Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus a7v880 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Jym


Jym
tag

A címben szereplő alaplappal kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének. Teszteket már olvastam néhányat, és azok szerint 2-5 %-kal lassabb egy nForce2 U400-asnál, de másra ezek nem terjedtek ki. Éppen ezért azoktól várok véleményeket, akik már néhány hete/hónapja használnak ilyen deszkát, pro és kontra.

Köszi...

Jym

:DD

Jym

(#2) wassermann


wassermann
addikt

Engem is érdekelne! - én egyébként kisebb teljesítmény különbségről
olvastam. A V880 előnye viszont állítólag, hogy jóval stabilabb és minden földi
jóval teletömték.

(#3) Jym


Jym
tag

Senki?

:F

Jym

(#4) BalaHU


BalaHU
csendes tag

ÉN is most tervezem hogy veszek egy ilyet.

(#5) Thomeck


Thomeck
csendes tag

Most csütörtökön jön a lap a boltból nekem. Ha eljutok odáig írok róla.

(#6) Jym válasza Thomeck (#5) üzenetére


Jym
tag

Na? Megjött a deszkád? Milyen?
:F

Jym

(#7) CactuS válasza Jym (#6) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Engem is érdekelne, habár én Asrockot akarok venni,de ugyanilyen chipsettel

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#8) wassermann


wassermann
addikt

Na tegnap végre vettem egyet, még nem volt időm rendesen összerakni,
de az asztalon már összedugdostam, hogy csak egy AGP-kártya és a
kislemezes meghajtó volt rajta:
beletettem a szintén tisztaúj 2000XP-met, fesz > 1,65V, FSB > 200 és
láss csodát simán bebootolt 2500MHz-en :))

Egyetlen negatív dolog, hogy a lap tápcsatija a kimenetekkel átellenes
oldalon van és így beleütközött a cd-meghajtómba ezért azt a legfelső
fiókba kellett átpakolnom.

(#9) BalaHU


BalaHU
csendes tag

Nekem is megvan az uj config. Sokmindent nem tudok irni róla, mert nagy összehasonlítási alapom nincs. Mindenesetre a 2600 Semptronom 180 ig tudtam huzni, igaz sokat nem próbálkoztam, (gyári venti + kis fesz emelés).
Egy gondom van/volt vele hogy az alaplapi hangkari valahogy nem kezeli a centert, minden a mélynyomón szól.

(#10) BalaHU


BalaHU
csendes tag

Na játszogattam egy kicsit a tuningal. Elég simán sikerült elindítani 200Mhz-en, 1.75 V-on. Ahogy tapasztaltam a memóriának is kell egy kis fesz emelésm, az is 2.6 v-on ment. Igy elég sokat teszteltem, de sajna kb 1 óra prime95 után lefagyott a rendszer (akkor 64 C volt a mag).Utánna már nem nagyon akart elindulni , lejebb kellet venni 180 ra, és 1.7 V ra. Most ugy néz ki itt stabil.
Mondjuk nem tudom, hogymi az a max fesz amit elbít a CPU és a Ram?? És mi az a max. hőm amin még károsodás nélkül megy a CPU??
Egyébként érdekes, hogy a fagyás után nem is indult el, a HDD-ről se akart bootolni, csak a kisebb seb.-el :(.
Nem tudom, hogy vegyek e rá valami komolyabb hűtőt, és esetleg azzal próbáljam.?

(#11) wassermann


wassermann
addikt

Kb. +10% feszültségben megengedett, több már elvileg lerövidítheti a félvezető
élettartamát (de ezt valószínűleg sosem fogod észrevenni, mert jóval előbb elavul
a cuccod).
A maghőmérséklet procifüggő a proci cimkéjén található kódból kinéz-hető. Asszem 85°C és 95°C lehet, de szerintem ez a lap megvédi a procit, mert
előbb lekapcsol (nem akarom kipróbálni).

