Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asszem, volt egy alaplapom (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) lesaux


lesaux
veterán

A teljes sztorit nem írom le, úgysem érdekel senkit. :)
Kb. 1 hetes TUSL2-C-mben 50-55 fok volt a proci, amit két napja vettem. Na, gondoltam, szétszedem az eszközt, kicsit megtisztogatom a coolert és a proci tetjét, meg hátha rosszul raktam fel a coolert.
Hát, ketten kb. fél óra alatt szedtük le a hűtőt, sűrű kurvaanyázások közepette. Sajnos közben többször lecsúszott a csavarhúzó. Ha úgy esik rá a fény, akkor látszik, hogy megsértette az alaplapot a memóriafoglalatok és a processzor közti részen.
Összeraktam nagy nehezen, természetesen nem működik.
A tünetek: kikapcsolt állapotban is, ha össze vannak dugva a madzagok, zölden világít a monitor ledje, azaz nem megy vissza standby módba, pedig eddig mindig sárga volt, ha ki volt kapcsolva a gép. (Remélem, érthető.)
Ha bekapcsolom a gépet, marad zöld, a ventik felpörögnek, ide eszközök szintén, és világítanak is, de pityegés nincs, és persze a monitoron nincs semmi kép.
Szerintetek tényleg az alaplap adta meg magát? Nekem furcsa ez a zöld ledes história. Táp nem lehet? Vagy proci? Az alaplap a legdrágább mind közül, reménykedem, hogy nem az pusztult meg.

Kipróbáltam, hogy kiveszem a videókártyát, de akkor sem sípol.
Ha a memóriát veszem ki, sípol.
Próbáltam más videókártyával, semmi eredmény.

(#2) Den válasza lesaux (#1) üzenetére


Den
veterán

űkomolyan mondom, néhány hűtő rögzítés olyan mintha idióták terveznék.

Szerintem az alaplap sérült de asszem van aki meg tudja csinálni.

www.simson4t.hu

(#3) hogyishívnak? válasza lesaux (#1) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Próbáld meg csak procival, inditani az alaplapot asztalra kitéve és elötte aksi ki cmos reset. Pont most délelött indult meg 1 Bh6 os lap ami nem csinált semmit a power gomb kivételével.

Tibi

(#4) tomcs válasza lesaux (#1) üzenetére


tomcs
őstag

nagyon alaposan meg kene nezni hogy mi serult rajta... ha csak a lakkreteg akkor abba nem hal bele de ha nem sikerult bele sehogyan sem eletet lehelni lehet mult idove konvertaltad a cuccot :((

ezert kell megnezni a coolereket is, soknak ugyanis egy darabbol van a leszoritoja amit meglehetos kinszenvedes leszedni... mig a ket darabbol allot siman ujjal kiakasztod

(#5) lesaux válasza hogyishívnak? (#3) üzenetére


lesaux
veterán

Úgy rémlik, azt már próbáltam, hogy csak proci.
Sípol, hogy nincs benne memória.

(#6) Satan-Claus válasza lesaux (#1) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Vidd vissza garban! Mond, hogy már akkor sem működött mikor először bekapcsoltad. Ki fogják cserélni. ASUS-éknak pedig 0.0000000001%-kal nő a selejtes lapokről készített statisztika ''ismeretlen hiba'' elvenezésű rublikájának értéke.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#7) hogyishívnak? válasza lesaux (#5) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Tegyél bele memóriát. Ha máskép sípol akkor keresi a VGA kártyát. Ha sípolás nem változik akkorpróbáld meg másik memória csatiba, hátha megúszta az 1ik modul csati.

Tibi

(#8) lesaux válasza Den (#2) üzenetére


lesaux
veterán

Már kezd a hócipőm tele lenni. Ahhoz a coolerhez én még egyszer hozzá nem nyúlok, pedig raktam már föl egy párat, mind gond nélkül.
Nem tudtok egy címet, ahova vihetném az alaplapot? Igazából úgy kéne, hogy odaviszem az egész gépet, aztán csináljanak belőle egy működőképeset.

(#9) lesaux válasza Satan-Claus (#6) üzenetére


lesaux
veterán

Használtan vettem, gari pesze nincs hozzá. :(
Vigasztal a tudat, hogy úgyis észrevennék, hogy hangyányit megsérült a deszka.

(#10) lesaux válasza hogyishívnak? (#7) üzenetére


lesaux
veterán

Ha memóriát rakok bele meg procit, akkor kussol.

