Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) levaija


levaija
csendes tag

Sziasztok!
Van egy nagyon nagy gondom: Van egy ASUS A7N8X-E Deluxe alaplapom és egy AMD Athlon 950MHz proccom. Csak az a gond hogy az alaplap könyvében az volt hogy 1 GHz alatti proccot nem lehet vele használni..... Biztos hogy nem műxene vele? :( Most nincs pénzem procit venni de az alaplapot meg akarom használni....

(#2) Furky


Furky
őstag

Hiii. Én is épp most veszek egy ilyen lapot. Te kaptál hozzá valamilyen Wifi-s kártyát? Mi a véleményed az alaplapról?

(#3) Som@ válasza levaija (#1) üzenetére


Som@
őstag

Nem fog vele működni. Nem támogatja. :(

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#4) levaija


levaija
csendes tag

Nem kaptam hozzá WiFi kártyát, csak aljzat van a lapon!
Viszont kiegészítők tömkelege van vele:
- 2 db SATA kábel
- SATA-IDE tápkábel átalakító
- IEEE1394 kivezetés
- USB 2.0 kivezetés hátra (összesen 6 van rajta)
- 1 db 80 eres IDE kábel
- 1 db 40 erese IDE kábel
- 1 db Floppy kábel

Hát véleményt csak így ránézésre és amit a könyvében olvastam az alapján tudok mondani:

Az alaplap nagyon gondosan van megszerkesztve, minden a lehető legjobb helyen van rajta, sok dolgot lehet jumperral macerálni ami sztem nagyon jó!
Hát igen látszik rajta hogy minőségi áru és szerintem megéri az árát!
Csak tudnám meg hogy megy-e az én proccomal.....

De ismerek egy srácot akinek A7N8X Delux van Ő azt mondta hogy nagyon stabil nem fagy le, szóval csak ajánlani tudja mindenkinek.



[Szerkesztve]

(#5) levaija


levaija
csendes tag

ÉS az 1 GHz-s Athlonhoz mit szólna a kicsike?
Az már jó ugye?

(#6) Furky válasza levaija (#4) üzenetére


Furky
őstag

Köszi a választ. Te hol vetted, s mennyiért? Én valahogy áfa nélkül akarom elintézni egy vállalkozón keresztül... Néztem a Bluefish-t, ott eléggé jó ára van, mármint olcsó. www.ready.hu-n még olcsóbb. www.aqua.hu is jól adja, csak itt pécsen drága, vagy nem is árulnak.

(#7) levaija válasza Furky (#6) üzenetére


levaija
csendes tag

Én a 3 Testőr -ben vettem
Bp. Blaha L tér Rákóczi center!
33250 Ft volt és három év garis
www.3t.hu

[Szerkesztve]

(#8) erdoke válasza levaija (#4) üzenetére


erdoke
titán

WiFi kártya és antenna jár hozzá, ha nem kaptál, akkor átvágtak. A dobozon van egy-egy átlátszó ''kirakat'' nekik, nem lehet nem észrevenni, ha nincs meg.:F

A legjobb aláírás a héten

(#9) levaija válasza erdoke (#8) üzenetére


levaija
csendes tag

Hát én nem nagyon vettem észre hogy hiányozna a dobozból volt ugyan benne egy papír de azon rajta volt hogy opció és nincs a csomagban és ugyanez volt a könyben is hogy külön kell megvenni......
Meg már bele sem fért volna a dobozba....
Annyira meg nem is érdekel mert van saját D-Link antennás kütyüm meg hozzá egy D-Link router......

(#10) Furky


Furky
őstag

Mindjárt jövök, elmegyek enni. Szóval az asus honlapján én úgy láttam, hogy nem adnak hozzá, hanem külön kell venni azt majd. Nos ha viszont mégis jár hozzá, akkor az szívás, hogy nem kaptál. És te meg honnan veszed, hogy jár hozzá?? Lécci áruld el, én is ilyent akarok venni, még a wifi miatt is...

(#11) Som@ válasza erdoke (#8) üzenetére


Som@
őstag

Nem akarok vitát indítani, de szerintem nem jár hozzá. :U
Az ASUS honlapján sem említik, hogy a csomag része.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#12) levaija


levaija
csendes tag

De akkor műxik 1 GHZs Athlonnal???????

(#13) erdoke válasza Som@ (#11) üzenetére


erdoke
titán

Akkor amit én kaptam, az vmi extra edisön vót? Megkérdezem az öcsémet, de plexi ablakok voltak a dobozon, alatta a WiFi-s cuccokkal...:F

A legjobb aláírás a héten

(#14) levaija


levaija
csendes tag

akkor az vmi extra dolog volt
az én dobozomon nincs semmilyen ''ablak'' vagy ilyesmi!

(#15) erdoke válasza levaija (#14) üzenetére


erdoke
titán

Utánanézek. Mindenesetre nem kértünk extrát, viszont 35k körül volt kisker bruttó, tehát némileg drágább, mint máshol a 3 év garos példányok.

