Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Nem nagyon hallani erről az alaplapról, hátha így előkerül 1-2 tulaj némi tapasztalattal. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2) Rover623 válasza VaniliásRönk (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Elég régen vagy már tag hogy tudd: egy ilyen topicnak semmi értelme...:(

primus inter pares

(#3) VaniliásRönk válasza Rover623 (#2) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Lehet, de egy próbát megér, maxumim elvész a többi ''felesleges'' topik között. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4) Rover623 válasza VaniliásRönk (#3) üzenetére


Rover623
félisten

Nem ér meg...és mielőtt elvész, be lesz zárva...:U
Fontos felesleges topicokkal terhelni a rendszert?
Mi a szent szar lenne itt ha minden létező alaplapnak totyikot nyitva valaki, csak azért hogy ''hátha''...?:Y
:(((

primus inter pares

(#5) VaniliásRönk válasza Rover623 (#4) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A népszerű alaplapoknak van topikja, ha ez a lap olyan a valóságban amilyen papíron, akkor elég népszerű lesz, az egyik legolcsóbb (16k), és a kevésbbé melegedő chipset miatt tuningban odaverhet a Fatality, Deluxe meg egyéb jól csengő nevekkel megvert 30-50k-s lapoknak.
Ha meg zavar a topik, szólj egy modnak, meg tegyél panaszt a kismillió apró miatt is.
Meg ha már itt tartunk, amiatt is felemelhetnéd a szavad, hogy nem egy bazáros arc PH-n ''ingyé'' bizniszel, miközben a topikjával terheli a rendszert. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#6) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Egy kis tapasztalat.

Egy 3000+ os Sempronnal 8*200 helyett 8*300 on működött normálisan. így némileg sebes is volt.

Itnegrált VGA használata esetén sempron 4X HT je miatt tökmind1 mit állít neki az ember a dual 667 10 G/sec ét nem fogja kihasználni egyátalán. Sőt alig gyorsabb mint egy Sima 754 es sempron single channel DDR je. Hiába tekertem fel az onboard GPU-t 550 re.

939NF4G ebben jobb volt nekem. Bár lehet hogy meg kellene próbálnom rendes 800 as DDR2 es ramokkal meg 5X HT-s A64gyel is.

amúgy klafa kis lap


Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#7) VaniliásRönk válasza BlueAthlon (#6) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kösz szépen, én csak 2 hét múlva tudom összerakni a konfigot és pont ilyen infókat szerettem volna szerezni. ;) Szóval azt mondod megéri a DDR2-800? Próbáltad 300 felett? Mondjuk 8x333? :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8) VaniliásRönk válasza Rover623 (#4) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem tudom az FSB300-hoz kellett-e BlueAthlonnak feszta adni valaminek (majd kiderül :D), de már ez az érték is alázza a legútóbbi PH-s AM2 tesztben szereplő 2-3x annyiba kerülő alaplapokat. :P

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9) ftc


ftc
nagyúr

Mi a különbség a 2 lap között?
ALiveNF4G-DVI és a címben lévő közt?
[link]

(#10) VaniliásRönk válasza ftc (#9) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Amire rákérdeztél az támogatja az AMD Live!-ot, hogy az pontosan mit jelent nem tudom, gondolom kikapcsolt állapotban is lehet zenét hallgatni vele, támogatja a HDTV-s HDMI anyagok kezelését stb., meg fel lehet rá tolni az XP Media Center Editiont.

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#11) ftc válasza VaniliásRönk (#10) üzenetére


ftc
nagyúr

ennyi pénzért lehet lemondok Ati chipsetről és inkább ezt választom....mivel a címben szereplőt nem tok szerezni..

In our overclocking test, we set the HT multiplier to 4x (800MHz) and set the CPU multiplier to 10x, CPU Vcore to 1.4v and push the CPU CLK to 293MHz and it was quite stable for the AM2 4000+ 2GHz -> 2.93GHz on air.


