Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) l.skywalker válasza Doblós (#450) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szeret szarakodni (Ubis server) - nekem is volt, hogy pár nap után jelent meg valami.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#452) Grawens válasza l.skywalker (#451) üzenetére


Grawens
senior tag

Nem csak az ubi szerver szarakodik, hanem a játék is. Minél nagyobb területet oldok fel, annál több az anomália.
Tegnap pl, harc közben eltűnt a life bar, csak az adrenalin bar volt látható, amit csak egy játék újraindítás után volt hajlandó megjeleníteni. :U
Ezekről már nem is beszélve: Kép1, Kép2, Kép3, Kép4. :U

(#453) sittes79 válasza Grawens (#452) üzenetére


sittes79
addikt

Nálam is vannak ilyen gondok az magnyugtat hogy nem csak nálam :)

(#454) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#433) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha valakit érdekel, ugye Samsung SSD promócióban (előző hsz-em) meg lehet szerezni a játékot, csak vásárolni kell egy SSD-t, amikkel most együtt adják a játékot, jelentem működik :DDD
Pénteken vettem meg az SSD-t, még javában úton van, de az előbb kaptam egy emailt a bolttól az Odyssey kóddal és a linkkel, ahol be lehet váltani :K
Voilá:

;) - The Power of the Light Side

(#455) Źşë' válasza Anonymus23 (#433) üzenetére


Źşë'
addikt

azt írja h UK only :DDD

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#456) Anonymus23 válasza Źşë' (#455) üzenetére


Anonymus23
veterán

Onnan vettem :K
De letöltötte és már megy is :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#457) #74018560


#74018560
törölt tag

Tényleg jobb az Origins mint az Odyssey? Gamespoton elég nagy pontkülönbség, amit a userek adtak :U

(#458) Alexios válasza #74018560 (#457) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem nem, de nem is lehet egyértelmű különbséget felállítani a kettő közt. Originsben a világ grafikailag szerintem jobban kidolgozott, míg az Odyssey-nek a küldetései(főleg a mellékküldetései) jobban kidolgozottak.

(#459) Đusty válasza #74018560 (#457) üzenetére


Đusty
őstag

Nekem is az origins tetszett sokkal jobban. Itt már túltolták a szekeret nem kicsit, bár az akkor még újdonság volt most meg már voltak elvárásaim amik nem jöttek be, sikerült visszalépni amiért a kismmillió átláthatatlan egyforma küldetéssel próbálnak kárpótólni lapos történettel. Itt a kevesebb több lett volna.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#460) l.skywalker válasza Alexios (#458) üzenetére


l.skywalker
félisten

+1 - ez két külön játék. Mindkettőnek megvan a varázsa. Én az Origins-t két DLC-vel teljesen kijátszottam és eszem ágában sem volt ezt megvenni. Úgy voltam vele, hogy majd tavasszal, addigra elmúlik az előző rész varázsa. Majd úgy alakult hogy az alap kiadást hozzám került megjelenés előtt és két nap játék után szépen megvettem a Season Pass-t is - amivel decembertől kezdődően eszméletlen sok tartalmat fogunk még kapni - én úgy készülök, hogy november közepére végzek az alapjátékkal és november végén jön az első free epizód, ami után tavaszig folyamatosan lesz content. Ez önmagában elegendő indok, hogy azt mondjam megéri a játék

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#461) gejala válasza #74018560 (#457) üzenetére


gejala
őstag

Én így 80 óra Odyssey után már nem tudnék visszamenni az Origins játékmenetéhez, nagyon pre-alfa érzete van az egésznek. Sztoriban, karakterekben és side questekben is messze erősebb az Odyssey (mellékszereplők terén Alkibiades önmagában lekörözi az Origins teljes mezőnyét :D ).
Az Origins világa viszont még mindig lenyűgöző, az Odyssey inkább a színes-szagos fantasy felé hajlik. Ettől persze ez is nagyon jó, csak másmilyen.