A legjobb aláírás a héten

(#16) Som@ válasza erdoke (#13) üzenetére


Som@
őstag

Nekem sima dobozban volt. Semmi plexi cucc, nemhogy WiFi. :D

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#17) drstein


drstein
tag

Nekem is ilyen alaplapom van, semmi ablak a dobozon, sőt rá is van írvan hogy a Wi-Fi OPCIONÁLIS, nem jár hozzá.

(#18) levaija


levaija
csendes tag

de írja meg már vki hogy menne e 1 GHz s proccal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#19) Som@ válasza levaija (#18) üzenetére


Som@
őstag

NEM!

De a #3. hozzászólásban már leírtam egyszer. :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#20) Ekváádor válasza drstein (#17) üzenetére


Ekváádor
őstag

A termék honlapján van valami erről a Wifi cuccról, de nem nagyon tudok angolul és ezért nem tudom mi.
De azért beírom ide: The WiFi-b™ card with software AP has to be purchased separately

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#21) Furky


Furky
őstag

erről beszéltem én is, hogy nem tudok én sem angolul, de én ebből olyasmit olvasok ki, hogy ''megveheted külön'' hozzá...

(#22) Ekváádor válasza Furky (#21) üzenetére


Ekváádor
őstag

Na megnéztem a szótárban:) valami ilyesmi.A Wifi hardver és szoftver avasárlástól elválasztva.De biztos valahogy máshogy van.

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#23) Furky válasza Ekváádor (#22) üzenetére


Furky
őstag

Hát ennek nincs nagyon értelme... Szerintem nem adnak hozzá... Pedig jó lenne, most még nem tudnám használni, de a későbbiekben nagyon hasznos tudna lenni szerintem.

(#24) Joló


Joló
tag

Hi mindenki!Az Erdöke öccse vagyok és enyém az alaplap amihez valóban volt a dobozban wifi.34000k volt.A doboz úgy néz ki mint egy nagy könyv,kinyitható ez első lapja és ott egy plexiben ott van az antenna és a kártya.Aki nem hiszi küldöm mail ba a képet.

[Szerkesztve]

Üdv: Zoli

(#25) pardoc válasza Joló (#24) üzenetére


pardoc
tag

Fordítás: A WiFi cucc az AP szovtverrel együtt, külön megvásárolható.
Na, lehet láma vagyok de tömören: Mi is aza WiFi? :)
Egyébként én is akarok venni ilyen alaplapot.

(#26) erdoke válasza Joló (#24) üzenetére


erdoke
titán

OFF

Eriggyé má' dógozni...:DDD

A legjobb aláírás a héten

(#27) L3zl13 válasza pardoc (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

WiFi egy szabvány, vezetéknélküli adattovábbításra.

A lényeg, hogy van a lpon egy spec aljzat, amibe az ASUS-tól külön megvehető (vagy spec kiadásokban úgy látszik lappal együtt adott) wireless hálókártya csatlakoztatható.

Joló: Most ugye ASUS A7N8X-E Deluxe alaplapról beszélünk?

PS: Kűdd a képet! :))

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#28) pardoc válasza L3zl13 (#27) üzenetére


pardoc
tag

Jah,a képre én is kíváncsi lennék.
Köszi az infót. És mi a WiFi rövidítés? Wire Fire? :)

(#29) L3zl13 válasza pardoc (#28) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Úgy hallottam, hogy a HiFi szócska mintájára készült.
Ott High Fidelity volt a jelentése, itt nem tudom jelent-e valamit. :F

Aki hülye, haljon meg!

(#30) 8zabi


8zabi
őstag

Nekem is ilyen van. A WiFi kártya nem alaptartozék, legalábbis a Deluxehoz, azt nem tudom, hogy máshoz adnak-e. Külön kell megvenni, mint a plusz SPDIF kártyát.

(#31) L3zl13 válasza 8zabi (#30) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az ASUS oldal szerint egyes (P4) lapokhoz adják, de az A7N8X-nek semmilyen verziója nincs feltüntetve ott ahol erről van szó.

Aki hülye, haljon meg!

(#32) erdoke válasza L3zl13 (#27) üzenetére


erdoke
titán

Én vittem neki a lapot Garmacortól, és ahogy lentebb/fentebb írtam, plexi ablakok alatt csücsült a kártya és az antenna is.:U

A legjobb aláírás a héten

(#33) Som@ válasza erdoke (#32) üzenetére


Som@
őstag

Akkor örüljetek neki és használjátok egészséggel! :P

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#34) erdoke válasza Som@ (#33) üzenetére


erdoke
titán

Egyelőre nem használja sehogy, nem is a WiFi miatt vette ezt a lapot.:) A gyors szállítás és egyebek miatt jött Garmától a lap, így lenyeltük az árat, de ezexerint így WiFivel az teljesen reális volt.

