Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Asus 9600xt-teszt. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Asusfan


Asusfan
senior tag

[L]http://www.hardwareoc.hu/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=102&page=1[/L]

(#2) Thom! válasza Asusfan (#1) üzenetére


Thom!
veterán

miért kellett új topicot nyitni!!!!!!!!!!!!!

(#3) anaqer


anaqer
veterán

Ezt az idióta ''véssük be a logónkat a hűtőbordába'' módit nem értem, minek kellett újraéleszteni. Anno az ABIT találta ki a GF2MX sorozatnál, akkor is káros marhaság volt, most is az.

Persze ha rámtukmálnának egy ilyen kártyát, nem tiltakoznék. Csak lekapnám az első kanyarban és raknék rá egy rendeset. :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) anaqer válasza Thom! (#2) üzenetére


anaqer
veterán

Ez már szinte fel sem tűnt. Úgy tűnik, a rosszhoz is egész hamar hozzá lehet szokni. :(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#5) Asusfan válasza Thom! (#2) üzenetére


Asusfan
senior tag

MMMMMMERRRRRRRtttttttttttttttt!!!!!!!!!!!!!!!!!!:DD

(#6) Johnny


Johnny
senior tag

Számomra az a megdöbbentő, hogy az Asus milyen különbséggel veri a Sapphire-t, átlag 60-70 %-al !!!
Ebből is látszik, az Asus TUD vga-t csinálni, a Sapphire meg ugatja csak a témát. Nemhiába utáltam a Sapphire 9700-esemet (meg volt is vele gondom elég, érdekes, a BBA-s Radeon VIVO-val vagy a BBA-s 7500-el soha).

(#7) Asusfan válasza Thom! (#2) üzenetére


Asusfan
senior tag

Mert te 19:16-kor linkelted be én meg 19:06-kor.:t

(#8) Asusfan válasza Johnny (#6) üzenetére


Asusfan
senior tag

Ja.ASUS=Übermegakirály.(nem csak vga-ban)

(#9) Thom!


Thom!
veterán

Sztem nagyon bugos a teszt, sehol máshol nincs ekkora különbség, szóval itt van gubanc van.

(#10) anaqer válasza Asusfan (#7) üzenetére


anaqer
veterán

Nem a sorrend számít, hanem hogy már volt ( RÉGÓTA volt ) legalább egy 9600XT topic, na ODA kellett volna belinkelni. Akkor még meg is dícsértünk volna.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#11) Asusfan válasza anaqer (#10) üzenetére


Asusfan
senior tag

JÓVANNNNNNNNAAAAAA.SOORRY.Nem fogom keresni a topikokat nagyítóval.

(#12) Keitaro válasza Thom! (#9) üzenetére


Keitaro
addikt

Szerintem is ezzel a tesztel valami baj van. Teljesen ugyanazok a mem értékek, és 25%-al gyorsabb core. Ez nem produkál ilyen különbségeket...

(#13) Asusfan


Asusfan
senior tag

Szvsz én a vga(megamúgy mindenhol)az első oldalt nézem csak meg a topikoknál.Ott meg akkor nem volt.Leellenőriztem.Tehát erről nem tehetek ,DE AZÉRT NEM KELL LECSESZNi.

(#14) MaUser válasza Thom! (#9) üzenetére


MaUser
addikt

Jha ez bennem is felmerült. Máshol szinte nincs is különbség a pro és az xt között, itt meg milyen...
Atka:Egyébként nem hiszem, hogy ez a gyártón múlna. Azok az idők már kb. a virge idejében voltak.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#15) anaqer válasza Asusfan (#11) üzenetére


anaqer
veterán

Keresővel elég, és akkor megúszod az ilyen leszúrásokat. Szerintem megéri.
Nincs harag, de figyelj legközelebb plz. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#16) Asusfan válasza anaqer (#15) üzenetére


Asusfan
senior tag

Vettem houston.

(#17) Asusfan válasza anaqer (#15) üzenetére


Asusfan
senior tag

Csak én szerettem volna az első lenni.

