Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sundesz


Sundesz
őstag

Az a 8 GB-os RTX 3060 a vásárlók arconköpése, mocskos egy húzás, hisz a kevesebb VRAM mellett 25%-al lassabb is a 12 GB-os verzionál, miközben éppen pár ezerrel ha olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#2) Chaser válasza Sundesz (#1) üzenetére


Chaser
titán

nemrég linkeltem a 3060 topikba, szerintem nem volt még róla szó
a tesztelőknek is "tetszett" : )
vmelyik oldalon 5% discountot pletykálna 4080-akra, az meg semmi, még 10% is nagyon karcsú
egy kicsit túlgondolják ezt a nincs4090et', lenne az, csak aki 4080-at venne inkább veszi a 4090-et ilyen árazás mellett
és erre rácsodálkoznak mintha hó esne nyáron :F :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) b. válasza Chaser (#2) üzenetére


b.
félisten

Az 5 % már megjött a héten az kizárólag EU boltokra van. A pletykál árcsökkenés majd ezután lesz , december közepén.
- Valószínűleg az AMD december 13 körüli bemutatkozása után.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) Chaser válasza b. (#3) üzenetére


Chaser
titán

tényleg, benéztem :R
de hogy ennek mi értelme?

szerk:
elvileg árfolyamkorrekcióra hivatkoznak az usd/eur miatt, de ilyenre nem emlékszem egyszer sem

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) #82860288


#82860288
törölt tag

"Egyes áruházakban már annyira kritikus a helyzet, hogy a GeForce RTX 4080-ra korlátozták visszavásárlási rendszerüket, így a megrendelt és kiszállított VGA-kat semmilyen formában nem veszik vissza, akkor sem, ha nem kerültek a dobozok kibontásra."
Hát, lehet így is fogalmazni, van ahol már azt sem veszik vissza. :DDD
Scalpers are struggling to sell the RTX 4080 above MSRP, but retailers won't let them return the cards

[ Szerkesztve ]

(#6) jedis válasza Sundesz (#1) üzenetére


jedis
senior tag

Nem az első húzás az NV-től, ahogy az eredetileg két teljesen különböző specifikációkkal rendelkező 4080-as se lett volna az, csak ott az utolsó pillanatban vissza táncoltak.

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#7) Chaser


Chaser
titán

mondjuk szerintem olyan meg nincs, hogy utólag módosít bármelyik bolt a policyn'
nem tudom usánkában és máshol pontosan mi a helyzet az elállással, de ha "meghirdették" utólag biztosan nem lehet kitalálni hogy mégse
maximum az új vásárlóknál ha nem ütközik jogszabályba - mint pl nálunk -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) JohnyX válasza Sundesz (#1) üzenetére


JohnyX
kezdő

Miért is volna "arconköpés" aki nem ismeri a 8 és a 12 között a külömbséget az vigyen magával egy elsőst aki már tudja. Aki kiad ennyi pénzt egy videokártyáért az talán utána olvas, hogy a memória méreten kívül van-e más eltérés is. Pl itt : [link] . Az is lehet látni, hogy nem csak ebből a kártyából van hasonló nevű, de más tudású verzió.

(#9) Chaser válasza JohnyX (#8) üzenetére


Chaser
titán

azért, mert megtévesztő
a megnevezése arra utal, hogy csak a vram méretében tér el - és laikus használó nem fogja tudni/nem is kell tudnia, hogy 8 és 12gb uo. adatbuszon nem lehet -
de tényleg keresni kell egy elsőst, aki megmutatja a különbséget :( ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Geri Bátyó válasza Chaser (#4) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem azt magyarázhatná el valaki, hogy amikor az euro erősebb a dollárnál, akkor az 5%-os csökkenés ellenére az 1200 ill. 1600 dollár hogyan lesz 1400 ill. 1860 euro.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#11) Chaser válasza Geri Bátyó (#10) üzenetére


Chaser
titán

valószínűleg mikor megadták az eu msrp-t akkor fordítva volt
itt nagyjából leírja
amúgy meg mindegy, ezek az fe árak, nálunk venni sem lehet
konzoloknál is induláskor adták meg az eu msrp-t gpb-ben, akkor kb 1:1-ben hozta az akkori usd árat ithon, azóta meg ugye sok minden történt, ott emeltek az msrp-n

szerk:
vagy ha az msrp-n nem is, a forintosított áron igen, pedig elég sokáig kitartott az alza

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) Sundesz válasza JohnyX (#8) üzenetére


Sundesz
őstag

Azért, mert önmagában a VRAM csökkentés nem jelent automatikusan alacsonyabb teljesítményt. De ami a motorhaztateő alatt van az inkább az RTX 3050 teljesitményhez van közelebb. És még csak nem is olcsóbb, ez az átverés.

