Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Archiválás

Hozzászólások

(#1) abakusz


abakusz
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok még itt. Ha volt hasonló téma, akkor elnézést kérek. :)

Kérdésem: ti hogyan archiválnátok adataitokat: DVD-n vagy winchesteren? A hangsúly a ''vagy''-on van, a kettő együtt nem megy. Magyarázatokat is szeretnék kapni az egyes variációkhoz, akár olyan mélységig, hogy milyen típusú lemezt vagy HDD-t részesítetek előnyben.

Köszönöm!

AMD Athlon 64 3200+ S939, Abit KN8 Ultra, 2X512MB Kingmax DDR400, Inno 3D Geforce 7300 GT, Maxtor 250 GB/7200rpm/16MB SATA, Maxtor 60GB 7200rpm, Pioneer 108

(#2) WillChi válasza abakusz (#1) üzenetére


WillChi
senior tag

Winchesteren semmiképpen, mert ott az adatokat tönkreteheti egy vírus, vagy csak összeomlik a rendszer (hacsak nem tükrözöd). Inkább a DVD, de az sem 100%-os. Illik a DVD-t is visszaellenőrizni írás után (esetleg duplán kiírni + ellenőrizni).

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

DVD-n 2 példányban, rar-al betömörítve 2% recovery recorddal.
Profibb célra DAT

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) VVoid válasza abakusz (#1) üzenetére


VVoid
aktív tag

DVD-n, 2 példányban. A gyorsabb hozzáférés (meg extra backup, hehehe) érdekében még egy nagy külső vinyón is.

(#5) abakusz válasza VVoid (#4) üzenetére


abakusz
csendes tag

A külső vinyó miért jobb megoldás, mint a belső? Azt leszámítva persze, hogy könnyebb mozgatni...

AMD Athlon 64 3200+ S939, Abit KN8 Ultra, 2X512MB Kingmax DDR400, Inno 3D Geforce 7300 GT, Maxtor 250 GB/7200rpm/16MB SATA, Maxtor 60GB 7200rpm, Pioneer 108

(#6) rzoli válasza abakusz (#5) üzenetére


rzoli
senior tag

Pl, mert nincs állandóan a rendszeren, csak ha éppen archiválsz, vagy visszakeresel valamit. Egy rendszerösszeomlás, vagy vírus nem kavar be.

Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#7) abakusz


abakusz
csendes tag

Köszönöm az eddigi tanácsokat! :)

Amennyiben DVD-lemezt használnátok az archiváláshoz, egyszer írhatót, vagy újraírhatót vennétek?

AMD Athlon 64 3200+ S939, Abit KN8 Ultra, 2X512MB Kingmax DDR400, Inno 3D Geforce 7300 GT, Maxtor 250 GB/7200rpm/16MB SATA, Maxtor 60GB 7200rpm, Pioneer 108

(#8) lazydog válasza abakusz (#7) üzenetére


lazydog
addikt

Az egyszer írható disc mindenképp megbízhatóbb, illetve tartósabb.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#9) abakusz válasza lazydog (#8) üzenetére


abakusz
csendes tag

Én eddig éppen az ellenkezőjét gondoltam. Azt olvastam valahol, hogy az újraírható annál stabilabb, minél többször írod meg.

AMD Athlon 64 3200+ S939, Abit KN8 Ultra, 2X512MB Kingmax DDR400, Inno 3D Geforce 7300 GT, Maxtor 250 GB/7200rpm/16MB SATA, Maxtor 60GB 7200rpm, Pioneer 108

(#10) PPeter válasza abakusz (#9) üzenetére


PPeter
addikt

:F Ezt így most nagyon nem értem. Ez biztosan nem igaz ebben a formában.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) blattida válasza abakusz (#9) üzenetére


blattida
nagyúr

Annál stabilabban tendál az egyre rosszabb irányába! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#12) WillChi válasza PPeter (#10) üzenetére


WillChi
senior tag

Minél többször írod meg --- minél több lemezre... :DDD ;)

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#13) abakusz válasza PPeter (#10) üzenetére


abakusz
csendes tag

Utánanézek a cikknek.