(#12) wassermann


wassermann
addikt

Belőtem a gépemhez jelen pillanatban legjobb beállítást: XP2000+ @ 2200MHz, amit 1,65V-os magfeszt adva 176MHz-es FSB mellett visz. Ez a teljesítmény az XP3000+ és XP3200+ közé esik. Sajnos a szűk ház miatt nem tudok feljebb
menni, mert a proci elé lóg a táp és így gyatra a hűtésem.

Mindenesetre a A7V880 nagyon jó abból a szempontból, hogy van benne ''wrong
BIOS recovery'' - ha elrontassz a BIOS-ban valamit akkor is elindul,nem kell a
törlő átkötés (Clear Jumper) miatt kinyitni a házat

(#13) BalaHU


BalaHU
csendes tag

NEkem is 174 MHz-en megy, 1.65-ön (mondjuk ez érdekes, mert az Everest 1.73-mat ir), de ahogy nézegettem minden fesznél többet muatott mint amit beállítottam. Igy atomstabil az egész. NAgyon nem akarok többet variálni, mert a hűtőm gyári, és nem is akarom lecserélni.
Viszont mihelyst túlhajtom a rendszert, amit már nem bír el, akkor el se indul a HDD -kiirja hogy no system disk. Biztos a Sata nem szereti....Bár az elején 200 simán ment...De miután lehalt, azóta nem szereti..???

(#14) wassermann


wassermann
addikt

Nálam tuti, hogy a hűtés kevés, mert ha a memóriát AUTO-ra teszem akkor
simán BOOT-ol a 2000XP+ 2500MHz-en is, csak képtelen a ventim tartani a hideget...

(#15) kacssa


kacssa
csendes tag

Csőtészta...

Bocsi, srácok, de ide is feldobom a témát.. hátha több játékos olvassa, és megoldódnak:

''immáron egy hónapja megvagyon ez az alaplap. több érdekes jelenséget tapasztaltam, ami az előző alaplapomnál (msi k7v4l) szóba sem jött... csakhát fejlődünk, ugye, és én mindenáron SATA-zni akartam.

Örülök, hogy összességében jó vélemények vannak erről a deszkáról, de van egy bosszantó, és egy nagyon gáz problémám.

A bosszantó az, amit felvetettek már néhány hozzászólással ezelőtt: honnan is bútoljon a számítógép? Valóban van egy beállítás, mégpedig a merevlemezes meghajtók sorrendje (nem a bootsorrend!). Ez addig jó is, amíg ki nem cseréled egy másik vinyóra a racktartalmat, vagy egyszer rack nélkül indítod a gépet. Ha van egy ilyen esemény, ''elfelejti'' a sorrendiséget - vagyis, hogy először a SATA meghajtókat nyálazza végig oprendszer után! :((
Mi a tapasztalatok? Mi a ''fix'' megoldás? :F

A végzetes hiba pedig: az USB portokat rendesen telepíti, még a 2.0-ást is. CSAKHOGY ESZKÖZT NEM TUD HASZNÁLNI rajtuk! Vagyis, egy mezei pendrive-ot nem tudok használni, egyik porton se. Az XP meglátja a bedugott kütyüt, majd ''hiba történt a telepítéskor'' szöveggel nem húzza be a tartalmát. A bios is látja fizikailag az eszközt - a fényképezőgépet külön felismeri (tehát nem flashdisk-ként, hanem camera-ként). szóval vasprobléma nem igazán lehet. se szűzen, se az XP összes frissítése sem oldotta meg a problémát. Ugyanakkor, amikor egyszer egy Gigás pendrájvot próbálunk, még a vindóz is kihalt: indulás közbeni kékhalállal - tudjtátok, amikor valami nagyon dúrva hardverhibát észlel, és nem tud vele mit kezdeni... reinstall után meg minden jó újra.
Az is igaz, hogy még biosfrissítést nem csináltam - ma este megteszem, már ha sikerül... 1008-as jött le a nyetről, 050105-ös dátummal.''