(#11) Satan-Claus válasza lesaux (#9) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Nem jellemző, hogy tüzetesen megnéznék, de így tényleg gáz. :( És sajna nem hinném, hogy bármi módon javítható, mivel ilyenkor általában a nyákon belűl (is) sérül(het)nek az áramkörök az ütés hatására.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#12) lesaux válasza hogyishívnak? (#7) üzenetére


lesaux
veterán

Bocs, az előbb nem írtam, de több foglalatban is próbáltam a memóriát.

(#13) Den válasza lesaux (#8) üzenetére


Den
veterán

Asszem karib tud ilyen helyet.

www.simson4t.hu

(#14) hogyishívnak? válasza lesaux (#10) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Bocsi amiket ''kérdeztem'' eddig leírtad az első hozzászólásban.. figyelmetlen voltam.
Esetleg PCI-os vga-val megindul?

Tibi

(#15) Satan-Claus válasza Satan-Claus (#11) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

off
A ''belűl'' az ''belül''!
on


Esetleg megnézheted, hogy milyen vezetékeket vágtál át a felszínen, és megpróbálhatod ezüst alapú fűtőszál javítóval összekötni. Rosszabb már nem lesz...

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#16) lesaux válasza hogyishívnak? (#14) üzenetére


lesaux
veterán

PCI-os VGA-val sem.

Azt nem tudjátok, minek a hibájára utal, hogy kikapcsolt állapotban nem teszi standby módba a monitort?

(#17) hogyishívnak? válasza lesaux (#16) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Ha jól emlékszem a VGA kártya szinkronjeléből állapítja meg a monitor,hogy felkapcsoljon e készenlétből. Nem kapcsoltad ki véletlenül a monitoron a készenlét üzemmódot? (1es monitoroknál be lehet állítani hogy ne kapcsolgasson ki-be)

Tibi

(#18) Sidaries válasza hogyishívnak? (#17) üzenetére


Sidaries
őstag

Nem hiszem, hogy ez a gáz, mert akkor előbb-utóbb lenne kép. Nem?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#19) hogyishívnak? válasza Sidaries (#18) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

A hiba az oké , hogy adott. Én arra próbáltam válaszolni mi ''vezérli'' a monitor készenléti állapotát.

Tibi

(#20) TitiRii válasza lesaux (#1) üzenetére


TitiRii
senior tag

sami gáz nincs.. ha csak felsértetted a nyákot akkor azt tugyák javitani 2 embert is ismerek.
egyik apronet.hu nhirdeti magát sárga nagy bios irás hirdetésel.
amásik nem mindig válall megkérdem

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#21) rdi


rdi
veterán

Na nekem már volt olyan alaplapom, ami sokszor csak harmadik negyedik indításra indult el. Abban tipikus volt, hogy a videokártya felismeréséig sem jutott el a biosz. Aztán a végén egyszer szétszedtem a gépet, mert bevittem az irodába és többet nem volt hajlandó indulni. Hibát sem jelzett, eljutott a cd meghajtóig, aztán vége :(
Ha nem ismeri fel a videokártyát, akkor ott szerintem a biosz ment ki, csontot persze lehet cserélni, csak nem biztos , hogy megéri.

Fej! Tor! Potroh!

(#22) rdi válasza rdi (#21) üzenetére


rdi
veterán

Ja mondjuk én többször is kiszedtem a csontot meg visszaraktam, aszittem, hogy attól megjavul :)

Fej! Tor! Potroh!

(#23) VÁMpír válasza rdi (#21) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

OFF
R-dei, igazán kiszedheted már az aláírásodat, mert már tag vagy!

(#24) Dirtyz válasza lesaux (#1) üzenetére


Dirtyz
őstag

Hali!
Másik tápot próbáltál már?
Én 230-as táp alá raktam össze egy AMD-s konfigot. Egy napig bírta a táp.
Utána ugyanezeket a hibákat hozta ki, ventik mentek, de se kép, se hang.
Egy próbát megér!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#25) lesaux válasza Dirtyz (#24) üzenetére


lesaux
veterán

Dirtyz: nincs tartalék táp, de holnapra szerzek egyet, meglátjuk, köszi.
Toxic: lehet, hogy szükség lesz rá, holnap estére kiderül.
Hogyishívnak?: monitort nem piszkáltam. A mostani P1-esem ha lepihen, sárgán ég a led.
Rdi: feladom. Mi az a csont?

