Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) klph válasza sanyibá (#25) üzenetére


klph
csendes tag

Most akadtam rá a témára, három hónap elteltével remélem, még nem késtem el a válasszal.

Ha IDE-ről másolsz SATA-ra, akkor legjobb esetben is csak IDE olvasási sebességet kaphatsz, ne várd a SATA csúcssebességét. Mindenesetre ez még IDE-től is gyalázatos...

Én rengeteget szenvedtem hasonló problémával. Először is ez az alaplap láthatóan rosszul tűri, ha IDE és SATA HDD is van a gépben. Amíg mindkét fajta benne volt, állandóan át kellett állítani a boot merevlemezt és a sorrendet a BIOS-ban, lassú volt stb. A hőmérsékletmérő programok nemritkán 45 Celsius körüli hőfokot jeleztek.

Nálam a következő segített:

1) kapott a gép 2 db 8 cm-es ventillátort, ez lehűtötte a merevlemezt. Most már 35 Celsius körüli a hőmérséklet

2) Win reinstall, a telepítési folyamat legelején az alaplap gyári SATA-driverfloppyjáról telepítettem a drivereket (az ASRock honlapjáról is letölthető, ráadásul újabb, mint ami a driver CD-n van). Az SP2 is erősen ajánlott!

3) Kicseréltem kiszolgált 300W-os, a házzal együtt járó Mercury tápomat. Erre sajnos ettől a problémától függetlenül is szükség volt, mert egyértelműen tápellátási gondok kezdtek jelentkezni. Most egy frankó 350W FSP van benne. Biztos, hogy ez is segített, mert a SATA HDD-k valamivel nagyobb teljesítményt igényelnek, mint az IDE-s társaik.

Ha nem akarsz tuningolni, ezért a pénzért stabil, megbízható alaplap (kopp-kopp)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.