- Mit iszik? - Tulajdonképpen mindent - válaszlta Pelikán elvtárs

(#16) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ez nem általános hiba, nekem teljesen jól megy. BIOS csekk, alaplap jumperek csekk. Ha minden stimmel, --> gari.

42

(#17) wassermann


wassermann
addikt

Megerősíthetem, hogy valami gubanc lehet a meghajtószoftverek telepítése
körül, mert az én A7V880-omban is csont nélkül megy az USB2.
Az ASUS meghajtó progiját használod? - ha jól emlékszem én letöltöttem
az ASUS honlapjáról. Mással nem is próbálkoztam.

[Szerkesztve]

(#18) kacssa válasza wassermann (#17) üzenetére


kacssa
csendes tag

Xp alá gondoljátok a drivereket? Az alaplaphoz adott CD-ről telepítettem. de mondjuk ezzel semmi gond sem volt... az USB2-vel minden alaplap hisztizik egy sort, de aztán megcsinálják.

Frissítettem a biost 1008-ra... sajna se a bootprobélma, se az USB pendrive probléma nem oldódott meg.

Melyik területet kellene ellenőrzni, aminek köze van az USB-hez?

- Mit iszik? - Tulajdonképpen mindent - válaszlta Pelikán elvtárs

(#19) wassermann


wassermann
addikt

Asszem az Xp-hez is kell valamelyik SP, ha nem az ASUS- meghajtóját használod.
Nekem mezei és szűz XP-m van servicepack-ek nélkül, amire ha jól emlékszem szintén kis hisztivel ment föl az ASUS USB2 drájvere - valamilyen Win könyvtárban levő dll-t kellett megmutatnom neki, ahhoz hogy elinduljon a telepítés.

(#20) kacssa válasza wassermann (#19) üzenetére


kacssa
csendes tag

Bárcsak ez lenne a legkisebb gond... erre a dll mutogatás-ra gondoltam, amikor a ''enyhe hisztit'' emlegettem. ez szinte mindig előjön, alaplaptól függetlenül.

a gáz, hogy mindenféle szervízpakkal sem műxik.

tényleg lehet, hogy gari?

neked rendesen megy az usb-pendrájv játék?

- Mit iszik? - Tulajdonképpen mindent - válaszlta Pelikán elvtárs

(#21) wassermann


wassermann
addikt

Minden gond nélkül, és valószínűleg USB2-es sebességen mert más gépen
az első csatlakoztatáskor mindig feldobott valami olyan ablakot, hogy ''a csatlakoztatott eszköz nagyobb sebességre is képes'' a saját gépemen viszont nem.
Csak egy ötlet: a BIOS-ban beállítottad a megfelelő (nagyobb) sebességet?

(#22) kacssa válasza wassermann (#21) üzenetére


kacssa
csendes tag

néztem én már mindent a biosban... default beállítások, usb-k pampamram...
itt láttam először, hogy látni látja az eszközt, illetve emulálni lehet, hogy milyen médiának lássa, meg ilyenek. ez mind jó lenne, ha működne is... :O

és neked milyen tapasztalatod van a bootsorrend trükkjeiről?

- Mit iszik? - Tulajdonképpen mindent - válaszlta Pelikán elvtárs

(#23) Adrian Mole válasza kacssa (#22) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

A bootsorrend egy kicsit nekem is furcsa: nekem SATA-n van a win XP, ATA-n a Win98. Vszleg az ATA bootszektorába írta be magát az XP, még nem próbáltam a régi meghajtómat lehúzva bootolni, de vszleg ezt is megróbálom. Ja, a furcsaság az lesz, hogy sata-t nem lehet biosban beállítani.