(#26) Dr_Watson válasza lesaux (#25) üzenetére


Dr_Watson
tag

Mekkora a táp? Az AMD általában nagyobb bzzzt igényel, de nem hinném, hogy itt most ez lenne a hiba, mert nem azután nem megy a lap, hogy további eszközöket kötöttél rá. :(

Javaslatom: szedd ki a lapot a házból, 1 vga kártya + memóra + proci kombinációval próbáld meg beindítani. Ha így is hibát jelez, akkor valószínüleg elfittyent szegény lap. Mielőtt szét szeded és hamút hintesz rá, előtte azért próbáld meg lehúzni a táp csatiját a lapról és a lap elemét vedd ki (ezzel törlöd a cmos-t). Néhány mp után hajítsd vissza az elemet és a tápot majd bekapcs. Ha nem megy, akkor go to egy szakember aki talán megtudja mondani neked, hogy mi a baja és javítható-e.

Egyébként jó lap, szóval csak sajnálni tudom. Nekem is itt dübörög eddig hiba nélkül egy szerverben.

Dr. Watson

(#27) rdi válasza VÁMpír (#23) üzenetére


rdi
veterán

Off: Nem az aláírás a fontos, hanem ami fölötte van !
És az se mindíg...
On:
csont : aszittem magyarul is így van: szerintem az az IC :)

Fej! Tor! Potroh!

(#28) Pacák válasza lesaux (#25) üzenetére


Pacák
senior tag

Ne próbálkozz, vidd el szakemberhez.

Nuclear launch detected

(#29) lesaux válasza Dr_Watson (#26) üzenetére


lesaux
veterán

235 W-os Acorp táp. Volt rajta 1-2 dolog. CD-olvasó, CD-író, VGA, hang, tuner, 1 vinyó.
Én még most is bízom benne, hogy csak a táp a ludas. Olcsóbb, mint egy alaplap.
Amit írtál, azt már próbáltam. Meg se nyikkan, hangot se ad ki.
CMOS reset is volt már.
Ha tényleg az alaplap, akkor elviszem szakemberhez, emilben már kaptam segítséget, hova forduljak.
Köszönöm mindenkinek, aki foglalkozott a témával. Ha rendbejönnek a dolgok, majd leírom, mi ment tönkre.

(#30) lesaux válasza Pacák (#28) üzenetére


lesaux
veterán

Ha kiderül, hogy az alaplap vagy a táp sz.rt be, akkor el is viszem.

(#31) lesaux válasza lesaux (#30) üzenetére


lesaux
veterán

Ma este kipróbáltam a gépet másik táppal. Az alaplap ment tönkre. :(

(#32) hogyishívnak? válasza lesaux (#31) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Részvétem :(

Tibi

(#33) klepto válasza lesaux (#31) üzenetére


klepto
addikt

Öszinte Részvétem :((( Szedd ki, és legyen végső nyugvóheje bekeretezve a faladon. Biztos ő is így akarná, ha még élne :o

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#34) Lunatic


Lunatic
aktív tag

Ó csavarnyúzóval barbárkodni, nos az se gyenge. :(
De csak hogy dicsekedjek, nekem sikerült csavart leejtenem úgy,
hogy pont bepattant a házba (levett oldallap pros & contras),
eltalálta az alaplapot, ami épp standby üzemmódban volt.

Láttam egy _nagyon_ pici villanást, de akkor már tudtam hogy vége.
:O

Careful with that axe, Eugene! ...

(#35) lesaux válasza Lunatic (#34) üzenetére


lesaux
veterán

Mivel veszek egy új coolert meg egy új alaplapot (ha ezt nem tudják megcsinálni), a régit megpróbálhatod felrakni rá meg leszedni. 1. kerület vagy 18., amelyik szimpi. Egyébként mivel kell coolert szerelni?

(#36) Lunatic válasza lesaux (#35) üzenetére


Lunatic
aktív tag

ezt egy abittal játszommal el,
szal bios csere valszínű nemmegy.
vagy nemtom mit kéne megpróbálnom,
inkább lassan ágyba kéne magam uninstallni. :)

coolert, hivatalosan 4mm ''flatbed'', azaz ''lapos'' csavarnyúzóval
kell felrakni. :DDD
(megnézném aki csillaggal próbálkozik)

egyébként van alternatíva, és sokkal kulturáltabb is,
pölö a GW TAK58 rögzítése.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#37) lesaux válasza Lunatic (#36) üzenetére


lesaux
veterán

Akkor én is hivatalosan jártam el, bár a 4 mm-t nem mértem le.
Nem tudom, milyen a GW TAK58, de asszem, pont ezen a fórumon van arról szó, hogy coolert kézzel lehet leszedni meg fölrakni. Egy ilyenre vevő lennék.

(#38) Dirtyz válasza lesaux (#31) üzenetére


Dirtyz
őstag

Részvétem, de őszintén!:O

Védd a fákat, egyél hódot!

