Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LADA VFTS


LADA VFTS
csendes tag


Hi Mindenki!

A gépemmel van egy kis érdekes gondom.
Jelenleg két modul van a gépemben egy 333Mhz-s Blitz + egy 400Mhz-s Samsung.Ezzel az a gondom hogy a biosom szerint 333Mhz-en megy mindkettő ugyebár a nagyobbik autómatikusan csökkenti a sebességét a 333-hoz igazodva,akkor pedig 333-on kéne menjen.Ez eddig oké,de a tesztprogik a Windowsba 266Mhz-t írnak ki.Arra addig rájöttem hogy biztos csak 266-on mennek mert a teszt progikban 266-os szintjét éri el teljesítményben,de akkor a bios miért 333.at ír ki.
Még egy érdekesség hogy csak a 400-ast raktam be és ekkor a Windowsban már 333-at írnak a tesztprogik a ram sebességére,de a típusára mindig PC3200-at ír tehát a ram biztos 400-as a másik meg biztos 333-as pl:AIDA és még sok progi.az eredményem is 333-as szinten van.De akkor ez hogy van?Mikor fog az a fránya ram 400-on menni ha egyedül sem akar.Arra is gondoltam hátha azért nem jó mert a procim FSB-je csak 400Mhz és ennek emelésével elérhető a 400-as ram sebesség,de alapon lenne jó:) Azt mondta egy szerelő haverom hogy az FSB mindeggy.
A biosom már frissítettem stb.jelenleg 1.50-ös van benne ami a legújabb

A konfigom:

-ASRock;)4VT8+ ,Socket 478, Intel Pentium 4 Celeron,Prescott,
FSB 800MHz/533MHz,VIA PT800+ 8237, Supports Hyper-Threading Technology,
Max. 3GB 3 x DDR DIMM slots,DDR 400/333/266,AGP 8X/4X V1.5
5 x PCI slots
-Proci:Intel Celeron 1,7Ghz
-Vga:Ati Radeon 9200SE 128MB
-1DB 333Mhz Blitz DDR ram
-1DB 400Mhz Samsung DDR ram

Válaszaitokat várom.Tomy

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :)))

(#2) WEBER


WEBER
tag

a Biosban ahol a ram sebességét állítod akkor van olyan választási lehetőség hogy:
AUTO és ezen kívül mik vannak még.

mert ha autóra állítod akkor a proci fsb-jének megfelelően fogja beállítani asszem.

a lényeg hogy bioszban próbálj meg több beállítást is.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#3) Daweee


Daweee
őstag

Hello! van egy ilyen alaplapom, és ugyan ez a problémám -majdnem- a lényeg az, hogy vettem a gépbe 400MHz-es ramokat, vidszont a proci FSB-je is csak 400, és a bios 333-asnak látja, windóz 266-nak, ráadásul még a játékok és nagyobb programok állandóan lefagynak...
Konfig: p4vt8+ - via pt800, 2.4 cerka 400FSB-vel, 2X512 400MHz ramok, stb...
A segítséget előre is köszi

[Szerkesztve] Egyébként hogyhogy a videókártyák kategóriájában van a topik? :F

[Szerkesztve]

(#4) aginor válasza LADA VFTS (#1) üzenetére


aginor
addikt

Tetszik az aláírásod, copy-ztam a neved feltüntetéséval ha nem bánod. :DDD
De ha igen akkor csak szólj nyugodtan.

A topicot át kéne rakatni egy moderátorral az alaplapokhoz. :)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#5) Rover623 válasza Daweee (#3) üzenetére


Rover623
félisten

Kérdéseddel fáradj át ide:[link].

primus inter pares

(#6) Daweee


Daweee
őstag

És azt nem tudja vki, hogy ezen a lapon hol lehet fixálni a pci/agp frekit? én nem találom :(

(#7) Daweee válasza Daweee (#6) üzenetére


Daweee
őstag

valaki?

(#8) Daweee


Daweee
őstag

senki?

(#9) Daweee


Daweee
őstag

:O

(#10) Daweee


Daweee
őstag

Akkor legalább arra mondjatok példákat, hogy milyen megnevezéseket használnak rá, hátha megtalálom...

(#11) Daweee


Daweee
őstag

És ha visszaveszem 4Xes sebességűre az AGP-t akkor is bántja a nagy freki? Vagy nagy hülyeséget mondtam?

(#12) Daweee


Daweee
őstag

valaki válaszoljon plz :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.