Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) bogel válasza bogel (#48) üzenetére


bogel
tag

Az artisjus FAQ-jából:

Vásárolhat-e magánszemély matrica nélküli CD-t, DVD-t?

Az a magánszemély, aki nem kereskedik a hordozókkal, nem felelős a jogdíj megfizetéséért. Azzal sem követ el szerzői jogsértést, ha matrica nélküli hordozókra - azaz olyan hordozókra, amelyekre nem fizették meg a jogdíjat - készít megengedett magáncélú másolatot. Kétségkívül megkárosítja azonban az alkotókat.

[RAGE ON]
(A +ÁFA nem biztos, de valószínű)
Ennyit a jogdíjak nagyságáról, a bűnös az aki eladja matrica nélkül. ÉN megvettem a matricás mp3playert, 2500Ft+ÁFA jogdíjas matricát vettem vele meg. Ennyi pénzért átmegyek szlovákba, besörözök, megveszem a lejátszót (alacsonyabb áfával), hazajövök és még tök jó is nekem. Egy 512 megás mp3lejátszó jogdíja 20-szor akkora, mint egy 4700 megás DVD-é. Ebből látszik, az artisjus célja a hazai legális hang- és képhordozópiac szétverése után a zenelejátszók piacának gyors és szisztematikus megszűntetése. Mert egy 20 gb-os cucc jogdíja már 7000 Ft+ÁFA, 2 éven belül egy 20 GB-os lejátszó árának nagy része a jogdíj lesz, mert ügye jogdíj az nem csökken, technika elszáll. Már megjelentek a fekete lejátszók a piacon, csak hogy képbe legyünk.
Mindenki külföldre megy memóriát tartalmazó eszközökért, még a hűtőt is ott fogja megvenni, mert ugye az is fejlődik. A merevlemezek jogdíja se marad el, monjduk jegyen 500Ft/GB, egy korrekt díjtétel. Ekkor már azt sem vesz ember magyarba. Mert jogszerű. Mert senkinek nem a legyek hordják össze. Az Artisjusnak se.
Következő lépésben a csődbement magyar forgalmazók, alkalmazottainak segélyezése történik meg közpénzen. Majd a csődbement artisjus (egy idő múlva a vezetőség juttatásaira se lesz pénz) a nagy lemezgyártókkal együtt rájönnek, valamit nagyon elszámoltak. De akkor már késő, a magyar legális gazdaság romjain termő moha alatt a butafejű politikusok rájönnek, ha a 20-50 millió példányos üreshordozó-feketepiac legális lenne (magyarul az artisjus csak hódprémfeldolgozással és József Attila műveinek zártláncú megismertetésével foglalkozna), a befolyó ÁFÁból (kb. 30 Ft/lemez+tok, mp3lejátszókra 100-szor ennyi) többször annyi bevétel lenne, mint amennyit az artisjus legszebb éveiben benyelt és kiosztott a tagjai között.
[RAGE OFF]
De boldog vagyok, hogy a matrica boldog tulajdonosa lehetek! Értem az Artisjus nemes céljait, és messzemenőkig támogatom azokat! Aki egyetért velem, hordjon fehérneműt, így fejezzük ki egységünket!

Ni! Ni! Ni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.