Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) freya


freya
aktív tag

Segiiiitseg!! :)

Van 1 Asus A7N8X-X alaplapom es benne egy Radeon 9500/9700.

Egyszeruen sehogy nem tudok hozza Ati drivert felrakni Windows ala! Probaltam Win2k alatt, Win2k+SP4 alatt, XP alatt, XP+SP1 alatt, es mindenhol ugyanaz: amikor elindulna a videokartya driver, egy ''szetfosott'' kepernyot ad, mint amikor regen DOS alatt a videomemoriaban maradt valami szemet uzemmod-valtaskor. Lefagy es ennyi.

A tobbi alkatresz: 2000+ XP, Audigy, Realtek NIC, Aopen haz es tap alul 12 cm-es ventivel, a procit egy Spire valami huti, ugy 55-60 fokos. 1 Samsung es 1 Infineon 512 MB-os DDR333 RAM. Szoftver: NOD32 antivirus + Kerio firewall.

Segiiitseg! :)

(#2) freya


freya
aktív tag

Ja, amit kihagytam, a legfrissebb driverekkel probalkozom:

nVidia nForce 3.13
Ati Catalyst 3.9

jo parositas 1 gepen, mi? :D

(#3) Kirbly válasza freya (#1) üzenetére


Kirbly
aktív tag

hay! nemtom pontosan mi lehet a hiba, de nem felejtetted el radugni a kiegeszito tapcsatlakozot a kartyara? nekem is ilyen lapom van, bar nekem nem ati-val, de semmi problema vele

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#4) delta9 válasza freya (#2) üzenetére


delta9
senior tag

nos, nekem majdnem uez. a konfigom (a7n8x2.0 + radeon 9500 -> 9500pro) és nForce 3.13 + catalyst 3.8-cal tökéletesen megy az XP (SP nélkül) alatt. van vmi overclockolva a gépedben? csak akkor fagy, ha a catalystot felteszet vagy már a default vga drivernél is? próbáltál-e másik catalystot? nem ütközik-e a vga valmivel? clean install után (antivirus és tűzfal nélkül) is van a probléma?

(#5) delta9 válasza Kirbly (#3) üzenetére


delta9
senior tag

ha nincs rajta a táp el sem indul. vagy igen?

(#6) freya


freya
aktív tag

Tap nelkul persze el se indul.

Clean install az meresz dolog az interneten, mert amig nincs fenn minden update, sorban jonnek a virusok :) de most megprobalom antivirus meg firewall nelkul. Esetleg 3.8-as Catalystal...

(#7) freya


freya
aktív tag

Egyebkent driver nelkul tejesen jol megy, 1280 x 1024 csak minden nagyon lassu, pl. a scrollozast majdnem hogy pixel-soronkent vegzi :)

Az 5-os IRQ-t hasznalja meg az USB is a Radeonnal egyutt, de ha letiltom az USB-t akkor is ugyanez. Persze azert USB mindenkepp kell :)

(#8) delta9 válasza freya (#6) üzenetére


delta9
senior tag

esetleg addig lebonthatod a netet.

(#9) delta9 válasza freya (#7) üzenetére


delta9
senior tag

én úgy tapasztaltam, hogy a lassú scroll az mindaddig megvan, amíg a control panel fel nem települ.

(#10) freya


freya
aktív tag

Meg egy kis info:

Probaltam Catalyst 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9-et, probaltam BIOS-bol 8x AGP-t letiltani, FastWrite-ot letiltani, mindkettot letiltani, Video ram cacheable letiltani...

Illetve megneztem a monitorom, 320x480-as felbontasban fagy le, amint a Windows indito kepernyoje vegzett.

(#11) Kirbly válasza delta9 (#5) üzenetére


Kirbly
aktív tag

en ugy tudom elindul, legalabbis havere elindult siman

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#12) Kirbly válasza Kirbly (#11) üzenetére


Kirbly
aktív tag

de az lehet nem 9500 volt :DDD

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#13) delta9 válasza freya (#10) üzenetére


delta9
senior tag

van rá lehetőséged, hogy a vga-t egy másik gépben kipróbáld, illetve, hogy a te gépedbe egy másik vga-t applikálsz?

(#14) freya


freya
aktív tag

Beraktam a haver Radeon 9000-eset, meg az o gepebe az en kartyamat, es mind2 gepben mind2 kartya ment!

Vissza csere, es mar megy az en kartyam is a gepemben.

Fura! Kontakt hiba lett volna, pont olyan ami safe modeban fut, csak driver felrakaskor derul ki? Mindegy megoldodott! :)

(#15) freya


freya
aktív tag

Beraktam a haver Radeon 9000-eset, meg az o gepebe az en kartyamat, es mind2 gepben mind2 kartya ment!

Vissza csere, es mar megy az en kartyam is a gepemben.

Fura! Kontakt hiba lett volna, pont olyan ami safe modeban fut, csak driver felrakaskor derul ki? Mindegy megoldodott! :)

(#16) divot válasza freya (#15) üzenetére


divot
veterán

Happy End. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.