Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Asus a7n8x szorzó csak 12,5-ig? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) andro


andro
csendes tag

Hello Mindenki!
Minap vettem egy Asus A7N8X-et, bele egy Barton 2500+-t, mivel eredetileg is tuningolni akartam, belépek a biosba, és tapasztalaom, hogy 12,5-es szorzónál kiírja a 2086 Mhz-et, de ha már 13-ra állítom, csak 830-at ír ki(és a taljesítmény is lecsökken, tehát nemcsak az alaplap ismeri fel rosszul az órajelet!).A Bios 1005-ös, a legfrisseb. Gondolom az a baj, hogy mivel a bios 4 bites címzési módban kezeli a szórzót(5-12,5-ig 16 különböző érték), ezért a 13-at csak 5-ösnek látja, mert túlcsordul.Azt hallottam, hogy a fordítótáblát kéne aktiválni, ami a 13-at és a nagyobb szorzókat is rendesen kezeli. De hol lehet aktiválni a fordítótáblát, és egyáltalán ez a baj? Ha van valakinek hasonló gondja vagy ötlete írjon!Köszi!

Asus A7N8X,Barton 2800+, 512MbDDR 333MHz, Leadtek Gef4 Ti 4200,InnoAx 5.1,MAXTOR 80 GB,Lg CDRW,LG T710B

(#2) Alan válasza andro (#1) üzenetére


Alan
aktív tag

Azt hallottam, hogy a fordítótáblát kéne aktiválni, ami a 13-at és a nagyobb szorzókat is rendesen kezeli. De hol lehet aktiválni a fordítótáblát, és egyáltalán ez a baj?

Igen, ez a baj. Sajnos ehhez a processzoron össze kell kötni két lábat (vagy a tetején egy elvágott hidat). Viszont vigyázz, mert utána csak a felső szorzók fognak élni (13x-22.5x), visszaút nincs, csak ha a lábakat kötötted össze a foglalatnál!

Nézz utána a neten, a [L]http://www.geocities.com/amd_info/[/L] címen biztos találsz hivatkozást.

(#3) Starsky72 válasza andro (#1) üzenetére


Starsky72
addikt

Hi!

Én épp tegnap próbálkoztam ezzel és a tapasztalat a köv: asszem 16ig nekem is a kisebb szorzót aktiválta, viszont 16 és 17nél a nagyobbat, legalábbis gondolom, mert nem indult be a gép.:D

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#4) andro


andro
csendes tag

Én is a proci két lábának összekötésére gondoltam, csak azt hallottam, hogy az A7N8X-ben lehet állítani anélkül is a szorzót. De úgy látszik csak 12,5-ig. Azért köszi a válaszokat!

Asus A7N8X,Barton 2800+, 512MbDDR 333MHz, Leadtek Gef4 Ti 4200,InnoAx 5.1,MAXTOR 80 GB,Lg CDRW,LG T710B

(#5) -Devil- válasza andro (#4) üzenetére


-Devil-
aktív tag

A szórzózárat minden Nforce2-es lap megkerüli, de a 12,5-nél magasabb szorzóhoz azt kell csinálnod, amit Alan írt.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#6) hobizoli válasza -Devil- (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

''Ezt'' nem csak az nForce2-k tudjak...



hobizoli

több drón kell ;P

(#7) andro


andro
csendes tag

Reméltem, hogy nem a proci lábainak az összekötése lesz a gond! Az a helyzet, hogy nem nagyon bízok ebben a műveletben, mert ha valami miatt elfüstöl a proci, nem lesz pénzem másikra!

Asus A7N8X,Barton 2800+, 512MbDDR 333MHz, Leadtek Gef4 Ti 4200,InnoAx 5.1,MAXTOR 80 GB,Lg CDRW,LG T710B

(#8) Vikthor válasza andro (#7) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nekem ASUS A7N8X Deluxe Gold lapom van és BIOS frissítés nélkül van benne 13/13.5/14.... stb. szorzók. Neked nincs? Nemértem.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#9) Sixkiller6 válasza andro (#1) üzenetére


Sixkiller6
őstag

Próbáld meg a BIOS frissítést, pár napja fenn van az új, link:
[L]http://www.asus.com.cn/pub/ASUS/mb/socka/nforce2/a7n8x/c18b1006.zip[/L]
ez a simához (no deluxe) illik

- no es importante -

(#10) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

Amúgy tudja vki, hogy miért nem tudok keresni a fórumokban? nincs keresés...
az ember egy nyárra kiteszi a lábát az országból, visszajön, és már semmi sem ugyanaz...