Az, hogy a 1060 eleve 2 féle rammal launcholt más áron, vagy a 4080 is már áron lett volna megjelenéskor szerintem nem egyenlő a fenti esettel.

Hörcsög Powa'

(#13) Chaser válasza Sundesz (#12) üzenetére


Chaser
titán

1060-nál is volt difi teljesítményben, de árkategóriában is más volt, ott még szemet huny az ember
4080 picit másabb árkategória, nem véletlen skippelte az nv - nyilván túl sokan köpködtek globál -
de úgy érezhették, a 3060 még belefér...
ezek már tényleg olyan dolgok hogy pislog az ember, mindig van lejjebb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) Drizzt válasza Geri Bátyó (#10) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ugy, mint ahogy emberemlekezet ota mindig is volt. Afaval. US msrp nem tartalmaz afat, europai meg igen.

I am having fun staying poor.

(#15) Alogonomus válasza Geri Bátyó (#10) üzenetére


Alogonomus
őstag

Az 1200 és 1600 dollár adók nélküli ár, mert az amerikai boltokban mindennek az árát adók nélkül adják meg, aztán a kasszánál rászámolják az adott állam adott megyéjében a konkrét vásárlóra érvényes adókat. Egy sima bolti bevásárlás blokkján is tételenként szerepel, hogy az adott árura mennyi adót számoltak fel, mert nem egységes ÁFA van arrafelé.
Az 1200 és 1600 dollár így egy mondjuk 20%-os európai ÁFA esetén simán ott van az 1400 és 1860 eurós szinten.

(#16) tibaimp


tibaimp
nagyúr

", hogy még idén sok kerülhet az első árcsökkentésre." -- sor akart az lenni!

A cikkhez: nagyon helyes, normalizálódjanak csak az árak, én még a 4070/4070Ti és társait, ill. az AMD féle árazást is megvárom, utána meglátom mi lesz. Ez kb. 2023. máj-jún esetleg korábban, ha szerencsém lesz.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) Chaser válasza Drizzt (#14) üzenetére


Chaser
titán

jogos :R

tibaimp
elvileg 1000 usd a 7900xtx, 900 az xt
mivel sok gyártó gyárt refet így reálisan itthon lesz is ennyiért alzán - forintosítva kb 450e az xt -
ebből azért lehet sejteni a kisebb modellek árait majd későbbiekben
hát nagy olcsóság nem lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) Geri Bátyó válasza Chaser (#11) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem vagyok biztos benne, hogy valaha is erősebb volt a dollár, de az biztos, hogy ennyivel nem.

#14 Drizzt + #15 Alogonomus
Miért számolnának ÁFÁval? Európában sem egyforma, sőt, nagyobb a különbség, mint USÁban. (USA: 6-9%, EU: 15-27% illetve Svájc kilóg, mert ott csak 8%)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#19) tibaimp válasza Chaser (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, ezt olvastam én is, ez igaz :((( . De, tudod, a remény hal meg utoljára....hátha mákom lesz (ill. nem csak nekem, hanem másoknak is)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Chaser válasza Geri Bátyó (#18) üzenetére


Chaser
titán

én már egy ideje nem követem
de áfával számolnak eu-ban, jól mondták
usá-ban van 0% áfás állam is ha jól tudom, lehet ott azért a nettót adják meg

szerk:
tibaimp
ha a 7900xtx hozza a 4090-et raszterben csak rt-ben nem, nyilván az nv csökkent - vagy nem -
alsóbb kategóriák is így fognak alakulni, de elvileg az nv-nek sokkal nagyobb felhalmozott készlete van régi genből mint amd-nek, szóval amd-nek érdeke kidobni majd a kisebb modelleket
nv-nek meg annyira nem
meglátjuk ebből mi lesz, de jelenleg egy 300$-os kártya is 150e ft lenne itthon, szóval olcsóságot nem kell várni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Gyuri27 válasza Chaser (#13) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát nem. Mert az 3 gigás teteje és a 6 gigás alja nem nagyon ütött el Géricsitanárúr. :DDD
Aztán erre még rákevert egy nagyot a super.

Ezekből az árakból lehet is engedni. Mert jó vastagon fog az a ceruza.