A legjobb aláírás a héten

(#35) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

HI!
Én is egy ASUS A7N8X-E Deluxe alaplap büszke tulajdonosa vagyok
32 ruppóért vettem és nekem sincs hozzá kártya meg antenna se, viszont nem lenne rossz az biztos! Na mind1, viszont kib*szott kiváncsi vagyok ti milyen procival nyomjátok, mert nekem ugyan 3hete megvan lassan az alaplapom de procim még nincs én egy 2500+ Barton magos Athlon XP-re gondoltam, ha esetleg tudtok jobbat akkor orditsatok, amugy meg ezelőtt nekem egy i815EP Chipset-es CUSL2-C alaplapom volt akkor volt egy hasonló slot annak CNR-volt a neve ahoz se kaptam semmi kártyát (és az is hálozati valami volt). na szóval ennyi, most megyek!

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#36) erdoke válasza Mr.Skyline (#35) üzenetére


erdoke
titán

A 2500+ jó lesz. Az öcsémnek is az van, és az előző lapjában (Asus A7N8X v.1.06) nem ment 200-as FSB-n 1,775 V mellett se, ebben pedig 1,675 V-ra állítva gond nélkül megy a lockos proci 2200 MHz-en.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#37) Som@ válasza erdoke (#36) üzenetére


Som@
őstag

Milyen hűtő van rajta?

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#38) delta9 válasza erdoke (#36) üzenetére


delta9
senior tag

mintha a rev 2.0-tól lenne hivatalosan fsb200-as támogatás...

(#39) L3zl13 válasza delta9 (#38) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen, mert hivatalosan csak a nForce2 400-as csipsztől támogatott.

Aki hülye, haljon meg!

(#40) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

HI!!!!
Aero 7 Lite hűtő, ha nem jó akkor szoljatok mert....
valaki tud valamit az ugynevezett: ASRock P4VX4 alaplapról?
CSUM :]

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#41) erdoke válasza delta9 (#38) üzenetére


erdoke
titán

Asus szerint a mittomén hányas BIOS-tól a korábbi verzióknak is vinnie kellene. Ezzel szemben nem vitte. Ebben jobb az Abit, ott már az nForce2-nek is lehetett plusz feszt adni, van akinél 230-as FSB-n is stabil.

A legjobb aláírás a héten

(#42) erdoke válasza Som@ (#37) üzenetére


erdoke
titán

Nem értem, miért fontos ez itt, de nem titok:):
Zalman CNPS7000A-AlCu egy TT XaserIII házban.

A legjobb aláírás a héten

(#43) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Üdv!

Én is 3 hete vettem ezt a lapot (ASUS A7N8X-E Deluxe) 32.000-ért 2500+-os Bartonnal és nekem sem volt WiFi, ugyanis hiába, hogy Deluxe (ez ugye a szériából a legjobban felszerelt típusra utal), a WiFi csak opcionális tartozék, tehát egyes dobozokba raknak (ezek a kirakatos dobozok), de az többe is kerül.
Amúgy a lap nagyon jól sikerült, szvsz eddigi legjobb alaplapom, még a legendás TUSL2-C-re is ráver! Jókora borda van az északi hídon, csak a délin nincs, és azt egy kissé melegnek is érzem (már majdnem éget), de szerintem nem annyira vészes (kop-kop-kop). A ramokat 400-on járatva igencsak meglódul az amúgy sem lusta Barton! Ilyen már rég volt, de most teljesen meg vagyok elégedve a gépemmel :DD

Get Moded!

(#44) L3zl13 válasza DM-Fan (#43) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Milyen RAM-ot használsz? És milyen beállításokkal?

Aki hülye, haljon meg!

(#45) DM-Fan válasza L3zl13 (#44) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

1 db 512-es Samsung 400-as Ram van benne, 400-on hajtva, proc 200-on! Atomstabil, így kb. 50 C a proci hőfok Glacialtech hűtővel! De csak pár napot használtam így, amúgy alapon hajtom, mert nem akarom nyúzni szegény procit :) Még Default frekikkel is gyönyörűen megy minden és így csak 45 C a hőfok, terhelés alatt lesz csak 51-52 és ez a legmagasabb, amit így láttam 3 óra NFS UG után!

Get Moded!

(#46) Joló


Joló
tag

Furkynak már elküldtem a képet a dobozról és benne a kártyáról is.Biztos elszégyelte magát és azért nem reagál rá semmit.

Üdv: Zoli

(#47) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

mi a véleményetek a DDR400-as TwinMOS 256 mb-os modulokról most vettem kettőt, de még nem megy a gép mert nem vettem meg a procit, szerintetek jó ram?

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#48) Ekváádor válasza Joló (#46) üzenetére


Ekváádor
őstag

Akkor már nekem is küldjél egyet lécci mert én is ilyen llapot fogok venni!:)

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#49) Joló válasza Ekváádor (#48) üzenetére


Joló
tag

O.K. de te vagy az uccsó!Ha megnézted ird meg ide,hogy valós a dolog vagy nem!Ne kelljen már többször elküldenem.

[Szerkesztve]

Üdv: Zoli

(#50) béla12


béla12
tag

Szóval az A7N8X-E deluxe létezik két kiszerelésben. A drágábban van a kártya és antenna páros, de ez külön jelölve is van. Kb. 2000 pénz a difi. Szerintem megéri ezt venni, bár a kártya csak az Asus lapokkal használható a slot miatt.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.