AMD Athlon 64 3200+ S939, Abit KN8 Ultra, 2X512MB Kingmax DDR400, Inno 3D Geforce 7300 GT, Maxtor 250 GB/7200rpm/16MB SATA, Maxtor 60GB 7200rpm, Pioneer 108

(#14) sh4d0w válasza abakusz (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

HDD hajlamosabb a meghibásodásra, elég mondjuk leejteni, vagy véletlenül belerúgni... ráadásul mostanság a gyártók sem kényeztetnek minket a minőséggel... Úgyhogy DVD, ahogyan már előttem is írták.

https://www.coreinfinity.tech

(#15) PPeter válasza abakusz (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Egyik sem bolondbiztos megoldás. Azok a (szoftveres alapú) RAID rendszerek, amelyek kommersz szinten ma oly divatosak az otthoni és kisvállalati szinten, bizonyos értelemben fabatkát sem érnek, különösen egy mezei konnektorba közvetlenül rádugott átlagos tápegységgel rendelkező PC-ben. Ha van túlfeszvédelem, biztonságos, normális tápegység, szünetmentes áramforrás, körültekintően összeállított - lehetőleg tükrözött - RAID tömbbel, amelyet normálisan menedzselnek (tehát figyelemmel kísérik az esetleges hibajelzéseket stb.), akkor érdemes a merevlemezes archiválálson gondolkodni. Tudni kell, hogy az ilyen merevlemezes archiválás ugyan gyors adatelérést tesz lehetővé, de igazán jól csak drága eszközökkel oldható meg. Ezzel szemben egy optikai adattárolásra épülő archív rendszer olcsóbban kihozható meglepően jó adatbiztonsággal (nem Ridisc lemezre kell írni Samsung íróval :DDD), de nyilván itt az adatok hozzáférhetősége macerásabb - katalogizált rendszert kell vezetni a sok lemez miatt /bár nem mondtad mennyi és milyen jellegű adat archiválásáról van szó, és főleg hogy ezt milyen sebességgel, milyen gyakorisággal akarod elérni, ha valamlyen régebbi adatra szükséged van, így nehéz ám tanácsot adni/, alkalmasint erősen át kell struktúrálni a mentendő anyagot a limitált és fix adathordozó méret miatt - viszont normális lemezre - jó íróval, két példányban, két különböző gyártású korongra - menteni elég bombabiztos megoldást jelenthet akár 10-15 évre is. Van ahol érdemes hibrid rendszert kiépíteni, szalagos tárolást és/vagy optikai mentést adni a merevlemezes tömb mellé, vagy ha az adatok utólagos módosítási kényszere gyakori, akkor DVD-RAM alapú rendszert kiépíteni. Az igények ismeretében többet lehetne mondani. Persze fontos: minden archiválási rendszer annyira jó, amennyire a szabályait betartják a felhasználók.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#16) abakusz


abakusz
csendes tag

TDK, Verbatim és kisebb mértékben Sony DVD-RW lemezeket használok - alapvetően videók tárolására. A mennyiség nem túl nagy, kb. 100 db. Előfordul, hogy egy-egy lemezt újraírok, mert jobb minőségben kerül fel rá ugyanaz az anyag. Az anyagi lehetőségeim eléggé behatároltak, tehát egyelőre nem tudok megfizetni valamilyen méregdrága technológiát. Ezért írtam azt, hogy jelenleg csak a vagy-vagy szisztéma működik; nem tudom megoldani, hogy lemezen és winchesteren is tároljam ugyanazokat a file-okat.