[Szerkesztve]

(#12) VaniliásRönk válasza ftc (#11) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ezt melyik tesztben találtad? Egyébként ICSMediában elvileg van ilyen alaplap.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#13) ftc válasza VaniliásRönk (#12) üzenetére


ftc
nagyúr

[link]

itt a legvégén

mivel nem MO-n élek szal nekem mondhatod...17K-t tom megszerezni

(#14) VaniliásRönk válasza ftc (#13) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az ICSMedia egy olcsó számtekbolt. [link] ;) Ha én értettelek félre akkor sorry. És kösz a linket. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#15) VaniliásRönk válasza ftc (#13) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Előzőleg is ezt linkelted be? Csak mert akkor nem vettem észre a végén azt a ''félmondatot'' a tuningról, 1-2 tesztet is lefuttathattak volna, hogy mennyivel lett gyorsabb a rendszer.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#16) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Feszt sempron mellett nem tudtam adni neki, az az 50% os tuningot alapfesz mellett vitte (1600@2400), gyári coolerrrel.

Mondjuk csak 4X HT szorzót alkalmaz a sempron , azaz tuninggal is csak 1200 MHZ volt a HT busz sebessége.

De nekem volt annó egy 939NF4G lapom is, amit gond nélkül lehetett 300 mellett 5 X HT vel használni.

Ennek a HT-s játéknak csak akkor van értelme ugye ha integrált VGA val nyomul az ember, mivel a rendszermemóriát használja fel a megjelenítéshez. Amihez ugye az A64 memvezérlőjét dolgoztatja ő is. Namármost a mézesbödönhöz oda is kell férni, és mint minden más ezköz a Hypertransport linket használja fel a kommunikációra. tehát ha az alapból szűkös akkor hiába van a másik végén dual-DDR2 meg minden csoda, nem lesz elég gyors. Az a kis Geforce ilyenkor az összes rendelkezésre álló HT erőforrást felemészti a munkájához.

Tehát nekem annó egy 939NF4G volt a következő beállításokkal, 8*250 es FSB 5X HT, szinkron dual 500 2.5-3-3-8-1T ben a ramok, int VGA meg 425 helyett 600 on, így elég kellemes kis sebessége volt :D Bőven többet ment mint a sima gyári tesztekben.

nagyon sokat számított nek i hogy command rate 1T legyen, arra vagy 10-15% ot gyorsult. időzítésekre is mégegy picit. ( Többen mondják hogy az AM2 es procik memvezérlése nem igazi 1T vel, de ezt majd meg kellene nézni)

Namármost meg kellene nézni egy AM2 es A64 gyel meg DDR2 -800on 1T-vel menő alacsonyabb késleltetésű modulokkal :D

ALiveNF4G-n meg már VGA mellett DVI kimenet is van.

Aki nem az integrálttal akarja használni , annak végülis tökmind1 hogy mennyi a HT szorzója, a többi ezköznek köze nincs hogy szétterhelje a csatornát.





[Szerkesztve]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#17) ftc válasza VaniliásRönk (#14) üzenetére


ftc
nagyúr

hááát pár forintért én nem fogok futkosni....

(#18) VaniliásRönk válasza BlueAthlon (#16) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kösz az infókat! :) Akkor lehet hogy Athlon64 lesz, mert eleinte az int. VGA-t szeretném használni. Lesz lehetőséged tesztelni, hogy megy-e FSB300 felett?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19) VaniliásRönk válasza ftc (#17) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ok, nem tudtam hogy úgymond helyben van a lap. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#20) tomesto


tomesto
aktív tag

Egy nagy uppot a topiknak:)
Sztem jó kis lap ez és lesz híre, mint a kistesójának a K8NF4G SATA2nek...sztem egy nagyon jól sikerült széria az asrocktól...
Még tényleg nem sokat hallani felőle, de elgondolkodtam már a cserét egy ilyen lapra...
Roverrel ellentétben én azt mondom volt értelme megniytni a topicot...Ha az elődjének nagy híre volt akkor ennek is nagy lesz...A K8NF4G SATA2ős topikot is anno úgy kellett berugdosni és lásd beindult:) Sok mindenre jó egy ilyen topic,és sokmindent meg tudtam eme lap tesójáról,h mire figyeljen az ember memó választásnál stb stb...
Olcsó,és jó megoldás kis gép építésére...nem utolsó sorban erős méretéhez képest...
Viszonylag jól felszerelt:Egy jó videókaresszal ütős gép faragható belőle...A dual channel memó sem elhanyagolható rajta,szal elődjéhez képest sokat fejlődött...
Ára kb: 16-17K ami szinte ajándék:)
Egy szó mint száz valószínű h kiprószálom majd a lapot!

