Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oliba


oliba
őstag

Sziasztok!!

Lenne egy kérdésem. Amikor bekapcsolom a gépem, akkor mindig valamit mondd csak nem értem, talán valaki tudja, hogy miről van szó és tudna nekem segíteni. Valami ilyesmit mond, hogy ''power and szottya vagy mi, meg a végén ott van a systewm szó'' Tudom, hogy nem valami sok az információ, de talán meg tudja valaki fejteni. Köszönöm előre is

(#2) FlasH-BacK válasza oliba (#1) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

''power and szottya vagy mi, meg a végén ott van a systewm szó'' LOL, ebből nem sok derül ki. Valami a tápellátással lehet, vagy nemtom.:F Utána el se indul a gép? Csinálj bios resetet (kézikönyvbe le van irva hogy hogyan). Meg próbáld ki egy másik táppal is.

(#3) Bubu79 válasza oliba (#1) üzenetére


Bubu79
addikt

Hali!
Valószínűleg azt mondja, hogy ''System Completed Power-On Self Test'', ha ez után rendesen feláll, akkor csak a csipogást helyettesíti, nem kell aggódni; ha nem, akkor vagy hegyezd jobban a füled egy angolul értő ismerősöddel, vagy kapcsold ki a BIOS-ban az ASUS Speech Post Reportert, ezután hallgasd meg a csipogásokat.
Egyébként a kézikönyv nagy segítség tud lenni, csak forgatni kell :DDD

(Szerk.) Egyébként a fenti mondat nagyjából annyit tesz, hogy a rendszer sikeresen lefuttatta az ''öntesztet'' .

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#4) oliba


oliba
őstag

Biztos, hogy nem azt mondja, mert hosszabban beszél, meg a végén van a system szó. Ja egyébként elindul, csak az a baj, hogy elég instabil szokott lenni, van hogy csak újraindul meg a procit fel sem tudom tenni az eredeti teljesítményére, mert akkor állandóna lefagy vagy újraindul.
A kézikönyvet meg nem találom :(((

(#5) oliba válasza Bubu79 (#3) üzenetére


oliba
őstag

Jaj megvan a kézikönyv:DD, csak az a baj, hogy hol lehet ezt kb megtalálni??

(#6) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Nekem is dumál söt ezt át is lehet szerkezteni és akkor azt mondja amit te akarsz!!
CSak elmondja hogy minden jo stb:C

(#7) Bubu79 válasza oliba (#4) üzenetére


Bubu79
addikt

Az az igazság, hogy a nálam járt lapok közül szinte mindegyik a fenti mondat elhangzása után már hadarta is a következőt:'' Computer now booting from operating system '', ami annyit tesz szabad fordításban, hogy a gép most betölti az operációs rendszert.
A kézikönyvet pedig le tudod tölteni az ASUS honlapjáról pdf-ben; nekem is onnan van meg.
Ha a rendszert betölti, akkor nem feltétlenül alaplap/BIOS probléma, szavaidból úgy vettem ki, hogy húzva volt a gép - nem biztos hogy használt neki. Esetleg megpróbálhatod újrapasztázni a procit, na és egy memtest futtatása sem árthat.

(szerk.) 36- 37. oldal a pdf-ben

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#8) oliba válasza Bubu79 (#7) üzenetére


oliba
őstag

Akkor rosszul vetted ki a szavaimból :), mert a gépet nem húztam, még az eredeti teljesítményét sem tudja (ami 2700+) produkálni így le kellett vennem 2500+-ra.

(#9) Bubu79 válasza oliba (#8) üzenetére


Bubu79
addikt

Proci nincs lesarkazva? Hűtő a helyén? Mennyi feszt kap a laptól? Kérdezzek még egy párat?:DDD:DDD:DDD:DD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#10) oliba válasza Bubu79 (#9) üzenetére


oliba
őstag

Mi az, hogy nincs lesarkazva? Az alapfeszültséget kapja, asszem 1,65V vagy 1,75V nemtudom pontosan

(#11) oliba válasza Bubu79 (#9) üzenetére


oliba
őstag

Mi az, hogy nincs lesarkazva? Az alapfeszültséget kapja, asszem 1,65V vagy 1,75V nemtudom pontosan ja kérdezhetsz nyugodtan:)

(#12) FlasH-BacK válasza oliba (#11) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Milyen táp van a gépben?

(#13) Bubu79 válasza oliba (#11) üzenetére


Bubu79
addikt

Hibás hűtőfelszerelés esetén előfordul, hogy a proci magjából (az a szép bordós-rózsaszínes téglalap a nyákon) letörik egy darabka (általában a sarkából, de az oldaláról is előfordulhat-épp most van nálam egy ilyen gép, 2 évig ment normálisan, az utóbbi időben rapszódikusan újraindult; hűtő le, elborzadva szemlél, tulajt elkeserít :( )

Szerk.: Pontosan hogyan vetted vissza a sebességet? FSB csökkentéssel?