Amd - Radeon - Ryzen

(#22) Chaser válasza Gyuri27 (#21) üzenetére


Chaser
titán

volt difi mert butítottak a 3gb-s verzión
és 1060-ból nem volt super, az a 1660 - és azt korrektül megoldották, más kérdés hogy a super és ti kb ugyanaz a szint lett -
itt ha korrektek akartak volna lenni akkor 3060 8gb lpe lenne a név - lóóóspidedisün' -, és az árán is látszana mennyivel lassabb
nem akartak korrektek lenni : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Gyuri27 válasza Chaser (#22) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az utóbbi 25 évben nem voltak azok. Majd most elkezdik szerinted?
Árba nemigen vót difi te zsák. Nem beszélsz okosul?
Igen a 3 gigás a butitott volt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#24) Chaser válasza Gyuri27 (#23) üzenetére


Chaser
titán

jah úgy jó : )
a 1060 3gb valamennyivel olcsóbb volt és lassabb is
de ez a 3060 sokkal lassabb és alig olcsóbb - és elég egyértelmű mért csak 8gb lett az elnevezés -
1650-nél is volt az hogy a superek alja ott volt ahol simák teteje, de sok más kártyánál is, onnantól meg az ember eldönti hogy belépő gyorsabb kártya, vagy uras de lassabb, az más történet
szerintem senki nem várja el egyiktől sem hogy mega korekt legyen, de egy szint azért jó lenne - a hatóságok részéről is, hogy az egyértelmű user átverős elnevezésekért odacsapjanak, nem csak vga terén -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Geri Bátyó válasza Chaser (#20) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Tehát az csak magyar specialitás, hogy az elvileg 20% áfás kisker árra még ráteszik a 27%-ot és esetleg még egy kicsit azon kívül is. Már meg sem lepődök.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#26) Chaser válasza Geri Bátyó (#25) üzenetére


Chaser
titán

nem feltétlen, sokszor ft-ra kijön az usd/eur árból az itthoni
az elmúlt idők vga árait meg tudjuk mért voltak, de akkor usánkában sem 300$ volt a 300$-os kártya nettóban sem, hanem 5-6-700
olyan dolgoknál érdemes nézni aminél nem 20-30 verzió van mint pl vga-ból, ott komoly szórások vannak gyártón belül is ugyanannál a gpu-nál
de pl megnézel egy cpu-t az értelmes helyen van annyiért legtöbbször mint az msrp ár

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Sundesz válasza Chaser (#17) üzenetére


Sundesz
őstag

Az a baj, hogy még ez is fájdalmasan sok pénz a 7900 XT-ért (meg persze az RTX 4080-ért is). Nem fogja nagyon tovább levinni a prevgen kártyák árait, mert azok már annyival olcsóbbak, mint amennyivel lassabbak. Persze a kritpolázhoz képest kánaán van most is, főleg a használtpiacon.

Hörcsög Powa'

(#28) Drizzt válasza Geri Bátyó (#25) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem, nem teszik ra. A kulonbozetet azt altalaban igen.
Peldaul most Nemetorszagban 1450 euro a Gainward 4080, Magyarorszagon meg 630e Ft. ~1520 Euro. A het szazaleknyi kulonbseg sincs meg. A valos arak az elerhetoseg fuggvenyeben joval magasabbak is tudnak lenni, mint az MSRP, de akkor altalaban mindenhol mashol is dragabb. Megjeleneskor meg kimondottan hajlamosak a kiskerek lefolozni az ujdonsag varazsat.

I am having fun staying poor.

(#29) Chaser válasza Sundesz (#27) üzenetére


Chaser
titán

azt nézve pár éve mennyi volt a 2080ti nem rossz ár ez, de az "erős" ft hazavág belőle
aki teheti vesz használtat, ennyi - vannak bőven sok garosak, most én is olyat vennék ha vga -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) tibaimp válasza Chaser (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na, igen! Ez is igaz! Mindenesetre én most várok, az tuti. Igazából, ha egy jó árasított 3080 12GB-t sikerülne szerezni, nekem már is jó lenne.
Illetve felmerült bennem a használt piac, de még ezen rágódok...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) Sundesz válasza Chaser (#29) üzenetére


Sundesz
őstag

2080 Ti abszolút csúcs volt, az más azért.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#32) Chaser válasza tibaimp (#30) üzenetére


Chaser
titán

az új amd-ket várd meg szerintem, 13-án start
aztán kiderül nv mit lép rá - és lesz-e valós készlete az amd-nek -
közben a ft-unk meg hintázik, lehet nv csökkent árat de elviszi az árfolyam
ha látnék jó áron használtat sok garral jó helyre biztos vinném
most karácsony előtt amúgy sem hiszem nagyon csökkentenének a boltok bármin is, majd pangáskor január-februárban

szerk:
Sundesz
igen, az volt, azért is hoztam fel
annak az msrp-je 1000$ volt, az fe-nek 1200$ - ezt nemrég láttam, meg is lepődtem -
a 3090 1500$, de nem kicsit jobb mindenben, vram-ban több mint duplája is lett - és ehhez képest a 4090 1600$-os ára is oké -
most 1000$-ért a 7900xtx lesz ami szintén csúcs jelenleg és 24gb vramos, rt-ben valszeg' nem virít nagyot, de raszterben talán behozza a 4090-et
a forintosított árakat meg a bánya miatti agymenéseket persze hagyjuk
de arra tisztán emlékszem a 2080ti-k anno 450e ft körül mentek itthon sokkal jobb árfolyam mellett és bánya nélkül, most elvileg meglesz annyiért a 7900xt rosszabb árfolyammal már szintén bánya nélkül

