Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fanti


fanti
addikt

Srácok!

Nagyon nagy szükségem lenne, hogy valaki elküldje nekem az ASUS A7V333 raides alaplap biosát, olyat ami már szupportálja a 2200+ cpu-t (Tbred), mert ma vettem az alaplapot, és a cpu-t és a bios aszt szajkózza, hogy ismeretlen a proci!
Sajnos az asus honlapjáról nem birom letölteni. 1013 úgy tudom a bios száma.

A fantomasz@pandy.hu cimre légyszi valaki! Nagyon fontos lenne, mert 2 órára kölcsönkaptam egy 1900+ cput, és azzal befrissiteném.

Köszönöm!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#2) CsendPenge válasza fanti (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Oké, már esek is neki :))

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) CsendPenge válasza fanti (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Megvan :)) nam baj, ha 202 KB? Próbáljam esetleg összébnyomorítani? Vagy jó így?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#4) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Emil elindult, súlyos terhével :D Ha kell kisebben (vagy valami más még), akkor szólj.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#5) fanti


fanti
addikt

Nagyon köszönöm a küldött biost! Örök hála érte!

De, megosztom veled, és veletek, kedves fórumosok a kesernyés tapasztalataimat.

Kedd : Még boldog tulajdonosa vagyok egy ABIT KR7A alaplapnak és egy Athlon XP 1900+ cpu-nak.

Szerda : Nagy levegőt véve, boldog mosollyal orcámon, örömtöl sugárzó szemekkel indulás bevásárolni. ASUS A7V333 Raid és egy Athlon (Tbred) 2200+ cpu a cél. Nosza megvettem, 16 óra, kezdem a szerelést.
Minden frankón megy, lekenem a cpu-t, rápasszintom a kis félkilós rézhűtésemet (az a hővezető duplacsöves bigyula), majd bekapcs. Felpörög a rendszer, de semmi kép, nagy némaság. Hmmmm. Áhá, Voice Post (beszélő diagnoszta lapít a biosban), rá is dugom gyors az aktiv hangfalakat, és egy recsegő női hang közli velem, hogy a cpu val gondok vannak. Nocsak. 2200+ ki, 1900+ be, hátha a biosfrissítés megoldja (amit Neked köszönhetek Kedves Fórumtárs). Frissités rendben lefut, vissza a 2200+, bekapcs, semmi. Továbbra is hallgatom a nőcit, hogy a cpu bugos. 20 percig nem kapcsolom ki, majd gyorsan kikapcsolom, hűtést leoldom, a cpu magja HIDEG! (22óra). Feladom.
Reggel hivom a bótot, ahol közlik, hogy vigyem vissza, cserélik 2100+ -ra, mert nincs több Tbredjük.
Ezen kívül közlik velem, hogy mit vagyok meglepődve. Minden 5 db Tbredből 1 db első bekapcsoláskor a jól felhelyezett hűtés ellenére azonnal feketére sűl, 2 db pedig el sem indúl, pl. az enyém pont ilyen volt. Konklúzió : 5 db-ból 3 db rossz! Szerintük.

Kérdésem : tapasztalatotok van ilyen téren? Tényleg ennyire bugosak a Tbredek, vagycsak a nagyker túloz?

Üdv. Egy csüggedt AMD hívő

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#6) CsendPenge válasza fanti (#5) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ez szerintem hülyeség. Ez közel 60%-os hibaarány lenne, abból a részből, amit elméletileg a gyárban megnéztek, és jónak találtak. Az már egy másik kérdés, hogy a feketén bevándorolt cuccokkal mi a helyzet... De még ezt sem tartom valószínűnek.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#7) Spoon válasza fanti (#5) üzenetére


Spoon
csendes tag

A tapasztalataim a témával kapcsolatban....

Ha tudod állítsd be jumperekkel a CPU paramétereit. Bios frissítés után nekem minden egyes alkalommal ezzel a hibaüzenettel indul a gépem. Bekapcs után gyors DEL, setup beállításaiba minden visszaállít és onnantól kezdve tökéletesen működik.
A 1011-13-as biosok mindegyikénél volt ilyen gondom és elképzelhető, hogy elküldte a procidat, de ez szvsz. nem a CPU hibája. Frissítés után alaphelyzetből túlhajtva akarja elindítani a gépet a bios.
Hogy miért, azt nem tudom megmondani... Ennyi. :)

Feleslegesen ne kanalazz....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.