Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sitzoookaaa


sitzoookaaa
csendes tag

Asrock alaplapok AM3 foglalattal és DDR3 supporttal:

N68-S3: Chipset: NVIDIA® GeForce 7025 / nForce 630a, integrált NVIDIA® GeForce 7025 grafika, Micro ATX

M3N78D: Chipset: NVIDIA® nForce 720D, ATX

M3A770DE: Chipset: Northbridge: AMD 770, Southbridge: AMD SB710, ATX

M3A780GXH/128M: Chipset: Northbridge: AMD 780G, Southbridge: AMD SB710

M3A785GM-LE: Chipset: Northbridge: AMD 785G, Southbridge: AMD SB710, integrált AMD Radeon HD 4200 grafika

M3A785GXH/128M: Chipset- Northbridge: AMD 785G, Southbridge: AMD SB710, integrált AMD Radeon HD 4200 grafika

M3A785GMH/128M: Chipset: Northbridge: AMD 785G, Southbridge: AMD SB710, integrált AMD Radeon HD 4200 grafika

M3A785GM-LE/128M: Chipset: Northbridge: AMD 785G, Southbridge: AMD SB710, integrált AMD Radeon HD 4200 grafika

M3A790GXH/128M: Chipset: Northbridge: AMD 790GX, Southbridge: AMD SB750, integrált AMD Radeon HD 3300 grafika

M3A790GMH/128M: Chipset: Northbridge: AMD 790GX, Southbridge: AMD SB750, integrált AMD Radeon HD 3300 grafika

Készítette: kételkedem

[ Módosította: Thrawn ]

"Alku van ha 100éves vagy és a szüleid is elkisérnekl!" || gyors válasz oka: PH függő vagyok! || ha valakinek írok privátot vegye a fáradságot hogy visszaír! || telefonon is elérsz:06308413121 (hétköznap 12:10 töl-21 ig kedden 15-21 ig hétvégén 8-21 ig)

(#2) Nagya21 válasza sitzoookaaa (#1) üzenetére


Nagya21
addikt

Hi !
Nekem is ez a lap vagyon, sztem 15ropiért teljessen vállalható. :))
Azért jó lenne egy teszt is róla :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3) ollie


ollie
MODERÁTOR

A topikot átneveztem (témabővítés), mert felesleges csak egy specifikus alaplapnak külön topikot nyitni.

***

(#4) Nagya21 válasza sitzoookaaa (#1) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Azért a 770-hez oda lehetne irni a, nemszótam semmit :))
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5) geckowize


geckowize
őstag

Az AsRock M3A770DE vajon miért nem ismeri fel az egy db IDE vinyót? (Van még egy IDE ODD meg egy FDD, de ezeket kihúzva se ismeri fel) "Not detected"-et ír biosban és win installnál se látszik a vinyó.

(#6) ZIL


ZIL
tag

Hello! Nekem egy M3A785GXH/128M van. Az eddigi tapasztalataim alpján melegen ajánlom mindenkinek. Stabil, gyors, nem szarozik, és extrémmód tuningbarát. Két tesztben láttam róla tuning eredményeket. Az egyikben égre-földre esküdtek, hogy 220-nál limites az fsb, a másiknál ajnározták, hogy 300-at lazán viszi. Nos én memórialimitbe ütköztem 290-nél egy vissza-négymagosított Phenom II-essel! (majd új rammal is megnézem)
De hogy ne csak dícsérjem, az oldalra néző sata portok szopókák, és a ram, és proci foglalatok is túl közel vannak egymáshoz.
Mindent összevetve a tudásához képest igencsak bagóért vesztegetik (19 újonnan) szóval csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#7) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Nekem 770DE van. Hidegen nem indul, csak sokadjára, újraindításnál nincs baj. Nem tudom mi lehet a baj.

Na!!!

(#8) Oliegino válasza Hafy75 (#7) üzenetére


Oliegino
csendes tag

Hali! Ez érdekes, nekem tökéletesen indul mindíg. De van egy kisebb bibi ami nem tudom hogy miért van. Egyszerűen nem akar működni a ps2-es egerem. Valahol engedélyezni kell?? (Még mielőtt jön hogy vegyek usb-st NEM veszek) A biosban keresgéltem, de nem találtam semmit ahol állítani lehetne.
Valakinek 5lete? THX

Nincs aláírás..

