Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Dlite


Dlite
tag

Sziasztok. Teljesen kezdő vagyok az AC-ban. Így "normálon" kezdtem a kalandozást. Nem ismertem(ismerem) a harcrendszert, nem akartam túlvállalni magam. 12-es vagyok és elég könnyűnek találom. Lényegében csak akkor halok, ha figyelmetlen vagyok csak saját hibából tudok elhalálozni. Ti milyen fokozaton toljátok és ez milyen kihívást jelent?

RTX2060 I5-9500

(#352) VTom válasza Dlite (#351) üzenetére


VTom
veterán

Én is normálon kezdtem, aztán majd meglátom.
Nem szeretem ha túl nehéz, de azt sem, ha túl könnyű.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#353) l.skywalker válasza gejala (#350) üzenetére


l.skywalker
félisten

Köszi lecsaptam rá!

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#354) gejala válasza l.skywalker (#353) üzenetére


gejala
őstag

Ja, azt nem írtam, hogy ez többször is használható. Biztos megkérdezi majd valaki.

(#355) l.skywalker válasza gejala (#354) üzenetére


l.skywalker
félisten

Akkor köszönjük :)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#356) laci1117 válasza gejala (#350) üzenetére


laci1117
tag

Köszönjük szépen! :R :R

(#357) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Találtam egy szigetet, nagyon tetszik, brutál jó kis környezet:

Foundry of Hephaystos

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#358) Anonymus23 válasza gejala (#350) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszi!
:R
Én is megkaptam, bár játékom az nincs :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#359) VTom válasza l.skywalker (#344) üzenetére


VTom
veterán

Tegnap komolyan vettem a harcot, és kis türelemmel elsőre megöltem. :K
Szinte megsebezni sem tudott.

Nagyon tetszik a játék, tényleg beszippant a hangulata meg a küldetések. Egy darabig elleszek vele, ha lesz rá akció, szerintem megveszema season pass-t is.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#360) l.skywalker válasza VTom (#359) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én sem hagytam még eddig félbe "munkát" - ha kellett többször visszamentem.

Viszont a körözést már 2x kifizettem, mert volt olyan rész amikor minden lépésremre jött egy fejvadász és meghalt az "alany" a box közbe, akihez a küldetésre mentem. Egy idő után inkább lefizettem a megbízókat, hogy felejtsenek el..

Egyébkét ez a mercenary rangsor nagyon tetszik:

Egy kis segítség az ikonok és a rendszer megértéséhez:

3 féle ikon mutatja a zsoldosok helyzeteté:

1. Inaktív zsoldos:

Akkor mutatja őket így a térkép, ha:
- nincs rajtunk körözés
- ha körözés alatt nálunk a rangsorban előrébb álló zsoldossal találkozunk

2. Ellenséges zsoldos - azaz Fejvadász:

Amikor körözés van rajtunk, akkor a rangsorban nálunk hátrébb vagy 1-2 szinttel magasabb zsoldosok vadásznak ránk. Ezeket jelöli a térkép pirossal - és arra a részére jönnek a térképnek ahol utoljára láttak minket vagy végeztünk valamivel.

3. Szürke ikon (Ikaros nézetben)
Amikor még "ismeretlen" fejvadász van a közelünkben de még a felismerési határon kívül helyezkedik el.

A rangsorban feljebb lépni úgy tudunk, ha az előttünk álló zsoldosokat szedjük le. Vannak erre fejvadász küldetések, aréna küldetések ill. a tengeren is jöhetnek szembe hajón.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#361) VTom válasza l.skywalker (#360) üzenetére


VTom
veterán

"arra a részére jönnek a térképnek ahol utoljára láttak minket vagy végeztünk valamivel."

Ez nekem is nagyon tetszett, hogy épp osontam be egy fatelepre, hogy kilootoljam, amikor láttam, hogy jön be a fejvadász, és engem keres :D Persze elbújtam előle :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#362) Dlite


Dlite
tag

10 év WoW-ozás után megfogadtam csak akkor játszok, ha tényleg van kedvem hozzá. Ha egy kicsi kétely is felmerül, hogy játsszak, vagy ne nem kezdem el :DD Így a tegnapi fárasztó nap után elengedtem az esti játékot....de furcsa mert ma meg bánom, hogy nem játszottam legalább egy kicsit :)
Na majd ma tolunk bele egy pár órát este :D