42

(#24) wassermann válasza kacssa (#22) üzenetére


wassermann
addikt

Sajnos nem tudok segíteni, mert az A7V880-ban csak UATA-s ''régi'' cuccaim vannak, illetve adat hordozgatásra nem használok mobil rack-et csak USB-portra dugható memóriát - az meg nem rúgja fel a sorrendet.

(#25) Fehérsólyom


Fehérsólyom
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is ilyen lapom van. Én egy nForce-os csodáról váltottam erre, mert azzal rengeteg problémám volt. Instabilitás és driver. Ezzel szemben ez egy jó kis lap, és valahogy nem érdekel az a 2-5%-os hátrány, ha minden bekapcsoláskor tökéletesen működik! Én is csak javasolni tudom főleg úgy, hogy én ''láttam mindkét oldalt''.


kacssa!

Szerintem ott te rontasz el valamit! Én a következőt szoktam csinálni. XP install után azonnal felmegy az SP2. Ezek után felrakom az alaplapi drivereket olyan sorrendben, és azokat, amelyek a gyár CD-n vannak. DE(!!!) a VIA 4 in 1 driverből mindig az installálás időpontjában elérhető legújabbat! Viszont, itt figyelni kell arra, hogy ha SP2 fent van, akkor valamelyik AGP-s rész nem kell, mert jobb az, ami az XP-ben van. Ezen kívül még fontos, hogy a gyári CD-ről NEM TESZEM FEL AZ USB2.0-s DRIVER-t, hanem elmegyek az eszközkezelőbe, és ott kérek egy illesztőprogram frissítést. Ekkor az xp megtalálja a szükséges legjobb/optimális drivert és fölrakja. Annyira, hogy a VIA saját driver-ét teszi fel. Ezek után én egy 5 másodpercet kénytelen vagyok várni, mert az egerem és a billem is USB-s, és ennyi ideig tart míg újra észrevesz mindent. De ezek után eddig mindig és mindenkor jól működik/működött az USB. Javaslom tegyél egy próbát és használd az xp-s drivert ;)!

Viszont lenne nekem is hozzád egy kérdésem, mert látom te már beégetted a 1008-as BIOS-t! Nekem most a 1007 van és maradéktalanul elégedett vagyok vele. Viszont én használom a Q-Fan-t is. Nekem itt a beállítható maximális indító feszültség 6.0V (remélem nagyjából tudod miről beszélek, ez a BIOSban a Fan Auto Mode Start Voltage névre hallgat.) Megtennéd nekem az a szívességet, hogy megnézed a BIOS-ban, hogy ha bekapcsolod a Q-Fan-t, akkor itt mekkora a maximális érték amit beállíthatsz? Azért kérdezem, mert ha egy hajszállal nagyobb lenne, mondjuk 6.5V-7V-7.5V akkor az lenne a csúcs :D. Előre is köszönöm!

[Szerkesztve]

(#26) Waterman válasza Fehérsólyom (#25) üzenetére


Waterman
aktív tag

1008-as BIOS csak ujabb procikat ismer fel az 1007-eshez képest,legalábbis én ezt silabizáltam ki az asus.com-on mint változást.(ezért nem is frissítettem rá,jó nekem az 1007-es)De persze a puding evés az igazi,nemcsak beszélni róla.

(#27) kacssa válasza Fehérsólyom (#25) üzenetére


kacssa
csendes tag

Csáó!

uh.. tudom én, hogy az USB2 berittyentésével sok gány tud lenni, pláne, ha sp2-t telepítesz, de hogy ennyi.... természetesen kipróbálom.

estve, remélem nem felejetem el (telóemlékeztető ellenére ;)), megnézem a q-fan témát. köszi a véleményezést!

ámbátor feldobnék még egy jelenséget: leállításkor az XP nem állítja le a gépet, sőt: egy idő után bele is fagy a ''leállításba'': egérkurzor eltűnik, billentyűzet nem villog (numlokk). egy sapphire ati9600-as kártya van rajta. hallottam, hogy videókártyák hajlamosak ilyeneket csinálni (pláne nvidiás).
Vélemény?

