Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) peterglider


peterglider
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy Asus A7N8X-E Delux alaplapot. Tettem bele egy AMD Athlon XP 2.8 Processzort. A problémám az, hogy bekapcsolásnál egyáltalán nem jelentkezik be a rendszer. Kattan párat, de nem indul el a Bios. Se pittyegés, se kép a monitoron,csak fut tovább a ventillátor,de semmi egyéb.
Mi lehet a gond?
Járt már így valaki?

PG

(#2) L3zl13 válasza peterglider (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Memória jól benne van?
Csinálj egy BIOS resetet is.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) peterglider


peterglider
csendes tag

Memóriákat már próbálgattam. BIOS resetet is csináltam. És kipróbáltam egy másik processzorral, monitorkártyával is, de ugyanezt csinálta.

PG

(#4) EG0


EG0
aktív tag

Akkor valami rossz. :-) Nézd meg procit és RAM-ot másik gépben, ha tudod, aztán vidd vissza az alaplapot.

(#5) zso73


zso73
veterán

Hali!
P4 csati az alaplapon rajta van?A kábelek a helyükön?Táp mekkora?
Üdv Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#7) zso73


zso73
veterán

Hi!
Lusta voltam megnézni a képét a lapnak.Most néztem meg a PH oldalán.Nincs rajta P4 tápcsati.Az NF7-SL-emen van azért gondoltam,hogy az Asus lapon is van!:)
Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8) jamez


jamez
senior tag

Sziasztok!

Nekem az alaplapi SATA-val van gondom: Eddig még nem volt ilyen felületű HD-m, új az alaplap is. Van a gépben egy PATA-as vinyó és egy SATA-s is. Bootoláskor kiírja hogy látja a SATA-s vinyát, de se a BIOS-ban se windows telepítéskor nem látom, csak a PATA-sat.
Az alaplapon aktiválva van, gondolom e nélkül a raides vezérlő sem látná.
Mit kell állítani, hogy erről lehessen bootolni? és persze telepíteni?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#9) #32577792 válasza jamez (#8) üzenetére


#32577792
törölt tag

Az alaplapi Cd-n van a SATA vezérlője, bootoláskor ezt kell kijelölni ( xp telepítés során ki kell választani az egyéb eszközillesztőt és a floppyra másolt meghajtót fel tudja telepíteni), ezek után felismeri a vinyót

(#10) jamez válasza #32577792 (#9) üzenetére


jamez
senior tag

Köszi így sikerült felrakni. Csak az nem tudom miért nem szól a user guide semmit erről.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#11) Hunt


Hunt
csendes tag

Sziasztok!
Uj vagyok..
A problémám elég bonyolult.
Asus A7N8X-Delux alaplap
2600+xp (nem huzom) 166 x 12.5x
400W táp (uj ház ZIZON-EX)
120 winyó 2 particióval
2db 256MB ram dualban elhejezve (cseréltem ezt is 400-asok)
Ati Radeon 9600pro
Xp Sp1 és az All update mind rajta.
Alaplapi driverek rajta.
Bios Frissitve.
nForce_3.13_WinXP2K_WHQL_driver is rajta
1db genius halókari ADSL-nek (axelero)
1 db SB live hangnak

Jelenség:
Bootolás lassusága percekben mérhető . :O

(#12) GBX válasza Hunt (#11) üzenetére


GBX
aktív tag

Namost van pár tipp:

1) próbáld letiltani biosból a hálókártyákat, mer az xp szeret bootoláskor nagyokat keresni+dumálni a hálón, függetlenül attól hogy van e net vagy nincs.

2) Biosban nem kapcsoltad e be a hdd delay-t?

3) na igen, 3.13-nál van jobban jött be a 2.45

4)Látom Axeleróóóó, nos ez benne van a pakliban.

5) Szerintem a sata-t tiltsd le (jumpert át kell rakni, kézikönyv)

6) Túl sok szar van feltelepítve az xp alá. => néha pucolni kell :)

7) A biosban letiltható hogy a memóriát 3x or számoklja meg. Vmi quickboot...

8) használd az msconfig-ot (Futtatás msconfig) és szedd ki az általad feleslegesnek vélt automatikusan induló progikat.


9) Biztos hogy a hálózat a mókus. Pontosabban a netes csatlakozás.
Ajánlom, old meg hogy a gép net nélkül induljon, és te majd később bekapcsolod külön, mert a bejelentkezés nem mindig gyors folyamat. Szabaqdulj meg a Messenger-től. ...