RTX2060 I5-9500

(#363) VTom


VTom
veterán

Tegnap lőttem pár spoilermentes fényképet, pl.:

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#364) VikMorroHun válasza VTom (#361) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Nekem annyira nem tetszett, mikor az egyetlen kereskedő környékén bóklászott körbe-körbe, én meg az egyik ház tetején vártam, hogy arrébb menjen, de mindig visszajött. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#365) l.skywalker válasza VikMorroHun (#364) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én ilyenkor meg szoktam kérdezni mi járatban van. Csak sajnos nem beszélünk egy nyelvet így csak mutogatni tudunk egymásnak. Én általában megmutatom neki a fegyveremet... jó közelről. Erre ő is a sajátját, de a végén mindig valami félremegy :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#366) xrace77


xrace77
tag

Egy medveölős mellékküldetésnél tartva az állat barlangja felé megjelent a közelben egy mercenary. Odacsaltam, elkezték gyepálni egymást, közben a távolból a biztonság kedvéért pár nyílat beléjük eresztettem.Megölte a medvét, de közben ő is eléggé meggyengült, innen könnyű volt végezni vele. :))

(#367) VTom válasza xrace77 (#366) üzenetére


VTom
veterán

Az őrök is megtámadják, ha olyan helyen emberkedik :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#368) l.skywalker válasza VTom (#367) üzenetére


l.skywalker
félisten

Áh én nem pazarolol XP-t :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#369) VTom


VTom
veterán

6 óra játékidő után 10%-on állok a történetben.
Eddig nagyon tetszik, rég volt olyan libabőröm játék alatt, mint amikor kiderül, hogy ki is valójában a "Wolf of Sparta"
Alexios karaktere eleinte nem volt túl szimpatikus, de mostanra megkedveltem :K

Amit elfelejtettem még megemlíteni, az az, hogy átdolgozták a 2. rész zenéjét, és az szól a személyes menü alatt. Jó kis nosztalgia feeling, látszik, hogy hasonló sikert várnak ettől a résztől is, ez volt a legjobb AC zene, azóta is szivesen meghallgatom, ha eszembe jut.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#370) l.skywalker válasza VTom (#369) üzenetére


l.skywalker
félisten

Egyébként a sztorin végig lehetne "futni" elég gyorsan ahogy láttam, de nekem mindig gondom van, hogy ha sztori után kell az open world térképet "kimaxolni" ill. akkor menet közben ütköznék olyan küldetésbe ahol már kicsi a szintem és akkor a sztorit kellene szintezéssel megszakítani.

Rámentem most arra, hogy a mellék küldetéseket, bounty-kat és az egyéb "hirdetőoszlopon" lévő megbízásokat teljesítem - és közben néha a hajón is ami van az árbócnál begyűjtöm.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#371) VTom válasza l.skywalker (#370) üzenetére


VTom
veterán

Én is így próbálom, az adott területen mindent megcsinálni a szintemen, aztán továbbhaladni.

Tegnap megint jött egy hős, 7-es szintű, mint én. Hát, elég könnyen kilehelte a lelkét. :) Ill. nem könnyen, mert elidőztem vele azért, de nem nagyon tudott bántani.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#372) l.skywalker válasza VTom (#371) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én mostanra lettem igazán "gyakorlott" harcos és most már 10-ből 9x győzök akkor is ha van 3 fejvadász, 4-5 katona és a lakosság ellenem :D

Tegnap Athénban találtam egy rangsorban előttem álló zsoldost, mondom ezt behúzom és akkor a legjobb 10-ben leszek. 20mp alatt kivégeztem, de pont valami raktár vagy valamilyen építmény mellett érte a végső találat, erre nekemjött 4-5 kemény athéni "rendőr". Elkezdtem csépelni őket, de a piac is közel volt, néha kapott egy-két fülest pár helyi polgár is. Na erre azok seprűt ragadtak és jöttek rázni a fát. Na, de ha civilt ölök, akkor hirtelen nagyot ugrik a körözési ráta, pár perc múlva már 2 fejvadász jött. Az egyiknek medvéje a másiknak oroszlánja volt. Már jött a távolban a harmadik, amikor becsatlakozott még két kóbor kutya is - ugráltam körbe körbe mint a vadszamár, öltem mindent ami mozgott és végül mindenkit levertem, de nem lettem volna a helyi városvezetés helyében amikor erről nyilatkozni kellett a sajtónak :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#373) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Akit érdekel milyen is lehetett a valóságban, a Görög Haditengerészet most legénységet toboroz egy okóri hajóra :D [link]