CPU - Socket AM2 for AMD Athlon™ 64FX / 64X2 / 64 and Sempron processors
- Supports AMD's Cool 'n' Quiet Technology
- FSB 1000 MHz (2.0 GT/s)
- Supports Untied Overclocking Technology
- Supports Hyper-Transport Technology
Chipset - Northbridge: nVidia GeForce 6100
- Southbridge: nVidia nForce 410 MCP
Hybrid Booster - CPU Frequency Stepless Control
- ASRock U-COP
- Boot Failure Guard (B.F.G.)
Memory - Dual Channel DDRII memory technology
- 4 x DDRII DIMM slots
- Supports DDRII800/667/533
- Max. capacity: 8GB
Expansion Slot - 2 x PCI slots
- 1 x PCI Express x 16 slot
- 1 x PCI Express x 1 slot
- 1 x HDMR slot
Graphics - Integrated NV44 graphics DX9.0 VGA
- Pixel Shader 3.0
- Max. shared memory 128MB
Audio - Realtek ALC888 7.1 channel CODEC with High Definition Audio
LAN - Realtek PHY RTL8201CL
- Speed: 10/100 Ethernet
- Supports Wake-On-LAN
Connector - 2 x Serial ATAII 3.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, JBOD) and ''Hot Plug'' functions
- 2 x ATA133 IDE connectors (support 4 x IDE devices)
- 1 x Floppy connector
- 1 x IR header
- 1 x Game header
- 1 x COM port header
- CPU/Chassis FAN connectors
- 20 pin ATX power connector
- 4 pin 12V power connector
- CD in header
- Front panel audio connector
- 2 x USB 2.0 headers (support 4 USB 2.0 ports)
Rear Panel I/O HD 8CH I/O
- 1 x PS/2 Mouse Port
- 1 x PS/2 Keyboard Port
- 1 x VGA Port
- 1 x Parallel Port (ECP/EPP Support)
- 4 x Ready-to-Use USB 2.0 Ports
- 1 x RJ-45 Port
- HD Audio Jack: Side Speaker / Rear Speaker / Central / Bass / Line in / Front Speaker / Microphone
BIOS Feature - 4Mb AMI BIOS
- AMI Legal BIOS
- Supports ''Plug and Play''
- ACPI 1.1 Compliance Wake Up Events
- Supports jumperfree
- SMBIOS 2.3.1 Support
Support CD - Drivers, Utilities, AntiVirus Software (Trial Version)
Hardware Monitor - CPU Temperature Sensing
- Motherboard Temperature Sensing
- CPU Fan Tachometer
- Chassis Fan Tachometer
- CPU Quiet Fan
- Voltage Monitoring: +12V, +5V, +3.3V, Vcore
Accessories - Quick Installation Guide, Support CD, I/O Shield
- Floppy/ATA 133 cables
- 1 x SATA data cable (Optional)
- 1 x SATA 1 to 1 power cable (Optional)
- 1 x COM port bracket
- 1 x HDMR card (Optional)
Form Factor - Micro ATX Form Factor: 9.6-in x 9.6-in, 24.4 cm x 24.4 cm
OS - Microsoft® Windows® 2000 / XP / XP 64-bit / Vista™ compliant
Certifications - FCC, CE, WHQL

(#21) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Úgy tűnik van egy komoly gyengéje az alaplapnak. (ill. inkább az ASUS/ASRock párosnak) A CPU feszt csak 0.05V-tal lehet emelni, ami könnyen kevésnek bizonyulhat...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#22) tomesto válasza VaniliásRönk (#21) üzenetére


tomesto
aktív tag

''Úgy tűnik van egy komoly gyengéje az alaplapnak. (ill. inkább az ASUS/ASRock párosnak) A CPU feszt csak 0.05V-tal lehet emelni, ami könnyen kevésnek bizonyulhat...''