- Mit iszik? - Tulajdonképpen mindent - válaszlta Pelikán elvtárs

(#28) kacssa válasza Fehérsólyom (#25) üzenetére


kacssa
csendes tag

Csá!

megnéztem a qfan-témát: max 6 Volt feszkót lehet adni a ventinek, manuálisan - frissítés után is.

a frissítéstrükkölés után is sz@rik rám nagy ívben az usbpen használatakor.

érdekes viszont, hogy a bluetooth dongle mindegyik usb-ben megy.:O

- Mit iszik? - Tulajdonképpen mindent - válaszlta Pelikán elvtárs

(#29) wassermann


wassermann
addikt

Akkor ez egy jó példa arra, hogy néha a szabványos cuccok nem tudnak egymással beszélgetni...

(#30) Fehérsólyom válasza kacssa (#28) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Köszönöm, hogy megnézted!

Sajnos az USB-re több ötletem nincsen. Tényleg lehet, hogy kellene futnod egy kört a garanciával...

(#31) kacssa válasza Fehérsólyom (#30) üzenetére


kacssa
csendes tag

Hát, majd ha nincs szükségem a gépre egy időre, illetve ha nagyon szükségem lesz a pendrive mókára.... :))

Mindenesetre mióta ide leírtam a leállítás-problémát, azóta nem jelentkezik ez a kellemetlenség... fene sem érti... biztos nőből van az egész... :C

- Mit iszik? - Tulajdonképpen mindent - válaszlta Pelikán elvtárs

(#32) wassermann


wassermann
addikt

Ismeri valamelyikőtök a POWER-LED titokzatos működését? - néha villog és én nem tudom mi a magyarázat erre. - Egyébként semmi észlelhető hiba ...

(#33) wassermann


wassermann
addikt

... ja és még valami! - a villogáskor a gép természetesen nem alszik, hanem rendesen használatban van (akár 100%-on is).

(#34) kacssa


kacssa
csendes tag

Nos, fogtam magam, és előről kezdtem azikszpé teleptését, kifejezetten az usb2-pendrive célra összpontosítva. és láss csodát, működik!
nem godnoltam volna, hogy ennyire fontos neki a driversorrend... sehol máshol nem találkoztam e problémával.

viszont továbbra is fennál a bosszantó - nem-állítja-le-magátazixpé-kilépés-után probélma, illetve még mindig hajlamos elfelejteni, hogy a SATA meghajtót nézze végig először oprendszert keresve...

köszi a tippeket!:DDD

[Szerkesztve]

- Mit iszik? - Tulajdonképpen mindent - válaszlta Pelikán elvtárs

(#35) Narancs


Narancs
őstag

Hell srácok!
Következő lenne a kérdésem:
A fönti lapban legújabb BOIS -sal meddig lehet nyomni a feszültségeket?
Valamint az érdekelne, hogy a lapnak milyen előnyei vannak nForce2 U400 -hoz képest?

Beauty is pain

(#36) wassermann


wassermann
addikt

nForce-os lapom nincs, de az A7V880 tulajdonságait tudom:

jobb:
állítólag VIA-chipsetnek stabilabb az IDE-kezelése
van a lapon minden jó, ami később még kellhet pl. SATA
egy rakás dolgot állítgathatsz
ha valamit elcseszel a BIOS-ban akkor is bebootol a lap nem kell jumperelgetni

roszabb:
azt mondják kicsit lassabb mint az NForcde-os lapok

Egyébként valaki itt a fórumon váltott nForce-ról V880-ra és dicséri.
Keresdd meg a hozzászólását....

