Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marcee


marcee
addikt

A fent említett alaplapra épülő gép megvásárlásában segítettem egy barátomnak, a cél az volt, hogy ''pénz nem számít, csak Qrva jó legyen'', értve ezt sebességre és megbízhatóságra.
Konfig:
Asus A7V266-E
Amd XP 1800+ Globalwin WBK-58-II
256MB DDR 266
Msi GF3 Ti200 128MB Vivo
Enermax 350W + Nagytorony
+2winyó+mobilrack+CD-rw+dvd
...

Mint később kiderült a hűtő alulméretezett, 1600+-ig ajánlják, de egy másik gépben azonos procival, Asus A7N266-E-vel 45fokot mértem 100%-os terhelés mellett.

És most a probléma: Összerakás után a gép el sem indult, kézikönyv keres: nincs. boltba vissza szervizes srác mondja, hogy éppen most fejezte be egy ugyan ilyen gép összerakását, kapcsoljuk hát be: nem megy. Alaplap, proci, vga, mem csere: nem megy.

Megoldás: Default beállításban akkora feszültséget kap a proci, amit ez a darab már nem bírt el. Át jumperelés a minimumra 1.700V - ha jól emléxem -, és láss csodát megy.
DE, a Bios és szoftveres mérés szerint 1.80-1.85V a Vcore, a hőmérséklet 60-65 fok, de 100%-os terhelés esetén akár 73-ra is felmegy.

Folyamatos Bios frissítés (1.009b1-nél járunk ha minden igaz), a bios-ban megjelentek az újabb feszültségbeállítási lehetőségek, de semmi hatásuk nincs. Ha az alaplapon vissza jumpereltük a default beállítást, akkor már elindult az újabb bios-okkal, de így még fagyott is.

Hogyan lehetne rávenni a lapot, hogy hallgasson a bios vcore beállításra?

Értékes hozzászólásaitokat előre is köszönöm!
Maradok 10telettel a marcee

\m/

(#2) CsendPenge válasza marcee (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hmm... itt valami tévedés leledzik. A Globalwin WBK-58-II coolert XP2100 -ig javasoljákj, a GB oldalán. Nekem is ilyen van, egészen jó, k*rva halk, csak éppen hűthetne jobban is, de ez mindegy. A bios vcore-al kapcsolatban meg az a véleményem, hogy a bios beállítások akkor érvényesülnek, ha az alaplapon az van beállítva! Tehát ha nincs kikapcsolva az alaplapon, akkor az fog érévnyesülni, akármit is állítasz be a biosban. Szóval mindenhol azt kellene beállítgatni (ha jól emlékszem Jumperless címszó alatt). Nekem is ilyen lapom van, szal én így vettem észre. Jah, ez a lap raid-es vagy nem?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) BobMaster válasza CsendPenge (#2) üzenetére


BobMaster
senior tag

A7V266-E mindegyike raid-es, ha jól tudom...

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#4) CsendPenge válasza BobMaster (#3) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ha jól emlékszem akkor a gyártó oldalán az volt oda írva, hogy a raid csak opcionális. Igaz, a hangkártyára is ez volt odaírva:)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#5) Den


Den
veterán

Hát nem tom, de ez a lap elég szivatósnak tűnik, már más is írt hasonló dolgokat, és én is találkoztam ilyennel ott egyéként többekközt a hűtő hibás használatata miatt, a proci el is halálozott.

www.simson4t.hu

(#6) Szeni válasza BobMaster (#3) üzenetére


Szeni
aktív tag

Nem RAID-es mindegyik. Amit én használok, azon üres a RAID csatik helye.

(#7) marcee válasza CsendPenge (#2) üzenetére


marcee
addikt

Raid-es

A bordán kicseréltük a ventit egy használaton kívüli fop38-cal (6800-as ford), és így a proci zárt házban az eredeti maximálisan 73-74 fokról 64-65 fokra hült a rekord hőmérsékletű napon.

DE feszültséget még ma sem tudok állítani!

\m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.