Sztem nem olyan gáz dolog mivel ezek a lapok nem tuningbajnokságokra készültek,hanem egy otthoni általános felhasználásra...netezgetés,filmnézés,esetleg egy kis játékra...:)

(#23) tomesto


tomesto
aktív tag

Hivatalos Teszt:[link]

(#24) VaniliásRönk válasza tomesto (#23) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez a 2 teszt van a neten, most már mindkettő be van linkelve a topikba, ha már én nyitottam a topikot talán nekem kellett volna, de most már mindegy, és kösz. ;)
Az nem baj, ha egy alaplap nem tuningra terveztetett, az már annál inkább, ha szándékosan megakadályozzák a tuningot valamilyen formában, itt pedig erről van szó, mert az alaplap fizikailag képes 1.55V-ot leadni (ami nem sok, de mondjuk éppen elég kultúrált tuninghoz), de a BIOS-ban csak +0.05V-ot lehet adni, azt is csak Cool 'n' Quiet-es CPU-knak. (Sempron 3400+-tól...)
Ez egyébként csak azért dühítő, mert szándékosan bánnak ki a userrel, és magukkal is, mert így valamivel kevesebben veszik a portékájukat...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#25) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Összegezve, ez nem egy tuning lap, de legalább olcsón képes ugyanazt nyújtani, amit a többiek jóval drágábban, mert egyik sem igazán tuningbarát. (ASUS, Gigabyte, MSI)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#26) rollins


rollins
őstag

Újabb elrendezésű matx Asrock lapok: [link] és[link] (itt miért PCI Express Graphics slot -ot írnak PCI Express x16 slot helyett? vagy ugyanaz a kettő?) Ezeknél az az érdekes hogy az nV 6100 és 430 egyetlen kis borda alá került. A 20 tűs táp konnektor meg a pci-e vga foglalat közelébe.

[Szerkesztve]

(#27) joergie válasza tomesto (#22) üzenetére


joergie
őstag

Igazából ez irodai felhasználásra a legalkalmasabb...meg ha valaki otthonra költséghatékony gépet szeretne. Csip-csup aporóágokat hip-hop meg lehet vele oldani :C

Ha váltanék k8nf4g-ről, akkor én inkább már egy ALiveNF6G-DVI -t vennék, azért mégiscsak mindenhova tft kerül újabban...ez irodai szinten is ''nagy'' húzás.
Bátyáméknak is egy ilyen gépet ajánlottam mostanság. Ezt még bőven lehet fejleszteni.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#28) VaniliásRönk válasza joergie (#27) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jó kis alaplapok ezek, és a TFT-ken sem ritka a sima D-Sub (nekem is olyan van), otthon meg nem muszáj az int. vga-t használni, jó az tartaléknak 2 kártya között. ;)
Tulajdonképpen Sempronok alá ideálisak, mert azok alapfeszen is nagyon jól húzhatóak, ált. az FSB a korlát, a HT-t meg szerencsére lehet állítani az ASUS/ASRock alaplapokon. Az egyetlen szépséghibája, hogyha mégsem megy eleget alapfeszen a CPU, akkor csak QnC-esnek lehet +0.05V-ot adni (bár szerintem csak idő kérdése a ''tuning'' biosok megjelenése, mert ez csak BIOS korlátozás, nem a hardware hibája). Egyébiránt 3400+ felett a mostani Sempronok is támogatják a CnQ-et.
Vagyis extrém olcsón lehet elég jól használható rendszert építeni rájuk, jól meghúzva simán otthagynak egy 3500+-os (nem tuningolt!) Athlon 64-et.
Az egyedüli húzós rész a RAM kérdés, bár mostanában a DDR400-at sem mérik olcsón...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#29) dusinnhht


dusinnhht
csendes tag

Hali!
Nekem egy ilyen gépem van:
Asrock ALiveNF4G-DVI, AMB Athlon 3800+, 512 DDRII Ram.
Ez az alaplap nagyon szép és jó, DE! Nekem csak 1024*768 as felbontást bír. Ez igaz, vagy többvideo memóriát kéne neki adnom, vagy egy BIOS Update kéne? Amúgy nagyon király, 15% ot 1 fok hőmérsékletemelkedés nélkül tudok rajta húzni (2400@2760). Amúgy, ha valaki elmagyarázná, hogy hogyan műxik ez az órajelhúzogatás, azt megköszönném (mit kell állítgatni, esetemben meddig mehetek el...). Amúgy ajánlom mindenkinek, mert semmi baj nincs vele és mit nem mondjak; igen igen gyors egy 2,4 es P4 után ;) . Ja, ha valaki egy olcsó, esetleg használt, de mondjuk COD2 meg Flatout2 futtatására alkalmas videokarit tudna ajánlani, az is jó lenne :) Köszi

((˙))((˙))

(#30) ftc válasza dusinnhht (#29) üzenetére


ftc
nagyúr

tegyél fel uj VGA drivert...de keresda chipsetet a támogatottak között...pl a legjuabb driverekkel én is csak 1024*768-t tudtam elérni max a régebbi 85.xx-el ment szépen..