10) szerezd be a Ms visdis progit ami az xp indulását hivatott felgyorsítani.
Az tud készíteni rendszerindulási diagnosztikát ahol megmutatja mikor melyik folyamat metől meddig mennyi i/o.t produkált stb. Kérni kel egy boot+driver-trace-t és látni fogod az eredményt.

Ha ez sem segített: akkor tedd a következőt:

kapjál ki minden kártyát kivéve a vga-t. még a hddket és a cdromokat is húzd le.
tilts le minden felesleges integrált perifériát biosból.
Indítsd el. Méred az időt.

berakod a rendszerhdd-t és bootols.
Ott is eltávolítod a felesleges periféria drivereket.
Ha most normálisan indul (gyorsabban) akkor folytatok a köv ciklus szerint.
vagy ha lassú akkor alaplapi bios, hdd, biosbeállítások - gondok vannak.

Ciklus eleje
Berksz egy eszközt (hálózatot hagyd a végére)
driver fel
boot
Ha gyors akkor ciklus folytatása
egyébként a legutoljára berakott cucc gubancos.

Ciklus vége

sok sikert:)

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#13) cooolboy


cooolboy
csendes tag

Hi!

Nekem ezen az alaplapon a serial ata csatlakozóval van gondom, mégpedig a kögetkező: Sikerült az installáláskor kitenni lemezre a kellő fileokat, és telepítés fel is ment nagy nehezen a kis vinyómra, DE az istennek nem vagyok képes bootolni róla, pedig már próbálkoztam mindennel, egyedüli megoldás. ha van benne másik vinyó, amin van rendszer, és akkor választhatok, hogy ez induljon, de ennek nem így kéne talán működnie, szal ha valaki tud segíteni, azt nagyon megköszönném. :(

(#14) elbandy


elbandy
csendes tag

Szevasztok! Van egy Asus a7n8x-e deluxos lapom 2*256 ram 2* 80-as maxtor Vinyó egy msi geforce ti 4200 td64 4x agp-s.Az lenne a problémám, hogy ha elindítóm a 3d mark-ot vagy egy játékot fogja magát és kilép a win xp-be de egyébként jól működik. Valaki segítsen nekem!

Tel.: +36209713519

(#15) elbandy


elbandy
csendes tag

Szevasztok! Lemaradt hogy van benne egy 2200 Tbred proci.

Tel.: +36209713519

(#16) LordX válasza Hunt (#11) üzenetére


LordX
veterán

Állíts be valamilyen fix IP-t a hálókártyának (nem a PPPoE kapcsolatnak!). Ez 1 percet lefarag a bootból.

Ha nem állítasz be neki, a Win DHCP-vel detektálni találja, 1 percig próbálkozik, és nem fog sikerülni neki, mert nincs DHCP szervered.

(#17) buzal


buzal
csendes tag

NEM BOOTOL:

<i>alaplap</i>ASUS a7n8x-e deluxe
<i>proci</i>AMD 2500+ Barton
<i>huto</i>Spire SPA13B0 SkiveStream II
<i>mem</i>512m kingmax DDR400
<i>video</i>Sapphire ATI Radeon 9600 Pro Atlantis (128m ddr)
<i>HAZ</i> codegen 6066-C9 P4 (300W)

Az a problemank, hogy nemhogy nem boot, hanem csak bekapcsol a ventillator,
s 1-2 sec utan ki is kapcsolodik.
Kiprobaltunk sokmindent:
- mindent lehuztunk (csak a bekapcs maradt radugva)
- lehuztuk a haz hutojet
- kivedtuk a vid-kartyat
- kivedtuk a memoriat

Ezek utan (csak a proci volt magaban + a huto), meg mindig leallt a cucc.
A hangkartya bekapcsolt, de semmi Voice POST Report, mert rogton ki is
kapcsol.

Lehet, hogy hibas a tapegyseg/alaplap/proci?

u.i.: A zold jel vilagit, meg akkor is, ha mar lealltak a hutok. A power led vilagit a
ventik leallasa utan is, de kikapcsolaskor szepen kialszik.

Udv.: BuzaL

Okay

(#18) buzal válasza buzal (#17) üzenetére


buzal
csendes tag

Sikeresen megoldottuk a problemat.

A lesarkazasvedo okozta a gondot, ugyanis nem fekudt fel rendesen a hutoborda,
ebbol kovetkezett, hogy nemtudta az alaplap merni a homersekleletet -> ezert
gyorsan (a biztonsag kedveeret) lekapcsolta a gepet.