AMD Athlon 64 3200+ S939, Abit KN8 Ultra, 2X512MB Kingmax DDR400, Inno 3D Geforce 7300 GT, Maxtor 250 GB/7200rpm/16MB SATA, Maxtor 60GB 7200rpm, Pioneer 108

(#17) abakusz


abakusz
csendes tag

Ja, és az íróm egy Pioneer 108-as.

AMD Athlon 64 3200+ S939, Abit KN8 Ultra, 2X512MB Kingmax DDR400, Inno 3D Geforce 7300 GT, Maxtor 250 GB/7200rpm/16MB SATA, Maxtor 60GB 7200rpm, Pioneer 108

(#18) PPeter válasza abakusz (#16) üzenetére


PPeter
addikt

A DVD-RW lemezt el kell felejteni, mint archiválásra szánt adattároló eszközt. A DVD-R lemezek olyan olcsók, hogy megéri akár a régebbi lemezt eldobni és újra kiírni ha a katalógusban frissül annak a korongnak a tartalma.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) abakusz


abakusz
csendes tag

Közben megtaláltam az újságcikket:
http://hvg.hu/Tudomany/20050613etevedesek25/page3.aspx

A 9. pont alatt írtakról beszéltem.

AMD Athlon 64 3200+ S939, Abit KN8 Ultra, 2X512MB Kingmax DDR400, Inno 3D Geforce 7300 GT, Maxtor 250 GB/7200rpm/16MB SATA, Maxtor 60GB 7200rpm, Pioneer 108

(#20) PPeter válasza abakusz (#19) üzenetére


PPeter
addikt

A RW lemezekre kerülő hordozóanyag valóban ''kondícionálható'', tehát bizonyos értelemben létezhet és létezik egy olyan pont, amikor a többszöri újraírást követően a felírt jelek minimálisan jobbak lesznek mint a korábbi írás során, de hogy ez mikor, hanyadik - teljes -újraírást követően történik és hogy vajon mennyi további újraírással enyészik el ez az előny, nem tisztázott - valamint alapanyagtól, gyártótól sőt minden egyes lemeznél különböző lehet. Tehát ezt mint egyértelmű szabályt feállítani - miszerint minél többször írod meg, annál jobb -, abszolút félrevezető. Ez egy nagyon kisarkított bulvárhír.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#21) abakusz válasza PPeter (#20) üzenetére


abakusz
csendes tag

Sajnos abszolút egyszerű felhasználó vagyok, ezért várhatóan lesznek még értelmes kérdéseim. :) Tényleg köszönöm a segítségedet!

A DVD-R lemezek közül melyik típus lenne az ideális választás? Most azt gondolom, hogy bármelyik nagy márka megteszi, noname-re egyébként sem áldoznék egy fillért sem. De van-e olyan lemez, ami jobbnak minősül a többi jó között is?

AMD Athlon 64 3200+ S939, Abit KN8 Ultra, 2X512MB Kingmax DDR400, Inno 3D Geforce 7300 GT, Maxtor 250 GB/7200rpm/16MB SATA, Maxtor 60GB 7200rpm, Pioneer 108

(#22) PPeter válasza abakusz (#21) üzenetére


PPeter
addikt

Plextor (minden lemezük Taiyo Yuden gyártmány), Verbatim (ebből a Made In Japan lemezek megegyeznek a Plextor minőségével, mivel ugyanott készülnek, viszint a Pearl White széria kerülendő, az indiai és tajvani lemezeik megbízható átlagos korongok), TDK (de vigyázni kell hogy ne írd túl gyorsan, moderált sebességgel elfogadható minőségűek), Maxell (az eXtreme ProTEK széria bombabiztos).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#23) abakusz


abakusz
csendes tag

Annak van jelentősége, hogy a lemez -R vagy +R?