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) AuraSync


AuraSync
őstag

Multkor feltett valaki 4db Palit 4080-at 580k/db áron el is kapkodták 1 nap alatt.
Most azokat adogatják el 630k-ért bontatlanul oyan szöveggel, hogy eladóvá vált. :DDD
Ha valahol a skalpolókat kell keresni akkor nem kell messzire menni, Hardverapró.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#34) proci985 válasza Sundesz (#12) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Nvidianal igen, fixen van bekotve a memoriabusz a memoriara. memoriamennyiseget felezni / duplazni lehet (a memoriachip varialasaval), minden egyeb megoldashoz hozza kell nyulni a chip maradekahoz is.

amdnel ringbus van, szoval ok annyit raknak ra, amennyit akarnak.

4090et akkor ugy nez ki meg lehet scalpolni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) Chaser válasza AuraSync (#33) üzenetére


Chaser
titán

annyiért van alzán gw ami ugyanaz a gyártó más néven, úh. lehet nem nagy karriert csináltak ezzel a vétellel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Csökkentsék csak nyugodtan. :K
Amúgy szerintetek jövő év februárig fognak még csökkenni a használt 3000-es széria árak?
Mert gondolkodom a vásárláson. :B

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#37) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Itt UK-ben még nem nagyon látni ebből semmit. Ahogy erősödik vissza a font a dollárral szemben, úgy változtatják az árakat is, hiszen a Founders Edition (amiből a rajt óta nem kapni) hivatalos MSRP-ja immáron 1199 font, nem pedig 1249. Az egyetlen "akció" jelenleg az OcUK-nál van, a Palit GameRock OmniBlack-je 1199 helyett "mindössze" 1169 font.

Ezzel párhuzamosan kezdenek nagyon apadni az RTX 3080/3080 Ti/3090/3090 Ti készletek, bár nem tudni, hogy ez az NVIDIA "stratégia" része-e vagy sem (Jensen mindig pont annyi VGA-t akar a csőben tartani, hogy még legyen rá elég kereslet, de egy grammal se többet, nehogy árat kelljen csökkenteni).

Az eredetileg 12 gigás 4080-nak indult 4070 Ti (vagy mi lesz a neve) gyakorlatilag egy alacsonyabb fogyasztású 12 gigás RTX 3080 lesz, ha a teljesítményt nézzük, így már az is kellemetlen lenne, ha az inflációval korrigált 3080 MSRP-jáért adnák (ami ma valahol 779 dollár környékén van, bár az a 10 gigás változaté), hiszen az zéró előrelépést jelentene cost per frame-ben. Szerintem 799-ért fogják kihozni végül az eredetileg tervezett 899 helyett, ami azt jelenti, hogy a 16 gigás (vagyis immáron egyetlen) 4080 MSRP-ja nem lehet több 999 dolcsinál (és még az is +30% az előző generációhoz képest, ha az inflációval korrigált árat vesszük alapul).

[ Szerkesztve ]

(#38) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Meg amikor ilyeneket posztol Gibbo, az OcUK egyik tulajdonosa a fórumba, hogy egy 6950XT sebességű 6900XT-t adnak a topiklakóknak 699-ért, akkor azért jajveszékel a pénztárcám :D

(#39) Black-core válasza Chaser (#13) üzenetére


Black-core
aktív tag

Igy van ez az Nvnél már időtlen idők óta. Elég csak visszagondolnunk 15 évet a GTX 260 ra (192/ 216 sp) vagy a 8800 GTS 320Mb/ 512MB

(#40) proci985 válasza Alvin_ti4200 (#38) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

erre volt 650 euroert 6900XT waterforce (XTX chippes, 50XT orajeleken). jelenleg annyiert se mondanam, hogy annyira jo vetel lett volna. termeszetesen ujonnan, boltbol volt ennyi.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) Alvin_ti4200 válasza proci985 (#40) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha a CLC-s WaterForce volt annyiért, akkor az nagyon-nagyon jó deal volt, ha a custom loopot igénylő változat, akkor kevésbé, mert arra még extra költségek és idő rakódik rá elég durván. Itt eddig 699 volt a legolcsóbb 6900XT, eBuyer árulta kábé egy hétig az MSI Gaming X Trio-t annyiért. A legjobb vétel az 599-es Asus TUF Gaming OC 6800 XT volt, csak addig gondolkodtam rajta, amíg visszanyomták 649-re, annyiért meg már nem hozott lázba. Ezek mind angol fontba értendők természetesen, ami a béka segge alá zuhant az év második felében, az elmúlt pár hétben kezdett elindulni visszafelé.