(#9) earlyrat válasza Oliegino (#8) üzenetére


earlyrat
tag

Sziasztok,

valami ilyet tervezek venni. Melyik a legjobb ezek közül? a 790-es?

Asus A320M-K, Ryzen 3 1300X, MSI Radeon HD 7770, Forza 8Gb DDR4 2400, Samsung 840 SSD, win 10 Pro

(#10) bullboy válasza Nagya21 (#4) üzenetére


bullboy
tag

Ne is szójááá! :P :DDD :DD Csak szimplány örűjéééé...

(#11) Nagya21 válasza bullboy (#10) üzenetére


Nagya21
addikt

Ja Ja Ja Szimplány örülök :DD :DD :DD
Üdv Nagya
UI: Na mostmár összeállt a gép lassan lassan jön a tunyingidő :C
Toast ház, athlon2x2 240 procc tx3-as hűtővel(nagyon halk),Sapphire 4830@4850-es vidkari, 2*1Gb samsung 1333 ddr3, Shirtec 370-es Táp, 2db 8cm coolink swif házhűtő(9.5dBi),Seagate 250Gb Wincsi.

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Kérdésem, hogy milyen oprendszer alatt használjátok ezt a lapot? M3A770DE

Na!!!

(#13) Nagya21 válasza Hafy75 (#12) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Win7
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#14) doncortio


doncortio
senior tag

én most újítottam egy ien gépet és anon meg vok elégedve vele:
asrock m3n78d
athlon x2 240 (@3,4GHz)(45°C)
cooler master hyper tx 3
gb radeon hd 5570 1gb ddr3 / GV-R557OC-1GI (@750/2200)
kingmax ddr3 1600mhz (a bordás változat) 2x1gb

nagyon meg vagyok elégedve és a máma gaméi is mennek szinte mind maxon 1366x768ban (ennyit tud a monitor, de az mellékes)

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#15) Dressi


Dressi
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Látom nem túl aktív ez a fórum mostanában, azonban az én lapom ide tartozik, és nem akarok máshova irkálni. Egy M3A770DE-ről lenne szó. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy akinek ilyen van, esetleg tudna nyilatkozni, hogy mennyi a max ref clock amit ki tudott hozni belőle? Mert úgy fest, hogy az enyém 222-nél nem akar többet. 223-nál már csak minden 2.-ra indul.

Előre is köszi mindenkinek!!!

Üdv, Dressi

[ Szerkesztve ]

(#16) Dressi válasza Dressi (#15) üzenetére


Dressi
csendes tag

Üdv!

Saját magamnak válaszolva időközben fény derült a problémára, a memória időzítések voltak a ludasak. Azonban azért nem vettem korábban észre, mert úgy kerestem a magasabb ref clockot, hogy a memókat belőttem 9-9-9-re meg a többi értéket is ehhez viszonyítva, és arra nem gondoltam, hogy a memóriám olyat csinál, hogy 1200-n megy cl8-ban, viszont ugyanígy 1200-n cl9-ben a biosig se jut el. Egyébként azóta próbálgattam a korábban említett lapot, és a 340-es refclock se okozott különösebb gondot neki. Azért írtam, hátha esetleg valakinek hasonló problémája merülne fel. A memók egyébként 1333-cl9-es hynixek(egyenlőre :P ). Szóval nem csalódtam az Asrockban, szerintem nagyon jó kis lapok. :K

(#17) Z-77 válasza sitzoookaaa (#1) üzenetére


Z-77
tag

Én egy napja használgatom, a frissen érkezett N68-GS3 UCC alaplapomat, nem rossz, tetszik a BIOS-a és szépen elketyeg benne az ATHLON II X4 640. Ez a topik elején említett S3 alaplaptól annyiban különbözik, hogy ezen 10/100/1000 Lan van, míg az S3-ason nincs gigabit. Everest még nem igazán ismeri fel ezt az alaplapot, unknown bejegyzést tesz a neve helyére.