Igazabol rosszul volt felteve (forditva) a lesarkazas vedo, s ezert volt gaz.
Most mar rendesen bootol 1000-el :)

Okay

(#19) heihachi válasza peterglider (#1) üzenetére


heihachi
addikt

Szia!

Bár nem ilyen lappal, de Nekem is voltak ilyen gondjaim (egy az egyben olyan jelenség, amit leírtál):
A gondot az okozta, hogy a BIOS-ban alapból 200-MHzre volt állítva a memóriasebesség. A RAM-ok nem voltak hajlandóak elindulni ennyin (Samsung 512 MB 333MHz).
A megoldás pofon egyszerű volt: beletettem egy 266 MHz-es ramot, a gép elindult, be a BIOS-ba, átállítani a RAM sebességet autómatikus felismerésre, vagy 266-ra. Ezután kikapcs, gyorsabb RAM be, és már indul is. Ezután a BIOS-ban beállítottam fixen 333-MHz-re és azóta megy.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#20) 8zabi


8zabi
őstag

Ez a lap belső hőmérsékletet méri? Mert a 2800+-os Bartonom alapjáraton, nyitott házzal 49 fokos, míg terhelve 56. A hűtő egy TT Volcano 11 Xaser Edition, 3800-as fordulaton.

(#21) 8zabi


8zabi
őstag

UP!

(#22) 8zabi


8zabi
őstag

Sehol senki?:O

(#23) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

sziasztok!!!!:)

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#24) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet működtettni az alaplapon a második pár hangfalt, mert nekem sehogy nem megy.
Beállítottam, hogy 4 hangfalat használjon, és megpróbáltam beledugni minden aljzatba, de sehol nem szólalt meg. A Driverek fenn vannak. Oprendszer: win xp.

Nem tom mi a gond:O

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#25) jamez


jamez
senior tag

Valakinek sikerült ebben a lapban IRQ-t eszközhöz rendelnie? Csak azt tudom beállítani ha ISA-nak foglalom le.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#26) BroodStar


BroodStar
csendes tag

Nekem is ilyen lapom van.Okos 5let volt tőlük a cd-re baszni a rohadék SATA drivert mert ugye én teljesen új gépet vettem mindenestől...és hát floppyra kéne másolni valamin....(Mind1 mert minden haveromnak van gépe,de akkor is!)Ellenben a konkurens cég bizonyos lapjához jár ugye....Nem beszélve arról,hogy szar SATA kábel volt a dobozban.Mindettől eltekintve kedvencem az ASUS!

(#27) .:GoliBali:. válasza .:GoliBali:. (#24) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Na nincs senkinek hozzászólása, nem tudtok segíteni?:Y

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#28) jamez válasza .:GoliBali:. (#24) üzenetére


jamez
senior tag

Nvidia mixer fenn vann? Azon látszik mi van beállítva.
Ha nincs beállítva az 4.0 nem szól a hátsó.

[Szerkesztve]

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#29) Sundesz


Sundesz
őstag

Tudna nekem mondani vki vmilyen nemzetközi hardver/hír portált??

Hörcsög Powa'

(#30) jamez válasza jamez (#25) üzenetére


jamez
senior tag

Válasz erre?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#31) sziszegő


sziszegő
senior tag

Nekem is ilyen lapom van de én semmi ördöngőset nem csináltam vele minden be van kapcsolva 7 hdd a gépben és 1x megy el a kék csík, de az alaplapi satával mérhetetlen hogy mennyit szipkáztam.

(#32) .:GoliBali:. válasza jamez (#28) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Igen az be van állítva, mégsem szól! Olyan, mintha valami hiányozna neki, vagy a windows tiltaná, de nem jövök rá, hogy mi az!!!!!!!!!!!!!!!!!! :O:O:O

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#33) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Valaki megoldást a problémára?:O

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#34) tildy


tildy
nagyúr

Senkinél nem lehet csökkenteni proci feszt?
1.65V-tól lehet felfelé lépkedni, és ez baromira zavar...Mármint , hogy lefele nem:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) Flashy válasza tildy (#34) üzenetére


Flashy
veterán

én első naptól kezdve feszcsökkentve használom a procimat, csak másfajta alaplapban.