(#42) proci985 válasza Alvin_ti4200 (#41) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a full-cover varians volt, tehat ami custom loopot igenyel. akinek custom loopja van, az a (sokkal) jobb megoldas, mert jelenleg 150-200 euro egy 6900XT blokk, plusz 2-3 ora atszerelni legalabb. viszont, a waterforce extremenel volt kartya amin alu volt a blokk es errol nem talaltam infot, namost az kb instant dealbreaker.

volt egy 3080 12GB kb 710 euroert par honapja, blokk nelkul jobb vetelnek tunt, de dragaltam igy a lifecycle vegen. a 6900XT meg RTben kb a banyaszbeka szintjen van, szoval hiaba volt relative jo aron (kb 500 euro + 150 eur blokk), kivartam vele: az 5700XT RT ala nem jo, egyebkent viszont kb mindent bir. jelenleg kb 850 euroert adjak, annyit nem er.

8GBs kartyat nem szabad venni (pl HL:Alyxnak nem eleg), szoval szvsz 3060 12GB es 3080 12GB kozott minden felejtos.

tippre fel ev es normalizalodik a helyzet, addig meg mar kibirom az 5700XTvel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43) flexxx2 válasza proci985 (#42) üzenetére


flexxx2
őstag

én is így gondolkodok, csak én most vettem 5700xt-t azért, hogy kibírjam a fél évet, mert eddig 1660s-m volt, és az már kezdett gyengélkedni

(#44) Alvin_ti4200 válasza proci985 (#42) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én se vagyok sokkal előrébb, RTX 2070 Super FE-vel nyomom több, mint két éve, a Cyberpunk-on kívül (ahol sajnos muszáj voltam használni a DLSS-t, mert a Ray-tracingből nem akartam engedni) nagyon még nem fektette meg semmi 1440p-ben (azon játékok közül, amikkel játszottam vagy tervezek játszani).

(#45) tibaimp válasza Alvin_ti4200 (#44) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hasonló, csak nekem 2070 van és fullHD. A CP2077 szintén zenész, DLSS-el simán játszható volt RT-vel.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#46) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Legyen zárcsökkentés! :)

(#47) AuraSync válasza Alvin_ti4200 (#44) üzenetére


AuraSync
őstag

"nem fektette meg semmi 1440p-ben"
Jó neked, valszeg akkor nem játszol olyan címekkel amikhez még a 3080-at is kevesellem.
Vagy csak elég neked az átlag 53FPS a "sima" játékmenethez. :K



Egyszer próbálj ki valamit FOLYAMAT 120FPS-el, dobnád el utána jó messzire a 2070-edet.
A Valhallába a 4080 az első olyan NV VGA amivel lehet 120FPS-el játszani 1440p-be DLSS nélkül.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48) b. válasza AuraSync (#47) üzenetére


b.
félisten

Leírta, hogy DLSS-sel.
Én is nyáron cseréltem a 2070 karit, szinte mindennel tudtam játszani stabil 60 FPS -sel+ RT vel DLSS segítségével.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49) Alvin_ti4200 válasza AuraSync (#47) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én abból a korszakból származom, amikor a 30-40 fps teljesen normális volt egy játékban és az emberek nem mentek Twitterre rinyálni, ha valami nem fut 100+ fps-sel (hiszen Twitter se létezett) :)

Játszottam én is 200+ fps-sel, de az multiplayer FPS volt, ahol az alacsony frame time és a magas fps előnyt jelent. Ma már kizárólag single player játékokkal játszom, ahol teljesen elvagyok a 40 körüli fps-sel, ha nem tartozik hozzá lag :K

Ettől függetlenül a címek többsége ennél lényegesen jobban fut, a Cyberpunk volt az egyetlen, ahol 1440p DLSS Quality-val mindent kábé maxra húzva kénytelen voltam beérni 30-35 fps-sel, de különösebben nem zavart, mert imádtam a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#50) AuraSync válasza Alvin_ti4200 (#49) üzenetére


AuraSync
őstag

Egy sztori a kevés FPS-re:
Az egyik munkatársam meg vett fél éve egy Series S-t és nekiállt gémelni. (csak leptopja volt)
Aszonta el kell mennem megnézni milyen jó bizniszt csinált potom pénzér vett milyen király gépet smooth 60FPS.
Oké elmentem, elindítja a gémet pont a Valhallát tolja tolja, mondom neki te... ez hol 60FPS?
Hát hallod Minőség módba volt a játék lock-olva 30FPS-re és azt mondta milyen smooth a 60FPS. :))
Amikor átállítottam neki Performance módra akkor tátott szájja nézte, hogy úúúúúúúú milyen király smooth. :Y

Ebből azt akarom csak kihozni, hogy tényleg létezik olyan ember aki nem látja a 30-60FPS között a különbséget. Na neki pl jó egy gyengébb gép is a "smooth" játékélményre.