Tapasztalataim a következők:

Kingmax TinyBGA DDR3 1333 ramot alapból valamiért DDR3 800-nak akarja beállítani, de korrigálható. A korrekció után érdemes a RAM gyári időzítéseit kézzel belőni, mert Asrock barátunknak ez sem igazán sikerült magától, tehát Auto beállítás helyett én beállítottam 9-9-9-24-et. Magok szépen lekapcsolhatók a BIOS-ban, ha valakinek ilyen igénye van és csak ritkábban kéne a 4 mag. A CNQ szépen dolgozik, a magok alapból Win7 alatt 800 MHz-en járnak 4× szorzóval, 1,175V fesszel. Viszont a prockóhoz kapott gyári ventillátort valamiért nem hajlandó szabályozgatni, az állandóan max fordulaton jár, ezt nem tudom miért van. Probléma még, hogy minden program a chipkészletre szerelt hűtő fordulatszámát látja CPU hűtőének, ez sem tudom miért van. Az Everest szerint az MCP 52-53 fokos volt, tettem rá egy kis p3-as hűtőventillátort, az eredmény ugyanaz, egy fokot se ment le. Majd meglátom hogy muzsikál hosszabb távon, ebben az árkategóriában szerintem megfelel. Szűkös anyagiak miatt csak egy HD4350 VGA karit örökölt meg a régi X2-es gépből, de majd ezt orvosolni fogom később. Ha még pár év múlva is megy, akkor meg nem is pénz érte a ~10.000 Ft amiért újonnan vettem. Esetleg valaki leírhatná, hogy a Hyper Transport órajel az miért 1000 MHz, ha jól tudom azért illene 2000 MHz-nek lennie. Negatívumként írnám még az elmeroggyant módon kialakított PCI-E és PCI foglalatot. Van az alaplapon kemény 2 db PCI foglalat, amiből az egyik olyan közel van a PCI-E foglalathoz, hogy egy nagyobb hűtővel ellátott VGA mellé bele se menne oda semmi, másrészt meg a kis HD4350 mellé se teszek semmit oda, mert nem kap levegőt az a szerencsétlen nyomoronc. Tehát a 2 PCI foglalatból gyakorlatilag egy darab a használható, melyben nekem egy régi USB 2.0 kártya csücsül, hogy meglegyen a 12 USB kivezetésem :D Egyébként az alaplap dobozában volt 2 db sata kábel, a driver CD, egy semmit mondó vékony szerelési és telepítési utasítás, és a házhoz a hátlap. Fontos tapasztalat, hogy a 4in1 drivert és az audio drivert a CD-ről Win7 alá lökjük fel mindenképpen, mert okozhat kellemetlenségeket, speciel nekem Skype alatt valamiért a webkamera addig nem volt hajlandó elindulni, amíg ezeket fel nem tettem. Látszólag a Win7 felteszi a saját drivereit és működik is minden, de mégsem.
Én nem nagyon szoktam húzni a cuccokat, konkrétan azért nem mert nem vagyok híve és a gépem 24/7 megy, ezért jobb a békesség :D Call of Duty Black Ops alatt kipróbáltam, de ugye a gagyi VGA miatt csak 800×600 felbontáson, mert itt tudott először hozni 35 fps körüli értékeket, nagyobb beállításokon szaggatott és élvezhetetlen volt a játék. Legfrissebb BIOS-t a gyártó oldaláról letöltöttem, egy SD kártyára kicsomagoltam és induláskor az F6 lenyomásával szépen meg is találta a kártyaolvasóban elhelyezett SD kártyán a .bin fájlt, kb 2 perc alatt frissült is a BIOS.

Akkor a végére pár benchmark adat:

Konfig:
Alaplap: ASROCK N68-GS3 UCC
Processzor: AMD ATHLON II X4 640
Memória: 1× 2GB Kingmax TinyBga FLFE85F-C8KM9 2GB (9-9-9-24 időzítéssel)
VGA: GigaByte Radeon HD4350 (nem röhög, majd lesz jobb is!)
HDD: 1× 250GB Maxtor SATAII és 1× 320GB SAMSUNG SATAII
ODD: LG DVD-RW

ALAPADATOK:

CPUZ kép: KATT IDE
Everest CPUID: KATT IDE
Everest Rendszerstabilitás teszt (kereken 1 óra után 51 fokos proci): KATT IDE
Everest Uptime: KATT IDE
Alaplap infók: KATT IDE
Proci infók: KATT IDE
Overclock (éppen aktív CNQ-val): KATT IDE
Szenzor infók: KATT IDE
Memória SPD infók: KATT IDE

BENCHMARK ADATOK:

Memória olvasás
Memória írás
Memória Másolás
Memória késleltetés

CPU PhotoWorx
CPU AES
CPU Queen
CPU ZLIB
FPU Julia
FPU Mandel
FPU SinJulia

[ Szerkesztve ]