(#31) rollins válasza dusinnhht (#29) üzenetére


rollins
őstag

Meg akinek csak 20 tűs tápja van annak jól jöhet. Async mód (fix pci-e) kis tuningra biztonságot ad. Ahogy elnézem az új am2-es lapokat, a legkevesebb baj a matx lapokkal van.

[Szerkesztve]

(#32) VaniliásRönk válasza rollins (#31) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A HT szorzót is csökkentenie kéne (5x-ről 4x-esre, ASUS kistestvér lévén lehet hogy 1000MHz van a BIOS-ban 5x helyett, akkor 800-ra kell állítani), bár azt valószínűleg megtette, mert 1150MHz-et maximum a mesében visznek ezek a CPU-k. :)
Az inetgrált VGA egy nagy halom szutyok, bár lehet a driver kavar be, de 32biten már 800x600-ban is csak 85Hz-et bír... igaz egy rendelőben ez is megfelel, de alkalomadtán lehet meglepem az apámat egy X3xx-as kártyával. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#33) VaniliásRönk válasza dusinnhht (#29) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Egy Inno3D 6600GT tökéletesen viszi mindkettőt (utóbbit maxon is ez tuti ;)), ha szerencséd van már 16-17k környékén hozzájutsz.
Azért ha betennél még egy 512-es modult (pont olyat mint a mostani), az is sokat dobna még a teljesítményen.
Ha tovább akarod húzni, akkor elkelhet egy jobb hűtő, egy AC Freezer 64 Pro ideális választás, hatékony, halk, és még szemtelenül olcsó is (br. 4300Ft). Ha esetleg azzal vakítanak a boltban, hogy csak 939-re jó, ne hidd el, simán felmegy AM2-re is.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#34) mizol


mizol
tag

Megkérdezem itt, hátha... :)

AliveNF4G-DVI alaplappal van problémám.
XP install indulásakor, miután kiírja, hogy Szg hardverkiépítésének ..., fekete képernyő, nem megy tovább. Ezt egyedül egy 80G Samsung SATA2-vel csinálja (a vinyó minden más típusú alaplapban rendesen üzemel).
Ha erre a vinyóra átgosztolom pl. egy IDE-sről, amire felmegy az XP, akkor tökéletesen működik.

Van valakinek ötlete, mi okozhat ilyen problémát?
(Természetesen legfrissebb BIOS van - 1.30)

Egy erre utaló fórumot találtam a neten, német... azt sajnos nem éretni :B
... esetleg, ha vki érti miről írnak, vagy írnak-e értelmeset, akkor megköszönném a segítséget : [link]
(nem is biztos, hogy erről írnak :F :U )

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#35) rollins válasza mizol (#34) üzenetére


rollins
őstag

SP2 -es a XP telepítője? Ha nem, akkor aszem F6 bill. nyomogatása és sata driveres floppy kell.
most látom, maradt még a tpcomp-ban? :) (ha ott vetted...)

[Szerkesztve]

(#36) mizol válasza rollins (#35) üzenetére


mizol
tag

Infolexes :)

Az a hatalmas gond, hogy el sem jut az F6-ig. Ott előtte a sötét képernyőnél áll meg, mielőtt a kékre váltana. Próbáltam SP2-essel is, Sp nélkülivel is, nagy semmi :(
Többi vinyóval rendben van, illetve a rendelkezésemre állókkal :)

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#37) Dracula


Dracula
senior tag

Hello!

Ebben a lapban jól használhatók az Ati chipes VGA-k? Egy x1300pro menne csak bele, hogy legyen DVI és alap 3D.

Azért kérdem, mert ismerős ATI chipsetes lapjában nem nagyon ment egy nVidia kártya (6600) és aztán egy ATI meg jó (x700pro).

Vagy ennél nincs ilyen gond? :)

Üdv!

