Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gfefe


gfefe
őstag

Nem olyan régen a bírtokomba került egy ilyen szépség és úgy érzem megérdemel egy topikot.

Dragon:[link]
Game: [link]

Legfontosabb infók:

■Supports CPU up to 140W
■AMD 790GX + SB750 Chipsets
■Supports AMD OverDrive™ with ACC feature (Advanced Clock Calibration)
■Integrated AMD Radeon HD 3300 graphics, DX10 class iGPU, Pixel Shader 4.0, Max. shared memory 512MB
■Supports ATI™ CrossFire™ and Hybrid CrossFireX™
■2 x PCI Express 2.0 x16 slots (green @ x16 mode, blue @ x8 mode)

És még sok minden. Részletek a Hivatalos oldalon.
Egy kis teszt: ITT

Amikor megjelent 32000Ft körül debütált. Most 24000 Ft ért már megkapható.
Ez szerintem egy ilyen felszereltségü és tudásu lapért nem pénz.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#2) gfefe


gfefe
őstag

Nekem a tuningal semmi problémám nem volt.... Jó kis lap...
Az ACC is működik rendeltetése szerint (bár nekem a proci nem alkalmas az aktiválásra.)
Biosza kellően kidolgozott. Pöcre ment a frissítése is.

Csináljunk egy jó topikot :K

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#3) FireKeeper válasza gfefe (#2) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Up neki, sokáig én is ezen gondolkoztam, de aztán giga lett belőle. ennek hogy melegednek a MOSFET-jei? gigán eléggé, sőt a honlapján írják is, hogy az ACC-t csak azután kapcsoljuk be, ha gondoskodunk a fetek hűtéséről.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4) gfefe válasza FireKeeper (#3) üzenetére


gfefe
őstag

jelenleg 1,4v al hajom a procim 3 maggal 3500mhz en és semi probléma nincs... az északi híd is elviselhető. a fetek szint úgy.
Nincs vele problémám. Jó kis lap ez. stabil és a tuningra is elég jól ki van hegyezve.
:K

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#5) Gyuri27 válasza gfefe (#4) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azt megnéznéd, hogy a fetekre melyik hr 9 passzol?

Amd - Radeon - Ryzen

(#6) gfefe válasza Gyuri27 (#5) üzenetére


gfefe
őstag

[link]

ezek közül a hűtők közül szerintem a "Thermalright HR-09 U" nek jónak kell lennie... bár szerintem felesleges. tegnap pont néztem,h ogy simán rajta tartom a kezem a feteken és még langyosnak sem mondható.... :K

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#7) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv,

nekem is ilyen lapocskám van, csak a kíváncsiság miatt kérdezném, h a lapon lévő 1 x USB/WiFi header kivezetés pontosan micsoda. Milyen wifit lehet ide kötni vagy micsoda, meg h meg mi? :))

(#8) gfefe válasza g.gergo (#7) üzenetére


gfefe
őstag

wifi karit lehet venni hozzá.

2 féle jó hozzá ha jól tudom. onnan gondolom, hogy a driver fent van a cd-n hozzá. :)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#9) g.gergo válasza gfefe (#8) üzenetére


g.gergo
senior tag

"wifi karit lehet venni hozzá."

Hát ez aztán a hatalmas opcionális lehetőség, mintha enélkül nem is lehetne üzemeltetni wifi kártyát. Azt esetleg megtudod mondani, h melyik két típust is érinti ez a lehetőség?

(#10) gfefe válasza g.gergo (#9) üzenetére


gfefe
őstag

a cd-n ott a driver. a driver megnevezésben a tipusszám. (wifi)

amúgy nem érdemes ilyesmivel foglalkozni mert a vifi kari elfoglal egy pci elyet és akor meg tök mind 1 ha egy olcsó wifi karit veszel. Én is így voltam vele... és tudom akkor, hogy milyen márkát veszek... a gyári asrock meg lehet jó lehet nem.... nincs tapasztalat.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#11) gfefe


gfefe
őstag

1.60 al új biosz érkezett....
feltettem.... Nem sok semmi változás. Mint ahogyan a leírásban is látható vmilyen új procit iktattak csak bele. uningom ugyan annyi tőle így azt mondom, hogy érdemes feltenni... ártani csak nem árt :)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#12) gfefe


gfefe
őstag

Ahogy látom nem lett a ph-n ez a lap egy siker termék, vagy legalább is a fene se tudje :)

(lehet, hogy csak mivel nincs vele probléma azért nem írtok ids :DDD )
Minden esetre szerintem egy nagyon jó deszka... :K

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#13) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv! Nekem is ilyen alaplapom van, egy Athlon X2 250-nel, 2GB 1066 rammal. CPU alapon van, a vga-t húztam már /csak órajel emelés, semmi feszadás stb/, valameddig. /C&C3-mal, nem fps-sel játszom/, nektek melegszik az int vga? igazából még nem nézegettem, de ha volt-ot adok neki /nem mostanában lesz diszkrét vga benne/, akkor meg kell támogatnom valamilyen halk ventivel.

(#14) gfefe válasza elttiL (#13) üzenetére


gfefe
őstag

nekem alapon feszemelés nélkül az itegrált vga 910Mhz ig megy....
Az északi híd melegszik igaz, de ez egy asrock ;] nem kell tőle megijedni... így használom most is. (arra a böhöm bordára amúgy simán rá lehet rakni egy kis ventit és akkor még jobb) Tökéletesen megy se képhiba se semmi.... fesz emeléssel vigan meglenne az 1000Mhz is, de minek :DDD ha annyira játék kell majd lesz benne egy ati 5xxx szériás kari... (mert arra pályázom )

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#15) elttiL válasza gfefe (#14) üzenetére


elttiL
senior tag

Szaggat a RedAlert3 sajna, ezért gondoltam, hogy meghúznám. de gondolkodtam egy Hybrid Crossfire-ben is ...