Jelentkezni itt lehet: [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#374) Anonymus23 válasza l.skywalker (#370) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ennél a játéknál nem futtok bele olyanba, hogy vannak viszont sztorihoz kötött képesség vagy használati tárgy/fegyver, ami viszont jóval egyszerűbbé teszi az összes többi tevékenységet?
Mint pl a régebbi részeknél a "pókember" kampóskötél, amivel utána mindenre fel lehetett nagyon gyorsan mászni, oda is, ahova normál úton nem lehetett eljutni.

;) - The Power of the Light Side

(#375) l.skywalker válasza Anonymus23 (#374) üzenetére


l.skywalker
félisten

Most még nem volt ilyen. Az Origins-ben volt ez, hogy a Hidden Blade-et csak később kaptam meg (itt ez most nincs) és már majdnem kész voltam az egész játékkal amikor végre meglett :D

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#376) Anonymus23 válasza l.skywalker (#375) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az előtt való részekben is sokszor volt ilyen, hogy vagy képességet később tudtál megtanulni egy sztori küldetés alatt, vagy pl tárgyat (akár amit említesz) is egy küldetéshez kaptál meg, vagy küldetés jutalma volt.

Pl BlackFlagnél a harang amivel le tudtál mélyre merülni, ha előtte lootoltál, akkor azokon a helyeken, ahol ezt kellett volna használni, ott bukó volt...

;) - The Power of the Light Side

(#377) Alexios válasza Anonymus23 (#374) üzenetére


Alexios
veterán

Nincs ilyen

(#378) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Egy jó tanács tőlem. Ha már van 50+ezer drachmátok, akkor minden tárgy ami már felesleges nektek azt törjétek be, ne adjátok el, mert a drachma nagyon gyorsan jön, viszont a nyersanyagok nehezen és gyorsan fogynak. Nekem a hajó lassan 100% de a kedvenc fegyvereimet és a páncéljaimat nem tudom mindig "magammal vinni".

+1 dolog ami az Origins-ben volt és itt hiányzik nekem legalább is:
Ha a lóval follow the road módban közlekedek (ill ha a hajó travel speed-el megy) és Ikarosra váltok, akkor megáll a ló ill. a hajó is. Az előző részben tudtam "nézelődni" amíg lent közlekedett a karakterem. Ez hiányzik :(

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#379) VTom válasza l.skywalker (#378) üzenetére


VTom
veterán

Én alapból mindent betörök, (Withcer 3 beidegződés) mert a küldetések során gondolom lehet pénzt keresni, de fejleszteni kell a nyersanyag.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#380) l.skywalker válasza VTom (#379) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én az első csóró időkben még eladok, utána később már nem.

Most jutottam el az Arénába, szenzációsan néz ki. Találkoztam út közben a Mercenary rangsor első helyezettjével. Lvl 50-es én 38-as vagyok. Mondom mentés után kipróbálom mennyire kemény. A medvéjét simán kiszedtem és őt is tudtam szépen faragni, de egyszer kihagytam és 2 csapás voltam neki :(

De szerintem nem várom meg amíg elérem a max szintet, hanem elkezdem őket most levadászni :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#381) Dlite válasza l.skywalker (#380) üzenetére


Dlite
tag

Amikor a képességeket "resetelgettem" az elején, mert próbálgattam a nekem legjobban fekvőket akkor azért ki-ki fogyogattam a lóvéból, el kellett adni a cuccokat :)

RTX2060 I5-9500

(#382) gejala válasza VTom (#379) üzenetére


gejala
őstag

Blacksmith árul nyersanyagokat és valóban, később a pénz nem lesz gond. Én azt mondom, olyan lv 15-ig érdemes törni, utána már annyiért adod el a cuccokat, hogy több nyersanyagot veszel belőle, mint amennyit a betörés ad.

(#383) Đusty válasza gejala (#382) üzenetére


Đusty
őstag

mondjátok már el légyszi mi az a betörés itt

[ Szerkesztve ]

(#384) Anonymus23 válasza Đusty (#383) üzenetére


Anonymus23
veterán

Amikor rámész egy cuccra az inventoriban, akkor szét tudod szedni, és kapsz érte nyersanyagot.

