Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus a7n8x (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Torrente


Torrente
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Vettem alkatrészenként egy gépet, amit megpróbáltam egybegyúrni, de miután összeraktam a gépet, és feszültség alá tettem, egyáltalán nem indult el, de szerintem még áramot sem kapott, mivel az alaplapon nem világított a zöld led és még a procin sem indult el a ventillátor. A táp halk kattogó hangot adott, majd egy kis idő után szikrázott egy nagyot, szerintem el is szállt. Először a táp (300W) gyanakodtam, de rátettünk egy 400 W-os tápot ezután, ami egy másik gépet remekül működtetett, de ezzel sem indult el. Arra gyankszom, hogy az alaplappal lehet valami, semmit nem csinál. ASUS A7N8X típusú alaplapról van szó. A proci rajta AMD 2400+, ati9600-os videokártyával. Tudna nekem segíteni valaki, hogy mi lehet a probléma? A 20 tűs tápbemenetet is rendesen csatlakoztatom az alaplapra, úgyhogy nem értem.

(#2) béla12 válasza Torrente (#1) üzenetére


béla12
tag

Pontosan milyen táp? Mi van még rádugva a gépre?

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#3) Torrente válasza béla12 (#2) üzenetére


Torrente
csendes tag

Codegen 300W. Rá van még dugva a vinyó, floppy, cd, de úgy is kipróbáltam, hogy nincs rá dugva semmi, de sehogy sem ment.

(#4) Torrente válasza béla12 (#2) üzenetére


Torrente
csendes tag

Az alaplapon van még a procin meg a vga-n kívül 512M memória, és ennyi. Dual az alaplap.

(#5) Trak válasza Torrente (#1) üzenetére


Trak
addikt

Amíg válaszolnak okosabbak, addig is keresd elő a garijegyet...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#6) Dilikutya válasza Torrente (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

hmm hmm.... ha az, amire én gondolok, azon a garijegy édeskeveset segit. a táp szikrázása egyértelműen azt jelenti hogy a táp halott. csak az itt a bökkenő hogy annak az esélye hogy egyedül múljon ki, elég kicsi. az biza igencsak kinyirt valamit. az alaplapot igencsak valószinű, ha nem világit a led, mert annak rossz procival is világitania kell. szépen egyenként próbálgass ki mindent, hogy tudd mi maradt. a vinyó, proci még esélyes hogy nem élte túl.


[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) sziszegő


sziszegő
senior tag

Rossz cpu -val az a led nem világit.

(#8) sziszegő válasza Dilikutya (#6) üzenetére


sziszegő
senior tag

Ha normális táp volt akkor a gépnek semmi baja :C
Codegen, Acorp.... és társai nem versenyeznek ezért a cimér

(#9) hcstuning


hcstuning
tag

Tenyleg eleg nagy az eselye, hogy tonkrevagta atobbi hardvert, de probald ki szerintem a haverod gepen megint, hogy mi jo es mi nem...

-=Joey=-

(#10) Dilikutya válasza sziszegő (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

igy van, normális táppal semmi baja. de rakd csak szépen össze az eseményeket. szikrázik a táp, majd a gép egy másik táppal sem indul el... erősen gyanús hogy innentől ''A táp megölte a gépem'' topicban folytatjuk ezt :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) Torrente válasza sziszegő (#8) üzenetére


Torrente
csendes tag

Codegen a táp. Az nagyon szar? De van azóta újabb fejlemény. A régi elszikrázott tápot kicsérték egy ugyanolyan új codegenre, de már első bekapcsoláskor füstölt az is. Mi lehet vele?

(#12) gery03 válasza Torrente (#11) üzenetére


gery03
senior tag

Lehet az is, hogy az alaplap, vagy valami zárlatos, és rögötn hazavág egy ilyen nem minőségi tápot. Egy minőségiben vannak védelmi cuccok.
A második tápnál bekapcskor felpörögtek a ventik, vagycsinált valamit a gép?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus a7n8x (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.