ig bírta. most 1933 fut. 180-nál nem tudta betölteni az Ati vezérlőpultomat, szétesett a felbontás...(bár ez inkább procis téma).bocs
Az igazi próbája majd jövő héten lesz amikor rákötök egy Creative Digital 5500as (AC3 dekóderrel) hangrendszert. Kiváncsi vagyok az integrált digit kimenetre. Mit mutat? Kell e plussz S.b. 5.1-es hangkártya???

Furcsa hangokat nem hallok, bár egy csöppet hangos a hűtőm. Igloo 2510es em van. Pedig azt mondák halk lesz nagyon. Vagy csak én vagyok telhetetlen?
Bios 1008 fut rajta semmi gond vele. De ez nem csak a vez. nélküli egér és bill. javítja? A honlap ezt írja! A könyvében atláltam valami ASUS EZ Flash, AFLASH upgrade, CrashFree feature és nem nagyon tudom mit jelent, kell e nekem? A honlapn meg csak AFLASH frissítés van!!

Az egyik problémám az hogy ha használom a MSN Messengert akkor mikor szóbeli kapcsolat van eléggé zúg a hang zene hallgatás közben (mikor a másik küldi a zenét)! Bár most kikapcsoltam a phonet,de nem tudom h ezzel összefüggésben van-e?
CSŐ!!

(#32) #16741888


#16741888
törölt tag

Hali!
Nekem sima A7V8X-em van nem Xes de nem is Deluxe szerintem kuva jó! Atomstabil a 2100+ -os proci 1733ról 2280on megy úgy hogy ha elinditok egy letöltést akkor még 24 óra múlva is fagyás újraindulás nélül megy. Szerintem szuper! hangokat én is hallok de nekem akkor jön elő ha görgetem a Winampot például. egyébként full jó nem volt még ilyen stabil alaplapom. Ezzel a sebességgel odabaszta haverom 2800+ -át azért ez nem semmi. Szerintem még egy ideig nem is fogok váltani max majd jövőre Hammerre!

(#33) Neylon


Neylon
tag

A7V8X-X: igen király lap. Nforce huzzon a h@lálba.

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#34) HiperG válasza Neylon (#33) üzenetére


HiperG
addikt

Huzzá te :DD :DD

(#35) HiperG


HiperG
addikt

Őszintén remélem, hogy csak viccből írtad ezt és nem azért mert télleg ilyen hülye vagy :((( :(((

(#36) cRoSSy válasza Neylon (#33) üzenetére


cRoSSy
csendes tag

A lap télleg király,de azért amit írtál az hülyeség!

ASUS A7V8X-X,AMD Athlon XP 2200+ with Zalman CNPS6000-Cu,256MB DDR400 RAM,Club3D ATi Radeon 9200 with Zalman ZM80A-HP

(#37) Bass válasza cRoSSy (#36) üzenetére


Bass
addikt

Mibe király??? Ugyanis GF4-es kártyával nem lehet windost telepíteni és bios sem oldotta meg eddig a hibát,a hang meg a legtöbb game-ben recseg!!! KAKI

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#38) Alvin_ti4200 válasza Bass (#37) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ez csak az Asus lapokra jellemző, ugyanúgy előfordul Asus A7V333 és A7V8X alatt is. Geforce4-es karikkal nem műxik normálisan a Win98 telepítője, de asszem a setupcor.exe-vel kell elindítani a telepítést és úgy megy.

(#39) Bass válasza Alvin_ti4200 (#38) üzenetére


Bass
addikt

azzal sem megy sajna, ezt már kiveséztem egy másik témában de egy df2mx-ek felment a windows rendben csak hát ez nem megoldás hogy kártyacsere mindig:((

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#40) Alvin_ti4200 válasza Bass (#39) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Aha, rémlik valamilyen téma, de az nem ma volt, ha jól dereng.

(#41) Bass válasza Alvin_ti4200 (#40) üzenetére


Bass
addikt

hát nem:)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#42) Bass válasza Bass (#41) üzenetére


Bass
addikt

Amikor most alaplapot cseréltem és nem volt abit ajálgatták nekem is az asus-t de inkább solteket vettem meg

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#43) Alvin_ti4200 válasza Bass (#42) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ennyire rossz lenne az Asus?:U

(#44) Bass válasza Alvin_ti4200 (#43) üzenetére


Bass
addikt

Hát ezek után te vennél hogy egy haverod így járt vele és ráadásul nekem is gf 4 ti-m van

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#45) Alvin_ti4200 válasza Bass (#44) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Biztos nem, de nekem már nem gef4-em van:)

(#46) Bass válasza Alvin_ti4200 (#45) üzenetére


Bass
addikt

Látom de nekem még marad egy darabi mert nemlátom értelmét lecserélni,no meg nemnagyon érdemes lecserélni még (prohardveres teszt)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#47) Alvin_ti4200 válasza Bass (#46) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én is arról váltottam, szal annyira nem hülyeség, hidd el, de jól teszed ha megvárod az új karikat:)

(#48) Bass válasza Alvin_ti4200 (#47) üzenetére


Bass
addikt

mé mikor jönnek? remélem tápegység azé még nem lesz rajtuk:))

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#49) GI JOE


GI JOE
csendes tag

Szia Percy!

Ebben lehet valami, mert én egy ASUS 7V8X-X lapot vettem és nem akart benne rendesen működni Geforce 3 Ti200-as karim. Az egyik fórumban megírtam ezt a gondomat. Miután felment a Windows Me or Xp még nem volt gond. De amikor felraktam a VGA driver-t, mindig újraindult a gép, ha valami 3D-s alkalmazást indítottam. A boltban kipróbáltunk még két ugyanilyen lapot és ugyanúgy nem ment. A szobatársamnak ugyanilyen lapja meg kártyája van és neki minden OK. Persze miután beleraktunk egy 8X AGP-s Geforce FX 5200-t nem volt semmi gond. Most, hogy ezt mondod, lehet ez volt a baj. Sajna nem néztem meg a BIOS verzióját :) De azért írhattál volna előbb is, akkor megkímélhettél volna egy csomó kellemetlenségtől :(

VIA FOREVER

(#50) Neylon


Neylon
tag

sztem élesszük ujra ezt a topicot. biztos sokaknak van ilyen deszkája.

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus a7v8x-x alaplap (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.