(#18) Johnny


Johnny
senior tag

Beírom ide is, ha már két ilyen topic van:

Tényleg nem tudom, miért ekkorák a különbségek, de...
A Sapphire az egyik gyártó, aki nem csak referencianyákra dolgozik (sőt inkább nem). Az egyik disztributoruk árlistáján/raktárán jelenleg is 4 fajta R9600Pro/128M található más megjelölésekkel és elég nagy árkülönbségekkel.
A felhasznált memóriamodulok különbözhettek, mások lehettek a kártyák időzítései (erre utal a csak 650-ig húzható memória, ami egy Samsung 2.8-as modultól egyáltalán nem sok, sőt).
Gondolom eleve más biosszal futottak a kártyák, ez is jelenthetett pár %-ot.
Ettől függetlenül még így is túl nagyok a különbségek :F

(#19) Asusfan válasza Johnny (#18) üzenetére


Asusfan
senior tag

Én ezt kompletten nem értem.Semmi (nem számottevő)hardweres újítás és számottevő különbség. .KITUDJA?

(#20) HiperG


HiperG
addikt

;]

(#21) Asusfan válasza HiperG (#20) üzenetére


Asusfan
senior tag

Itt azért szerintem normális esetben ua. a kép.Lehet hogy az Atinál bekapcsolva hagytak ezeknél a képeknél pár dogot (gondolok itt aa.....)

(#22) Asusfan


Asusfan
senior tag

Ennyire 100%bruttó nem rossz a helyzet.

(#23) fLeSs válasza Johnny (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Számomra az a megdöbbentő, hogy mekkora LOL dolgokat mondasz! :D
Ez a teszt úgy el van cseszve, ahogy lehet, 100 MHz GPU órajelemelés nem eredményez ekkora különbségeket. Csodálkozok is rajta, hogy ezt nem vették észre a cikk kitétele előtt...
Az ASUS vs Sapphire-hoz meg nem fűzök semmit, inkább olvasgass utána a dolgoknak, mielőtt hülyességeket írkálsz.
LOL!

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) Johnny válasza fLeSs (#23) üzenetére


Johnny
senior tag

Biztos igazad van :)
''Az ASUS vs Sapphire-hoz meg nem fűzök semmit, inkább olvasgass utána a dolgoknak, mielőtt hülyességeket írkálsz.''
Konkrétan ?
Egyébként biztosan azért akarok belemagyarázni valamit, mert utálom a Sapphire-t (mert eddig csak rosszak a vele kapcsolatos tapasztalataim).

(#25) HiperG válasza Asusfan (#21) üzenetére


HiperG
addikt

Azok nem veszik élesebbre csak lekerkítik a ''cápafogakat''

És hol az nv-nél a csövek árnyéke? :F

(#26) fLeSs válasza Johnny (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Eléggé felelőtlen dolog a saját 1-2 kártyás tapasztalatod alapján azt mondani, hogy ''a Sapphire meg ugatja csak a témát''...
Sztem jónéhány millió ember gépében van Sapphire Radeon, ha esetleg nem tudnád, akkor a refnyákos kártyákat ő gyártja azon Ati partnerek részére, akiknek nincs gyára. Az ASUS meg csak most kezdte...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) fLeSs válasza fLeSs (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az ASUS meg csak most kezdte...

Mármint az ATI kártyagyártást :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) Keitaro válasza HiperG (#25) üzenetére


Keitaro
addikt

Jó meglátás, észre sem vettem :)

(#29) HiperG


HiperG
addikt

Én BBA párti vagyok inkább nomeg Hercules :)
Asus pedig igéretes csak elég rondán néznek ki a kártyái, bár ez sok szempontból mind1 :

(#30) Asusfan válasza HiperG (#25) üzenetére


Asusfan
senior tag

Milyen csövek?:DD Vannak itt csövek?:DD
És hol van az ATI-nál az NV-lógó?:DD

(#31) Asusfan válasza HiperG (#29) üzenetére


Asusfan
senior tag

Ezt kikérem magamnak hogy ronda.

(#32) HiperG válasza Asusfan (#30) üzenetére


HiperG
addikt

#20-as képre vonatkozik :)

(#33) Johnny válasza fLeSs (#26) üzenetére


Johnny
senior tag

Wow, egy sértődött Sapphire tulaj :)

(#34) HiperG válasza Asusfan (#31) üzenetére


HiperG
addikt

Megis láccik a neveden :t
Szvsz BBA szebb..nem olyan csicsás...meg ez a narancsárga nyák amúgy se teccik, piros/barna/fekete/kék bejön

(#35) Asusfan válasza HiperG (#32) üzenetére


Asusfan
senior tag

tom.