Amúgy igen nekem is elég volt régen a DOS-os Duke Nukem 3D LOW FPS is. :D

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#51) Alvin_ti4200 válasza AuraSync (#50) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Félreértés ne essék, én látom a különbséget 60 és 120 között is, csak nem értékeltem túl sokra :D A 30 és a 60 között azért elég látványos a diffi, ugyanakkor egy locked 30 fps is tud teljesen jó élményt biztosítani, ha tényleg fix 30 fps tökéletes frame time pacinggel, mert az ugráló frame time és/vagy fps az igazi rákfenéje ezeknek a játékoknak ebben a territóriumban.

80 és 120 között minimális különbség van, ezért a szemednek nem igazán kell folyamatosan alkalmazkodnia, de 30 fps környékén 2-3 fps ide-oda már totál elrontja a "smooth" élményt. Ehhez jön még hozzá, hogy sok játéknál nagyon okosan használják a motion blur-t, így a 30 fps abszolút normálisnak tűnik. Nem folyékonynak, mint egy 80 vagy 120, csak konzisztensen folyamatosnak.

(#52) AuraSync válasza Alvin_ti4200 (#51) üzenetére


AuraSync
őstag

Azt is tegyük hozzá, hogy engine függő is mert pl egy RDR2-be vagy GTA5-be a kevés FPS is smooth-nak tűnik. :K
Én minden játékban úgy kezdem, hogy Motion Blur Off. Talán egyedül az autós gémekbe hagyom bekapcsolva vagy LOW-ra rakva.
Nekem ne mosson el semmit a game amikor horizontálisan forgok. :N

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#53) siposz válasza AuraSync (#47) üzenetére


siposz
aktív tag

Vagy nem ultra-n tolja. A legtöbb játékban az ultra csak benchmarkra van, a grafikán nem javít szabad szemmel észrevehető módon.

(#54) flexxx2 válasza AuraSync (#47) üzenetére


flexxx2
őstag

Ja, ez igaz, csak 700ezerért nem veszem meg a +90FPS élményemet (esetleg 20 év múlva, infláció miatt) mert nekem annyit nem ér.

(#55) AuraSync válasza siposz (#53) üzenetére


AuraSync
őstag

A legtöbb játékban elenyésző teljesítmény különbség van Ultra és High között szal pont nem ez a beállítás fogja megmenteni a VGA-t a kevés FPS-től. :N
Azt sem felejtsük el, hogy azok a Guru3D-s tesztek csak egy bizonyos fix benchamrk-ra vonatkoznak vagy ugyan úgy futkoztak egy játékban minden VGA tesztnél.
Szinte mindig van olyan szitu amikor pont összejön a sok ellenség + sok particle effect + még más effect és bumm az az 53 már csak 43 lesz.
Jó pár olyan játékkal találkoztam az évek során ahol folyamat 60FPS volt aztán egy egy szitunál meg csak 35.
Most gondolj bele, hogy egy gémben folyamat 53 van akkor az mennyi lenne az adott szitunál? 23?

Én azt megtapasztaltam magamon az évek során ha úgy akarok egy játékot végig játszani ahogy azt az alkotó megálmodta akkor max beállítás és minimum folyamat 60FPS.

Amúgy próbáltam én is az általad említett módon játszani, hogy nem maxra tettem a dolgokat és tudod mi lett a vége?
Az hogy:
-Ennyi erővel tolhatnám konzolon is 200k-ból.
-Mindig az motoszkált a fejemben, hogy de még is milyen lenne ez a rész a játékban maxon.
-Ez valszeg jobban nézne ki maxon.
Meg ilyenek...

#54 flexxx2:
Ez teljes mértékben elfogadható érv főleg hogy mától már benzin ársapka sincs. :DDD

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#56) SindaNarmo válasza AuraSync (#47) üzenetére


SindaNarmo
tag

ááá, az már túl sok, én jól elvagyok kevesebbel is. ha nem tudja a 60-t sokszor le lockolom 30ra, vagy addig emelem a beállításokat hogy be álljon olyan 30 körülre.

Fogalmam sincs hogy látom-e, ha igen akkor sem vettem eddig észre. A játék jobb nem lesz tőle.
Persze mindenkinek más az igénye.

[ Szerkesztve ]

(#57) siposz válasza AuraSync (#55) üzenetére


siposz
aktív tag

A motion-blur szerintem szar, azt mindenképpen kikapcsolom. Már nem max.