(#18) villamos


villamos
őstag

Van egy M3A770DE deszkám. Ezen van egy 2 gigás 1333 MHz -es Kingmax memóriamodul. A Biosban a memóriabeállítások auto -ra vannak állítva. Ennek ellenére (vagy pont éppen ezért?) minden benchmark program azt mondja a ramokról, hogy 600MHz -en ketyegnek. Hogy tudom elérni, hogy a gyári órajelükön működjenek?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#19) Dressi válasza villamos (#18) üzenetére


Dressi
csendes tag

Hali!
Ugyanilyen lapom van, nekem az a tapasztalatom, hogy ha minden AUTO-n van(refclock,proc,nb,mem), akkor jól lövi be a memóriát, ha már húzom kicsit a ref clockot, akkor már AUTO-n nem jól állítja be, de általában ilyenkor nem is szokta senki se AUTO-n hagyni a memókat. Nézz utána pontosan a memóriád időzítéseinek, és állítsd be mauálisan szerintem.

(#20) Dressi válasza Z-77 (#17) üzenetére


Dressi
csendes tag

Üdv!

Lehet tudok válaszolni egy-két kérdésedre:
"Viszont a prockóhoz kapott gyári ventillátort valamiért nem hajlandó szabályozgatni, az állandóan max fordulaton jár, ezt nem tudom miért van."
A biosban a H/W Monitor fülön legalul van egy olyan opció, hogy CPU Quiet Fan, ezt kapcsold be, és be tudod állítani a szinteket.
"Probléma még, hogy minden program a chipkészletre szerelt hűtő fordulatszámát látja CPU hűtőének, ez sem tudom miért van."
Ez érdekes, mert a chipset hűtő ennél a lapnál passzív ha jól néztem a képen, de írtad, h szeretél rá egy ventit, esetleg elképzelhető, h felcserélted a processzor, és ezen hűtő csatlakozását? A szoftveres hőmérsékletmérés meg nem feltétlenül megbízható minden esetben.
"Esetleg valaki leírhatná, hogy a Hyper Transport órajel az miért 1000 MHz, ha jól tudom azért illene 2000 MHz-nek lennie."
Szintén érdekes, de Asrock oldalán a te lapodnál(- FSB 1000 MHz (2.0 GT/s), ahogy nézem FSB-nek írják(nem tudom miért FSB-nek írják, de szerintem a HT órajelére gondolhatnak itt) és 1000-et írnak rá. Az én lapomnál viszont 2600-at(- FSB 2600 MHz (5.2 GT/s), és AUTO-n 2000-re állítja a HT-t, amit csak a ref clock emelésével tudok feljebb vinni ugye, mert 10 a max szorzója. Érdekes, hogy a tied miért csak 1000-et tud, biztos írják valahol, utána kéne olvasni. A HT max szorzója mennyi akkor? 5?
A feltöltött képeidet nézve, láttam, hogy C3 steppinges a procid, szerintem kevesebb fesszel is simán stabil lenne a 3000-es órajelen, ha van kedved esetleg próbálgasd ki.

Üdv, Dressi

(#21) villamos válasza Dressi (#19) üzenetére


villamos
őstag

Kérdés, hogy honnan találjam ki az időzítéseket...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#22) Dressi válasza villamos (#21) üzenetére


Dressi
csendes tag

Cpu-Z--> spd fül vagy szerintem Kingmax oldalán is fenn van valahol

(#23) janika1337


janika1337
tag

Sziasztok!

Én eddig nem nagyon szerettem az ASRock lapokat. Annak idején volt egy P4VM800-as lapom és nagyon gyűlöltem...

De most egy N68C-S UCC lapot sikerült beszereznem és nagyon meg vagyok vele elégedve eddig! Egy Athlon II X2 250-es proci pörög benne és csodálatos.
Az eddig 5600+-os procimat szerintem nagyon nagy mértékben űbereli.
Csak annyi volt vele az elején, hogy a DDR2 ramokat hozzá kellett állítani mert sokszor fagyot. De utána még 1Gb rammal is szárnyalt :) Most jön bele 4Gb DDR3 memória és egy HD5770-es videókártya remélhetőleg. Sokat várok tőle, de szerintem nem fog csalódást okozni, max kellemes irányba :)

Mindenkinek ajánlom! Ilyen árban egy ilyen jó kis lapot venni kész vicc :)

"Szerinted nagy dolog? Nem nagy dolog."