(#39) Lunatic válasza lesaux (#37) üzenetére


Lunatic
aktív tag

[L]http://www.globalwin.com.tw/new-product/tak58.html[/L]

Én ezt használom,
nem egy ultraerős hűtő, de legalább halk.
Tuningra sem ajánlom, de könnyű felrakni,
és 2 ventis.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#40) lesaux válasza Lunatic (#39) üzenetére


lesaux
veterán

Na igen, közben rákerestem, tényleg szép példány.
A M...ral árlistáját böngészem, egy csomó cooler mellett van infó, hogy hány dB-es, milyen gyorsan pörög, meg mekkora procihoz szánják. Nem tudom, mennyire hihető, de érdekes.
Mondjuk, coolervásárlásnál lehet, hogy mostantól a könnyű szerelhetőség lesz az elsődleges szempont...

(#41) Lunatic válasza lesaux (#40) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Milyen procira akarod tenni?

Egyébként az hagyományos rögzítésű hűtőknél érdemes előszőr szétkapni
a cuccost, és kicsit meglazítani (bejáratni :DDD nemtok rá jobb szót)
a leszorító rugót (persze csak módjával). Mingyárt kezesebbé válik a kicsike.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#42) lesaux válasza Lunatic (#41) üzenetére


lesaux
veterán

Egy Tualatin 1200-ason volt, 1600-on ment alapfeszültségen, csakhogy 50 fok fölötti volt a hőmérséklet. Ezért szedtem szét...

(#43) bz


bz
tag

nekem is ilyen tusl2-c van, meg valamilyen globalwin hűtő, ki szokott csapodni a hűtővíz a homlokomon, mikor visszarakom, de azt biztos, hogy ennél jobb hővezetést nem lehet elérni,
én két csavarhúzót használok, két irányból oldalról, egyikkel nyomom lefelé, a másikkal vizszintesen irányítom, alaplap recseg közben...

(#44) lesaux válasza bz (#43) üzenetére


lesaux
veterán

Nekem is valamilyen Globalwin hűtőm van, meg a végefelé már én is két csavarhúzóval dolgoztam, de azt ne mondja senki, hogy ez így normális a 21. században.

(#45) karyo válasza lesaux (#42) üzenetére


karyo
senior tag

nekem is tusl2c van, benne egy cel 1000a@1370. namost amikor 1. összeraktam a gépet, nekem is soknak tűnt, hogy terhelve 55 fokos mig ha idle, akkor is 46-47 kkörül van, mindez egy ultrahalk intel gyárihűtővel. szétszedtem újra, kiderlt kevés volt a paszta a hűtőn, felkentem egy réteget a procira, most idle:41 fok, 100% load 45 fok. sajnálhatod, mert ez tényleg egy stabil, fasza alaplap. de ne vegyél már piii-at, inkább amd-s vagy piv-es renszerbe ruházz, be, mert a piii vonal zsákutca.

Enjoy the silence.

(#46) goshawk


goshawk
tag

Rakd az agyontuningolt AMD meg a szénné égett Ati mellé
a karácsonyfa alá majd Dec 24-én

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#47) lesaux válasza karyo (#45) üzenetére


lesaux
veterán

Nem baj, hogy zsákutca, még egy pár évig kibírja.
1. nincs több pénzem, és ezt a P3-ast úgy bizniszeltem ki, hogy egy fillért nem kellett fizetnem
2. nem játszom a gépen, max pasziánszt. Szövegszerkesztésre, internetezésre meg ilyenekre istenkirály lenne ez a konfig, persze ha működne...

(#48) lesaux


lesaux
veterán

Kiszereltem az alaplapot, most itt figyel a földön. Valami közben történhetett, mert most ha áramot kap, felpörögnek a ventik, be se kell kapcsolni. Fura. Ha lehúzom az alaplapról a kapcsolót, akkor is.
Közben kb. másodpercenknt vékony tikk hangot hallat a speaker.

(#49) Lunatic válasza lesaux (#48) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Gyermekkoromban én ilyet szöcskékkel játszottam,
azok is mutattak még életjeleket akár felnégyelve is. :-)

(jöhetnek az állatvédők is. :DDD )

Egyébként nem értem mért hajtod ennyire a gépet,
ha nem játszol...?

Én ált megnézem hol a vége, ok, örömködök neki,
aztán kímélő üzemmód.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#50) lesaux válasza Lunatic (#49) üzenetére


lesaux
veterán

Félig-meddig igazad van, de azért csak félig, mert közvetve van összefüggés a tuningolás meg az alaplaphalál között. Igazából azért ment gallyra, mert belevágódott a csavarhúzó. Előfordulhatott volna tisztítás vagy coolercsere közben is.

A tikkekre nem tud valaki megoldást?
Vagy egy tisztességes alaplapszervizt esetleg?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asszem, volt egy alaplapom (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.