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#14) oliba válasza FlasH-BacK (#12) üzenetére


oliba
őstag

Ha a tápra biztos, hogy nem vagyok büszke :). Ez egy 300W-os Codegen házilag megcsinálva, mert elromlott :), de jó lett, még a régi gépemnél működött rendesen. Különben felvettem, hogy mit mond, csak nincs kinek levetítsem:(((

(#15) oliba válasza Bubu79 (#13) üzenetére


oliba
őstag

Nincs letörve semmi meg semmi nem jön ki belőle. Az eredeti beállítás 13x166, de ennél lefagyogatott, meg újraindult, de most 10x200-on van és még tökéletesen megy.

(#16) Bubu79 válasza oliba (#15) üzenetére


Bubu79
addikt

Hát ez nem semm :DD .Akkor nincs több ötletem, ha nem garanciális, akkor próbálj megbarátkozni a mostani helyzettel (ha ez nem túlhajtás, akkor az hol kezdődik? :DDD)
Egyébként összességében ezzel a beállítással szerintem jobban jártál, mint az eredetivel.
Esetleg még megnézném memtest-tel, de szinte kizárt, hogy a memória hibája lenne, tekintve, hogy 400-on stabil /ha szinkron a procival/.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#17) oliba válasza Bubu79 (#16) üzenetére


oliba
őstag

Ez miért túlhajtás?

(#18) oliba


oliba
őstag

Hóhóhó!! Megvan mit mondott oda lírtad nekem Bubu79, csak nekem tovább mondja. Ja a szottya a Self Test :DDD

(#19) Bubu79 válasza oliba (#17) üzenetére


Bubu79
addikt

Mert az eredeti FSB-hez képest magasabb FSB-n járatod a procit; e miatt szokták szorzólock-mentesíteni a procikat, mert lehet, hogy az eredeti szorzón nem tudod 200-ra felvinni az FSB-t, de az alacsonyabb szorzón akár még 200 fölé is mehetsz vele, ami azért jó, mert így gyorsul a művelet végrehajtás (pl. csinálj egy Everest tesztet memoria írásra és olvasásra az eredeti, és a mostani beállítással, és meglátod miről beszélek).

Szerk.: olvasd el mégegyszer a #7-t is és meglesz a többi is!:D

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#20) oliba válasza Bubu79 (#19) üzenetére


oliba
őstag

Ja sejtem, hogy miről beszélsz :). Amúgy néha egy kicsit húztam a cuccot. Igaz, hogy csak a memórát, de annál eljutottam 125%-os használatig, asszem, de nem gyorsult semmi hiába futtattam le mindet. Igaz, ogy az everestet nem teszteltem le, de én inkább a játékteszteket használok, mert úgy is azzal játszok

(#21) Bubu79 válasza oliba (#20) üzenetére


Bubu79
addikt

Egyébként célszerű szinkronban járatni a RAM-ot a procival, mert egyébként teljesítményt veszíthetsz. (nForce 2 eléggé háklis rá).
Ha pedig így tényleg stabil, akkor ne piszkáld. (Tudod, ami nem rossz, azt nem kell megjavítani!:DDD)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#22) oliba


oliba
őstag

Ha jóltudom, akkor azt modntad, hogy neked is ilyen lapod van. Akkor azt szeretném megkérdezni, hogy honnan lehet letölteni új drivert??

(#23) Bubu79 válasza oliba (#22) üzenetére


Bubu79
addikt

Nekem MSI K7N2 Delta ILSR-em van de egy rakás ismerősömnek van ilyen lapja, akik megtisztelnek a bizalmukkal. Drivert én az nVidia honlapjáról szoktam letölteni a laphoz (5.10 WHQL-nél frissebbet én ott nem találtam, úgyhogy most is azt használom az enyémhez is), a BIOS-t, kézikönyvet, egyebeket pedig az ASUS honlapjáról. (Ha gondolod vadászok neked egy linket, bár nemtom, hogy a beillesztés összejön-e, mert ilyet még nem csináltam.:DDD)

Szerk.: ASUS Bővebben: link

Select Product : Motherboard
Select Series: SocketA(462)
Select Models: A7N8X Deluxe, vagy A7N8X-E Deluxe, attól függően. hogy melyik a tied.



[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#24) oliba válasza Bubu79 (#23) üzenetére


oliba
őstag

Letöltöttem, csak nem tudom feltenni, vagyis valamit csinál, de nincsenek %-ékok és nem is kellett újrainítanom gépet.

(#25) Bubu79 válasza oliba (#24) üzenetére


Bubu79
addikt

Akkor valszeg már ez volt fönt eredetileg is.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#26) oliba válasza Bubu79 (#25) üzenetére


oliba
őstag

Akkor jól vban :), még arról a cd-ről tettem fel, aimt kaptam hozzá

(#27) Bubu79 válasza oliba (#26) üzenetére


Bubu79
addikt

Használd egészséggel!:D

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#28) FlasH-BacK válasza oliba (#26) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Egy hasznos progi:Bővebben: link
Ezzel tudod a feszültségeket meg a hőmérsékleteket nézni. Azért jó, mert grafikonban is meg tudja jeleníteni őket. Javaslom a letöltését!:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.