Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) laca500


laca500
aktív tag

Adott lenne a címben szereplő alaplap. Van benne 2 PQI 512MB/800MHz.
A gondom az lenne, hogy az IDE csatira feltettem a DVD-t slave-ben, a Maxtor vinyót pedig masterben. Ha így indítom a rendszert, akkor kb. másfél-2 percig is elszöszöl amire felismeri a két eszköszt. Ha lekötöm a DVD-t, akkor pár pillanat alatt felismeri a vinyót és elindúl a windows boottolása.
Valakinek valami ötlete? Mivel, vagy hogyan lehetne felgyorsítani ezt az egészet.
A másik, bár ezt nem tudom, hogy hiba-e, de a két mem kártyára azt írja a biosban, hogy 512MB/533MHz. Ezeket mi a fenéért nem látja 800MHz-nek?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#2) Gorneck válasza laca500 (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Fordított állásban?

SPD/kompatibilitás miattt...manuál kell beállítani...

Ajánlom ezt a két topikot: [link]; [link]

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#3) laca500 válasza Gorneck (#2) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi, megnéztem a dolgokat.
Tök érdekes, hogy egy viszonylag új lapnál, ha AUTO-n van a biosban a MEM beállítása, akkor csak 533MHz-nek ismeri fel. Maradt a manuális beállítás 800MHz-re.
A lasú felismerés is megoldódott.
Itt az volt a gond, hogy a két eszközt előszőr jó távolra tettük egymástól, úgyhogy az IDE kábel nem érte el őket. Ezért fordítva tettük fel a kábelt. Vagy is hosszabbik részével lett össze kötve a DVD és a Winchester, a rövidebb része pedig ment az alaplapra. Na eszt nem szerette. Úgyhogy közelebb szereltem őket, és a kábelt megfordítottam. Így már semmi gond nincs vele. Pillanatok alatt fekismeri és tök gyors a boot-lás.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#4) Racecam válasza laca500 (#3) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Továbbiakban a linkelt topicok valamelyikében folytasd, ezt zárom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.