[ Szerkesztve ]

(#462) Alexios válasza gejala (#461) üzenetére


Alexios
veterán

Az Origins sokkal inkább Assassin's Creed játék mint az Odyssey, amúgy szerintem az lehet a gond. Ha az Odyssey-t átneveznéd másra igazából semmit nem változtatna az egészen, még a sztori szempontjából se

(#463) l.skywalker válasza Alexios (#462) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen, ezzel az Odyssey-vel újabb dimenziókat nyitott az Ubi a szériában. Az előző részek sajátosságait jól ötvözte az rpg elemekkel és a térkép nagyságával van benne bőven content ami miatt érezheti azt a játékos, hogy "jobb" vagy másabb, de pozitív értelemben az Origins-hez képest. El lett találva, de nem feltétlen AC értelmezésben kell ezt vizsgálni.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#464) Đusty


Đusty
őstag

Egy koop módot legalább bele rakhattak volna itt még értelme is lenne.

(#465) l.skywalker válasza Đusty (#464) üzenetére


l.skywalker
félisten

És akkor lett volna édeshármas? :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#466) laci1117 válasza Đusty (#441) üzenetére


laci1117
tag

+1

Nekem is egy katyvasz az egész 20 óra játék után Lv 20 szinten. Egyszerűen azt sem tudom hol kezdődött igazán a játék, a végét meg abszolút nem látom... Az Origins ezerszer jobban magával ragadott, az emberek, a hangulat minden, itt 150x annyi ember van viszont fele annyira nem "élnek" mint az elődben. 6 millió mellékküldetés, azt sem tudom már ki-kivel van, közben zsoldos lista, alvilági lista pfúúúúú... csak felidegesít hogy órákat ülök előtte de egy métert nem haladok kb... ja és akkor a hajókázásról még nem is beszéltem.

[ Szerkesztve ]

(#467) gejala válasza laci1117 (#466) üzenetére


gejala
őstag

Nem tudom, mi ez a panaszkodás a sok mellékküldetésre. Régiónként 4-7 side quest van összesen (de van ahol csak 1) és mindegyik jó. Originshez képest sokkal jobban megírtak.

"itt 150x annyi ember van viszont fele annyira nem "élnek" mint az elődben"
Ezt végképp nem értem. Odyssey-ben olyan karakterek vannak, mint Alkibiades, Sokrates, Brasidas, de akár említhetném az olyan sokadrangúakat is, mint Barnabas vagy Testikles. Hol voltak Originsben ennél "élőbb" karakterek Bayeken és Ayan kívül? :F

"csak felidegesít hogy órákat ülök előtte de egy métert nem haladok kb"
Ezt sem értem, pár óra alatt szinte bármelyik régiót ki lehet pörgetni main + side questekkel együtt. Abban mi a nem haladás?

A hajózás meg legalább annyira élvezetes, mint a Black Flagben, arra sem nagyon lehet panasz.

[ Szerkesztve ]

(#468) VikMorroHun válasza #74018560 (#457) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Többen említették, hogy grafikailag jobb az Origins, mint az Odyssey. Én nem vettem észre. :) Küldetések, szereplők terén egyértelműen jobb, bár a küldetések listája itt visszafejlődött valamelyest. Mondjuk én még csak 8 órát játszottam vele; nemrég végeztem az első szigettel, mehetek megkeresni Magyarisztánt... :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#469) gejala válasza VikMorroHun (#468) üzenetére


gejala
őstag

Igen, technikailag egyértelműen jobb az Odyssey. Jobb a világítás és a karaktermodellek, konzisztensebb a köd, szebbek a felhők.
Ami kicsit visszalépés, hogy hiányoznak Originshez képest apró részletek. Például, hogy nedves a fal/lépcső, ahol vízben áll, a fegyverek lesüllyednek a homokban, stb. A nedves ruha hiánya viszont szerencsére csak bug, majd patchelik.

(#470) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Szerintem mind a kettő nagyon jó játék lett :)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#471) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Elindult a Live Event! Keressétek!

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#472) laci1117 válasza gejala (#467) üzenetére


laci1117
tag

Nem a főszereplőkre és küldi adókra gondoltam hanem a városi életre, az Origins szerintem sokkal inkább "élt", zenéltek az emberek, művelték a földet stb stb.. itt nem veszem annyira észre ezeket a dolgokat. Továbbá azt sem értem, hogy eddig kb 60 mercenaryt nyírtam ki, mégis csak az 5. nagy halmazban vagyok és csomó ismeretlen van még mindig.. Hogy tudok előrébb kerülni a rangsorban?