(#37) GD


GD
őstag

hali

alapvetően elégedett vagyok ezzel a lappal de van egy dolog ami bosszantó

rendszer sata vinyón van
ha beteszek egy pata vinyót mobil rack-ba a biosba átáll magától a boot/hard disk drivers és a boot sorrendbe is első helyére a vendég vinyó..
állandóan be kell állítani a sorrendet hogy az alap saját rendszer boot-oljon
mit lehet tenni hogy fixáljam a sata vinyó prioritását?

(#38) wassermann


wassermann
addikt

Hoppá! - egy friss igen pozitív benyomás. Tegnap BIOS-t frissítettem és tényleg - ahogy az a kézikönyvben le van írva - nem kell hozzá a ROM fájlon kívül semmi, csak bootoláskor lenyomni a megfelelő billentyű kombinációt - És már csinálja is mint egy kisangyal.

(#39) GD válasza wassermann (#38) üzenetére


GD
őstag

win alól is megy..

(#40) siva válasza kacssa (#34) üzenetére


siva
aktív tag

Hasonló problémám ''leállítás'' van nekem is.
Nekem félig-meddig leállítja (kikapcsolja a monitort, a
merevlemezeket) de megy a táp, és gyanítom a proci is.
Tehát kell még neki a power 5mp nyomva tartása.
Nagyon bosszant a dolog.

Kérdés: Találtál-e valami megoldást rá?
köszi

(#41) GD válasza siva (#40) üzenetére


GD
őstag

nekem újraindítást csinált az alaplapi hálókártya (vsznű rossz) amit ha letiltottam biosba akkor tudott csak rendesen kikapcsolni a gép..elég gáz..

jah meg a tápom alószínűleg a hálókártyával együtt a marwell cable test progitól szállt el, egyszer teljesen lenyomta a gépet, innentől vacakolt a hálókari is meg a táp is..

(#42) TeeJay


TeeJay
félisten

Ez az Alaplap is tudja ugye a Dual Chanellt?
MEg az érdekelne hogy Thunderbird 1GHz procim elmegy ebbe?
ja meg vennék még egy Hynix ramot és akkor 2x256Mega 400MHz memória lenne
ja és még Geeforce 2 GTS

ezekkel elmenne?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43) TeeJay


TeeJay
félisten

up

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44) TeeJay


TeeJay
félisten

up

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45) TeeJay


TeeJay
félisten

Megrendeltem az Asus A7N8X Basic+LAN verziós alaplapomat csütörtökre hozzák

hát 19ezerért mondta a srác de a leírásban mintha egy A7N8X Delux lett volna Sata Dual LAN meg ilyenek

na remélem a Prcimmal jól fog menni meg rendeltem hozzá még egy Hynix 256/400 Ramot aztán egy ugyanolyannal fogom nyomni párban

de frászt kapok majd ha nem alaplap hiba miatt ugrál meg recseg egyfolytában az SB hangkártyám mert most mást már nem akarok cserélni
remélem ez is bőven megteszi majd vagy 2-3évig aztán akkor majd egy nagy gépcsere lesz

Jól járok ezzel az A7V8X Basic+LAN verzióval?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#46) Adrian Mole válasza wassermann (#38) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

wasserman!
Megoldódott a power led villogás dolog a biosfrissítéssel? Nekem is van ilyen gondom, de nem tudom hozzákötni semmilyen jelenséghez. Egyszer csinálja, másszor nem... :F

42

(#47) wassermann


wassermann
addikt

Jónak tűnik! - az az igazság, hogy eszembe sem jutott eddig ellenőrizni - most úgy néz ki lehet, hogy OK.

(#48) TeeJay


TeeJay
félisten

up

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#49) wassermann


wassermann
addikt

TeeJay, ez egy A7V880-as topic. Igazán nyithatnál külön egy A7N8X vagy A7V8X-est, mert azok más lapok... köszi!

(#50) Adrian Mole válasza wassermann (#47) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Akkor lehet, hogy rászánom magam a biosfrissítésre. Köszi

42

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus a7v880 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.