(#24) Z-77 válasza Dressi (#20) üzenetére


Z-77
tag

CPU Quiet FAN: Első nap beállítottam természetesen és annyira ostoba szegényemnek a BIOS-a, hogy csak fast, slow meg medium van sebességnek, kipróbáltam 45 fokon fast-ra állítva folyamatosan gyors, még akkor is ha 33 fokos a proci. Ha slow-ra állítom, leviszi a fordulatot 2300 környékére, ez a legalja de viszont akkor is ennyivel pörög, ha 50 fokos a proci.

A chipkészletre én szereltem hűtőt, a chassis fan helyére lett rádugva egy szabványos 3 érintkezős venti (régi P3). Nehéz lenne összekeverni az AMD 4 pines csatijával és fizikailag is lehetetlen felcserélni őket. Minden program a chassis fant látja CPU-nak a CPU-t meg chassisnak és ugye mivel az 3 érintkezős, ezért nem is tudja szabályozni semmi a fordulatát, de ha tudná, akkor is az MCP ventiről venné le a fordulatot.

A támogatott procik listáján FSB-nek 2000 MHz-et írnak, a HT szorzója meg max 5× opcióig választható.

Alulfeszeléssel játszottam én is, 2 voltig le is tudtam vinni minden gond nélkül, de én úgy vagyok vele, hogy szeretem a gyári értékeket, ezért visszatettem a gyári értékre. Egyébként a legfrissebb BIOS-t is rátettem, semmi nem változott.

Különösebben nem érdekel, elkönyveltem, hogy egy kalap ... ez a lap, azóta voltak még vele negatív tapasztalataim bőségesen (Pl RAM-nak nem lehet kézzel 1,5V-ot adni és egyéb nyalánkságok). Az első és az utolsó volt, hogy ASROCK lapot vettem. 1500 Ft-tal drágábban lett volna normálisabb Giga lap. Szóval részemről ez az ASROCK alaplap nem javasolt vétel és az első adandó alkalommal meg is válok tőle.

Köszi a válaszodat, üdv: Z

[ Szerkesztve ]

(#25) Dressi válasza Z-77 (#24) üzenetére


Dressi
csendes tag

Na jó én értelek, azonban nekem is Asrock lapom van(14500 Ft újonnan,és amd chipsetes), és nincsen gond a memóriabeállításokkal, a HT nem 1000 MHz, hanem 2000, a CPU quiet fan-ban van 9 level, és rendesen lehet állítani, és működik is, a fordulatszámokat is helyesen jelzi ki. Szóval szerintem azért, mert az egyik legolcsóbb Asrock lapot vetted meg, nem kell általánosítani az összes Asrock lapra. A helyedben lehet, hogy én is megválnék tőle, ha tényleg ilyen problémái vannak, pl az 5-szörös max HT szorzót egyáltalán nem értem. Bár nekem az nvidia chipset miatt amúgy se túl szimpatikus(akár egyes problémák forrása ez is lehet, de ezt csak zárójelben).

Üdv, Dressi

(#26) villamos válasza Dressi (#22) üzenetére


villamos
őstag

A Cpu-Z nem azt adja meg, hogy hogyan vannak beállítva ramok?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#27) Z-77 válasza villamos (#26) üzenetére


Z-77
tag

Igazából az a problémám, hogy ugye az alaplap oldalán kiderül, hogy direkt ilyen prockókhoz készült ez a lap, csak azt nem értem akkor a htt miért csak 5× szorzót kapott rajta, az meg való igaz, hogy majdnem a legolcsóbbat vettem meg, de arra álmomban se gondoltam, hogy egy direkt ilyen procikhoz tervezett lap nem fogja kihasználni a proci adottságait. Mert ha valami AM2+-os vagy DDR2+DDR3 support átmenetes izé lenne, akkor azt mondom oké, de ez direkt ddr3-as AM3-as lap. Akkor csinálhatták volna normálisabban is.

Egyébként havernak egy héttel előbb vettünk meg egy másikat, ami cirka 3000 Ft-tal drágább volt ennél, akkor nem is figyeltem a BIOS beállításait. Az egy másik típus volt, ddr2 + ddr3 ram helyekkel, aztán mikor az enyém megjött és elkezdtem vele foglalkozni, mondom megnézem a haverét is, hát az meg ddr2 533-nak állította be a ddr2 800-as ramokat, totál rossz időzítésekkel, minden probléma ugyanúgy jelen van nála is mint nálam. Ezért mondtam, hogy ezt a típust én soha többé nem veszem. Amit eladtam 3 éves AM2+ giga lapot, az 1000-szer többet tudott ennél az új alaplapnál. Egyszerűen nem számítottam rá, hogy Asrocknál az olcsóság egyenlő totál butított alaplapokkal.