Nem hiszem, hogy valaki mozgás közben látja a 8X vs 4X antialising közötti különbséget .

stb... rengeteg FPSt lehet nyerni úgy, hogy nem maxon játszol, de nem látszik a különbség.

(#58) Sundesz válasza AuraSync (#55) üzenetére


Sundesz
őstag

Biztos van sok példa mindenre, én az F1 játékokkal sokat jászok és ott a High és Ultra között kb 30-40% különbség van fps-ben.

Hörcsög Powa'

(#59) AuraSync válasza siposz (#57) üzenetére


AuraSync
őstag

Na végre van időm válaszuni. :DDD
A motion blur nálam soha nem számított grafikai javításnak mivel "mossa" a képet.
120FPS + Motion Blur = 60FPS látszat horizontális forgásnál. Ezért nem használom csak autós gémekbe de ott sem maxon ha lehet csak minimál legyen.

Az az élsimilítás amiről beszélsz sem sok játékba van már.
FXAA, TAA, SMAA aztán ennyi. Forzába láttam utoljára 8x MSAA-t. De nagy felbontáson az az opció értelmetlen.

Anisotróp 16x-ból viszont nem engedek ott látni a 8x-16x különbséget a távoli textúrákon.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#60) arn


arn
félisten

Majd 700ert erdekes lesz. Ez hulyeseg:

Egyes áruházakban már annyira kritikus a helyzet, hogy a GeForce RTX 4080-ra korlátozták visszavásárlási rendszerüket, így a megrendelt és kiszállított VGA-kat semmilyen formában nem veszik vissza, akkor sem, ha nem kerültek a dobozok kibontásra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61) siposz válasza AuraSync (#59) üzenetére


siposz
aktív tag

TLDR: nem maxon játszol, hanem a számodra optimális performance/grafika beállításon. :)

(#62) arn válasza AuraSync (#50) üzenetére


arn
félisten

Dos alatt a gyorsitos jatekokig tipikusan 5-15fpsel jatszottak az emberek az ujabb jatekokkal, a 20+ fps mar a top gepek territoriuma volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#63) Chaser válasza arn (#60) üzenetére


Chaser
titán

semmi kritikus nincs benne
páran úgy gondolták még mindig bánya korszak van oszt' meglepődtek ;] és pl newegg megunta

AuraSync
én a grafikás dolog mellett ilyenkor azon szoktam elgondolkozni, vajon hányan tolják tényleg jó kijelzővel a csilliós' vga-t
amióta leültem oled elé hát nah, ha az nincs nem sok értelme lenne egy 4090-nek sem - nekem -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#64) arn válasza Chaser (#63) üzenetére


arn
félisten

Az oled jatekra jo mar, a pixelelrendezes meg mindig nem ok minden feladatra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#65) Chaser válasza arn (#64) üzenetére


Chaser
titán

játékról volt szó
egyébként engem nem zavart semmiben a panel pixelelrendezése - lehet mást zavar -
de az biztos én nem látom értelmét semmilyen csúcs gépnek oled nélkül - jóval olcsóbb gépnél se mondjuk -
az a baj ha az ember összeadogatja mi kell a gépbe + egy frankó oled tv - pl a 42-es mostani ami ppi-ben is jó meg viszonylag közelről is használható de mégsem oled monitor árban van -, na az az összeg tud fájni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66) arn válasza Chaser (#65) üzenetére


arn
félisten

Jo monitorrol volt szo, az nem csak jatekra valo :) engem erdekelne az oled, de addig nem, mig kompromisszumos, mert nem jo az olvashatosaga.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67) Chaser válasza arn (#66) üzenetére


Chaser
titán

lehet másra is használni, de a game miatt hoztam fel, mert hiába csillivilli' hw sajnos kemény az élményhez jó kijelző nélkül - nekem -
nem volt gondom az olvashatósággal sem
az egyedüli gondom az volt nehéz volt a doom/forza elől felkelni : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68) GreatL


GreatL
őstag

Akkor e zilyen univerzális balhé lesz?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#69) User64476


User64476
őstag

Én ezt nem értem, nem úgy volt, hogy az áremelés az ami minden problémát megold?