AMD Athlon 64 3200+ S939, Abit KN8 Ultra, 2X512MB Kingmax DDR400, Inno 3D Geforce 7300 GT, Maxtor 250 GB/7200rpm/16MB SATA, Maxtor 60GB 7200rpm, Pioneer 108

(#24) PPeter válasza abakusz (#23) üzenetére


PPeter
addikt

Márkás, jó lemezek esetén nincs.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#25) abakusz


abakusz
csendes tag

A Pioneer 108-as író megfelel-e a Plextor lemezekhez? Olvastam olyat, hogy valaki hiába írta meg a DVD-t kétszeres sebességgel, még úgy sem sikerült. Azt nem tudom, milyen írója volt. Egyébként DVD-R lemezekhez milyen író lenne a legjobb választás?

AMD Athlon 64 3200+ S939, Abit KN8 Ultra, 2X512MB Kingmax DDR400, Inno 3D Geforce 7300 GT, Maxtor 250 GB/7200rpm/16MB SATA, Maxtor 60GB 7200rpm, Pioneer 108

(#26) szellszabi


szellszabi
csendes tag

Kérdés: Flash alapú adathordozóra (memória kártya, pendrive...) memnyire biztonságos az archiválás?

(#27) Henicica


Henicica
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Nagyon sok dvd-m, cd-m van. Sajnos én is megtudtam nemrég, hogy ezek milyen rövid életűek. Azóta kétségbeesetten próbálok megoldást találni, de nem igazán tudom mit tehetnék. Az évenkénti átmásolgatás az én esetemben megoldhatatlan, hatalmas mennyiségről van szó, lehetetlen lenne.
Hallottam archiváló lemezekről, melyek arany réteggel vannak bevonva. Ezek igazán tartósak? Gondoltam még arra, hogy esetleg visszamásolgatok mindent videokazira, de utána jutott eszembe, hogy akkor még több hely kellene nekik, így is minden a lemezeimmel van tele. Várom már a blu-rayt, de félek, hogy annál is lesz hasonló buktató, mint a dvd-nél ( pl. kiderül, hogy addig sem bírja, mint a dvd ).
Esetleg érdemes lenne sd kártyára archiválni?
Valami megoldás érdekelne, ami tényleg jó is.
Nem lenne gond, ha sokkal költségesebb lenne az archiválás, mint jelenleg, nekem csak az a lényeg, hogy féltve őrzött felvételeimet biztonságban tudjam hosszú távon!

(#28) flash-


flash-
veterán

Szerintem a legjobb archiválási megoldás a pendrive.
Nem tünik el róla az adat 10 év mulva sem(nem úgy mint a dvdről)
nem tud bemágneseződni,szektorok sem hibásodhatnak meg.

szerintetek van valami hátránya pendrive-ra,ssd vinyóra való archiválásnak?
megtörténhet az,hogy valami miatt flash alapú cuccról is eltünik az adat?
(pl légnyomás,párás levegő,vagy mittom én mondjuk mágneses hely,stb)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29) tragiQss


tragiQss
tag

Miután rövid időn belül múlt ki két vinyóm is, elgondolkodtam: nagy mennyiségű fotót hová érdemes költséghatékonyan archiválni?
A jelenlegi állományom úgy 4-500GB.
Ezt DVD-re írni időben is sok és ennyi lemez kb. 30000Ft, ha nem valami ócskaságot veszek. És akkor ez még mindig csak egyetlen mentés.
Érdekelne, manapság (ugye az utolsó hozzászólás óta eltelt két év) vajon van-e valami jobb megoldás?
BlueRay-t nem igazán tartom jó ötletnek, mikor a DVD sem 100%-os megbízhatóságú.
DLT? Annak sem tesz jót a hosszú tárolás.
Flash alapú eszközök? Amellett, hogy iszonyatosan drágák, semmi biztosíték arra, hogy hosszú távon is megőrzi a ráírt adatokat.
Akkor... ??? :(