[ Szerkesztve ]

(#28) Dressi válasza villamos (#26) üzenetére


Dressi
csendes tag

Az SPD fülön lehet látni, a különböző órajelekhez tartozó időzítéseket, oszlopokban.(JEDEC#1,JEDEC#2...)

(#29) Dressi válasza Z-77 (#27) üzenetére


Dressi
csendes tag

Hát úgy néz ki, hogy a 10k körüli, és alatti alaplapoktól ennyit lehet várni sajna. Bár én sem értem, hogy mennyit spórolnak az előállítási költségen azzal, hogy pl a HT szorzó csak 5, nem megfelelően kezeli a memóriákat AUTO-n,stb... De hidd el, szerintem egy M3A770DE-re nem lenne panaszod, és kb 15k újonnan, de teljesen megértelek, hogy ezek után nem akarsz Asrockot. Öcsém több mint egy éve használ egy M3A785GMH/128m lapot, és semmi gond nem volt vele, mint ahogy a fentebb említett 770-el sem, amit én használok 4 hónapja.

Szerk: most, hogy ezek előjöttek, ha lesz egy kis időm lehet jobban utánaolvasok ezeknek az nvidia chipsetes AM2+,AM3-as Asrock lapoknak. Leginkább a nvidia chipset érdekel ami rajtuk van.

[ Szerkesztve ]

(#30) Z-77 válasza Dressi (#29) üzenetére


Z-77
tag

Igen. Igazából egyébként amíg megy, nem érdekel ez a pár apróság, mert ahány teszteredményt nézegettem ilyen procival szerelt konfigurációktól, az ott elért eredményeket (cpu és ram) vastagon produkálja. A sebességre és a teljesítményre nincs is panaszom és ez a lényeg. Már nem variálok vele. Most már csak az van, hogy a garanciaidőt dolgozza ki nekem, aztán mikor lejár a gari egy alaplapról, általában akkor el is szoktam adni. Akkor majd veszek valami tényleg frankót, de az is nagy gond, hogy az ilyen alaplapok tervezési vagy kivitelezési (mit tudom én) hibái akkor derülnek ki, amikor beszereli és használatba veszi az ember. Kedvem lenne amúgy visszaküldeni az IPON-nak és helyette másikat kérni, de gyanítom, nem foglalkoznának a dologgal. De ez így totál zsákbamacska. És sajnos erről a lapról itt se nagyon volt olvasható semmi ezelőtt, hát most akkor lesz :D Mert ha valaki ezeket leírta volna már előttem, akkor tuti nem veszem meg.

Köszi a válaszaidat!

[ Szerkesztve ]

(#31) villamos válasza Dressi (#28) üzenetére


villamos
őstag

Akkor most kicsit hangosabban, hogy én is megértsem.
A CPU-Z azt mutatja (memóriából kiolvassa valahogy? :F ), hogy milyen időzítéseket kell megadnom, nem pedig azt, hogy jelenleg hogyan vannak beállítva ramok az alaplap/user által?
A jobb oldalt látható értékeket kell beirkálnom a Bios -ba?

Bocs hogy ennyire suta vagyok, de eddig minden alaplapom be tudta állítani magátol a ramokat. :( Vajon Bios frissítéssel lehetne ezt később orvosolni, (mármint Asrock -ék adnának egy új bios -t, amit letölthetünk)

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#32) Dressi válasza villamos (#31) üzenetére


Dressi
csendes tag

A Memory fülön az aktuális beállításokat látod, az SPD fülön az oszlopokban pedig, a memória gyári értékeit, igaz csak 5 értéket mutat, és komolyabb biosoknál jóval több beállítási lehetőség van. A jobb oldali képet, az SPD-t kb úgy értelmezd, hogy 800-as órajelen az első oszlop, 1066-n a második, 1200-n a harmadik, és 1333-n a negyedik. Nálad látszik a memory fülön, hogy más értékek vannak beállítva a tRCD,tRP,tRAS,tRC-re, mint a gyári. ezeket beállíthatod a gyárira, ha akarod, de pl a a tRC-nél nagyobb értéket mutat a gyári, mint amin most van. Nem tudom, hogy a bios miért nem a gyári értékeket állította be, és azt sem, hogy lesz-e erre frissítés. Hasznos az SPD fül, pl ha tuningolsz, és vissza kell osztanod a memóriákat, mert nem BLackEditionos a procid. Akkor én itt szoktam megnézni, hogy kb mit állítsak be a memóriának. Mondjuk ha a ref clock emelése miatt változik a memória órajele, tegyük fel, hogy 1100-on mennek most, akkor a JEDEC#2, és JEDEC#3 oszlopok közötti értékekkel próbálkozok a biosban.