- no es importante -

(#11) Szeni válasza Vikthor (#8) üzenetére


Szeni
aktív tag

Csak részben kapcsolódik, de felteszem a kérdést:
Mi a különbség - illetve van-e - a ''sima'' A7N8X Deluxe és Deluxe Gold között?

(#12) Vikthor válasza Szeni (#11) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hát nekem is elég nehéz kiigazodni, de azért ezt tudom mondani:

A Deluxe Gold: nForce2 Ultra 400, Sata, Dual LAN, Soundstorm, FireWire, WinDVD software, Videoszerkesztő progi egy DVD tokban...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13) Szeni válasza Vikthor (#12) üzenetére


Szeni
aktív tag

Eddig úgy tudtam, ezek a ''sima'' Deluxe-on (is) vannak. :F

(#14) Szeni


Szeni
aktív tag

Megtaláltam!

A Gold kivitel egy Deluxe, ami pluszban tartalmazza az InterVideo WinCinema programcsomagját.

(#15) Vikthor válasza Szeni (#13) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Akkor egy nagy X a válaszom... :(

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16) Vikthor válasza Szeni (#14) üzenetére


Vikthor
nagyúr

natessék, de jó nekem. :))

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#17) DrSoul válasza Sixkiller6 (#10) üzenetére


DrSoul
őstag

Majd lesz kereső, én is nagyon várom, de most még Parci fejleszti az újat.
Bár őszintén nem tudom, mit kellett fejleszteni, már több hete nincs kereső, talán ezen kellene fejleszteni! :))
Paradoxon: magyarul-> nem kellett volna fejleszteni! :DD

Mindig az X jelöli a pontot...

(#18) TitiRii


TitiRii
senior tag

nekem még a régebbi verzios deluxom van szal nem a rev2 (ultra 400 aszem)
1.6 bios van most fent és emlékeim szerint 13 szorzo volt(lehet volt nagyobb is)
bár nem mintha használnám
van egy jo kis tuning 1.7 em 400 as ramokkal 200*12n ment :DDD szal nekem enyi elég enél többet szvsz nem lehet kihozni belőle
de ez elszomorit hogyha majd valamikor elszánom magam egy bartonra akkor csak kötözgetni kell

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#19) Vikthor válasza TitiRii (#18) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ha húzod komolyan a proci, akkor nem kell váltani Bartonra, ha normálon megy akkor meg váltsál. Az a 512 L2 cache + 333 MHz FSB odavág. :) Ezt tudom, mert nekem 1800+ XP-m volt. :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#20) beeboy válasza Vikthor (#8) üzenetére


beeboy
addikt

persze mert a procitól függ

gondolom xp2400-et használsz (15x133)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#21) beeboy válasza andro (#7) üzenetére


beeboy
addikt

én megcsináltam, nem nagy dolog

és bármikor levehetem, nem kell forrasztani

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#22) beeboy válasza beeboy (#20) üzenetére


beeboy
addikt

ja és akkor ezek szerint neked a 12,5 és alatta nem megy

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#23) beeboy válasza andro (#1) üzenetére


beeboy
addikt

ha nem találsz leírást adok (vagy linket)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#24) Vikthor válasza beeboy (#20) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nem. az 1800+ volt a régi procim. most 2800+ Barton.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#25) beeboy válasza Vikthor (#24) üzenetére


beeboy
addikt

mindegy, lényeg az hogy valszeg 13*166 -on megy.
ha 12,5*166 lenne akkor te is azt látnád hogy a 13-at nem tudod kapcsolni

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#26) beeboy válasza Vikthor (#24) üzenetére


beeboy
addikt

amúgy ha beteszed a régi procit akkor szvsz 12,5-ig lenne.
nem emlékszel rá hogy így van-e?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#27) Vikthor válasza beeboy (#26) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nem, mert a régi cpu egy KX7-333-ban csücsült és én a cpu/mobo-t egyszerre adtam el. :(

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#28) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Jo(bb) lenne, ha egyertelmuen leirogatnatok, hogy ki milyen deszkaban allitott be milyen CPU-nak mekkora szorzot, mert igy igencsak elbeszeltek egymas mellett...