(#36) Asusfan válasza HiperG (#34) üzenetére


Asusfan
senior tag

:O

(#37) GigabyteFan válasza fLeSs (#26) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

.. egy házigazdának meg főleg nem kéne hülyeségeket írnia ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#38) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

amúgy meg Rami párti oldal azért olyan nagyok a különbségek ennyi ... igaz a sapp is a ramiból van :)) de azt nem annyira nyomják ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#39) GigabyteFan válasza Asusfan (#31) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

pedig nagyon az ... ;)

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#40) GigabyteFan válasza Johnny (#33) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

Tényleg a sapp gyártja a BBA -t ezt hidd el ...

.. erre írtam hogy Fless hülyeségeket ír , de hogy egy házigazda csak beszél a levegőbe úgy hogy gőze sincs a dolgokról vicces ... hogy lehet ő házigazda ???

az MSI a legnagyobb VGA gyártó ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#41) Johnny válasza GigabyteFan (#40) üzenetére


Johnny
senior tag

Én elhiszek mindent már :D
Egyébként amiért Fless ledorongolt azt találgatásként írtam, szerintem egyértelmű volt. Ha nem jött át sajnálom :(

(#42) fLeSs válasza Johnny (#33) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Volt már BBA8500, Giga 8500LE, BBA 9700Pro, Sapphire 9500Pro, Gigabyte 9500 64MB, Powermagic 9500 128MB, HIS Excalibur 9800 kártyám, ennyit erről :)
A Sapphire az ASUS mellett az ATI legnagyobb partnere, keress infót a neten :)
Egy új kártyacsalád 1általán nem okoz gondot az ASUS-nak, nem is írtam ilyet :)
A Sapphire a saját termékpalettáján belül is refnyákos kártyákat árul, csak fekete nyákon, már amelyik az.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43) fLeSs válasza GigabyteFan (#40) üzenetére


fLeSs
nagyúr

most nemazért, de miről beszélsz?
idézz lécci, hadd világosodjam meg, hogy miről nincs gőzöm sem...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) Asusfan válasza GigabyteFan (#39) üzenetére


Asusfan
senior tag

Én is békénhagyom a Gigabyte-ot te is hagyd békén az Asus-t mert azátn én is mondhatnék pár nem túl kellemes dogot a gigbyte-ról.:DD

(#45) fLeSs


fLeSs
nagyúr

az összes gigabyte kártya híres a gagyi ventilátorról, amit nem képes a giga egy normális megoldással leváltani. alapból is qrva hangosak, mindezek mellett pedig kb 2 hónap elég ahhoz, hogy kinyiffanjanak vagy zörögjenek.
ps: kedves gigabytefan.
ps2: bocs, ez a megállapítás az alaplapokra is érvényes.
ps3: és ezt honnan tudom? még a PH! előtti időszakomból...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) boygo válasza GigabyteFan (#40) üzenetére


boygo
aktív tag

Tényleg a sapp gyártja a BBA -t ezt hidd el ...
Baromság ! :))

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#47) Johnny válasza fLeSs (#42) üzenetére


Johnny
senior tag

Jó és a 2.8-as memóra mit mondasz? 650 az elég karcsú normális időzítések mellett. Vagy csak nem kap elég feszültséget, de annak meg mi értelme lenne ?

(#48) fLeSs válasza boygo (#46) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Baromság ! :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#49) HiperG


HiperG
addikt

Na nem kell veszekedni... :)

Én ilyet még nem láttam hogy egy grafikus chipre épülő kártyák gyártóin veszekednek a népek :DD

Amúgyazért szeretem a BBA-t jobban mert állítólag szigurúbb ellenőrzésen megy át, meg ezeken jó időzítési ramok vannak...nomeg gyönyörű nyákja :t

(#50) fLeSs válasza Johnny (#47) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem értem, hogy mi a problémád, de azt több helyről is hallottam (igaz, fórumokról meg cikkekből inkább), hogy az ugyanolyan időzítésű ramokat ATI kártyákon nem lehet annyira tuningolni, mint az nV kártyákon, legalábbis a 9700 non-Pro-ig tuti így van. A 9700Pro 2,86ns-os rammal már általában elmegy 340 környékén szemetelés nélkül.
ps: persze a kivételek erősítik a szabályt :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Asus 9600xt-teszt. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.