(#38) VaniliásRönk válasza Dracula (#37) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Tudomásom szerint nincs ilyen gond, az X1600-aknak volt gondja nForce 4-gyel.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#39) Dracula válasza VaniliásRönk (#38) üzenetére


Dracula
senior tag

Még egy kérdésem lenne:

1. Mi az az AGI? :) (ilyen a 945GZ-s Asrocknál van, sorry :B )
2. Mennyivel lassít bármit? Ezek szerint semmi értelme nincs a 16X PCI-E-nek mert semmi nem használja ki, még egy 8800GTX-nek is elég 4x? :)

Üdv!

[Szerkesztve]

(#40) VaniliásRönk válasza Dracula (#39) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

1. Intel fronton nem mozgok otthonosan. :)
2. Azért a mai középkategóriának sem árt a PCI-E 8x, de a 8x-16x között ilyen kártyáknál nem lehet mérni a különbséget, a nagyoknál igen, ha nem is jelentős, viszont egy 8800GTX esetében el tudom képzelni, hogy látványos a különbség.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#41) Dracula válasza VaniliásRönk (#40) üzenetére


Dracula
senior tag

Na kkor úgy kérdezem, hogy egy X1300(pro)-nak vagy egy 7300GS(GT)-nek gond a 4x-es AGI? :B

Üdv!

(#42) VaniliásRönk válasza Dracula (#41) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem érted hogy nem tudom? :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#43) Dracula válasza VaniliásRönk (#42) üzenetére


Dracula
senior tag

Ja sorry, mind1 most már D820 lesz. :)

Üdv!

(#44) VaniliásRönk válasza Dracula (#43) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Szükséged van neked dualcore-ra?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#45) Dracula válasza VaniliásRönk (#44) üzenetére


Dracula
senior tag

Miért ne, ha 120e és abból 60 visszajön. És amúgy nem nekem lesz.

Üdv!

(#46) VaniliásRönk válasza Dracula (#45) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Már csak azért mert a Pentium D 820 csak akkor ér valamit, ha kihasználod, hogy kétmagos.
De látom sulinet, szóval inkább nem mondok semmit, jó lesz az nektek, hajrá. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#47) Dracula válasza VaniliásRönk (#46) üzenetére


Dracula
senior tag

Jó lesz az neki! A mostani 1.7-es celeroncs helyett... Nem tudom mit kell szapulni, mind1 a topiba már nem való, mert nem erről a lapról szól. Amúgy már akkor is kihasználja vagy több alkalmazást futtat egyszerre. Ilyen erővel vegyen 120-ért Celeront 512 rammal, mert olyan gépet is árulnak, ugye, hisz minek neki a Dual Core... :o

Én meg C2D-n nem veszek más Intelt...

Üdv!

(#48) VaniliásRönk válasza Dracula (#47) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Sokkal többre menne egy egymagos AMD-vel, aki ésszel válogatja össze a konfigját, az lehet hogy valamivel többet fizet (sőt biztos), de legalább normális alkatrészekei, nem szegecselt háza stb. lesz.
De akármelyik topikban került szóba a sulinetes konfig, a ''hozzértő'' kollégák szeme előtt csak a -60k lebegett...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#49) Dracula válasza VaniliásRönk (#48) üzenetére


Dracula
senior tag

Valamivel? 120-130 körül ki lehetne hozni ezt, csak éppen úgy meg 60e!
Van, akinek nem mind1, hogy 120 vagy 60. Szerintem te is inkább vennél mást a 60e-ren, amit visszakapsz, dehát nem az én dolgom meggyőzni senkit.

Nem szegecselt ház, hanem Foxconn ház, és FSP táp. Asrock lap, 945 chipset, 1 giga ram. Samsung vinyó. Mi nem normális ezen?
Szerintem előbb nézd meg, hogy mit minősítessz. Tudom, hogy vannak sajnos elavult és spórolósan (a cégnek olcsó) összeállított Sulinetes gépek, de ez meglepően jó...

Üdv!

(#50) VaniliásRönk válasza Dracula (#49) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Foxconn ház kapásból -15k, abból bőven jó akár a Codegen is, AM2 alapalap -4k, CPU -4k (ha valaki ért egy kicsit a tuninghoz -11k), ez kapásból -23-30k, és kétlem hogy a boltban a legalacsaonyabb árakon kapod meg az alkatrészeket sulinetben, szóval valószínűleg nagyobb a difi.
De tényleg tisztán megéri várni fél évet hogy visszakapj 60k-t...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.