(#16) gfefe válasza elttiL (#15) üzenetére


gfefe
őstag

a hybrid cf et felejtsd el.... inkább várj még 1-2 hónapot és vegyél egy natív jó kis vga-t.

Javaslom majd az 5xxx sorozat vmelyik tagját.... bár kérdés, hogy mennyit szánsz majd rá... azok teljesítményben és tudásban is fölötte lesznek a mai kariknak... alsó kategóriába szerény saccolásom szerint 4850 teljesítményt várj... és az bőven sok a redalerthez :)

de amúgy 900 körül vígan elmennek ezek a lapok .... húzd meg és meglátod...

ja és érdemes az AMD oldalról leszedni a legfrisebb motherbord drivert mert az is dob rajta... sajna az asrock nem teszi ki a lap oldalára a fris drivereket.... (de mire van az user leleményessége :) ) majd ha lesz időm a legfrisebb hang drivert és alaplap drivereket belinkelem ide a fórumba... csak eddig nem volt túl nagy érdeklődés sajna iránta....

(amúgy nekem a hang"kari" momentán nagyon bejött.... ASUS M3a79 lapokét simán veri...)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#17) elttiL válasza gfefe (#16) üzenetére


elttiL
senior tag

nem fogadtam meg a tanácsod :DDD szerváltam egy hd3470, mert így akartam az alaplap klafa, olcsó, relatíve stabil, kicsit izé, hogy a 12-os csati keresztbe emgy a c pu ventilátor fölött, mert annyira a szélére rakták a lapnak...

(#18) meglehet


meglehet
csendes tag

Nekem most tanácsolták, hogy ilyen alaplapot vegyek az enyém helyet. Ahogy olvasom aki ír róla az jót ír, bár nem sokan voltak:d Hibrid dologhoz lenne egy kérdésem. Nekem egy 4670 em van. Na azzal lehet, ha igen akkor érdemes-e, vagy csak fölöslegben lesz egy integrál karim??

(#19) elttiL válasza meglehet (#18) üzenetére


elttiL
senior tag

Üdv! 4670-nel nem fog menni a hcf. Magában a 4670 szépen fog muzsikálni, az integráltat ki kell kapcsolni, mert visszafogja...

(#20) vili91


vili91
csendes tag

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy ezzel a lappal be lehet-e kapcsolni egy AMD Phenom II x3 720-as 4.magját?

Előre is kössz!

Vili

(#21) elttiL válasza vili91 (#20) üzenetére


elttiL
senior tag

De beám.....
- Supports AMD OverDrive™ with ACC feature (Advanced Clock Calibration)

[ Szerkesztve ]

(#22) gfefe


gfefe
őstag

NA benéztem már, hogy miként halad a topik :)

Ahogy látom jól. Bár sok hozzászólás nincs, de legalább ez tanúsítja, hogy nem nagyon van probléma ezzel a príma lappal.... Sajna én muszáj voltam eladni és ennek a kistesójával nyomulok most, de ha megint a kezeim közé kaparinthatnám :):):)

Apropó ajánlom mindenkinek a legfrisebb bios a laphoz! (1.80)
Nem gyengén tartalmaz újításokat... leginkább az órajel visszavételben.
Gyakorlatilag az asrock most minden lapjához kiadott egy hasonlót és elmondhatom,hogy tud valamit! Bár nem ad ki az asrock havonta biost, de amikor kijön egy az jelentős újdonságokat és javításokat tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#23) elttiL


elttiL
senior tag

Jelentem: megmurdált a lapom. Ha lesz kedvem hozzá, akkor megírom valamelyik topic-ba az esetet. /keresek valami: hogy b..sztam el a lapomat vagy hasonló témájú topicot/ :W

[ Szerkesztve ]

(#24) cashback


cashback
őstag

Sziasztok.

Úgy fest a dolog hogy beállok közétek... :B

AsRock A770DE+ lapom halt meg a napokban... és egy ilyen 790GX/128M-re váltok át.

Ezeket próbálom majd bele erőszakloni:
Proci: Athlon x2 5000 @ Phenom II x4 FX5000 @ remélem bírja majd a 3,2Ghz-et mint az elődjében.
Ram: 2*2Gb CSX 1066Mhz + 2*1Gb Hyperx 1066mhz (a 770-ben 800Mhz felett nem sikerült működésre bírnom...)
Vga: HD4850 Toxic

Gigabyte GE-R460-V1 hajtja majd az egészet.

Magfeloldós, tuningos tapasztalatok vannak errefelé?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#25) cashback


cashback
őstag

Nem nagyon van élet errefelé... :O

Pedig jó lett volna tudni hogy ennél a lapnál is fenn áll-e ez a dolog: [link]

Szóval hogy a legújabb bios az béna és térjek vissza valami régebbire... csak hát a lustaság, meg a félsz... minél többször frissítek biost annál biztosabb hogy előbb utóbb beüt a krach. :U

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#26) gfefe


gfefe
őstag

Ez egy jó kis deszka pedig... Bár sajna már rég nincs meg.

Nekem annó semmi bajom se volt vele.
Bios meg alap, hogy próbálgatni kell nem mindíg a leguljabb a legjobb, de azt hiszem ez minden lapnál igaz. :)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.