(#33) villamos válasza Dressi (#32) üzenetére


villamos
őstag

Nos...
Megnéztem a Biost és 39 :Y darab különféle változó van, amit be kellene állítani. A többit, amit nem tudok akkor hagyjam automatán? Egyébként mindegyik paraméter mellett szürkével ki van írva egy szám. Megpróbáltam ezt is beirkálni, de ugyanígy állítja be a ramokat így is.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#34) Dressi válasza villamos (#33) üzenetére


Dressi
csendes tag

A szürke szám, nálam a korábbi paramétereket tárolja, például beállítasz valamit, majd elmented, és újra belépsz a biosba, akkor már azt fogja szürkével mutatni, amit korábban beállítottál, és elmentettél. A többi számot úgy szoktam kideríteni, hogy minden értéket alapon(auto-n) hagyok a biosban, pl ref.clock, proci, ht, stbstb. Majd a memóriabeállításoknál átállítom a memóriát(Memory Clock) 400Mhz(DDR3 800)-ra, de az időzítéseket AUTO-n hagyom. Elmentem, majd restart után belépek a biosba, és megnézem, hogy miket állított be magának. A szürkék lesznek azok, és ezeket feljegyzem magamnak, hogy 400-on ennek, és ennek ennyi az értéke. Majd ugyanezt megcsinálom 533(DDR3 1066),stbstb. Egyébként a te problémádra lehet, hogy az is elég, hogy beállítod 667Mhz (DDR3 1333)-ra, és minden mást AUTO-n hagysz, majd elmented, és restart, és ha az első háromnál 9-9-9-et látsz, akkor valószínűleg jól állította már be, mert a képen, amit kitettél, gondolom AUTO-n volt ez is, és ott pl:9-10-10 volt az első három. Ezt előbb is írhattam volna, bocsi. :P

(#35) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!!
Nekem a 770-es alaplapom jól lövi be a ramokat.Most vettem bele egy x3-445-ös procit, activáltam a 4. magot, (elöző procinál bekapcsolva hagytam az acc-t), és fel is állt a rendszer,stabilan futott, öröm&bodottá, egész addig, míg ki nem kapcsoltam, azóta mindenféle hibaüzikkel indul csak el 4 magosként, és ha 4 magosként kikapcsolom, 3 magosként idul ujra csak el(magátol arra ál be) :O :O :O :O
Szóval így jártam, bár erre számítottam is.
Ma még próbálkoztam fesz emeléssel+ egyébbel, de csak kék halált,meg windows nemindul helyreállítjuk ablakot kaptam.
Ez van.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#36) cettlee


cettlee
őstag

a diognosztikai kijelzönek ász párt kellene mutatni ha minden ok, ennek ellenére nálam 00-t illetve néha 30-at mutat.

30: initialize system management interrupt
00:passes control to OS loader

30as hibakód ritkán jön elő, boot közbe 00 megjelenik ahogy kell, utána win betöltés közbe már AA van, és destktop megjelenéskor visszavált 00-ra és ugy is marad. amugy a lap tökéletesnek tünöen müxik.

(#37) nemszabad


nemszabad
tag

Sziasztok!

M3N78D-vel szemezek, csak nem tudom milyen lehet.... Egy teszt nem sok, annyit nem találok róla sehol.... Se vásárlói vélemények, se semmi. Nvidia 720D chipset-ről sincs teszt. Egyszerűen tanácstalan vagyok. Akinek ilyen lapja - és főleg tapasztalata - van, kérem írjon!

Köszönet: Petya

(#38) Dressi válasza nemszabad (#37) üzenetére


Dressi
csendes tag

Hali!