;) - The Power of the Light Side

(#385) laci1117 válasza Anonymus23 (#384) üzenetére


laci1117
tag

Vegyes harcmodorra melyik képességeket ajánljátok? :) Van esetleg egy ágrajzotok?

(#386) Dlite válasza Đusty (#383) üzenetére


Dlite
tag

PC-n jobb egérgomb lenyomva tartod és "distmantle". Alapanyagokat kapsz. Gondolom ezt tudtad, csak nem asszociáltál rá :D

RTX2060 I5-9500

(#387) l.skywalker válasza laci1117 (#385) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én ezt használom:

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#388) laci1117 válasza l.skywalker (#387) üzenetére


laci1117
tag

Köszönöm! :) :R

(#389) l.skywalker


l.skywalker
félisten

És legyőztem a Minoaturt is ;]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#390) Anonymus23 válasza l.skywalker (#389) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ez tényleg ennyire pixeles, vagy csak a kép lett lebutítva?
A tüzet ha nézed az kb összesen 30 pixel az egész... :Y

;) - The Power of the Light Side

(#391) l.skywalker válasza Anonymus23 (#390) üzenetére


l.skywalker
félisten

Xbox-on játszok, onnan töltöttem fel először Xbox Live-ra majd töltöttem le DVR-ről és töltöttem fel Twitterre és onnan szedtem ki ide :D

De egyébként az eredeti képen is ilyen pixel-es a tűz. Majd megnézem élőben is ha ott járok ismét.

Amúgy ez Photo Mode-ban történt, nem tudom az csinálta-e vele.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#392) Đusty válasza Anonymus23 (#384) üzenetére


Đusty
őstag

köszi ezt nem tudtam

(#393) VikMorroHun válasza Dlite (#386) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Én már voltam szó szerinti értelemben is betörő a játékban. Egyszer ellopóztam egy alvó muki mellett, kiszedtem a kincset a ládájából, majd gyorsan húztam ki a házból, mert felébredt a tulaj. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#394) gejala válasza l.skywalker (#391) üzenetére


gejala
őstag

1.0.4 patchel konzolon szétbutították a grafikát optimalizáció ürügyén. A tűz tényleg ilyen pixeles.
A linkelt képed úgy általában nagyon gázul néz ki a PC-s grafikához képest. De hát szegény alap konzolok ennyi tudnak, sehol nincs a hardverük a PC-s közép i5-8400/1060 szinthez képest.

[ Szerkesztve ]

(#395) Xalderon válasza gejala (#394) üzenetére


Xalderon
tag

Akkor az Ubi biztos kap majd a fejere a jatekosoktol! Nekem a terkep, inventory, meg Icharos nezetbol visszaterni normalba (foleg ha messzebre elrepultem vele a karakteremtol) eleg lassan tolt, mar-mar zavaro. Az egyes cutscene-eknel is mar neha egesz sokat tolt. :O PS4 Pro-n jatszom.

(#396) l.skywalker válasza gejala (#394) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen, az Origins ebből a szempontból részletesebb volt, de itt cserébe kárpótol a világ mérete. Azért megnézném, hogy PS Pro-n és Xbox One X-en is ugyanilyen-e.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#397) RudY válasza l.skywalker (#396) üzenetére


RudY
addikt

Nem "ennyire" ilyen One X-en, hamarosan lövök párat.

(#398) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Nagy nehezen sikerült felküzdenem magam az 5. helyre a rangsorban. Pár zsoldossal keményen megszenvedtem, mire sikerült leszednem őket. Segítségemre jött ez a legendary fegyver:

Tény, hogy 1 hit voltam a legtöbbnek, lévén 4-5 szintel felettem voltak és ezt a fegyvert "viselve" az életem 2/3-ada eltűnik - de ha elég ügyes voltam (és ők elég lomhák) és nem hagytam, hogy 1x is eltaláljanak, akkor nyert ügyem volt. Még van 1 előttem a listán akit meg tudok közelíteni, de a maradék 3 már 50 és közeli, szóval őket majd kicsit később.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#399) Dlite


Dlite
tag

Nem tudjátok a PC alapből hová menti a képeket? Sehol nem találom.....

RTX2060 I5-9500

(#400) nak0n válasza Dlite (#399) üzenetére


nak0n
aktív tag

Dokumentumok, AC Odyssey, photos. Legalábbis a Ubi honlapja alapján.

link

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.