(#30) King Unique válasza tragiQss (#29) üzenetére


King Unique
titán

Eléggé inaktív a topic... :U
De kérdésedre válaszolva,DVD archiválás márpedig jó :K ,de fontos milyen íróval írod fel,milyen DVD-re,kapni akár spec archiváló lemezeket stb. és megáll rajtuk simán 6-8 évig,v tovább. Ajánlom figyelmedbe dvd író és lemez topicot.(xar LG írótól,meg occcssó Maxell,TDK lemezektől ne várj csodát...) (v akár 1000 éves M-Disc is elvileg kapható már idehaza is,spec LG író kell hozzá, lemez ?
De ekkora méretnél macerás,jobb a BD,abban is jó Pio író+pl. JVC lemez (50év szavatosság) se tűnik csak úgy el cucc. (író+lemez)
Műxik ez simán minőségi cuccokkal. :K
Ahogy vinyókat sem kell lehúzni :N ,nemtom neked milyen volt (lehet vmi xarabb széria),v hogyan használtad,de én (külső usb) vinyóra archiválok és szerencsére semmi gond velük) :) (külső , natúr vinyó, ajánlott hdd - mődosítás: 2,5" Toshiba is parkol,szal jók nagyon WD.k is)
Legkényelmesebb megoldás vinyó,többre,h legyen biztonsági másolat,+ kevésbé terjedelmes anyagokat (fontos kép,zene,dokumentumok) ajánlott optikai lemezre is,magyarán kombinálni kell és nem lesz gondod,szerintem. :K
Flash cuccok (pendrive) szerintem nem igazán megbízhatók :N ,SSD meg nem eléggé kiforott adattárnak,drága is stb.

[ Szerkesztve ]

(#31) tragiQss válasza King Unique (#30) üzenetére


tragiQss
tag

Két WD Caviar Black ment tönkre rövid időn belül, de ugyanolyanra cseréltem.
Részben ezek egyikén volt (illetve van) a fotó archivumom - szerencsére sikerült megmenteni, mert egy használaton kívüli terület vált totálkárossá.
Ezen kívül egy 250-es külső vinyón, illetve CD-n, DVD-n van egy másolat róla, de az optikaira mentett példányokat évek óta nem ellenőriztem.
Plusz van egy tavaly haldokolni kezdő samsung diszkem, ami vagy tényleg készült elhalálozni vagy a smartctl írt róla hülyeségeket. :(
Szóval összesen három példányom van róla, csak kérdés, hogy ezek közül van-e még sértetlen...

5-6 éves élettartamot nem tartom igazán jó megoldásnak. A 10x-esét már inkább ;)
DVD-ből a végén már DVDRAM-okat használtam, mert anno azt kiáltották ki a legmegbízhatóbbnak.
Tartott ez addig, míg egy négyes v. ötös csomagból kettőről ki nem derült, hogy használhatatlan.

Azt a BD-t megnézem

(#32) tragiQss válasza King Unique (#30) üzenetére


tragiQss
tag

Ami lemaradt: ma jártam az egyik "madaras teszkóban" és 2000-2500Ft-ért árulták az írható, 25GB-os BD-k darabját.
Ha tudom, hogy létezik párszáz forintos is belőle, akkor eleve nem is kérdezek. :-)

(#33) King Unique válasza tragiQss (#31) üzenetére


King Unique
titán

Black pedig jó széria (5 év garival),de ha azon volt rendszer stb.,v lehet tápod nem volt elég erős,amiatt is tönkremehetnek,v sokat volt hajtva stb.
Amiket linkeltem spec archiváló 100/1000 éves élettartamú DVD lemezek is felettébb jók,de ennyi cucchoz inkább BD,író se drága annyia (Pio 207) + Pana lemez ,v itt.
Illetve külső 5400-as adattár vinyó megoldás is jó 8nincs annyit níúzva,mint rendszer) :K ,de fent linkelt topicokat nézd át,esetleg kérdezz ott,mert csomó hasznos infót talani,kaphatsz még.
(#32) tragiQss: ott biztos nem Pana van,márpedig az a tuti ;) ,v a Verba,de az is "made in taiwan" már,abban is japan volt a legjobb,Pana még az,v akad még jó TDK is BD-be,de azt ajánlott topicba kérdezd meg.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#34) tragiQss válasza King Unique (#33) üzenetére


tragiQss
tag

A táp egy 400-as Chieftec, Core2Duo procival, két vinyóval, meg valami GT8600-as videokártyával.
Szóval hacsak nem döglődik a táp (már megfordult a fejemben), akkor bírnia kellene.

