Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snowfox


snowfox
csendes tag

Hali mindenkinek!

A következő lenne a problémám:
A gépem egyszercsak fogta magát és elkezdett újraindúlni. folyamatosan...
megnéztem mi lehet vele, az ATX-es csatlakozó bele volt égve az Alaplapi ATX-es csatlakozó aljzatba... itt-ott megvolt feketedve.
Egyébként DTK 400W-os táp volt a gépben.
Fogtam egy rossz alaplapot, kiforrasztottam belőle az ATX-es csatlakozó aljzatot, és kicsaréltem a megégett csatlakozóval (beletettem ASUS A7N8X DELUXE alaplapba). Mindezt sikerült úgy tenni hogy semmi ne látszódjon rajta.
De mikor bekapcsolom a gépet az új átforrasztott ATX csatlakozós alaplappal, a következő történik:
Minden elindul. Proci hűtőventi, vinyó, Vidikártya hűtője.
Csak 1 nagy probléma adódik: a monitor nemkapcsolódik be, standby módban marad.
Már próbáltam másik vidikártyával is. A monitor meg biztos jó, de érdekes módon amikor nincs benne a vidikártyába a monitor kábel akkor a monitor kiírja hogy ''NO SIGNAL DETECTED, CHECK SIGNAL CABLE'' <--- tudom mit jelent ez..., de ha beledugom a monitor kábelt a vidikártyába akkor ez a szöveg eltűnik!

Valakinek van valami ötlete milehet a megoldás?!

---This is the beginning of a beautiful friendship---

(#2) BluEyes válasza snowfox (#1) üzenetére


BluEyes
őstag

Nyilván az a baj, hogy szar. Szerinted tudja valaki rajtad kívül,hogy mit gányoltál össze a lapon?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3) snowfox


snowfox
csendes tag

Szó sincs gányolásról....
meg sem láccik rajta úgy kicseréltem!:D

---This is the beginning of a beautiful friendship---

(#4) BluEyes válasza snowfox (#3) üzenetére


BluEyes
őstag

Ok, legyen úgy.
A monitoron látható felirat akkor is eltűnik (mint azt tapasztaltad is) ha egy épp nem működő, esetleg teljesen döglött kártyát dugsz a csatlakozójára. Ennek oka, hogy a moncsi nem a videojel meglétét figyeli, hanem hogy a kártya fizikailag ott van-e, a kártya működőképessége nem érdekli.
Alaplap. A ventik felpörgése csak annyit jelent, hogy a táp nem lőtte ki magát, attól még nem feltétlenül indult el a rendszer. Ha kiveszed a vga-t, memóriát, stb. van-e hangjelzés? Másik vga, pci-s vga sem megy? Ha nem, akkor valami nem jól lett beforrasztva szerintem, bár tudom, hogy szépen megcsináltad. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#5) Sulla2 válasza snowfox (#1) üzenetére


Sulla2
csendes tag

Helló,

Az alaplapon csekkold le a kondik állapotát: ha fel vannak púposodva, akkor nagyon valószínű, hogy sikerült kinyírnod mást is, vagy pedig egyszerűen csak nem megfelelően forrasztottál valamit össze, és vagy esetleg zárlatos valami.

Sulla - DoD fun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.