(#473) Alexios válasza laci1117 (#472) üzenetére


Alexios
veterán

Előtted lévő mercenarykat kell ölni, csak akkor kerülsz előrébb

(#474) laci1117 válasza Alexios (#473) üzenetére


laci1117
tag

Köszönöm! :)

Még egy kérdés,
Cult of Kosmos tagjait hogy lehet megkeresni? 1 ember undiscovered + a vezér. Jól jönne a legendary szett :)

(#475) Alexios válasza laci1117 (#474) üzenetére


Alexios
veterán

Haladj a fő sztorival pl :D annak a végén se lesz meg az összes de azért jopar igen, illetve mellekkuldetesekkel is lehet clue-t találni. Illetve vannak olyanok ahol írja milyen regional találod stb

[ Szerkesztve ]

(#476) laci1117 válasza Alexios (#475) üzenetére


laci1117
tag

A fő sztorival haladok, de már átvezényeltek másik szigetre miközben kellene még 2 nyavalyás :( :D

(#477) l.skywalker


l.skywalker
félisten

SPOILER-es!
Assassin's Creed Odyssey - The Secrets of Knossos trailer

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#478) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Ha egy side quest failed, azt újra lehet vajon játszani?

;) - The Power of the Light Side

(#479) l.skywalker válasza Anonymus23 (#478) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen.

Main menu -> New Game :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#480) Anonymus23 válasza l.skywalker (#479) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kösz :U

;) - The Power of the Light Side

(#481) Anonymus23 válasza l.skywalker (#479) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hehe, egyébként lehet.

Csak egy menüvel eltévedtél:
LOAD
Itt vissza lehet tölteni 5 állást is, kb 3 perces etapokban ment, szóval ha még időben meggondolja magát az ember, akkor nem lesz failed quest.

;) - The Power of the Light Side

(#482) l.skywalker válasza Anonymus23 (#481) üzenetére


l.skywalker
félisten

Jogos!

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#483) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok! Ma veszem meg a gamét. Mennyire látjátok bugosnak a szereplő kárára? Az, hogy egy fejvadász beragadna valahová nem számít annak... :DDD ha bugos, akkor mikorra várható javítás?

(#484) Alexios válasza polgi803 (#483) üzenetére


Alexios
veterán

Én végigtoltam benne mind 3 főszálat, és nem igazán találkoztam buggal benne(pc-n)

[ Szerkesztve ]

(#485) polgi803 válasza Alexios (#484) üzenetére


polgi803
őstag

aszta'...mennyi idő alatt toltad végig? Mennyi a max ha aprólékos vagy?

(#486) gejala válasza polgi803 (#483) üzenetére


gejala
őstag

Van jó pár gamebreaking bug benne, questek meg nagyon bugosak, de ezek nagyrésze a többségnél nem jön elő. Igazából szerencse kérdése, hogy te megszívod-e valamivel vagy sem.
Nekem eddig szerencsém volt, main questet végigvittem, side questből is csak egy tűnt el randomra a logból. Úgyhogy nem esélytelen a dolog.

szerk.:
"aszta'...mennyi idő alatt toltad végig? Mennyi a max ha aprólékos vagy?"
Main + side questek olyan 100 óra, mindent felfedezni és kifarmolni szerintem 150-180 között lehet.

[ Szerkesztve ]

(#487) Alexios válasza polgi803 (#485) üzenetére


Alexios
veterán

50 óra körül van benne. De mellék küldetéseket csak elvétve csináltam, főleg a főszála(ka)t toltam eddig.

(#488) l.skywalker válasza polgi803 (#483) üzenetére


l.skywalker
félisten

Konzolon játszom. Egy bug-al találkoztam eddig - hogy ha használom a Devastating Shot képességet, akkor elkezd "reszketni" a kép. De nem mindig. Illetve van hogy a loading screen ugrál, de csak a kép - előtte a felirat nem. Szóval ez lehet, hogy feature :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#489) polgi803


polgi803
őstag

Ok. Köszi mindenkinek...legalább elleszek vele egy darabig. Hosszúnak ígérkezik. :C

(#490) #42706048


#42706048
törölt tag

Nemrég vettem meg a játékot nagyon szuper. :C

(#491) Xerxész válasza Alexios (#484) üzenetére


Xerxész
őstag

Szerinted milyen az Első Civilizáció történetszála?
Tényleg több/tartalmasabb, mint az eddigi részekben?