A topiknyitonak:

A Te CPU-d alap szorzoja az 11x, ez az also szorzotartomanyban van (5x->12.5 ill 13x->), Ha megnezed CPU-t akkor a L3 5.hidja neked zart kell legyen. Azoknak akiknek, 13x vagy nagyobb szorzos a CPU-juk ez nyitott, Ok ezt osszkotve, sokkal egyszerubben tartomanyt tudnak valtani, ossze kell kotni pl az ezt vezerlo -egymas melletti- ket labat a CPU aljan, vagy a Socket-ben egy kis U alku vezetek darabbal kell zarni, ami tok konnyen eltavolithato. Ennek oka, hogy ezek a Tbred es Barton magos CPU-k mar 5 bites szorzobeallitast hasznal(na)nak, de van olyan alaplap, ami nem vezerli ki szorzoallitgatos modban mind az 5bit-t, csak 4-t, igy az L3 5.hidja a gyari erteken marad. Az alap szorzo 5x, ehhez jon az egyes bites erteke: 1=0.5x, 2=1.0x, 3=2.0x, 4=4.0x 5=8.0x. Itt 4bit-t hasznalva ez 5+0.5+1+2+4=12.5x-t ad.

Asus lapoknal ez van...de pl Abit-nal nem: XP2100+ CPU-m van, alapbol 13x szorzos (felso), a gyari allapotaban van meg mindig, azaz sehol sincs semmi atkotve, es tok siman levettem a szorzot az also tartomanyba a BIOS-bol...

''There are lots of other options also, the FSB can be changed form 100 to 250MHz in 1MHz steps and the multiplier goes all the way up to 22.5X thanks to the 5bit FID...
It's not surprising considering feature such as 5 Bit Frequency ID. With ABIT's 5-bit FID Override technology, users can get a variety of CPU overclocking presets. For example, if you have an AMD Athlon XP 2400+ CPU by 133MHz (FSB)x15(Multiplier)= 2000MHz(CPU/DDR=133/166), you can only adjust the FSB to overclock. But with the 5-bit FID override technology, you can adjust the frequency to 166MHz x12=2000MHz (CPU/DDR=166/166) or 100MHz x20=2000MHz (CPU/DDR=100/100) to get the best performance''


Ne aggodj, regebbi Asus-k, meg ennyit sem tudtak, betoltad bele a Tbred-t, aztan ugyanugy mint egy Palomino-val, maradtal szepen gyarin, azt' csovi...fLeSs tudna rola meselni...




hobizoli

több drón kell ;P

(#29) Hatamoto válasza andro (#1) üzenetére


Hatamoto
tag

Itt a megoldás:
[L]http://www.asus.com.cn/support/cpusupport/cpusupport.aspx[/L]

Látszik, hogy csak BIOS Rev. 1002-től megy a Barton a mobo-ba. :))
Hajrá!

(#30) Alan válasza hobizoli (#28) üzenetére


Alan
aktív tag

Ne aggodj, regebbi Asus-k, meg ennyit sem tudtak, betoltad bele a Tbred-t, aztan ugyanugy mint egy Palomino-val, maradtal szepen gyarin, azt' csovi...fLeSs tudna rola meselni...

Az A7V266-E már éppen jó ebből a szempontból, van rajta egy jó kis PALO_FREQ jumper, azzal be lehet indítani a szorzóállítást minden Athlon XP-re. Nekem Thoroughbred-B-vel megy (igaz, ilyenkor ''Athlon XP 2000+''-t ír ki a szorzóbeállítástól függetlenül, de annyi baj legyen :) )

(#31) marcee válasza hobizoli (#28) üzenetére


marcee
addikt

Csak két hónapja idegeltem, hogy miért nem tudja a lapom a 10x ill. 10.5x szorzókat.
Bazz'!!!
Remélem meg tudom csinálni.
(a vicc az, hogy a több alacsony szorzó is megy)

\m/

(#32) marcee válasza Alan (#2) üzenetére


marcee
addikt

Tud valaki pontosabb linket adni?

\m/

(#33) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Az én tapasztalataim a témában:
A proci 2500+ Barton. Először Abit KD7-es lapban (VIA KT400) ment. Szorzó akár 22-ig (ha jól emlékszem) szabadon állítható.
Most ugyanaz a proci egy MSI K7N2-Delta (Nforce2 Ultra) lapban megy, ahol ugyanazt tapasztaltam mint a topicindító. Tehát nem a procitól függ a dolog.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#34) beeboy válasza marcee (#32) üzenetére


beeboy
addikt

ez kell neked:

[L]http://www.tomshardware.hu/cpu/03q1/030210/barton-06.html[/L]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#35) Lujo


Lujo
csendes tag

Nem értem mit takar az ASUS A7N8X-deluxe GOLD -ban
a GOLD felirat, van GOLD-os es an sima sima deluxe is????????

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Asus a7n8x szorzó csak 12,5-ig? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.