(#36) tildy válasza Flashy (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát én is úgy használtam a chaintechben.1.5V-n ment.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) putti válasza cooolboy (#13) üzenetére


putti
aktív tag

Az első alkalommal nekem is ez volt a nagy problémám, de az akkor is kiütött, ha a mobile rackembe pata-s vinyót raktam.

Szóval mi sem egyszerűbb, ezt csináld meg és műxeni fog.

1. Biosba lépj be, majd a first boot-ot tedd SCSI-ra, mert annak ismeri a serial ata-t
2. A second és third boot-ot kapcsolt disabled-re
3. És ez ami nagyon fontos : a boot other device-t tedd disabledre.

És láss csodát :C

(#38) tildy válasza putti (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt nem lehet valahogy megoldani, hogy az elején ne tökörésszen a sata raiddel?Hanem rögtön bootoljon?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) Toncsi válasza tildy (#38) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Le kell tiltani (át kell jumper-elni) az alaplapon.

Nálam 1.6V a minimum.

[Szerkesztve]

(#40) putti válasza tildy (#38) üzenetére


putti
aktív tag

Ja elméletileg le lehet tiltani, de én még nem jumpereltem át, csak szépen írja ki.

(#41) mszilard


mszilard
tag

Teljesen randomszerű restartokat produkál a gépem (kékhalál, majd restart).
Proci nem lehet, már cseréltem, borda rajta, nem meleg. Vírusom nincs, sőt gőzöm sincs.
Talán a ram lehet 333-as, másoknak 400 as van, arról nem hallottam ilyesmit!

[Szerkesztve]

(#42) putti válasza mszilard (#41) üzenetére


putti
aktív tag

Azért mert 333-as memóriád van, nem szabadna ilyet csinálnia. Valami az alaplappal lehet. Ha végképp semmi, akkor gar.


Különleges. Ezzel az ASUS A7N8X-E alaplappal sok gond van, de a simáról A7N8X Deluxe-ról még nem hallottam panaszt. Valamit talán elcsesztek, vagy nem jó rajta??

(#43) mszilard válasza putti (#42) üzenetére


mszilard
tag

Még teszek egy próbát 400as ramokkal aztán visszaviszem mert iszonyat idegölő.....
Miket hallottál még?

(#44) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Nekem is ilyen alaplapom van, de nekem még nem csinált semmi különöset, kivéve, hogy nem tudtam, hogy a winxp csak plusz driverrel lehet feltelepíteni a SATA-ra, és vagy egy napot szenvedttem vele.
De azóta semmi gondom, és kb 2 hónapja meg van!:)

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#45) mszilard válasza .:GoliBali:. (#44) üzenetére


mszilard
tag

Azt sikerült megoldanom, tényleg leírhatták volna a manualba.

(#46) putti válasza mszilard (#43) üzenetére


putti
aktív tag

Általában a memóriakezelése, meg indítási gondok, elvétve szidták magát a chipset-et. Nem tudom mi lehetne a rossz, elméletileg ez is egy A7N8X-Deluxe alaplap egyel több szolgáltatással meg 100kbps helyett 1000kbps Lan kártya.

(#47) mszilard válasza putti (#46) üzenetére


mszilard
tag

Várj, mondok jobbat: az idióta beépített nő, elmondja hogy a CPU Overclockolva van, pedig nincs. Ezt is miből gondolja? Titta nem normális!

(#48) eustace


eustace
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Asus A7N8X-E Deluxe alaplapot egy 2800+-os Athlon XP processzorral.
Az a problémám vele, hogy az alaplap egy nagyon magas sípoló hangot ad ki. Biztos, hogy az alaplapból jön, mert kivettem a processzort, a ramokat, es a kártyakat belőle, es úgy is hallani. A neten találtam pár fórumot, amik ezzel foglalkoznak, pl: [L]http://hardwareanalysis.com/content/topic/6400/?o=0[/L]
Volt valakinek közületek ilyen problémája? Ez valami sorozathiba?

(#49) .:GoliBali:. válasza eustace (#48) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Le tudnád írni bővebben, hogy mik vannak a gépben, mert nekem is 2800+ procim van evvel az alaplappal, és semmi gondja!

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#50) eustace válasza .:GoliBali:. (#49) üzenetére


eustace
csendes tag

_Semmi_ nincs a gépben. Kiszedtem a processzort, a memóriát, a pci kártyákat, lehúztam a vinyó kábelét, csak az alaplap működik, és sípol. Halk, de nagyon magas frekvenciájú hangon.
Holnap visszaviszem, remélem a csere nem csinálja ezt... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.