Én nem ismerem az a lapot, de elgondolkoznék az nvidia chipseten, a korábban már írt okok miatt. Hasonló árban már lehet kapni amd chipseteset is.
Pl:
760GM-GS3
Ár
vagy
M3A770DE
Ár
vagy
Kicsit drágábban, már 8-as szériás amd chipsetes lapok is vannak.
880GM-LE
Ár

Üdv, Dressi

(#39) Joker_5x


Joker_5x
tag

sziasztok!!
Kéne egy kis segitség!!
Lehet ,hogy csak én vagyok tudatlan
Éppen alaplapot veszek mit jelent az FSB 2600mhz,FSB 5200mhz melyk a jobb a Athlon 64 x4 640-es procinak???
Elöre is kösszzi

Az élet labirintus, de valahogy senki sem keresi belőle a kijáratot.

(#40) Dressi válasza Joker_5x (#39) üzenetére


Dressi
csendes tag

Hali!

AMD-nél nincs konkrétan FSB, refencial clock van, amiből számolódik egy-két dolog. Asrock írja az oldalán csak FSB-ként, amire még én se jöttem rá, hogy miért. Szerintem a max Hyper-Transport órajelet értheti alatta, de 2000-en fog menni, alapból, és nem is érdemes a HT-t emelni. Gondolom a proci amire gondolsz Athlon II X4 640, és nem Athlon 64? Egy linket dobhatnál, azzal kapcsolatban, amivel nézted az FSB-t.

Üdv, Dressi

(#41) nemszabad


nemszabad
tag

Köszönöm Dressi! Akkor nVidia chipkészlet kilőve, viszont 8-as sorozatú AMD chipsetes jobb lenne, amire gondoltam az Asrock 870icafe. Erről vélemény? Korrektnek tűnik, pl.: tartós kondik.
Petya

(#42) Dressi válasza nemszabad (#41) üzenetére


Dressi
csendes tag

Szia!
Jónak tűnik, saját tapasztalom azonban nincs, de pl ez 1 x Dr. Debug (7-Segment Debug LED) kifejezetten tetszik nekem, de ez csak egy extra. Mondjuk kinek mi. Nem jársz rosszul vele úgy gondolom. Egyik ismerősömnek 870 Extreme3 van, és elégedett vele. Csak azért írtam, mert hasonló lap.

Üdv, Dressi

(#43) sCr89


sCr89
tag

Hali, egy ilyen ddr3 alaplap az elviszi a ddr2 ramot is vagy külön olyat kell keresni ami ddr3/ddr2 ?
Köszii

(#44) Dressi válasza sCr89 (#43) üzenetére


Dressi
csendes tag

A második. :)

(#45) sCr89 válasza Dressi (#44) üzenetére


sCr89
tag

oké, köszi :)

(#46) sCr89


sCr89
tag

mit gondoltok arrol hogyha veszek egy ilyen asrock 770 extreme3 alaplapot..rá egy x4 955 v 965 és egy gtx460 glh és egy Kingston 2x2GB DDR3 1600MHz-et?!. Passzol minden? v maradjak ddr2 800mhz 6Gb nél?

(#47) Dressi válasza sCr89 (#46) üzenetére


Dressi
csendes tag

Hali!

Ez egy másik topik témája lenne, de szerintem lap okés, procin annyit tudsz egy kicsit spórolni, hogy pretested procit veszel, ami jóval olcsóbb mint az eredetileg 4 magos, viszont ugyanazt tudja. Itt egy C3 steppinges B45,B50,B55-re gondolok. Memória is okés. Sztem ne vegyél már újonnan ddr2-s cuccot. 4gb meg elég. Vidkari is bőven jó. A tápon viszont ne spórolj, minőségit válassz mellé. :D

Üdv, Dressi

[ Szerkesztve ]

(#48) sCr89 válasza Dressi (#47) üzenetére


sCr89
tag

Oké, csak nemtom melyik topik lenne azért irtam ide, igen énis egy c3-ra gondoltam csak nem találok tul sokat, am a memóriát ugy gondoltam hogy van ddr2, nem ujjonnan venném, Corsair cx600 gondoltam, ha nem lesz elegendő a jelenlegi.
Kösziii.

(#49) Dressi válasza sCr89 (#48) üzenetére


Dressi
csendes tag

Itt a topik.

Szerk: Most nézem, hogy azt lezárták már. Itt egy másik.

[ Szerkesztve ]

(#50) sCr89 válasza Dressi (#49) üzenetére


sCr89
tag

oké, kösz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.