Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus a7v266e melegedes (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Thomos


Thomos
csendes tag

Sziasztok!
Vizhutesnel mar megtanultam a diodas meres nem mindig pontos.
De ez egy kicsit soknak tunik: 60 C
Ami meg feltunt: 900 duronom, van biosban a vcore 1.6 V, amit kiir a BIOS az mar 1.63 V, de amit az osszes tobbi progi ir ki (sisoft, speedfan, vcool): 1,79
Ha fentebb emelem a feszt pl 1.625 re akkor valtozik win alatt 1.81 re pl.
szoval ez is lehet magyarazat, de akkor most mennyit is kap csorikam?
Igaz ami most megy az 7*143 Mhz, lejjebb nem tudtam allitani a szorzot, nem indult el.
Szoval talalkozott mar valaki ilyesmivel? Paszta van, ezust alapu, ahutes egy titan d5TB, egy acorp 7kmm1ben 38 fokos volt a porc terhelve 42 kb, ugyanez a konfig, csak az alaplap mas, meg a memo (ott 9*100 on ment)
Van valami jumper esetleg ami +0.2 voltot ad? :)

Valaszokat elore is koszi!

(#2) andorpapa válasza Thomos (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Konkrét segítséget nem tudok nyújtani, de azt tudom, hogy sok Asus lappal (főleg az A7x266 sorozatnál) előfordult ilyesmi. Az alaplap rosszul adta a feszültséget, a szoftverek jól mértek. Ha jól emlékszem, a legtöbb esetben egy BIOS frissítés megoldotta a problémát.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#3) Thomos válasza andorpapa (#2) üzenetére


Thomos
csendes tag

Megneztem a regebbi 1007 es bios volt rajta, feltettem a 1012-est, es a 1013 beta2-ot egyikkel sincs valtozas. :( vagy terjek vissza valami regebbire?

(#4) Thomos válasza Thomos (#3) üzenetére


Thomos
csendes tag

Nah, nem nyugodhattam, es megmertem a homersekleteket egy multimetely segitsegevel, a tatan homerseklete idleben 41 fok volt kozvetlen az aljanal, nyilvan a proci ennel tobb, de nem hinnem hogy 19 fokkal. Szoval amig stabil, addig irhat akarmit legfeljebb nem nezegetem. :)

(#5) Hun'reeth válasza Thomos (#4) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Bróbáld meg unlockkolni a procit, úgy lejjebb tudod venni a szorzót.
Ha sime 100 FSB-n hajtod akkorr is ilyen meleg?

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#6) marcee válasza Thomos (#1) üzenetére


marcee
addikt

Egy kis olvasni való:

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=4949[/L]

A probléma azóta is adott, senki nem tudott segíteni, találtam egy képet az interneten az asus A7Vxxx lapok-on található OverVoltage jumper helyéről, de azon a lapon nincs, ill. más van a helyén.

\m/

(#7) Thomos válasza marcee (#6) üzenetére


Thomos
csendes tag

Meg tudnad mondani nekem azt a cimet ahol ratalaltal? Hatha nekem van a helyen valami. :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus a7v266e melegedes (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.