(#492) Alexios válasza Xerxész (#491) üzenetére


Alexios
veterán

Igen is meg nem is. Melyik eddigi részek? :D A Desmond féléhez köze nincs még mindig. Ha első civilizáció alatt arra gondolsz mi derül ki róluk, hát talán több mint az előző pár részben, bár túl sok újdonság nem(kivéve persze ami majd a DLC-ben már a címe alapján tudni hogy lesz). Ha a modern részre, ott pedig bár kell lenni(ami a Unity vagy Syndicate-hez képest előrelépés), de minek. A modern történet jelentős része nem a játékban történik, hanem egyéb médiumokban - pl. aki eddig a templomosokkal volt most velünk. Williams Miles sehol sincs, stb. Semmi kapcsolat nincs az Origins-al ilyen szempontból azon kívül, hogy Layla van benne. Mondok egy konkrét példát a más médiumokban történt nagy változásokra: Juno halott. Részeken át építették ezt fel, majd egyszercsak kiírták úgy hogy a játékokban szó se esik róla. Ki ölte meg? Desmond fia. Mert mint kiderült az is van neki. De a játékokban nagyjából már semmi nem esik szó róla, itt sem, a templomosok és assassinek harcáról, azon kívül hogy ijesztgetnek velük szóban hogy jajj, nehogy ők találják meg, de semmi súlya. Szerintem a modern szál jelenleg teljesen indokolatlan, a ubi egyértelműen nem tudja mit akar kezdeni vele, cserébe bosszantó tud lenni mikor egyszercsak felkelsz az animusból :D

[ Szerkesztve ]

(#493) Xerxész válasza Alexios (#492) üzenetére


Xerxész
őstag

Igazából az érdekelt volna, hogy PoE-ken kívül (amennyiben esetleg több is van a játékban) valami más újat is megtudunk-e róluk? Esetleg új személy/isten szóbakerül/megjelenik-e, bár ezt kötve hiszem így látatlanban is.

(#494) VikMorroHun válasza Anonymus23 (#481) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Plusz van gyors mentés (több is), meg lehet normál kézi mentést is készíteni, ha szárazföldön vagy.

Múltkori érdekesség: kaptam egy küldetést, hogy intézzek el 5 kereskedőhajót, mert csempészkednek. A fedélzetmester időnként szólt, hogy civileket nem kéne bántani; körözést is kaptam, és hiába mondtam, hogy de hát én nem kalózkodom, nekem ez küldetés. :)
Egy idő után jött egy fejvadász. 2 szinttel alacsonyabb volt, könnyen levertem. Utána jött egy velem azonos szintű. Na, mondom erre kíváncsi vagyok, mit tud. Egy darabig lövöldöztük egymást a hajóinkról, aztán meguntam a körbe-körbe hajókázást, ráfordultam, és teljes sebességgel kettétörtem a hajóját. Hát, ennyit erről a fejvadászról. Pedig kíváncsi lettem volna rá, mit tud közelharcban. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#495) Alexios válasza Xerxész (#493) üzenetére


Alexios
veterán

Tudunk meg újat, új isu istenség nem derül ki, csak a görög istenekről esik szó, de egy új isu karakter is megjelenik aki egyfajta Isu lázadó

(#496) Skynet258 válasza polgi803 (#483) üzenetére


Skynet258
veterán

Én ma át akartam gyalogolni egy kis patakon, erre beestem a világ alá és ott dobált fel le a játék, néha tudtam úszni, de amúgy alulról láttam az egész világot. A gyorsutazás a hajóra szerencsére működött... :DDD

https://geekpulse.hu

(#497) polgi803 válasza Skynet258 (#496) üzenetére


polgi803
őstag

Az alvilágba kerültél. Abszolút beleillik a játékba. :DDD

(#498) Skynet258 válasza polgi803 (#497) üzenetére


Skynet258
veterán

Akkor ez ilyen bónusz rejtett pálya lehetett, végülis... :DDD Amúgy rohadtul élvezem nagyon jó kis játék ez de ma megjelenik az RDR2 kénytelen vagyok azt is megvenni. :D

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#499) polgi803 válasza Skynet258 (#498) üzenetére


polgi803
őstag

Akkor 2019 nyarán újra beszélünk...mire végzel mindegyikkel... :DDD

(#500) Skynet258 válasza polgi803 (#499) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát kábé... :DDD

https://geekpulse.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.