(#70) csigabig válasza AuraSync (#33) üzenetére


csigabig
tag

+1 :K

(#71) bencze


bencze
senior tag

Nem is értem hogy nem veri le egymást a nép az 1000+ eurós videokártyákért.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#72) csongi


csongi
veterán

Bedől a cripto piac, a bányászat sem akkora üzlet.
A Gamer réteg meg nem fogja eltartani a VGA piacot.
Most már nincs értelme játékra PC-t tartani. A PS5 újabb szeget ver a PC játékok koporsójába.Egy konzol kb 7-8 évet támogatva van. Egy mai játékos pc árának a töredékért, ha figyelembe vesszük a futamidőt. 7-8 év alatt legalább, de kb 2* kell konfigurációt váltani, ha az aktuális játékot a lehető legjobb minőségben szeretné látni.
Lesz még itt drasztikus árcsökkenés, a termék nem fog kelleni, mert nem lesz érdemi tartalom, rá. Az elmúlt 5 évben elég durván csökkentek a megjelenések. A 3A tartalmak megjelennek, de kb ennyi. Minden más Konzolokra íródik. Ott van a fizetős közönség.
Az elmúlt időszakot az emelkedő árakkal kompenzálták, de ez is kifullad.

(#73) arn válasza csongi (#72) üzenetére


arn
félisten

Pcn mindig jatszottak, azon ami volt. Csak esszeru hw kell, ennyi, ezek a kilowattos, tobb ezer euros vmik mar tul vannak sokak ingerkuszoben. Az enyemen biztosan, pedig 30 evig fejleszthettem lelkesen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#74) User64476 válasza csongi (#72) üzenetére


User64476
őstag

A konzolokon sem játszod a lehető legjobb minőségben, hanem valami rögzített középszerűn, ami a megjelenéskor izgalmas max. utána meg a kényelem az előnye. Lehet, hogy az aktuális csúcsjáték ultrán 4k-ban 120fpsen játszásához sűrűn kell konfigot váltani, de meg kell nézni a Steamen mi a legnépszerűbb videokártya, vagyis ez nem valós vásárlói igény max egy szűk réteg. A konzolok x86osak az egyik lényeges ráadasul win10 szóval a portolás sem áthidalhatatlan probléma. Minden jel a pc gaming halála felé mutatna?

(#75) csongi válasza User64476 (#74) üzenetére


csongi
veterán

Sajnos hiaba portolhato. A jelenlegi helyzet, hogy a Box joval gyengebben muzsikal. Tobb huzonev van a PS oldalan.Illetve a kenyelem, ami egyre elorebb hozza a konzolt. Elinditod a jatekot, es kesz.
Nem akar a jatekos tarsadalom jelentos resze azzel bibelodni, hogy melyik beallitas lesz a legjobb. Illetve ott vannak az online jatekok. Mar nekem sincs kedvem ezel fogalkozni, hogy szenvedjem ki a legjobbat. Amihez alapbol olyan hardver csokrot kell osszerakni ami minimal imputlaggal megy. Nem is beszelve az adott jatek optimalizalasarol.
A konzolok most mar teljes Eger+ bill tamogast elveznek.
Egy konzolos szerveren keves lesz a mutyizas.
Sztem jelentosen fogyatkozik a pc jatekosok szama. Nimcsenek bestby vetelu hardverek, amikkel eladasi mennyiseget lehet produkalni minimal haszonnal es jo megterulessel.
Volt ilyen idoszak. Ezert minden termeken magasabb hasznot kell realizalni. A Kripto elferditette a PC piacot. Nem volt aranyba a tobbi komponens araval beszerezhetosegevel.
Most jon egy ujabb valtozas, de a folyamatot visszaforditani nehez, vagy nem is lesz fordulat.
A jelen es a jovo az integralt rendszerek, nem veltelen mas agazatokbol el meg az NV, vagy AMD. Csak a pc agazatbol mar nem tudna meglenni. Ilyen a vilag.
A stem-en latod a konzolos-pc aranyt?
Egy kozepszintu jatekos PC arabol megvan a PS5, es egy also arazott laptop, ha annyira pc szukseges a kornyezet. Ez Kb 350K.

(#76) arn válasza csongi (#75) üzenetére


arn
félisten

En korabban mindig pcn jatszottam, a ps5ot eladtam fel ev utan, es vettem xboxot :DDD itt tenyleg megy a bill+eger, a tipikus konzolos jatekok meg nem fogtak meg.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#77) User64476 válasza csongi (#75) üzenetére


User64476
őstag

Én csak arra akartam kilyukadni, hogy nem szükséges pcn sem a 4k ultra, és az ahhoz árazott HW sem, ahogy a konzolon sem ez a fő. A vásárlói igény full hd és egy 1660/2060 super teljesítményű kártya lenne újonan 150 dollárért, nem egy 4k szörny 1000+ért.

(#78) csongi válasza User64476 (#77) üzenetére


csongi
veterán

Értem.
De a számok makacsok. Csak a VGA amit írtál 150Dodo.

Mire összerakod a közepes gépet, ott leszel 250K-nál. És 4.évbe már fejlesztened kell.
CPU, vagy VGA, vagy több ram.

(#79) User64476 válasza csongi (#78) üzenetére


User64476
őstag

Ez igaz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.