Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márk


Márk
senior tag

A fenti alaplappal rendelkezem. A fent említett jumpernak 2 állása van: Athlon/Duron ill. Reserved.
Az alaplap kézikönyve ezt írja erről a jumperról:
''This jumper selects the type of CPU and coordinates its thermal sensory capability. The default setting,[1-2], is for Athlon/Duron and, [2-3], is for Reserve type processors.''

Az Asus veboldala ezt írja:
''Question: What's the function of THEMCPU jumper?''
''Answer: It's reserved for future CPU internal temperature direct reading.''

Nos, nálam eddig ez a jumper Athlon/Duron állásban volt, eddig az üresjárati hőmérsékletem 40-42 fok volt, terhelve 60 fokos volt a proci, nagy melegben 63 fokra is felment.

Ezt a jumpert áttettem Reserved állásba, és láss csodát, az üresjárati hőmérsékletem rögtön felment 48-49 fokra, de! a terheléses hőmérsékletem csak 51 fokig ment fel.

Konklúzió: Véleményem szerint, az Athlon/Duron állásban a proci alatt elhelyezett hőmérsékletmérő méri a hőt, - ez gondolom a régi Thunderbird magos Athlonoknak van fenntartva, mivel azokban még nem volt belső hőmérsékletmérő szenzor - , Reserved állásban pedig - mivel Athlon XP 1700+ procim van - a prociban elhelyezett hőmérsékletmérő diódától kapja a hőmérsékletadatokat az alaplap.

Vajon jól okoskodom-e?

Ui: Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett az írás.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#2) mzperx


mzperx
aktív tag

Jobbakat!

Lehet jó amit mondasz. Nálam is ez a lap van, a hőviszonyok is ilyenek, kipróbálom, hogy a jumper tényleg okés-e.

Én anno írtam az ASUS-nak, de nem válaszolt....

Köszi.

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#3) mzperx


mzperx
aktív tag

???

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#4) Márk


Márk
senior tag

Kedves Mzperx!

Az én lapomon biost flasheltem az AsusUpdate segítségével úgy 3 héttel ezelőtt, tehát a jelenlegi bios az 1007 verziószámú hivatalos (nem beta) van a lapon.

Ugyanis amit eredetileg a lappal adtak, azzal a proci Vcore feszültségét nem tudtam levinni 1.75 voltra, ugyanis a legkisebb 1,8V volt. Ezzel a 1007-es bios-szal most már be tudom állítani a 1.75V-ot is.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#5) mzperx válasza Márk (#4) üzenetére


mzperx
aktív tag

mail ment

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#6) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Nekem is a fent említett lap van a gépemben, és én is agyaltam már ezen, sőt, próbálkoztam is. Valóban feltünő volt, hogy Athlon/Duron állásban nagyobb a hőmérsékleti intervallum, mint reserved állásban, ezért mindkét állásban felfűtöttem a procit, majd lekaptam a ház oldalát. Hát, reservednél majdnem odasült a kezem, mert hittem neki:)) -> (vagyis jégcsapok vannak benne)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#7) Márk


Márk
senior tag

Csupán onnan gondolom, hogy ez a ''Reserved'' állás Athlon XP-hez van, mert az Asus is írja, hogy:
''It's reserved for future CPU internal temperature direct reading.''

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#8) Márk


Márk
senior tag

Ez lefordítva annyit jelent, hogy fenn van tartva jövőbeli CPU belső hőmérséklet direkt olvasáshoz. (Bocs, hogy nem lett magyaros, de ez a szó szerinti fordítás.)

Itt gondolom hogy a proci belső hőmérődiódája által szolgáltatott hőmérsékletadatokra gondol, ugyanis már van ilyen az Athlon XP-ben.

Ui.: Egyébként már egy kicsit - ebből az ügyből kifolyólag - kezd egy kicsit elegem lenni az Asusból. Mért nem tud egyértelműen fogalmazni. Mért nem tudja az írni, hogyha a kedves Usernek Athlon XP-je van akkor a jumpert Reserved állásba kell tenni, ha megy sima Thunderbird magos Athlonja vagy Duronja, akkor meg Athlon/Duron állásba. Az ész megáll....

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.