Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asszem, volt egy alaplapom (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) lesaux


lesaux
veterán

A teljes sztorit nem írom le, úgysem érdekel senkit. :)
Kb. 1 hetes TUSL2-C-mben 50-55 fok volt a proci, amit két napja vettem. Na, gondoltam, szétszedem az eszközt, kicsit megtisztogatom a coolert és a proci tetjét, meg hátha rosszul raktam fel a coolert.
Hát, ketten kb. fél óra alatt szedtük le a hűtőt, sűrű kurvaanyázások közepette. Sajnos közben többször lecsúszott a csavarhúzó. Ha úgy esik rá a fény, akkor látszik, hogy megsértette az alaplapot a memóriafoglalatok és a processzor közti részen.
Összeraktam nagy nehezen, természetesen nem működik.
A tünetek: kikapcsolt állapotban is, ha össze vannak dugva a madzagok, zölden világít a monitor ledje, azaz nem megy vissza standby módba, pedig eddig mindig sárga volt, ha ki volt kapcsolva a gép. (Remélem, érthető.)
Ha bekapcsolom a gépet, marad zöld, a ventik felpörögnek, ide eszközök szintén, és világítanak is, de pityegés nincs, és persze a monitoron nincs semmi kép.
Szerintetek tényleg az alaplap adta meg magát? Nekem furcsa ez a zöld ledes história. Táp nem lehet? Vagy proci? Az alaplap a legdrágább mind közül, reménykedem, hogy nem az pusztult meg.

Kipróbáltam, hogy kiveszem a videókártyát, de akkor sem sípol.
Ha a memóriát veszem ki, sípol.
Próbáltam más videókártyával, semmi eredmény.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asszem, volt egy alaplapom (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.