Mondjuk bad sectort talán nem csinál egy rossz táp, de ha a következő garnitúra is így jár, akkor tényleg tápot cserélek. :)

(#35) King Unique válasza tragiQss (#34) üzenetére


King Unique
titán

Azért egy 7200-as Black eszik,főleg ha 2 volt benne egyszerre,ill tápból is ajánlott manapság legalább 500W-os,v picit nagyobb.
A fenti tanácsokat fogadd meg,linkeket böngészd és nem probléma :K

(#36) tragiQss válasza King Unique (#35) üzenetére


tragiQss
tag

Nem mostanában raktam össze a gépet. Akkoriban meg kiszámoltuk valakivel, hogy bőven elbírja a 400-as táp (az a Chieftec még valóban 400-as, nem csak névleg!)

(#37) King Unique válasza tragiQss (#36) üzenetére


King Unique
titán

Jó,értem,amúgy jó márka az,de biztos ami biztos. :)

(#38) tragiQss válasza King Unique (#35) üzenetére


tragiQss
tag

Ne vedd kötekedésnek, meg nem is értek igazán hozzá, de...
Ha jól saccolom, egy bekapcsolt, működő gépen az alaplap fogyasztása viszonylag elhanyagolható.
Van egy kb. 100W-ot fogyasztó procim (ha csúcsra járatom), egy VGA-m, ami kb. 50W, két merevlemez, ami a doksi szerint (éjszaka nem bírtam aludni és nem találtam jobb szórakozást, megkerestem a WD leírását) max. 8-10W-ot igényel, plusz három ventilátor. Ez eddig kb. 200-220W.
Biztosan kell erősebb táp bele?
(mondjuk a kora miatt ráférne egy csere, de ez a diszkek kivételével az összes alkatrészére igaz :( )

(#39) twillight


twillight
csendes tag

Szvsz merevlemez.

Elméletileg az archiválásnál fogod az adatot, elmented, aztán elrakod az adattárolót valahova hátha szükség lesz rá később, áramot meg nem fogyaszt a szekrényben.

A DVD HA egyáltalán újraírható akkor macerás, és limitált a mérete. A Blueraynéla méret már nem valószínű hogy probléma, de akkorsem olyan fleibilis memória mint egy merevlemez vagy flashmemória.

Tekintve hogy a CD/DVD élettartama, ha pl. a sarokban, tokban, mindentől védve tárolod akkor sem több másfél évnél, így a merevlemez az összehasonlításban mindenképpen győzött. Valószínűleg a Blurayel szemben is, bár azzal nincs tapasztalatom, de hát az is csak lézerrel írt technológia, és az elődeit ismerjük. Én nem bíznék benne.

(#40) tragiQss válasza twillight (#39) üzenetére


tragiQss
tag

Öt éve megírt CD-ről pár napja bootoltam egy XP-t.
Az ok: két hónapon belül két, másfél-két éves WD Caviar Black vinyóm döglött meg.
Mondjuk mostanság már kezdek aggódni a hat-nyolc éve CD-re/DVD-re írt fotó archivumom miatt, de nem tudok mit tenni vele. Olyan adatmennyiségről van szó, ami így már kezelhetetlen.

(#41) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok. kicsit leporolom a topikot
Tartós adattárolásra, nagyon ritka elővétel esetén jól sejtem hogy manapság érdemesebb egy külső SSD-ben gondolkodni, ha nem nagyon nagy mennyiségű adatról van szó (csupán 100GB)?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Archiválás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.